Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Tłuszczu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cena skupu makulatury w Tłuszczu

Jeśli chodzi o ceny skupu makulatury w Tłuszczu są one bardzo zmienne. Wszystko zależy od tego, ile makulatury posiadasz, jakiego jest typu oraz gdzie zamierzasz ją zutylizować. Wbrew pozorom, nie ma tak naprawdę jednolitych cen na terenie całego kraju. Zazwyczaj kwoty są większe w okolicy dużych miast. Przykładowo: za kilogram gazet możemy uzyskać 0,20 zł/netto, najtańszym materiałem jest karton, jeżeli jest on zanieczyszczony, trzeba dodatkowo opłacić jego utylizację, a jeśli jest czysty, to możemy za niego dostać 0,15 zł/kg netto. Pod uwagę należy również wziąć obecne warunki ekonomiczno-gospodarcze, także przez nie część skupów jest zmuszona do bezpłatnego lub nawet odpłatnego odbierania odpadów od klientów. Dlatego zanim rozpoczniesz współpracę, warto się zorientować, jak wygląda sytuacja w tej konkretnej kwestii. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w wycenie swojego odpadu, zachęcamy do korzystania z pomocy od WasteMaster. Za darmo pomożemy Ci w wycenie makulatury!

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce obligują wytwórców odpadów do prowadzenia dokumentacji utylizacji swoich pozostałości. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - koniecznie pamiętaj o bieżącym wypełnianiu BDO. Ponadto musisz oddać Kartę Przekazania Odpadu członkowi ekipy wywozowej, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Tłuszczu. Osoby fizyczne nie muszą wypełniać tego rodzaju obowiązków, jednak muszą uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem zgodnie z prawem przeprowadzonej transakcji. Osoby fizyczne powinny także odebrać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wyżej wymienionych dokumentów operuje kodami odpadów (wprowadzonych za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której przynależy makulatura jest oznaczana numerem 3. Przykładowym oznaczeniem numerycznym może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Pozostałe oznaczenia znajdują się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej stronie.

Recykling makulatury w Tłuszczu- co musisz wiedzieć?

Warto wiedzieć więcej o zabiegu recyklingu, który odbywa się w skupach makulatury w Tłuszczu. Dzięki niemu można ocalić setki drzew w skali roku! Zaraz po tym, jak Twoje odpady zostaną przywiezione do papierni, są one składowane i segregowane. Następnie się je odbarwia, dokonuje rozwłókniania oraz barwi. Tak uzyskana masa jest czyszczona, po raz kolejny barwiona, bielona, a na końcu nasycana odpowiednimi składnikami chemicznymi i formowana. Z takiego surowca możemy wyprodukować nowy papier gazetowy, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy też kartony opakowaniowe. W ten sposób odzyskany papier może zostać poddany recyklingowi jeszcze od 6 do 7 razy. Jest to bardzo wydajny sposób na redukcję wycinki drzew. Zatem nie zastanawiaj się gdzie oddać makulaturę w Tłuszczu - zwróć się do WasteMaster i przekaż papiery do recyklingu tak szybko jak to możliwe!

Jakie materiały przyjmie skup makulatury w Tłuszczu?

Na samym początku warto zaznaczyć, jakie materiały przyjmie od nas skup makulatury w Tłuszczu. Są to oczywiście materiały papierowe, ale czy tylko zużyte gazety? Absolutnie nie! Skupu zabiorą od nas m.in. kartony, tekturę falistą, litą i pozostałe rodzaje makulatur opakowaniowych, papier kredowy, gazety, ścinki drukarskie i poprodukcyjne oraz makulaturę z selektywnej zbiórki. Warto podkreślić, że w skupie makulatury w Tłuszczu nie możemy zostawić żadnych zatłuszczonych lub zanieczyszczonych materiałów celulozowych. Zatem papier nasączony niebezpiecznymi substancjami, zatłuszczony, woskowany, spleśniały czy zaolejony – z pewnością zostanie odrzucony.

Co musisz wiedzieć o makulaturze w Tłuszczu?

Zbierasz makulaturę regularnie? A może podczas remontu lub porządków znalazłeś dużo starego papieru? Nie wiesz, co z nim począć? Przeczytaj podany artykuł, a z pewnością wszystkiego się dowiesz! Makulaturą nazywamy zużyte bądź stare wyroby papiernicze, które można przetworzyć w ramach recyklingu i wykorzystać ponownie. W momencie, jeśli dysponujesz małymi ilościami papierów - możesz je wyrzucić do kosza przeznaczonego na te odpady lub też zawieźć do PSZOK-u. Jednak jeżeli posiadasz np. sporo kartonów, wówczas należy wywieźć je do skupu makulatury w Tłuszczu. Nie martw się, jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie ich przetransportować, często placówki tego typu realizują odbiór makulatury w Tłuszczu. A czy w ogóle warto przekazywać papier do skupów? Zdecydowanie tak! Sama statystyka jest tutaj argumentem. Średnio, Polak zużywa rocznie ok. 143 kg papieru, zatem ok. siedem osób gromadzi wokół siebie tonę makulatury. Z takiej ilości jesteśmy w stanie wyprodukować ok. 900 kg nowego papieru, co równa się zachowaniu ok. 14 drzew. Jest to statystyczne myślenie, jednak pomaga ono uświadomić, że warto przekazywać papiery skupom makulatury w Tłuszczu. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

Organizacja odbioru makulatury w Tłuszczu - jak się za nią zabrać?

Jeśli nie masz możliwości wywozu na własną rękę swoich odpadów papierowych, idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie organizacja odbioru makulatury w Tłuszczu. Najefektywniejszym narzędziem, które pomoże Ci w wyszukaniu najkorzystniejszych ofert jest aplikacja WasteMaster. Nie musisz być zorientowany w kwestii gospodarowania odpadami - nasi eksperci zrobią to za Ciebie! Skontaktuj się z nami poprzez rozmowę telefoniczną lub formularz zgłoszeniowy (jeśli nie chcesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji) i udziel nam informacji o odpadzie oraz Twoich preferencjach co do odbioru makulatury w Tłuszczu. Dostaniesz wstępną wycenę usługi oraz wykaz firm, które byłyby najkorzystniejsze w Twoim przypadku. Jeśli chcesz samodzielnie użyć naszej aplikacji, to również istnieje taka opcja. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie, po kliknięciu w interesującą ofertę, ale znajduje się na niej także aplikacja WasteMaster. Kliknij w nią, dodaj ogłoszenie, zamieść zdjęcie, a odgórnie przypisany Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbradziej trafne oferty transportu z wybranej lokalizacji do skupu makulatury w Tłuszczu. W razie wszelkich pytań polecamy zwrócić się do naszych konsultantów. Pamiętaj, że usługi, które świadczymy są całkowicie darmowe!

Jak najszybciej znaleźć skup makulatury w Tłuszczu?

Zastanawiasz się, gdzie oddać makulaturę w Tłuszczu? Czy Twój najbliższy skup jest najtańszy? Czy każdą placówkę obowiązuje identyczny cennik? Tutaj po raz kolejny przydadzą się usługi WasteMaster. Za pośrednictwem naszej aplikacji, jesteśmy w stanie sprawnie i rzetelnie przeprowadzić research dotyczący Twojej lokalizacji. Wejdź na naszą platformę w kategorię skupu makulatury w Tłuszczu i wypełnij formularz lub wykonaj telefon! Na Twoim mailu szybko znajdziesz wycenę swoich śmieci, a po krótkim czasie także wykaz skupów makulatury w Tłuszczu, z których warto skorzystać! Działanie aplikacji jest analogiczne - wystarczy ją otworzyć na poziomie wyszukiwarki lub pobrać, dodać zlecenie, a następnie przydzielony Opiekun Klienta zacznie sortowanie dostępnych ofert i będzie przesyłał do Ciebie najtrafniejsze oferty od skupów makulatury w Tłuszczu. To wszystko! Określ dokładnie typ swoich odpadów papierowych, a także widełki cenowe, a my zajmiemy się wszystkim! To, jaką decyzję podejmiesz, jest tylko i wyłącznie Twoim wyborem. My jedynie dostarczamy możliwości. Warto wykorzystać naszą bazę danych, ponieważ nie zawsze okoliczne placówki oferujące skup i odbiór makulatury w Tłuszczu są najtańsze. Ceny są bardzo zmienne w zależności od np. województwa. Dlatego, żeby nie tracić czasu - zgłoś się do nas i za darmo otrzymaj wartościową pomoc w zarządzaniu odpadami!

Typy makulatury?

Skoro już wiesz, co możemy zostawić w skupie odpadów makulatury w Tłuszczu, warto także wiedzieć, jakie typy wyróżniamy w obrębie tego odpadu. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ wpływa to na końcową cenę w skupie. Im wyższa odmiana odpadów papierowych - tym wyższa cena w skupie makulatury w Tłuszczu. W ogóle wyróżnia się 54 odmiany, które dla uproszczenia dzielimy na 4 podstawowe rodzaje. Zazwyczaj skupy makulatury w Tłuszczu nie uwzględniają tej klasyfikacji, wprowadzają autorską etc. Jednak w kontekście ceny, warto znać te podstawowe dane. Zatem makulaturę dzielimy na: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Im wyższy rodzaj - tym wyższa cena! Jednak w WasteMaster opracowaliśmy nieco inny podział. Ma on być jak najjaśniejszy i przejrzysty dla odbiorców. Zatem wyróżnamy: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z pochodzącą z sortowni i segregacji. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultację również są darmowe!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Musiałem się pozbyć odpadów makulatury w Tłuszczu, ale nie znajdowałem żadnych zadowalających placówek. Kiedy już miałem podjąć decyzję, trafiłem w internecie na WasteMaster i to był przełom! Znalazłem dużo lepszy skup makulatury w Tłuszczu i nie przepłaciłem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster pozbyłem się już tony zużytych gazet - zawsze znajdują dla mnie wartościowe oferty skupów makulatury w Tłuszczu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzam placówką skupującą makulaturę w małej miejscowości. Nie było u nas, jakiegoś wielkiego ruchu, bałam się, że trzeba będzie zamknąć działalność. Jednak po zaczęciu współpracy z WasteMaster wszystko się odwróciło. Jestem bardzo wdzięczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Potrzebowałam zrealizować jednorazowy odbiór makulatury w Tłuszczu, jednak nigdy wcześniej tego nie robiłam! Na szczęście uprzejmy konsultant wszystko mi wytłumaczył. Dosłownie w parę dni pozbyłam się ponad tony starych gazet! Jestem bardzo zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłam opłacalny skup makulatury w Tłuszczu. Współpracuję z nim bardzo regularnie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon