Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Węgrowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co warto wiedzieć o makulaturze w Węgrowie - najważniejsze informacje

Makulatura jest wyjątkowo powszechnie występującym typem odpadu - spotykamy się z nią na co dzień, często ją gromadzimy, a także staramy się nie marnować papieru etc. Jednak czym w zasadzie jest makulatura? Jest to pozostałość będąca zużytymi lub zniszczonymi materiałami papierniczymi, które można przetworzyć w procesie recyklingu w taki sposób, aby mogły zostać ponownie wykorzystane. Jeśli posiadasz niewielkie ilości starych gazet, kartonów czy tektury - możesz je po prostu wyrzucić do kosza "na papier" lub wywieźć do PSZOK-u, jednak w momencie kiedy masz hurtowe ilości tego odpadu, koniecznie przetransportuj je do skupu makulatury w Węgrowie. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ statystyczna osoba w Polsce zużywa przez rok ok. 143 kg papieru. Zatem siedem osób może zużytkować ok. tonę materiałów celulozowych. Jeżeli całą tonę wywieźlibyśmy do skupu makulatury w Węgrowie, można by z niej wyprodukować ok. 900 kg papieru. Szacuje się, że taka ilość odpowiada około 13-14 drzewom. Tak niewielki gest jest w stanie zredukować w widoczny sposób wyręb lasów - nawet w skali lokalnej! Chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu? A może nie wiesz, jak zorganizować odbiór makulatury w Węgrowie? Czytaj do końca, a dowiesz się najważniejszego!

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce zobowiązują wytwórców odpadów do prowadzenia dokumentacji utylizacji swoich śmieci. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo lub jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha grutnów - koniecznie pamiętaj o bieżącym wypełnianiu BDO. Ponadto musisz oddać Kartę Przekazania Odpadu członkowi ekipy wywozowej, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Węgrowie. Osoby prywatne nie muszą wypełniać tego rodzaju obowiązków, jednak powinny uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem zgodnie z prawem przeprowadzonej transakcji. Osoby fizyczne powinny także otrzymać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wyżej wymienionych druków operuje kodami odpadów (wprowadzonych za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której należy makulatura jest oznaczana numerem 3. Przykładowym oznaczeniem numerycznym może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Reszta oznaczeń znajduje się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej platformie.

Recykling makulatury w Węgrowie- w jaki sposób jest przeprowadzany?

Kolejną bardzo interesującą rzeczą jest proces recyklingu makulatury. Warto wiedzieć więcej o tym procesie, ponieważ dzięki niemu ratuje się wiele drzew. Po tym, jak odpady zostaną dostarczone do skupu makulatury w Węgrowie, są one składowane i sortowane. Następnie odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie, a następnie barwienie po raz kolejny. Odzyskane w ten sposób włókna są czyszczone i ponownie barwione, bielone oraz nasycane odpowiednimi związkami chemicznymi. Później przerabia się tę masę celulozową na najróżniejsze przedmioty. Na nowy papier na czasopisma, ręczniki papierowe, tekturę falistą lub kartony opakowaniowe. Określa się, że tak odzyskany papier może zostać poddany od 6 do 7 razy recyklingowi, zanim stanie się niezdatny do użytku. Zatem jest to bardzo wydajny proces, prawda? Jeśli nie jesteś pewien gdzie oddać makulaturę w Węgrowie - nie czekaj! Skorzystaj z naszych usług i za darmo zorganizuj wywózkę lub sprzedaż makulaturę do skupu!

Jakie materiały papierowe przyjmie skup makulatury w Węgrowie?

Skup makulatury w Węgrowie przyjmie od Ciebie materiały papierowe, celulozowe - jednak co konkretnie? Przyjęte zostaną kartony, tektury, makulatura opakowaniowa, papier kredowy, ścinki drukarskie, ścinki poprodukcyjne itd. Są to tylko niektóre przykłady surowców, które przyjmie placówka utylizująca. Jednak warto zaznaczyć, że skup makulatury w Węgrowie nie weźmie elementów drewnianych, zanieczyszczonych toksycznymi substancjami, spleśniałego papieru, a także woskowanych np. ulotek lub pokrytych olejami kartonów. W zależności od tego, jakich materiałów dostarczymy, tak będą wyglądały koszty w skupie makulatury w Węgrowie - muszą one jednak być w zadowalającym stanie, posegregowane i prawidłowo zapakowane.

Jakim rodzajem makulatury dysponujesz?

Jest to kolejna bardzo istotna kwestia, ponieważ od niej zależy kwota, którą otrzymasz (lub będziesz musiał zapłacić) w skupie makulatury w Węgrowie. Kategoryzacja odpadów papierowych jest dość złożona, ponieważ wyróżnia się ok. 54 rodzaje makulatury. Dla ułatwienia stosuje się jednak 4 podstawowe kategorie. Nie w każdym przypadku są one stosowane w skupach makulatury w Węgrowie, jednak pomagają one w określeniu "wartości" przywiezionego materiału. Im materiał jest wyższej odmiany - tym więcej otrzymamy za niego w skupie. Zatem wyróżniamy następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. W WasteMaster stosujemy jeszcze prostszą technikę podziału odpadów papierowych. Na postawie dokonanych transakcji możemy wyróżnić: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i kartony, tekturę litą i inne makulatury służące do produkcji opakowań, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregowaną. Jeżeli chcesz zorganizować odbiór innej makulatury w Węgrowie - skontaktuj się z nami, a wspólnie zorganizujemy wycenę i wywóz!

