Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Kozienicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling makulatury w Kozienicach- co musisz wiedzieć?

Warto wiedzieć więcej o zabiegu recyklingu, który odbywa się w skupach makulatury w Kozienicach. Dzięki niemu można ocalić setki drzew w skali roku! Zaraz po tym, jak Twoje pozostałości zostaną przywiezione do papierni, są one składowane i segregowane. Następnie się je odbarwia, dokonuje rozwłókniania oraz barwi. Tak uzyskana masa jest czyszczona, po raz kolejny barwiona, bielona, a pod koniec nasycana odpowiednimi składnikami chemicznymi i formowana. Z takiego surowca możemy wyprodukować nowy papier na czasopisma, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy też kartony opakowaniowe. W ten sposób uzyskany papier może zostać przetworzony jeszcze od 6 do 7 razy. Jest to bardzo efektywny sposób na redukcję wycinki drzew. Zatem nie zastanawiaj się gdzie oddać makulaturę w Kozienicach - zwróć się do WasteMaster i przekaż papiery do recyklingu tak szybko jak to możliwe!

Jakie dokumenty należy wypełnić?

Jeżeli chcesz uniknąć grzywien za nieprzepisowe utylizowanie makulatury, warto dowiedzieć się, jakie dokumenty są dla Ciebie obligatoryjne. Jeżeli należysz do grupy właścicieli firm oraz rolników posiadających powyżej 75 ha - pamiętaj o cyklicznym uzupełnianiu ewidencji w BDO. Dodatkowo należy wypełnić i oddać kierowcy KPO - jeśli realizujesz odbiór makulatury w Kozienicach. Osoby fizyczne nie muszą tego robić, przy odbiorze muszą jedynie pokazać dokument tożsamości. Kolejną rzeczą, którą każdy powinien zrobić, jest wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód w razie inspekcji. Osoby fizyczne powinny uzyskać także od skupu Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem kodów, wprowadzonych za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Grupa, do której należy makulatura, jest oznaczona numerem 3. jako przykładowy kod, można podać ten na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury - 03 03 07. Pozostałe oznaczenia znajdują się w powyższym rozporządzeniu. Także w tym przypadku staramy się pomóc - konsultacje w sprawie formalności również są bezpłatne!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Kozienicach?

Najefektywniejszą metodą organizacji odbioru makulatury w Kozienicach, jest skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi eksperci świetnie znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących gospodarowania odpadami. A Ty bezpłatnie możesz użyć ich wiedzy i doświadczenia! Zadzwoń do naszych konsultantów, zgłoś się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego albo samodzielnie użyj naszej aplikacji. Każda z tych dróg służy do przekazania informacji o posiadanym odpadzie oraz Twoich osobistych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Kozienicach. Współpracujemy tylko z profesjonalnymi placówkami, które działają w legalny i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej pytań dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Kozienicach - skontaktuj się z nami!

Gdzie oddać makulaturę w Kozienicach? Jak znaleźć najkorzystniejsze placówki?

Stary papier oddajemy oczywiście do skupu makulatury w Kozienicach. Ale czy w każdym skupie są te same ceny? Oczywiście, że nie - te placówki są dla siebie konkurencją, również koszty utrzymania takiej papierni są różne w zależności od lokalizacji, co wpływa bez wątpienia na cenę. Jak zatem znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów makulatury w Kozienicach? Ponownie polecamy skorzystać ze wsparcia od WasteMaster. Jak już wcześniej zostało powiedziane - możesz do nas zadzwonić lub wysłać formularz zgłoszeniowy - i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie internetowej w interesującej Cię usłudze. Udziel nam danych o swoich papierach, określ swoje wymagania cenowe lub lokalizację i... to wszystko! Nasi specjaliści zajmą się wyceną Twoich odpadów oraz znajdą najtrafniejsze skupy makulatury w Kozienicach! Całość danych zostanie przekazana na Twoją skrzynkę mailową. W ten sposób uzyskasz przekrojowe dane na temat interesujących Cię skupów makulatury w Kozienicach. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - istnieje taka opcja. Znajdź ją na naszej stronie, pobierz na telefon albo otwórz w przeglądarce i to tyle! Twój indywidualny Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najlepsze oferty i pomoże Ci w sfinalizowaniu transakcji. Na Twoje konto spłyną interesujące oferty utylizacji makulatury w Kozienicach, a Ty dowolnie możesz wybrać tę, która wyda Ci się najbardziej odpowiednia. W ten prosty i bezpłatny sposób, nie będziesz zmuszony do tracenia czasu na szukanie dobrych placówek.

Jakie materiały przyjmie skup makulatury w Kozienicach?

Na samym początku warto zaznaczyć, jakie materiały przyjmie od nas skup makulatury w Kozienicach. Są to oczywiście materiały papierowe, ale czy tylko stare gazety? Zdecydowanie nie! Skupu zabiorą od nas m.in. kartony, tekturę falistą, litą i pozostałe rodzaje makulatur opakowaniowych, papier kredowy, gazety, ścinki drukarskie i poprodukcyjne oraz makulaturę z selektywnej zbiórki. Warto podkreślić, że w skupie makulatury w Kozienicach nie możemy zostawić żadnych zatłuszczonych lub zanieczyszczonych materiałów celulozowych. Zatem papier nasączony niebezpiecznymi substancjami, zatłuszczony, woskowany, spleśniały czy zaolejony – z pewnością zostanie odrzucony.

Najważniejsze informacje dotyczące makulatury w Kozienicach

Masz dużo makulatury? Nie wiesz, jak nią zarządzać, co z nią zrobić? Zapoznaj się z podanym tekstem i dowiedz się najistotniejszych informacji! Czym w zasadzie jest makulatura? Są to zniszczone lub zużyte wyroby papiernicze, które przetwarza się w procesie recyklingu, tak aby skorzystać z nich raz jeszcze. Jeśli posiadasz znikome ilości starych gazet lub kartonów - nie musisz ich od razu wywozić do skupu makulatury w Kozienicach, wystarczy oddać je do placowki typu PSZOK albo wyrzucić do pojemnika na papier. Jednak w momencie, kiedy posiadasz duże masy makulatury - niezbędny jest jej wywóz do odpowiedniej placówki. Warto także zastanowić się nad odbiorem makulatury w Kozienicach, w przypadku naprawdę potężnych ładunków. Czy praca takiego skupu jest wydajna? Zdecydowanie! Średnio, szacuje się, że Polak wytwarza rocznie 143 kg papierowych odpadów, zatem siedem osób zużywa ok. tonę papieru. W skupie makulatury w Kozienicach z takiej ilości można wytworzyć ok. 900 kg odzyskanego papieru. Zakłada się, że tona tego materiału to życie ok. 14 drzew. A więc jeśli siódemka osób odda swoją makulaturę do skupu, może w ten sposób ocalić 13/14 drzew! Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej - w poniższym tekście zawarliśmy wskazówki, jak znaleźć najkorzystniejsze skupy makulatury w okolicy!

Jak wyglądają ceny skupu makulatury w Kozienicach?

Trudno precyzyjnie dookreślić ceny skupu makulatury w Kozienicach. Są one zależne głównie od typu odpadu, ilości oraz Twojej lokalizacji. Warto na samym początku zaznaczyć, że nie istnieją jednolite ceny skupu makulatury. W konkretnych województwach sytuacja może wyglądać przeróżnie. Zazwyczaj w okolicy dużych aglomeracji miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać zużyty papier, jednak nie jest to zasada. Wszystko zależy od okolicznego rynku. Dla przykładu warto podać cenę za kilogram gazet - 0,20 zł/netto oraz najtańszy kilogram kartonu - 0,15 zł/netto. Czasami trzeba zapłacić za możliwość skupowania materiałów - jest to związane z kondycją przywiezionych papierów lub z lokalnymi możliwościami utylizacji. Warto pamiętać, że dzisiejsze warunki ekonomiczne zmuszają czasem skupy do przyjmowania odpadów za darmo, dlatego warto skorzystać z solidnego źródła danych dotyczących cen w skupach. Nie martw się - nasi eksperci precyzyjnie dokonują wyceny makulatury, wystarczy się z nami skontaktować, a dowiesz się najważniejszych informacji o cenach makulatury!

Jakie typy makulatury wyróżniamy?

Wcześniej już zostało wspomniane, jakie materiały możesz zostawić w placówkach utylizujących odpady makulatury w Kozienicach, jednak warto oprócz tego znać podstawowe typy makulatury. Jest to dość skomplikowana sprawa, ponieważ przyjmuje się, że istnieje 54 rodzajów makulatury, jednak dla ułatwienia stosuje się podział na 4 kategorie. Nie zawsze są one wzięte pod uwagę w skupach makulatury w Kozienicach, jednak właśnie od danego rodzaju zależy cena skupu makulatury. Im materiał jest "mocniejszy", tym droższy powinien być w skupie makulatury w Kozienicach. Zatem można wymienić następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli przeróżne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jednak, aby jak najmocniej uprościć powyższą klasyfikację, w WasteMaster stworzyliśmy własny podział na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. Jeżeli dysponujesz innymi materiałami - skontaktuj się z nami, z pewnością pomożemy Ci i w rozpoznaniu typu makulatury, i w wycenie!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Na pewno jeszcze tu wrócę! Znalazłam skup makulatury w Kozienicach, o którym nigdy bym nie pomyślała! Oszczędziłam nie tylko czas, ale i pieniądze:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam, zwłaszcza zabieganym właścicielom drukarni! Ich aplikacja jest bardzo pomocna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster wyszukałam opłacalny skup makulatury w Kozienicach. Współpracuję z nim bardzo regularnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto korzystać! Zapewniają dokładne wyceny odpadów!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W moim zakładzie produkujemy codziennie mnóstwo ścinek papierowych, które muszę regularnie wywozić. Dzięki WasteMaster znalazłam firmę odbierającą makulaturę, która przejeła ode mnie ten obowiązek!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon