Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Pionkach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakim rodzajem makulatury dysponujesz?

Jest to następna bardzo znacząca kwestia, ponieważ od niej zależy kwota, którą otrzymasz (lub będziesz musiał uiścić) w skupie makulatury w Pionkach. Kategoryzacja odpadów papierowych jest dość skomplikowana, ponieważ można wyróżnić ok. 54 rodzaje makulatury. Dla uproszczenia stosuje się jednak 4 podstawowe kategorie. Nie w każdym przypadku są one respektowane w skupach makulatury w Pionkach, jednak pomagają one w określeniu "wartości" dostarczanego materiału. Im materiał jest wyższej odmiany - tym więcej dostaniemy za niego w skupie. Zatem istnieją następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli przeróżne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. W WasteMaster zastosowaliśmy jeszcze prostszą metodę podziału odpadów celulozowych. Na postawie przeprowadzonych transakcji możemy wyróżnić: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i kartony, tekturę litą i inne makulatury służące do produkcji opakowań, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. Jeżeli chcesz zrealizować odbiór innej makulatury w Pionkach - skontaktuj się z nami, a wspólnie zorganizujemy wycenę i wywóz!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Pionkach?

Najefektywniejszą metodą organizacji odbioru makulatury w Pionkach, jest skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi eksperci doskonale znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących zarządzania odpadami. A Ty bezpłatnie możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia! Zadzwoń do naszych konsultantów, zgłoś się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego albo po prostu użyj naszej aplikacji. Każda z tych dróg służy do przekazania informacji o posiadanym odpadzie oraz Twoich indywidualnych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Pionkach. Współpracujemy tylko z profesjonalnymi placówkami, które działają w zgodny z prawem i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej pytań dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Pionkach - zadzwoń do nas!

Cena skupu makulatury w Pionkach

Jeśli chodzi o ceny skupu makulatury w Pionkach są one bardzo zmienne. Wszystko jest zależne od tego, ile makulatury posiadasz, jakiego jest typu oraz gdzie zamierzasz ją zutylizować. Wbrew pozorom, nie ma tak naprawdę jednolitych cen na terenie całego kraju. Zazwyczaj kwoty są większe w okolicy dużych miast. Przykładowo: za kilogram gazet możemy otrzymać 0,20 zł/netto, najtańszym surowcem jest karton, jeżeli jest on zanieczyszczony, trzeba dodatkowo zapłacić za jego utylizację, a jeśli jest czysty, to możemy za niego otrzymać 0,15 zł/kg netto. Pod uwagę należy również wziąć obecne warunki ekonomiczno-gospodarcze, także przez kryzys energetyczny część skupów jest zmuszona do bezpłatnego lub nawet odpłatnego odbierania odpadów od klientów. Dlatego zanim rozpoczniesz współpracę, warto się zorientować, jak wygląda sytuacja w tej indywidualnej kwestii. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w wycenie swojego odpadu, zachęcamy do korzystania z doradztwa WasteMaster. Za darmo pomożemy Ci w wycenie makulatury!

Recykling makulatury w Pionkach- w jaki sposób jest przeprowadzany?

Kolejnym niezwykle interesującym zagadnieniem jest proces recyklingu makulatury. Warto dowiedzieć się więcej o tym procesie, ponieważ dzięki niemu ratuje się wiele drzew. Po tym, jak odpady zostaną przywiezione do skupu makulatury w Pionkach, są one segregowane i sortowane. Następnie przeprowadza się odbarwianie, rozwłóknianie, a następnie barwienie raz jeszcze. Pozyskane w ten sposób włókna są oczyszczane z zabrudzeń i ponownie barwione, bielone oraz nasycane konkretnymi związkami chemicznymi. Później przekształca się tę masę celulozową na najróżniejsze przedmioty. Na nowy papier na czasopisma, ręczniki papierowe, tekturę falistą lub kartony opakowaniowe. Szacuje się, że tak odzyskany papier może zostać poddany od 6 do 7 razy recyklingowi, zanim stanie się niezdatny do użytku. Zatem jest to bardzo wydajny proces, prawda? Jeśli nie jesteś pewien gdzie oddać makulaturę w Pionkach - nie czekaj! Skorzystaj z naszych usług i bezpłatnie zorganizuj wywózkę lub sprzedaż papieru do skupu!

Gdzie oddać makulaturę w Pionkach? Jak znaleźć najkorzystniejsze placówki?

Stary papier oddajemy oczywiście do skupu makulatury w Pionkach. Ale czy w każdym skupie są te same ceny? Oczywiście, że nie - te placówki są dla siebie konkurencją, również koszty utrzymania takiej papierni są różne w zależności od lokalizacji, co wpływa bez wątpienia na cenę. Jak zatem znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów makulatury w Pionkach? Ponownie polecamy skorzystać ze wsparcia od WasteMaster. Jak już wcześniej zostało wspomniane - możesz do nas zadzwonić lub wysłać formularz zgłoszeniowy - i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie internetowej w interesującej Cię usłudze. Udziel nam informacji o swoich papierach, określ swoje wymagania cenowe lub lokalizację i... to wszystko! Nasi specjaliści zajmą się wyceną Twoich odpadów oraz wyszukają najtrafniejsze skupy makulatury w Pionkach! Całość danych zostanie przesłana na Twoją skrzynkę mailową. W ten sposób otrzymasz przekrojowe dane na temat interesujących Cię skupów makulatury w Pionkach. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - istnieje taka opcja. Znajdź ją na naszej stronie, zainstaluj na telefon albo otwórz w przeglądarce i to tyle! Twój indywidualny Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najlepsze oferty i pomoże Ci w sfinalizowaniu transakcji. Na Twoje konto zaczną spływać interesujące oferty utylizacji makulatury w Pionkach, a Ty dowolnie możesz wybrać tę, która wyda Ci się najbardziej odpowiednia. W ten prosty i bezpłatny sposób, nie będziesz zmuszony do marnowania czasu na szukanie dobrych placówek.

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce obligują wytwórców odpadów do prowadzenia dokumentacji utylizacji swoich pozostałości. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - koniecznie pamiętaj o bieżącym wypełnianiu BDO. Ponadto musisz zwrócić Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Pionkach. Osoby prywatne nie muszą wypełniać tego typu obowiązków, jednak powinny uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem zgodnie z prawem przeprowadzonej transakcji. Osoby fizyczne powinny także otrzymać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wcześniej wymienionych dokumentów operuje kodami odpadów (wprowadzonych za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której należy makulatura jest oznaczana numerem 3. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Reszta oznaczeń znajduje się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej stronie.

Najważniejsze informacje dotyczące makulatury w Pionkach

Masz dużo makulatury? Nie wiesz, jak nią gospodarować, co z nią zrobić? Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się najważniejszych informacji! Czym w zasadzie jest makulatura? Są to uszkodzone lub zużyte wyroby papiernicze, które przetwarza się w procesie recyklingu, tak aby skorzystać z nich raz jeszcze. Jeśli posiadasz małe ilości starych gazet lub kartonów - nie musisz ich od razu zawozić do skupu makulatury w Pionkach, wystarczy oddać je do punktu typu PSZOK albo wyrzucić do pojemnika na papier. Jednak w momencie, kiedy dysponujesz dużymi ilościami makulatury - niezbędny jest jej wywóz do odpowiedniej instytucji. Warto także zastanowić się nad odbiorem makulatury w Pionkach, w przypadku naprawdę potężnych ładunków. Czy praca takiego skupu jest wydajna? Oczywiście, że tak! Średnio, oblicza się, że Polak produkuje rocznie 143 kg papierowych odpadów, zatem siódemka osób zużywa ok. tonę papieru. W skupie makulatury w Pionkach z takiej masy można wytworzyć ok. 900 kg nowego papieru. Zakłada się, że tona tego materiału to życie ok. 14 drzew. Czyli jeśli siódemka osób odda swoją makulaturę do skupu, może w ten sposób ocalić 13/14 drzew! Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej - w podanym tekście zawarliśmy wskazówki, jak znaleźć najlepsze skupy makulatury w okolicy!

Jakie materiały przyjmie skup makulatury w Pionkach?

Na samym początku warto zaznaczyć, jakie materiały przyjmie od nas skup makulatury w Pionkach. Są to oczywiście materiały papierowe, ale czy tylko stare gazety? Absolutnie nie! Skupu odbiorą od nas m.in. kartony, tekturę falistą, litą i pozostałe rodzaje makulatur opakowaniowych, papier kredowy, gazety, ścinki drukarskie i poprodukcyjne oraz makulaturę z selektywnej zbiórki. Warto podkreślić, że w skupie makulatury w Pionkach nie możemy zostawić żadnych zatłuszczonych lub zanieczyszczonych materiałów celulozowych. Zatem papier nasączony niebezpiecznymi substancjami, zatłuszczony, woskowany, spleśniały czy zaolejony – z pewnością zostanie odrzucony.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wyszukali dla mnie dobre skupy makulatury w Pionkach, jestem bardzo zadowolony i wiem, że będę jeszcze korzystać z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać z rozmowy telefonicznej, Panowie na infolinii są bardzo rzetelni i w dodatku oszacowali cenę mojej makulatury w zaskakująco krótkim czasie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaoszczędziłam dużo czasu, dzięki WasteMaster. Na ich aplikacji znalazłam dosłownie w kilka chwil interesujące skupy makulatury w Pionkach! Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem sprzedać zużyte gazety, ale całkiem nie wiedziałem gdzie oddać makulaturę w Pionkach. Zadzwoniłem do WasteMaster i w kilka chwil, lista placówek była już na moim mailu. Polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaskakująca jakość, jak na bezpłatne usługi. Moim zdaniem warto skorzystać ze współpracy z WasteMaster, ja dzięki nim znalazłam skup makulatury, z którym zaczęłam regularnie pracować!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon