Zużyty olej spożywczy - Odbiór zużytego oleju spożywczego | WasteMaster

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co zyskasz z Wastemaster?

Dzięki naszym usługom, za darmo wycenimy Twój odpad i odbiór zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy. A także przygotujemy listę najlepszych ogłoszeń w Twojej okolicy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o cenach zużytego oleju spożywczego, zapraszamy na naszą stronę - https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/olej-gastronomiczny w Bydgoszczy.

Jak postępować z fryturą przed oddaniem jej do skupu zużytych olejów spożywczych w Bydgoszczy?

Zanim oddasz swój ładunek do skupu zużytych olejów spożywczych w Bydgoszczy, musisz odpowiednio się z nim obchodzić. Przedsiębiorcy nie mogą składować dużych ilości frytury w swoich lokalach, sanepid z pewnością nie pochwaliłby takich działań. Jeśli już przetrzymujemy gdzieś beczki z twardym olejem, muszą być one szczelne i postawione tak, aby nie groziły spowodowaniem incydentu. Kiedy już będziesz gotowy na zrealizowanie odbioru zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy, miej na uwadze kilka elementów. Cena transportu specjalnymi pojazdami wzrasta wprost proporcjonalnie do Twojego oddalenia od skupu. Także jeśli Twoja lokalizacja jest odległa od większych miast, to cena rośnie. Jednak dzięki Wastemaster możesz odnaleć skup zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy w Twojej okolicy! Mamy rozbudowaną sieć współpracujących placówek w całym kraju - z pewnością wyszukamy coś dla Ciebie!

Dokumenty, które trzeba wypełnić przed odbiorem zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy

Zgodnie z zasadami prawa, przedsiębiorca nie może składować samodzielnie dużych ilości zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy. Wiąże się to z zagrożeniem sanitarnym, a także z zagrożeniem bezpieczeństwa pracowników. Dlatego koniecznym jest, aby cyklicznie realizować odbiór zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy. Zanim jednak przybędzie do Ciebie ciężarówka po umówiony transport, musisz dopełnić kilku formalności. Jako przedsiębiorca musisz figurować w BDO - brak ewidencji odpadowej pociąga za sobą spore kary: od 1 tys. do 1 mln złotych. Firma odbierająca zużyty olej sprawdzi, czy jesteś obecny w Bazie Danych Odpadowych. Musisz jej także przekazać KPO = Kartę Przekaznia Odpadu, w której podasz charakterystykę odpadu i jego numer. Oleje jadalne są oznaczane następującymi cyframi: 20 01 25. Pamiętaj o dokładnej charakterystyce odpadu!

Co zrobić z dużymi ilościami zużytego oleju posmażalniczego?

W przypadku, kiedy prowadzimy dużą restaurację lub zakład pracy, wytwarzane masy frytury są potężne. Co zrobić w takim wypadku? Wówczas trzeba udać się do skupu zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy. Tego rodzaju miejsca zajmują się utylizacją oraz recyklingiem olejów posmażalniczych. Zastygła frytura może być zaskakująco efektywnie wykorzystana. Po ponownym rozpuszczeniu, zostaje oczyszczona z białek zwierzęcych, węglowodanów i innych odpadów z jedzenia. Następnie tak przefiltrowany płyn nadaje się do wtórnego wykorzystania. Skupy zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy używają go potem do robienia biokomponentów do ekodiesli lub do opalania pieców olejowych.

O odbiorze zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy i nie tylko

Wytwarzasz dużo oleju? Nie wiesz dokąd wylać resztkę oliwy? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego! Zużyty olej spożywczy w Bydgoszczy ma charakterystyczne właściwości chemiczne. Jako tłuszcz, nie rozpuszcza się w wodzie, więc po tym jak zastygnie, zwiększa swoją masę. Dlatego zabrania się wylewania zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy do zlewu czy ubikacji, gdyż działa to negatywnie na system rur. Nie można również wyrzucać takich substancji na łono natury - zużyte oleje są najczęściej zanieczyszczone, a sama ich struktura jest niebezpieczna dla środowiska. Jeśli masz niewielkie ilości cieczy gastronomicznych, które zużyłeś na własny użytek - możesz zanieść je w pojemniku do PSZOK-u lub wrzucić do odpadów zmieszanych. W momencie, kiedy posiadasz kilogramy zastygłej frytury - sytuacja się kompiluje. Czytaj dalej i dowiedz się wszystkiego!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam! Wielka oszczędność czasu i w dodatku jestem przekonany, że nie znalazłbym tak korzystej oferty utylizacji zużytego oleju spożywczego w Bydgoszczy na własną rękę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zużyty olej spożywczy przestał zajmować mój czas. Teraz mogę swobodnie rozwijać się w swojej restauracji, a nie zużywać czas na szukanie najlepszej oferty - Wastemaster robi to za mnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chwila moment i już mam listę ogłoszeń od firm odbierających oleje spożywcze na mojej skrzynce mailowej. Super!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Poziom obsługi klienta na wysokim poziomie. Już nie muszę się martwić zużytym olejem gastronomicznym!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Duże ułatwienie w zarządzaniu odpadami! Dzięki tej aplikacji zyskałam stałego partnera biznesowego, który odbiera zużyty olej gastronomiczny regularnie z mojego miejsca pracy. Dziękuję!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat