Skup makulatury w Pionkach

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Karton -0,37 zł netto
Karton - belowany -0,37 zł netto
Gazeta -0,55 zł netto
Mix -0,55 zł netto
Warunki współpracy

Jest to następna bardzo znacząca kwestia, ponieważ od niej zależy kwota, którą otrzymasz (lub będziesz musiał uiścić) w skupie makulatury w Pionkach. Kategoryzacja odpadów papierowych jest dość skomplikowana, ponieważ można wyróżnić ok. 54 rodzaje makulatury. Dla uproszczenia stosuje się jednak 4 podstawowe kategorie. Nie w każdym przypadku są one respektowane w skupach makulatury w Pionkach, jednak pomagają one w określeniu "wartości" dostarczanego materiału. Im materiał jest wyższej odmiany - tym więcej dostaniemy za niego w skupie. Zatem istnieją następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli przeróżne rodzaje papieru i tektury,

Najefektywniejszą metodą organizacji odbioru makulatury w Pionkach, jest skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi eksperci doskonale znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących zarządzania odpadami. A Ty bezpłatnie możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia! Zadzwoń do naszych konsultantów, zgłoś się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego albo po prostu użyj naszej aplikacji. Każda z tych dróg służy do przekazania informacji o posiadanym odpadzie oraz Twoich indywidualnych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Pionkach. Współpracujemy tylko z profesjonalnymi placówkami, które działają w zgodny z prawem i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej pytań dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Pionkach - zadzwoń do nas!

Jeśli chodzi o ceny skupu makulatury w Pionkach są one bardzo zmienne. Wszystko jest zależne od tego, ile makulatury posiadasz, jakiego jest typu oraz gdzie zamierzasz ją zutylizować. Wbrew pozorom, nie ma tak naprawdę jednolitych cen na terenie całego kraju. Zazwyczaj kwoty są większe w okolicy dużych miast. Przykładowo: za kilogram gazet możemy otrzymać 0,20 zł/netto, najtańszym surowcem jest karton, jeżeli jest on zanieczyszczony, trzeba dodatkowo zapłacić za jego utylizację, a jeśli jest czysty, to możemy za niego otrzymać 0,15 zł/kg netto. Pod uwagę należy również wziąć obecne warunki ekonomiczno-gospodarcze, także przez kryzys energetyczny część skupów jest zmuszona do bezpłatnego lub nawet odpłatnego odbierania odpadów od klientów. Dlatego zanim rozpoczniesz współpracę, warto się zorientować, jak wygląda sytuacja w tej indywidualnej kwestii. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w wycenie swojego odpadu, zachęcamy do korzystania z doradztwa WasteMaster. Za darmo pomożemy Ci w wycenie makulatury!

Kolejnym niezwykle interesującym zagadnieniem jest proces recyklingu makulatury. Warto dowiedzieć się więcej o tym procesie, ponieważ dzięki niemu ratuje się wiele drzew. Po tym, jak odpady zostaną przywiezione do skupu makulatury w Pionkach, są one segregowane i sortowane. Następnie przeprowadza się odbarwianie, rozwłóknianie, a następnie barwienie raz jeszcze. Pozyskane w ten sposób włókna są oczyszczane z zabrudzeń i ponownie barwione, bielone oraz nasycane konkretnymi związkami chemicznymi. Później przekształca się tę masę celulozową na najróżniejsze przedmioty. Na nowy papier na czasopisma, ręczniki papierowe, tekturę falistą lub kartony opakowaniowe. Szacuje się, że tak odzyskany papier może zostać poddany od 6 do 7 razy recyklingowi, zanim stanie się niezdatny do użytku. Zatem jest to bardzo wydajny proces, prawda? Jeśli nie jesteś pewien gdzie oddać makulaturę w Pionkach - nie czekaj! Skorzystaj z naszych usług i bezpłatnie zorganizuj wywózkę lub sprzedaż papieru do skupu!

Stary papier oddajemy oczywiście do skupu makulatury w Pionkach. Ale czy w każdym skupie są te same ceny? Oczywiście, że nie - te placówki są dla siebie konkurencją, również koszty utrzymania takiej papierni są różne w zależności od lokalizacji, co wpływa bez wątpienia na cenę. Jak zatem znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów makulatury w Pionkach? Ponownie polecamy skorzystać ze wsparcia od WasteMaster. Jak już wcześniej zostało wspomniane - możesz do nas zadzwonić lub wysłać formularz zgłoszeniowy - i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie internetowej w interesującej Cię usłudze. Udziel nam informacji o swoich papierach, określ swoje wymagania cenowe lub lokalizację i... to wszystko! Nasi specjaliści zajmą się wyceną Twoich odpadów oraz wyszukają najtrafniejsze skupy makulatury w Pionkach! Całość danych zostanie przesłana na Twoją skrzynkę mailową. W ten sposób otrzymasz przekrojowe dane na temat interesujących Cię skupów makulatury w Pionkach. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - istnieje taka opcja. Znajdź ją na naszej stronie, zainstaluj na telefon albo otwórz w przeglądarce i to tyle! Twój indywidualny Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najlepsze oferty i pomoże Ci w sfinalizowaniu transakcji. Na Twoje konto zaczną spływać interesujące oferty utylizacji makulatury w Pionkach, a Ty dowolnie możesz wybrać tę, która wyda Ci się najbardziej odpowiednia. W ten prosty i bezpłatny sposób, nie będziesz zmuszony do marnowania czasu na szukanie dobrych placówek.

Przepisy w Polsce obligują wytwórców odpadów do prowadzenia dokumentacji utylizacji swoich pozostałości. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - koniecznie pamiętaj o bieżącym wypełnianiu BDO. Ponadto musisz zwrócić Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Pionkach. Osoby prywatne nie muszą wypełniać tego typu obowiązków, jednak powinny uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem zgodnie z prawem przeprowadzonej transakcji. Osoby fizyczne powinny także otrzymać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wcześniej wymienionych dokumentów operuje kodami odpadów (wprowadzonych za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której należy makulatura jest oznaczana numerem 3. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Reszta oznaczeń znajduje się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej stronie.

Masz dużo makulatury? Nie wiesz, jak nią gospodarować, co z nią zrobić? Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się najważniejszych informacji! Czym w zasadzie jest makulatura? Są to uszkodzone lub zużyte wyroby papiernicze, które przetwarza się w procesie recyklingu, tak aby skorzystać z nich raz jeszcze. Jeśli posiadasz małe ilości starych gazet lub kartonów - nie musisz ich od razu zawozić do skupu makulatury w Pionkach, wystarczy oddać je do punktu typu PSZOK albo wyrzucić do pojemnika na papier. Jednak w momencie, kiedy dysponujesz dużymi ilościami makulatury - niezbędny jest jej wywóz do odpowiedniej instytucji. Warto także zastanowić się nad odbiorem makulatury w Pionkach, w przypadku naprawdę potężnych ładunków. Czy praca takiego skupu jest wydajna? Oczywiście, że tak! Średnio, oblicza się, że Polak produkuje rocznie 143 kg papierowych odpadów, zatem siódemka osób zużywa ok. tonę papieru. W skupie makulatury w Pionkach z takiej masy można wytworzyć ok. 900 kg nowego papieru. Zakłada się, że tona tego materiału to życie ok. 14 drzew. Czyli jeśli siódemka osób odda swoją makulaturę do skupu, może w ten sposób ocalić 13/14 drzew! Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej - w podanym tekście zawarliśmy wskazówki, jak znaleźć najlepsze skupy makulatury w okolicy!

Na samym początku warto zaznaczyć, jakie materiały przyjmie od nas skup makulatury w Pionkach. Są to oczywiście materiały papierowe, ale czy tylko stare gazety? Absolutnie nie! Skupu odbiorą od nas m.in. kartony, tekturę falistą, litą i pozostałe rodzaje makulatur opakowaniowych, papier kredowy, gazety, ścinki drukarskie i poprodukcyjne oraz makulaturę z selektywnej zbiórki. Warto podkreślić, że w skupie makulatury w Pionkach nie możemy zostawić żadnych zatłuszczonych lub zanieczyszczonych materiałów celulozowych. Zatem papier nasączony niebezpiecznymi substancjami, zatłuszczony, woskowany, spleśniały czy zaolejony – z pewnością zostanie odrzucony.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Pionkach, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

co to jest makulatura - na grafice książki, gazety
14-06-2023
Co to jest makulatura?

Makulatura to, innymi słowy, zużyty bądź zniszczony papier, a także stare materiały produkowane z celulozy. Makulatura jest surowcem wtórnym, z którego w wyniku recyklingu możem...

Więcej -->
co zrobić z makulaturą - obrazki kontenera na papier i pani
26-05-2023
Co zrobić z makulaturą?

Makulaturę najlepiej jest wrzucać do niebieskich pojemników na odpady komunalne. Jednak jeśli dysponujemy dużymi ilościami tego rodzaju odpadu – możemy go śmiało sprzedać w najb...

Więcej -->
Czy tektura to makulatura?
13-02-2023
Czy tektura to makulatura?

Jak najbardziej – tektura jest makulaturą. Jest to wyrób papierniczy o grubości co najmniej 4mm, makulatura mocna, a wyróżnia się tekturę falistą oraz litą czy inne rodzaje maku...

Więcej -->
Co można oddać na makulaturę?
12-02-2023
Co można oddać na makulaturę?

Gospodarstwa domowe oraz firmy wytwarzają dużą liczbę odpadów papierowych, stąd ważne jest, aby odpowiedzialnie gospodarować makulaturą. Do makulatury odpowiedniej do recyklingu...

Więcej -->
Czy opłaca się zbierać makulaturę?
09-02-2023
Czy opłaca się zbierać makulaturę?

Odpowiedź jest jednoznaczna – opłaca się zbierać makulaturę, nie tylko finansowo, ale również w znaczeniu ochrony środowiska, gdyż w większości można ją poddać recyklingow...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg makulatury na skupie?
07-02-2023
Ile kosztuje 1 kg makulatury na skupie?

Cena skupu makulatury zależy od rodzaju makulatury, która jest oddawana do skupu, ale w największej mierze od jej ilości czy lokalizacji punktu skupu. Zazwyczaj kolorowe gazety ...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia poskładane z gazet samolociki. Jest to ilustracja do bloga o tytule: "Recykling makulatury - papieru - ja?".
06-10-2023
Recykling makulatury – papieru – jak się odbywa? Co powstaje?

Co warto wiedzieć o recyklingu makulatury? Czy odzysk papieru realnie wpływa na zredukowanie wycinki lasów? Zdecydowanie trzeba wiedzieć więcej o tym procesie i o recyklingowani...

Więcej -->
Obrazek przedstawia posegregowane i poskładane gazety i czasopisma. Są one przygotowane do recyklingu papieru - jak on wygląda?
07-04-2023
Recykling papieru – jak wygląda?

Odpady papierowe stanowią całkiem spory odsetek wszystkich pozostałości komunalnych. Dodatkowo jest to surowiec wtórny, powstający z naturalnych składników. W związku z tym może...

Więcej -->
Jak wygląda przeróbka makulatury?
26-01-2023
Jak wygląda przeróbka makulatury?

Recykling makulatury staje się coraz bardziej popularny ze względu na upowszechnienie ekologicznego trybu życia, ale także ze względu na zwiększanie się wiedzy społeczeństwa na ...

Więcej -->
Jakie rodzaje makulatury wyróżniamy?
25-01-2023
Jakie rodzaje makulatury wyróżniamy?

Makulatura to wyrób papierniczy, który jest już zużyty oraz niepotrzebny, ale w większości nadaje się do ponownego przerobienia. Odpady papiernicze przed poddaniem recyklingowi ...

Więcej -->
Drugie życie makulatury. Recykling jest istotny!
24-01-2023
Drugie życie makulatury. Recykling jest istotny!

Recykling makulatury w dużej mierze kojarzony jest z samodzielnym segregowaniem odpadu. Do skupu oddawane są gazety, kartony czy inne niepotrzebne materiały papierowe magazynowa...

Więcej -->
Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master