Gdzie oddać makulaturę w Węgrowie?

Tego typu odpad oddajemy oczywiście do skupu odpadów makulatury w Węgrowie. Jednak jak wyszukać ten, który oferuje najlepsze ceny? A może bardziej od ceny interesuje Cię korzystny transport do placówki? W zależności od Twoich wymagań nasi eksperci dopasują do nich docelowe placówki. W zależności od tego, jaki sposób kontaktu wybierzesz (formularz, rozmowa, aplikacja), tak będzie wyglądała nasza usługa. Zarówno numer telefonu, jak i formularz znajduje się na naszej stronie w interesującej Cię ofercie. Wybierając tę metodę, musisz pamiętać, że ważne jest podanie dokładnych danych oraz konkretnych wymagań dotyczących oddania makulatury w Węgrowie. Po udzieleniu informacji nasi eksperci wycenią odpady makulatury w Węgrowie oraz stworzą listę zgodnych z Twoimi wymaganiami skupów. Drugim sposobem skorzystania z bezpłatnych usług od WasteMaster jest użycie aplikacji. Ją również znajdziesz na stronie, jednak nie musisz jej pobierać – wystarczy ją otworzyć w przeglądarce. Tam na własną rękę dodajesz ogłoszenie, zdjęcie i opis oraz informację o adresie. Przedzielony do Ciebie Opiekun Klienta będzie przekierowywał na Twoje kontro trafne oferty skupu makulatury w Węgrowie. Pamiętaj, że nasze usługi są kompletnie darmowe!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Węgrowie?

Najefektywniejszą metodą organizacji odbioru makulatury w Węgrowie, jest skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi eksperci świetnie znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących zarządzania odpadami. A Ty za darmo możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia! Wykonaj telefon do naszych konsultantów, zgłoś się za pomocą formularza zgłoszeniowego albo po prostu użyj naszej aplikacji. Każda z tych dróg służy do przekazania informacji o posiadanym odpadzie oraz Twoich osobistych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Węgrowie. Współpracujemy jedynie z profesjonalnymi placówkami, które działają w legalny i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej wątpliwości dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Węgrowie - skontaktuj się z nami!

Co wpływa na wysokość cen skupu makulatury w Węgrowie

Na cenę skupu makulatury w Węgrowie wpływa bardzo wiele czynników. Przede wszystkim masa papieru, którą zawozisz do placówki utylizującej, rodzaj odpadu oraz to, jakiej jest on jakości i czy jest on zabrudzony. Dodatkowo, jeżeli organizujesz odbiór odpadów, Twoja lokalizacja może się okazać najważniejsza w kwestii ustalania ceny. Im dalej od skupu - tym wyższa kwota na rachunku. Jednak ceny nie są jednolite w skali kraju, niektóre województwa są tańsze od innych, a ma to związek z kosztami utrzymania papierni i placówek recyklingu. Także aktualny kryzys energetyczny może mieć negatywny wpływ na wielkość cen w skupach. Z tego powodu tam, gdzie kiedyś mogliśmy sprzedać gazety - teraz trzeba będzie dopłacić do ich przetworzenia. Jednak są to indywidualne przypadki. Placówki w dużych aglomeracjach miejskich także mają inny system wycen. Aby zobrazować przykładowe ceny określonych materiałów możemy podać cenę sprzedaży gazet - 0,20 zł/kg netto oraz kartonów - 0,15 zł.kg netto (choć są one najtańszym odpadem, więc czasem trzeba zapłacić za ich recykling). Z powodu obecnej sytuacji na rynku, warto obserwować zmieniające się ceny - dlatego zadzwoń do WasteMaster, aby zawsze być na bieżąco!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wyszukali dla mnie wartościowe skupy makulatury w Węgrowie, jestem bardzo zadowolony i wiem, że będę jeszcze korzystać z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki ich aplikacji udało mi się znaleźć rzetelną firmę odbierającą makulaturę w Węgrowie. Jeśli chce być pewna, że wybrałam najtaniej - dzwonię do WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W moim zakładzie wytwarzamy codziennie mnóstwo ścinek papierowych, których muszę się regularnie pozbywać. Dzięki WasteMaster znalazłam firmę odbierającą makulaturę, która przejeła ode mnie ten obowiązek!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zaskakująca jakość, jak na bezpłatne usługi. Moim zdaniem warto spróbować współpracy z WasteMaster, ja dzięki nim znalazłam skup makulatury, z którym zaczęłam regularnie pracować!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Znajomy polecił mi skorzystanie z WasteMaster podczas szukania skupów makulatury w Węgrowie. Skorzystałam i jestem zadowolona! Wyszukali mi naprawdę dobre oferty!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon