Zużyty olej spożywczy - Odbiór zużytego oleju spożywczego | WasteMaster

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Toruniu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Wszystko co musisz wiedzieć o odbiorze zużytego oleju spożywczego w Toruniu

Zastanawiasz się, co począć z zużytym olejem spożywczym w Toruniu? Nie wyrzucaj go! Olej posiada właściwości, które są szkodliwe dla środowiska i dla Twojej sieci kanalizacyjnej. Tłuszcz nie rozpływa się w wodzie, więc wylewane olejów do zlewu czy toalety, sprawia, że zastyga on w rurach i niszczy je od środka lub zwyczajnie je zatyka. Zużyty olej spożywczy w Toruniu w niewielkich ilościach, takich na własny użytek; można zostawić w PSZOK-u lub w kubłu na "zmieszane", oczywiście w zamkniętych opakowaniach. Jednak jeżeli dysponujemy pokaźnymi ilościami olejów jadalnych, trzeba inaczej zorganizować utylizację tego odpadu.

Formalności dotyczące zużytego oleju spożywczego w Toruniu

W świetle prawa, wytwórcy zużytego oleju spożywczego w Toruniu nie mogą składować we własnym zakresie tej cieczy. Nie jest to higieniczne, warunki sanitarne zostają zachwiane, a groźba wypadku wzrasta. Dlatego nakaz oddawania olejów do skupów. Aby swobodnie srealizować odbiór zużytego oleju spożywczego w Toruniu nie wystarczy tylko opłacić transport. Każdy przedsiębiorca, który produkuje odpady w Polsce, jest zobligowany do wpisu do systemu Baz Danych Odpadowych. Tam musi wprowadzać zauktualizowane rejestry odpadowe, a przy wywozie zużytych olejów musi okazać KPO. Karta Przekazania Odpadu, jest to formularz zawierający szczegółowe informacje o Twoim oleju. Pamiętaj, że bez niej żaden działający zgodnie z prawem skup, nie weźmie od Ciebie olejów posmażalniczych. W KPO należy zeznać oprócz masy, rodzaju, także kod odpadu. 20 01 25 - to kod olejów i tłuszczów jadalnych.

Wastemaster służy pomocą

Chciałbyś odebrać zużyty olej spożywczy w Toruniu? Zapraszamy do współpracy z nami! Nasi specjaliści oszacują Twoje oleje oraz przygotują listę propozycji ofertowych całkowicie bezpłatnie! Zobacz opinie i przekonaj się sam, że opłaca się skorzystać z naszych usług. Jeśli jesteś zaciekawiony cenami zużytego oleju spożywczego - kliknij w ten link - https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/olej-gastronomiczny w Toruniu.

Przed oddaniem do skupu zużytych olejów spożywczych w Toruniu

Zanim oddasz fryturę do skupu zużytych olejów spżywczych w Toruniu, nie zapomnij o zasadach bezpieczeństwa. Nie możesz składować masowo starej frytury, gdyż jest to niehigieniczne. Ponadto zwiększa ryzyko wystąpienia wypadków wśród współpracowników - pamiętaj o tym, że poślizgnięcia na oleju mogą stanowić zagrożenie zdrowia. Olej posmażalniczy musi być przechowywany w jednym, przystosowanym do tego miejscu, tak aby nie przeszkadzał innym. Inna warta przemyślenia kwestia to cena odbioru zużytego oleju spożywczego w Toruniu. Wzrasta ona w momencie, kiedy Twoja firma jest znacznie oddalona od miejsca utylizacji lub wielkiego miasta. Jednak eksperci z Wastemaster uproszczą Ci wyszukanie najkorzystniejszego skupu zużytych olejów spożywczych w Toruniu w Twoim mieście! Posiadamy siatkę solidnych przedsiębiorstw, z którymi współpracujemy - możesz nam zaufać!

Co zrobić z dużymi ilościami zużytego oleju posmażalniczego?

W momencie, kiedy prowadzimy sporą restaurację lub zakład pracy, wytwarzane masy frytury są ogromne. Co zrobić w takim wypadku? Wówczas należy udać się do skupu zużytego oleju spożywczego w Toruniu. Tego typu miejsca zajmują się utylizacją oraz recyklingiem olejów posmażalniczych. Zastygła frytura może być zaskakująco efektywnie przerobiona. Po ponownym rozpuszczeniu, zostaje oczyszczona z tkanek zwierzęcych, węglowodanów i innych odpadów z jedzenia. Następnie tak przefiltrowany płyn kwalifikuje się do ponownego wykorzystania. Skupy zużytego oleju spożywczego w Toruniu używają go potem do robienia biokomponentów do ekodiesli lub do opalania pieców olejowych.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Z przyjemnością polecam usługi wykonywane przez przedsiębiorstwo Wastemaster! Dzięki nim, w sprawny sposób zamówiłem usługę odbioru zużytego oleju spożywczego w Toruniu:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Realizacja odbioru zużytego oleju w Toruniu zawsze sprawiała mi dużo kłopotu. Jednak dzięki liście ogłoszeń od Wastemaster udało mi się dobrze wybrać - teraz mam stałego dostawcę usług!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mam problem zarówno z techniką, jak i zalegającym zużytym olejem gastronomicznym. W końcu się przemogłam i skorzystałam z aplikacji Wastemaster, powiem jedno. Warto było!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki za profesjonalną obsługę! Nigdy nie wyszukałam tak solidnej firmy odbierającej zużyty olej spożywczy w tak krótkim czasie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać z usług Wastemaster - oszczędziłem z nimi mnóstwo czasu!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat