Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Zakroczymiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Organizacja odbioru makulatury w Zakroczymiu - jak się za nią zabrać?

Jeśli nie masz możliwości wywozu na własną rękę swoich odpadów papierowych, idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie realizacja odbioru makulatury w Zakroczymiu. Najefektywniejszym narzędziem, które pomoże Ci w wyszukaniu najkorzystniejszych ofert jest aplikacja WasteMaster. Nie musisz być zorientowany w kwestii gospodarowania odpadami - nasi eksperci zrobią to za Ciebie! Skontaktuj się z nami poprzez rozmowę telefoniczną lub formularz zgłoszeniowy (chyba, że wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji) i udziel nam danych o odpadzie oraz Twoich preferencjach co do odbioru makulatury w Zakroczymiu. Otrzymasz wstępną wycenę usługi oraz listę firm, które byłyby najbardziej opłacalne w Twoim przypadku. Jeśli chciałbyś sam użyć naszej aplikacji, to również istnieje taka możliwość. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie, po kliknięciu w interesującą ofertę, ale znajduje się na niej także aplikacja WasteMaster. Kliknij w nią, dodaj zlecenie, zamieść fotografię, a odgórnie przydzielony Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty transportu z wybranej lokalizacji do skupu makulatury w Zakroczymiu. W razie jakichkolwiek pytań polecamy zwrócić się do naszych konsultantów. Pamiętaj, że usługi, które świadczymy są całkowicie darmowe!

Jakie dokumenty należy wypełnić?

Jeżeli chcesz uniknąć kar za nieprzepisowe utylizowanie makulatury, warto dowiedzieć się, jakie dokumenty musisz wypełnić. Jeżeli należysz do grupy właścicieli firm oraz rolników posiadających powyżej 75 ha - pamiętaj o cyklicznym uzupełnianiu ewidencji w BDO. Dodatkowo należy wypełnić i oddać kierowcy KPO - jeśli realizujesz odbiór makulatury w Zakroczymiu. Osoby fizyczne nie muszą tego robić, przy odbiorze muszą jedynie pokazać dokument tożsamości. Kolejną rzeczą, którą wszyscy powinni zrobić, jest wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem w razie inspekcji. Osoby fizyczne powinny uzyskać także od skupu Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie podane dokumenty posługują się systemem kodów, wprowadzonych mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Grupa, do której należy makulatura, jest oznaczona numerem 3. Przykładowym kodem może być ten na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury - 03 03 07. Reszta oznaczeń numerycznych znajduje się w powyższym rozporządzeniu. Także w tym przypadku staramy się pomóc - konsultacje w sprawie formalności również są darmowe!

Recykling makulatury w Zakroczymiu- co warto wiedzieć?

Z pewnością warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim papierem po tym, jak go dostarczyłeś do placówki utylizującej. Dlaczego? Im większa świadomość konsumenta - tym trudniej jest go zwieść podczas przeprowadzania transakcji! Po przywiezieniu do skupu makulatury w Zakroczymiu, odpad jest składowany i sortowany. W papierni odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie i ponowne odbarwianie. Pozyskane włókna są czyszczone z zanieczyszczeń, a następnie uzyskaną masę zagęszcza się za pomocą różnych środków chemicznych. Pod koniec masę się bieli oraz nasyca różnymi związkami. W taki sposób możemy wyprodukować: papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy kartony opakowaniowe. Przyjmuje się, że tak uzyskany surowiec może zostać poddany recyklingowi 6-7 razy, zanim przestanie być użyteczny. Robi wrażenie, prawda? Warto oddawać makulaturę do skupów. A jeśli wciąż się zastanawiasz, gdzie najlepiej oddać makulaturę w Zakroczymiu - skontaktuj się z nami - nie zapłacisz za to ani złotówki!

Co przyjmie skup makulatury w Zakroczymiu?

Skup makulatury w Zakroczymiu przyjmie oczywiście przedmioty papierowe. Ale czy każdy możliwy? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy zostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z której z nich chcemy skorzystać. Przykładami odpadów, które przyjmie od nas skup makulatury w Zakroczymiu są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie etc. Jednak nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasiąknięte niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być odpowiedniej jakości!

Najważniejsze informacje dotyczące makulatury w Zakroczymiu

Masz dużo makulatury? Nie wiesz, jak nią zarządzać, co z nią zrobić? Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się najistotniejszych informacji! Czym właściwie jest makulatura? Są to zniszczone lub zużyte wyroby papiernicze, które przerabia się w procesie recyklingu, tak aby wykorzystać je raz jeszcze. Jeśli posiadasz małe ilości starych gazet lub kartonów - nie musisz ich od razu wywozić do skupu makulatury w Zakroczymiu, wystarczy oddać je do punktu typu PSZOK albo wyrzucić do pojemnika na papier. Jednak w momencie, kiedy dysponujesz dużymi ilościami makulatury - niezbędny jest jej wywóz do odpowiedniej instytucji. Warto także zastanowić się nad odbiorem makulatury w Zakroczymiu, w przypadku naprawdę potężnych ładunków. Czy praca takiego skupu jest efektywna? Oczywiście, że tak! Średnio, oblicza się, że Polak wytwarza rocznie 143 kg papierowych odpadów, zatem siedem osób zużywa ok. tonę papieru. W skupie makulatury w Zakroczymiu z takiej ilości można wytworzyć ok. 900 kg nowego papieru. Przyjmuje się, że tona tego materiału to życie ok. 14 drzew. A więc jeśli siódemka osób przekaże swoją makulaturę do skupu, może w ten sposób ocalić 13/14 drzew! Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej - w poniższym tekście zawarliśmy wskazówki, jak znaleźć najkorzystniejsze skupy makulatury w okolicy!

Typy makulatury?

Skoro już wiesz, co możemy zostawić w skupie odpadów makulatury w Zakroczymiu, warto także wiedzieć, jakie typy wyróżniamy w obrębie tego odpadu. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ wpływa to na ostateczną cenę w skupie. Im wyższa klasa odpadów papierowych - tym wyższa cena w skupie makulatury w Zakroczymiu. Ogólnie wyróżnia się 54 odmiany, które dla uproszczenia dzielimy na 4 podstawowe rodzaje. Zazwyczaj skupy makulatury w Zakroczymiu nie uwzględniają tej klasyfikacji, wprowadzają autorską etc. Jednak w kontekście ceny, warto znać te podstawowe dane. Zatem makulaturę dzielimy na: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli najróżniejsze rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Im wyższy rodzaj - tym większa cena! Jednak w WasteMaster opracowaliśmy nieco inny podział. Ma on być maksymalnie jasny i przejrzysty dla odbiorców. Zatem wyróżnamy: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultację również są za darmo!

Gdzie najlepiej oddawać makulaturę w Zakroczymiu?

Oczywistym jest, że makulaturę zawozimy do placówki skupującej odpady makulatury w Zakroczymiu. Jednak, jak wyszukać skup, w którym są najkorzystniejsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster służy pomocą! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy (wszystkie informacje kontaktowe wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najważniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi specjaliści wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury w Zakroczymiu, a także określą prawdopobną wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana na skrzynkę mailową. Wybierając ten typ korzystania z naszych usług, miej na uwadze, że informacje, które nam przekazujesz są kluczowe. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne używanie aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją w przeglądarce (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz zamieścić zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia dotyczące makulatury w Zakroczymiu. W zależności od tego, czy interesują Cię najbliższe skupy makulatury w Zakroczymiu, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie zorganizowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest całkowicie darmowa, zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta i zoptymalizowaniu gospodarowania odpadami w Polsce. Nie trać czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najbardziej opłacalnego skupu makulatury w Zakroczymiu!

Co kształtuje ceny skupu makulatury w Zakroczymiu?

Ceny skupu makulatury w Zakroczymiu są bardzo zróżnicowane. W zależności od tego, ile posiadasz papieru, jakiego jest rodzaju i jakości oraz skąd organizujesz odbiór odpadu - tak będzie się kształtować jej wysokość. Nie wszędzie ceny wyglądają tak samo - jest to zależne od okolicznego rynku oraz kosztów utrzymania placówek skupujących i papierni. Zazwyczaj w dużych aglomeracjach miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to niezmienna zasada. Przykładem materiału, który dość dobrze się sprzedaje w skupie są czasopisma i gazety - po ok. 0,20 zł/kg netto. Najtańsze prawie zawsze są kartony ok. 0,15 zł/kg netto - czasem trzeba do nich dopłacić. W związku z aktualną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną oraz kryzysem energetycznym, może się okazać, że skupy raczej będą przyjmować za darmo papier lub nawet żądać niewielkiej opłaty za przywiezione kartony. Z tego powodu, należy monitorować cenniki na bieżąco. Dlatego podwójnie warto skorzystać z naszych usług - gwarantujemy precyzyjną wycenę odpadów!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien, jak się zabrać do realizacji odbioru makulatury w Zakroczymiu, robiłem to pierwszy raz! A do wywiezienia miałem kilka ton ścinek poprodukcyjnych i drukarskich. Jednak całe szczęście znalazłem WasteMaster, dzięki ich aplikacji firma wywozowa znalazła się szybko! Jestem pod wrażeniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam gdzie oddać makulaturę w Zakroczymiu, dlatego skorzystałam z apki WasteMaster. Szybko znalazłam to, czego szukałam i w dodatku zorganizowałam odbiór! Polecam serdecznie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem 10/10! Wykonali kawał dobrej roboty! Zutylizowałem prawie tonę kartonów opakowaniowych!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Rzeczywiście polecam! Ta aplikacja, to bardzo przydatna rzecz!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster mogę odetchnąć i nie marnować czasu na szukanie właściwego skupu makulatury w Zakroczymiu. W pełni im ufam - nigdy mnie nie zawiedli. Sprzedałam już za ich pośrednictwem, kilkaset kilogramów tektury litej!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon