Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Przasnyszu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Formalności i kody na odpady celulozowe

Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą lub wywozem makulatury, warto wiedzieć, jakich przepisów musisz przestrzegać. Jeśli posiadasz gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) lub jesteś przedsiębiorcą – musisz prowadzić rejestracje odpadów w BDO. A jeśli organizujesz odbiór makulatury w Przasnyszu – pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu KPO kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Jeśli jesteś osobą fizyczną, to nie musisz wypełniać powyższej dokumentacji, jednak należy mieć w pamięci uzupełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód w razie inspekcji. Dodatkowo te osoby powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu, który potwierdza przeprowadzoną transakcję. Warto pamiętać o wszystkich formalnościach, w ten sposób unikniesz kary! Jeśli chodzi o kody odpadów celulozowych, to znajdują się one w grupie o oznaczeniu nr 3. Przykładem kodu, wykorzystywanego w powyższych dokumentach jest 03 03 07 – mechanicznie wydzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury. Po resztę kodów odsyłamy do Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie katalogu odpadów z 2020 roku.

Co warto wiedzieć o makulaturze w Przasnyszu - najważniejsze informacje

Makulatura jest bardzo powszechnie występującym rodzajem odpadu - spotykamy się z nią na co dzień, często ją gromadzimy, a także staramy się nie marnować papieru etc. Jednak czym w zasadzie jest makulatura? Jest to odpad będący zużytymi lub zniszczonymi materiałami papierniczymi, które można przekształcić w procesie recyklingu w taki sposób, aby mogły zostać ponownie wykorzystane. Jeśli posiadasz niewielkie ilości starych gazet, kartonów czy tektury - możesz je po prostu wyrzucić do kosza "na papier" lub wywieźć do PSZOK-u, jednak w momencie kiedy masz duże ilości tego odpadu, koniecznie przetransportuj je do skupu makulatury w Przasnyszu. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ statystyczna osoba w Polsce zużywa rocznie ok. 143 kg papieru. Zatem siedem osób jest w stanie zużytkować ok. tonę materiałów celulozowych. Jeżeli całą tonę wywieźlibyśmy do skupu makulatury w Przasnyszu, można by z niej odzyskać ok. 900 kg papieru. Szacuje się, że taka liczba odpowiada mniej więcej 13-14 drzewom. Tak nikły gest jest w stanie ograniczyć w widoczny sposób wycinkę lasów - nawet w skali lokalnej! Chciałbyś dowiedzieć się więcej o recyklingu? A może zastanawiasz się, jak zrealizować odbiór makulatury w Przasnyszu? Czytaj do dalej, a dowiesz się wszystkiego!

Organizacja odbioru makulatury w Przasnyszu - jak się za nią zabrać?

Jeśli nie masz możliwości wywozu na własną rękę swoich odpadów papierowych, doskonałym rozwiązaniem będzie dla Ciebie realizacja odbioru makulatury w Przasnyszu. Najlepszym narzędziem, które pomoże Ci w wyszukaniu najkorzystniejszych ofert jest aplikacja WasteMaster. Nie musisz na bieżąco w kwestii zarządzania odpadami - nasi specjaliści zrobią to za Ciebie! Skontaktuj się z nami poprzez rozmowę telefoniczną lub formularz zgłoszeniowy (chyba, że wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji) i udziel nam informacji o odpadzie oraz Twoich wymaganiach co do odbioru makulatury w Przasnyszu. Otrzymasz wstępną wycenę usługi oraz listę firm, które byłyby najkorzystniejsze w Twoim przypadku. Jeśli chciałbyś sam użyć naszej aplikacji, to również istnieje taka opcja. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz na naszej platformie, po kliknięciu w interesującą ofertę, ale znajduje się na niej także aplikacja WasteMaster. Wejdź w nią, dodaj zlecenie, zamieść zdjęcie, a odgórnie przypisany Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty transportu z określonej lokalizacji do skupu makulatury w Przasnyszu. W razie wszelkich pytań polecamy zwrócić się do naszych konsultantów. Pamiętaj, że usługi, które świadczy WasteMaster są całkowicie darmowe!

Co przyjmie skup makulatury w Przasnyszu?

Skup makulatury w Przasnyszu przyjmie oczywiście materiały papierowe. Ale czy wszystkie? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy pozostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z którą chcemy współpracować. Przykładami odpadów, które przyjmie od nas skup makulatury w Przasnyszu są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie etc. Z kolei nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasączone niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być odpowiedniej jakości!

Co wpływa na wysokość cen skupu makulatury w Przasnyszu

Na cenę skupu makulatury w Przasnyszu wpływa bardzo dużo czynników. Przede wszystkim masa papieru, którą zawozisz do placówki utylizującej, typ odpadu oraz to, jakiej jest on jakości i czy jest on zabrudzony. Dodatkowo, jeżeli realizujesz odbiór odpadów, Twoja lokalizacja może być najważniejsza w kwestii ustalania ceny. Im dalej od skupu - tym wyższa kwota na rachunku. Jednak ceny nie są stałe w skali kraju, niektóre województwa są tańsze od innych, a jest to powiązane z kosztami utrzymania papierni i placówek recyklingu. Także obecny kryzys energetyczny może wpłynąć negatywnie na wysokość cen w skupach. Dlatego tam, gdzie kiedyś mogliśmy sprzedać gazety - teraz trzeba będzie dopłacić do ich recyklingu. Jednak są to indywidualne wypadki. Placówki w wielkich aglomeracjach miejskich także mają inne sposoby wycen. Aby zobrazować przykładowe ceny konkretnych materiałów możemy podać cenę sprzedaży gazet - 0,20 zł/kg netto oraz kartonów - 0,15 zł.kg netto (choć są one najtańszym odpadem, więc czasem trzeba zapłacić za ich przerobienie). Z powodu aktualnej sytuacji na rynku, warto obserwować zmieniające się ceny - dlatego skontaktuj się z WasteMaster, aby zawsze być na bieżąco!

Recykling makulatury w Przasnyszu- co warto wiedzieć?

Z pewnością warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim papierem po tym, jak go zawiozłeś do placówki utylizującej. Dlaczego? Im większa świadomość konsumenta - tym trudniej jest go zwieść podczas przeprowadzania transakcji! Po przywiezieniu do skupu makulatury w Przasnyszu, ładunek jest składowany i sortowany. W papierni odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie i ponowne odbarwianie. Uzyskane włókna są czyszczone z zanieczyszczeń, a następnie uzyskaną masę zagęszcza się za pomocą różnych środków chemicznych. Pod koniec masę się bieli oraz nasyca różnymi związkami. W ten sposób możemy wyprodukować: papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy kartony opakowaniowe. Szacuje się, że tak uzyskany surowiec może zostać poddany recyklingowi 6-7 razy, zanim przestanie być użyteczny. Robi wrażenie, prawda? Warto zawozić makulaturę do skupów. A jeśli wciąż się zastanawiasz, gdzie najlepiej oddać makulaturę w Przasnyszu - skontaktuj się z nami - nie zapłacisz za to ani złotówki!

Typy makulatury?

Skoro już wiesz, co możemy zostawić w skupie odpadów makulatury w Przasnyszu, warto także mieć na uwadze to, jakie typy wyróżniamy w obrębie tego odpadu. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ wpływa to na końcową cenę w skupie. Im wyższa odmiana odpadów papierowych - tym wyższa cena w skupie makulatury w Przasnyszu. Ogólnie wyróżnia się 54 odmiany, które dla uproszczenia dzielimy na 4 podstawowe rodzaje. Zazwyczaj skupy makulatury w Przasnyszu nie uwzględniają tej klasyfikacji, wprowadzają autorską etc. Jednak w kontekście ceny, warto znać te podstawowe informacje. Zatem makulaturę dzielimy na: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Im wyższy rodzaj - tym wyższa cena! Jednak w WasteMaster opracowaliśmy nieco inny podział. Ma on być jak najjaśniejszy i przejrzysty dla odbiorców. Zatem wyróżnamy: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. W razie wszelkich pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultację również są darmowe!

Gdzie najlepiej oddawać makulaturę w Przasnyszu?

Oczywistym jest, że makulaturę zawozimy do placówki skupującej odpady makulatury w Przasnyszu. Jednak, jak wyszukać skup, w którym są najlepsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster służy pomocą! Zadzwoń do nas lub prześlij formularz zgłoszeniowy (wszystkie informacje kontaktowe wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najważniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi specjaliści wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury w Przasnyszu, a także określą prawdopobną wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana drogą mailową. Wybierając ten typ korzystania z naszych usług, pamiętaj, że informacje, które nam przekazujesz są istotne. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne używanie aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją na poziomie przeglądarki (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz dodać zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia z zakresu makulatury w Przasnyszu. W zależności od tego, czy interesują Cię najbliższe skupy makulatury w Przasnyszu, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie dopasowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest kompletnie darmowa, zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu klienta i zoptymalizowaniu gospodarowania odpadami w Polsce. Nie marnuj czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najbardziej opłacalnego skupu makulatury w Przasnyszu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłam opłacalny skup makulatury w Przasnyszu. Współpracuję z nim bardzo regularnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Potrzebowałam zrealizować jednorazowy odbiór makulatury w Przasnyszu, jednak nigdy wcześniej się tym nie zajmowałam! Na szczęście uprzejmy konsultant wszystko mi wyjaśnił. Dosłownie w kilka dni pozbyłam się ponad tony starych gazet! Jestem niezwykle zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo użyteczna rzecz, na pewno jeszcze kiedyś skorzystam.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa usługa - nie myślałam, że można tak szybko zrealizować odbiór makulatury w Przasnyszu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem sprzedać stare gazety, ale całkiem nie wiedziałem gdzie oddać makulaturę w Przasnyszu. Zadzwoniłem do WasteMaster i w parę chwil, lista placówek była już na moim mailu. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon