Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Szydłowcu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co przyjmie skup makulatury w Szydłowcu?

Skup makulatury w Szydłowcu przyjmie oczywiście przedmioty papierowe. Ale czy wszystkie? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy pozostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z której z nich chcemy skorzystać. Przykładami odpadów, które weźmie od nas skup makulatury w Szydłowcu są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie etc. Z kolei nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasączone niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być dobrej jakości!

Jakie dokumenty należy wypełnić?

Jeżeli chcesz uniknąć grzywien za nieprzepisowe utylizowanie makulatury, warto dowiedzieć się, jakie dokumenty są dla Ciebie obligatoryjne. Jeżeli należysz do grupy właścicieli firm oraz rolników posiadających powyżej 75 ha - pamiętaj o cyklicznym uzupełnianiu ewidencji w BDO. Dodatkowo należy wypełnić i oddać kierowcy KPO - jeśli realizujesz odbiór makulatury w Szydłowcu. Osoby fizyczne nie muszą tego robić, przy odbiorze muszą jedynie pokazać dowód tożsamości. Kolejną rzeczą, którą wszyscy powinni zrobić, jest wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód w razie inspekcji. Osoby fizyczne powinny uzyskać także od skupu Formularz Przekazania Odpadu. Wszelkie powyższe dokumenty posługują się systemem kodów, wprowadzonych za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Grupa, do której należy makulatura, jest określana numerem 3. jako przykładowy kod, można podać ten na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury - 03 03 07. Pozostałe oznaczenia znajdują się w powyższym rozporządzeniu. Także w tym przypadku służymy pomocą - konsultacje w sprawie formalności również są bezpłatne!

Jak wyglądają ceny skupu makulatury w Szydłowcu?

Trudno dokładnie dookreślić ceny skupu makulatury w Szydłowcu. Są one zależne głównie od typu odpadu, ilości oraz Twojej lokalizacji. Warto na samym początku podkreślić, że nie istnieją jednolite ceny skupu makulatury. W poszczególnych województwach sytuacja może wyglądać przeróżnie. Zazwyczaj w okolicy sporych aglomeracji miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to zasada. Wszystko zależy od okolicznego rynku. Dla zobrazowania warto podać cenę za kilogram gazet - 0,20 zł/netto oraz najtańszy kilogram kartonu - 0,15 zł/netto. Czasami trzeba zapłacić za możliwość skupowania materiałów - jest to związane z kondycją przywiezionych papierów lub z lokalnymi możliwościami przeprowadzenia recyklingu. Warto pamiętać, że dzisiejsze warunki ekonomiczne zmuszają czasem skupy do przyjmowania odpadów za darmo, dlatego warto skorzystać z rzetelego źródła danych dotyczących cen w skupach. Nie martw się - nasi specjaliści precyzyjnie dokonują wyceny makulatury, wystarczy się z nami skontaktować, a dowiesz się wszystkiego!

Recykling makulatury w Szydłowcu- w jaki sposób jest przeprowadzany?

Kolejną bardzo interesującą rzeczą jest proces recyklingu makulatury. Warto dowiedzieć się więcej o tym procesie, ponieważ dzięki niemu ratuje się setki drzew. Po tym, jak odpady zostaną dostarczone do skupu makulatury w Szydłowcu, są one składowane i sortowane. Następnie odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie, a następnie barwienie po raz kolejny. Pozyskane w ten sposób włókna są oczyszczane z zabrudzeń i ponownie barwione, bielone oraz nasycane odpowiednimi związkami chemicznymi. Później przekształca się tę masę celulozową na najróżniejsze przedmioty. Na nowy papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą lub kartony opakowaniowe. Określa się, że tak odzyskany papier może zostać poddany od 6 do 7 razy recyklingowi, zanim przestanie się nadawać do użytku. Zatem jest to niezwykle wydajny proces, prawda? Jeśli wciąż się zastanawiasz gdzie oddać makulaturę w Szydłowcu - nie czekaj! Skorzystaj z naszych usług i za darmo zorganizuj wywózkę lub sprzedaż makulaturę do skupu!

Jakie typy makulatury wyróżniamy?

Wcześniej już zostało wspomniane, jakie materiały możesz zostawić w placówkach utylizujących odpady makulatury w Szydłowcu, jednak warto oprócz tego znać podstawowe rodzaje makulatury. Jest to dość skomplikowana sprawa, ponieważ przyjmuje się, że istnieje 54 rodzajów makulatury, jednak dla uproszczenia stosuje się podział na 4 kategorie. Nie zawsze są one wzięte pod uwagę w skupach makulatury w Szydłowcu, jednak właśnie od konkretnego rodzaju zależy cena skupu makulatury. Im materiał jest "mocniejszy", tym droższy powinien być w skupie makulatury w Szydłowcu. Zatem można wymienić następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli przeróżne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jednak, aby jak najmocniej uprościć powyższą klasyfikację, w WasteMaster powołaliśmy do funkcjonowania własny podział na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury służące do produkcji opakowań, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. Jeżeli dysponujesz innymi materiałami - skontaktuj się z nami, z pewnością pomożemy Ci i w rozpoznaniu typu makulatury, i w wycenie!

Gdzie najlepiej oddawać makulaturę w Szydłowcu?

Oczywistym jest, że makulaturę zawozimy do placówki skupującej odpady makulatury w Szydłowcu. Jednak, jak wyszukać skup, w którym są najlepsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster może się przydać! Zadzwoń do nas lub prześlij formularz zgłoszeniowy (wszystkie dane wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najpotrzebniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi eksperci wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury w Szydłowcu, a także określą prawdopobną wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana drogą mailową. Wybierając ten typ korzystania z naszych usług, miej na uwadze, że informacje, które nam przekazujesz są kluczowe. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną obsługę aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją w przeglądarce (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz zamieścić zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia z zakresu makulatury w Szydłowcu. W zależności od tego, czy interesują Cię najbliższe skupy makulatury w Szydłowcu, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie dopasowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest całkowicie darmowa, zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu klienta i zoptymalizowaniu gospodarki odpadowej w Polsce. Nie trać czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najbardziej opłacalnego skupu makulatury w Szydłowcu!

Makulatura w Szydłowcu – co warto wiedzieć?

Na pewno zetknąłeś się w swoim życiu z makulaturą. Czy to w zakładzie pracy, czy to w czasie porządkowania mieszkania. Makulatura to inaczej zniszczone lub niepotrzebne wyroby papiernicze, z których można wyprodukować taki sam lub inny materiał w ramach recyklingu. Jeśli dysponujesz małymi ilościami papieru, starymi gazetami etc. – można po prostu zawieźć je do PSZOK-u lub też wyrzucić do pojemnika na materiały papierowe. Jednak większe zakłady pracy nie mogą skorzystać z takich możliwości. W ich wypadku należy wywieźć zużyty papier do najbliższego skupu makulatury w Szydłowcu. Dobrym krokiem byłoby również zorganizowanie odbioru makulatury w Szydłowcu, jeśli dany podmiot dysponuje naprawę dużymi ilościami papierów. Dlaczego w ogóle warto przekazywać zużyte materiały do skupów? Przyjmuje się, że tona makulatury to ok. 14 drzew. Przeciętny Polak zużywa rocznie ok. 143 kg papieru, zatem w przybliżeniu siódemka osób jest w stanie wytworzyć tonę odpadu papierowego, z którego można wyprodukować ok. 900 kg makulatury. Są to oczywiście uśrednione statystki, jednak warto mieć na uwadze, jak mała ilość osób jest w stanie uratować 14 drzew stosunkowo niewielkim wysiłkiem. Chcesz dowiedzieć się więcej o skupach makulatury w Szydłowcu oraz kwestii recyklingu? Czytaj do końca!

Organizacja odbioru makulatury w Szydłowcu

W jaki sposób najszybciej zorganizujesz odbiór makulatury w Szydłowcu? Jeśli chcesz znaleźć najbliższy skup makulatury w Szydłowcu, polecamy skorzystać z usług WasteMaster. Bezpłatnie wyszukamy dla Ciebie placówki, które będą dopasowane do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub wykorzystaj naszą aplikację, a stosunkowo szybko otrzymasz wykaz najkorzystniejszych firm oferujących odbiór makulatury w Szydłowcu. Określ dokładnie typ swojego odpadu, jego ilość oraz Twoją lokalizację i pozwól nam zająć się wszystkim!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zarządzam małą drukarnią i odkąd pamiętam, mieliśmy problem z organizacją odbioru makulatury w Szydłowcu. Odkąd korzystamy z WasteMaster nasze problemy zniknęły jak ręką odjął. Naprawdę polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Naprawdę polecam! Ta aplikacja, to wyjątkowo przydatna rzecz!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem sprzedać stare gazety, ale kompletnie nie wiedziałem gdzie oddać makulaturę w Szydłowcu. Zadzwoniłem do WasteMaster i w parę chwil, lista placówek była już na moim mailu. Polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Potrzebowałam zrealizować jednorazowy odbiór makulatury w Szydłowcu, jednak nigdy wcześniej się tym nie zajmowałam! Na szczęście uprzejmy konsultant wszystko mi wyjaśnił. Dosłownie w kilka dni pozbyłam się ponad tony starych gazet! Jestem niezwykle zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster zrealizowałam utylizację kilku ton tektury! Polecam serdecznie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon