Skup makulatury w Przasnyszu

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Karton -0,38 zł netto
Karton - belowany -0,38 zł netto
Gazeta -0,58 zł netto
Mix -0,58 zł netto
Warunki współpracy

Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą lub wywozem makulatury, warto wiedzieć, jakich przepisów musisz przestrzegać. Jeśli posiadasz gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) lub jesteś przedsiębiorcą – musisz prowadzić rejestracje odpadów w BDO. A jeśli organizujesz odbiór makulatury w Przasnyszu – pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu KPO kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Jeśli jesteś osobą fizyczną, to nie musisz wypełniać powyższej dokumentacji, jednak należy mieć w pamięci uzupełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód w razie inspekcji. Dodatkowo te osoby powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu, który potwierdza przeprowadzoną transakcję. Warto pamiętać o wszystkich formalnościach, w ten sposób unikniesz kary! Jeśli chodzi o kody odpadów celulozowych, to znajdują się one w grupie o oznaczeniu nr 3. Przykładem kodu, wykorzystywanego w powyższych dokumentach jest 03 03 07 – mechanicznie wydzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury. Po resztę kodów odsyłamy do Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie katalogu odpadów z 2020 roku.

Makulatura jest bardzo powszechnie występującym rodzajem odpadu - spotykamy się z nią na co dzień, często ją gromadzimy, a także staramy się nie marnować papieru etc. Jednak czym w zasadzie jest makulatura? Jest to odpad będący zużytymi lub zniszczonymi materiałami papierniczymi, które można przekształcić w procesie recyklingu w taki sposób, aby mogły zostać ponownie wykorzystane. Jeśli posiadasz niewielkie ilości starych gazet, kartonów czy tektury - możesz je po prostu wyrzucić do kosza "na papier" lub wywieźć do PSZOK-u, jednak w momencie kiedy masz duże ilości tego odpadu, koniecznie przetransportuj je do skupu makulatury w Przasnyszu. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ statystyczna osoba w Polsce zużywa rocznie ok. 143 kg papieru. Zatem siedem osób jest w stanie zużytkować ok. tonę materiałów celulozowych. Jeżeli całą tonę wywieźlibyśmy do skupu makulatury w Przasnyszu, można by z niej odzyskać ok. 900 kg papieru. Szacuje się, że taka liczba odpowiada mniej więcej 13-14 drzewom. Tak nikły gest jest w stanie ograniczyć w widoczny sposób wycinkę lasów - nawet w skali lokalnej! Chciałbyś dowiedzieć się więcej o recyklingu? A może zastanawiasz się, jak zrealizować odbiór makulatury w Przasnyszu? Czytaj do dalej, a dowiesz się wszystkiego!

Jeśli nie masz możliwości wywozu na własną rękę swoich odpadów papierowych, doskonałym rozwiązaniem będzie dla Ciebie realizacja odbioru makulatury w Przasnyszu. Najlepszym narzędziem, które pomoże Ci w wyszukaniu najkorzystniejszych ofert jest aplikacja WasteMaster. Nie musisz na bieżąco w kwestii zarządzania odpadami - nasi specjaliści zrobią to za Ciebie! Skontaktuj się z nami poprzez rozmowę telefoniczną lub formularz zgłoszeniowy (chyba, że wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji) i udziel nam informacji o odpadzie oraz Twoich wymaganiach co do odbioru makulatury w Przasnyszu. Otrzymasz wstępną wycenę usługi oraz listę firm, które byłyby najkorzystniejsze w Twoim przypadku. Jeśli chciałbyś sam użyć naszej aplikacji, to również istnieje taka opcja. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz na naszej platformie, po kliknięciu w interesującą ofertę, ale znajduje się na niej także aplikacja WasteMaster. Wejdź w nią, dodaj zlecenie, zamieść zdjęcie, a odgórnie przypisany Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty transportu z określonej lokalizacji do skupu makulatury w Przasnyszu. W razie wszelkich pytań polecamy zwrócić się do naszych konsultantów. Pamiętaj, że usługi, które świadczy WasteMaster są całkowicie darmowe!

Skup makulatury w Przasnyszu przyjmie oczywiście materiały papierowe. Ale czy wszystkie? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy pozostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z którą chcemy współpracować. Przykładami odpadów, które przyjmie od nas skup makulatury w Przasnyszu są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie etc. Z kolei nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasączone niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być odpowiedniej jakości!

Na cenę skupu makulatury w Przasnyszu wpływa bardzo dużo czynników. Przede wszystkim masa papieru, którą zawozisz do placówki utylizującej, typ odpadu oraz to, jakiej jest on jakości i czy jest on zabrudzony. Dodatkowo, jeżeli realizujesz odbiór odpadów, Twoja lokalizacja może być najważniejsza w kwestii ustalania ceny. Im dalej od skupu - tym wyższa kwota na rachunku. Jednak ceny nie są stałe w skali kraju, niektóre województwa są tańsze od innych, a jest to powiązane z kosztami utrzymania papierni i placówek recyklingu. Także obecny kryzys energetyczny może wpłynąć negatywnie na wysokość cen w skupach. Dlatego tam, gdzie kiedyś mogliśmy sprzedać gazety - teraz trzeba będzie dopłacić do ich recyklingu. Jednak są to indywidualne wypadki. Placówki w wielkich aglomeracjach miejskich także mają inne sposoby wycen. Aby zobrazować przykładowe ceny konkretnych materiałów możemy podać cenę sprzedaży gazet - 0,20 zł/kg netto oraz kartonów - 0,15 zł.kg netto (choć są one najtańszym odpadem, więc czasem trzeba zapłacić za ich przerobienie). Z powodu aktualnej sytuacji na rynku, warto obserwować zmieniające się ceny - dlatego skontaktuj się z WasteMaster, aby zawsze być na bieżąco!

Z pewnością warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim papierem po tym, jak go zawiozłeś do placówki utylizującej. Dlaczego? Im większa świadomość konsumenta - tym trudniej jest go zwieść podczas przeprowadzania transakcji! Po przywiezieniu do skupu makulatury w Przasnyszu, ładunek jest składowany i sortowany. W papierni odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie i ponowne odbarwianie. Uzyskane włókna są czyszczone z zanieczyszczeń, a następnie uzyskaną masę zagęszcza się za pomocą różnych środków chemicznych. Pod koniec masę się bieli oraz nasyca różnymi związkami. W ten sposób możemy wyprodukować: papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy kartony opakowaniowe. Szacuje się, że tak uzyskany surowiec może zostać poddany recyklingowi 6-7 razy, zanim przestanie być użyteczny. Robi wrażenie, prawda? Warto zawozić makulaturę do skupów. A jeśli wciąż się zastanawiasz, gdzie najlepiej oddać makulaturę w Przasnyszu - skontaktuj się z nami - nie zapłacisz za to ani złotówki!

Skoro już wiesz, co możemy zostawić w skupie odpadów makulatury w Przasnyszu, warto także mieć na uwadze to, jakie typy wyróżniamy w obrębie tego odpadu. Jest to dość istotna kwestia, ponieważ wpływa to na końcową cenę w skupie. Im wyższa odmiana odpadów papierowych - tym wyższa cena w skupie makulatury w Przasnyszu. Ogólnie wyróżnia się 54 odmiany, które dla uproszczenia dzielimy na 4 podstawowe rodzaje. Zazwyczaj skupy makulatury w Przasnyszu nie uwzględniają tej klasyfikacji, wprowadzają autorską etc. Jednak w kontekście ceny, warto znać te podstawowe informacje. Zatem makulaturę dzielimy na: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury,

Oczywistym jest, że makulaturę zawozimy do placówki skupującej odpady makulatury w Przasnyszu. Jednak, jak wyszukać skup, w którym są najlepsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster służy pomocą! Zadzwoń do nas lub prześlij formularz zgłoszeniowy (wszystkie informacje kontaktowe wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najważniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi specjaliści wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury w Przasnyszu, a także określą prawdopobną wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana drogą mailową. Wybierając ten typ korzystania z naszych usług, pamiętaj, że informacje, które nam przekazujesz są istotne. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne używanie aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją na poziomie przeglądarki (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz dodać zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia z zakresu makulatury w Przasnyszu. W zależności od tego, czy interesują Cię najbliższe skupy makulatury w Przasnyszu, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie dopasowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest kompletnie darmowa, zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu klienta i zoptymalizowaniu gospodarowania odpadami w Polsce. Nie marnuj czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najbardziej opłacalnego skupu makulatury w Przasnyszu!
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Przasnyszu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

co to jest makulatura - na grafice książki, gazety
14-06-2023
Co to jest makulatura?

Makulatura to, innymi słowy, zużyty bądź zniszczony papier, a także stare materiały produkowane z celulozy. Makulatura jest surowcem wtórnym, z którego w wyniku recyklingu możem...

Więcej -->
co zrobić z makulaturą - obrazki kontenera na papier i pani
26-05-2023
Co zrobić z makulaturą?

Makulaturę najlepiej jest wrzucać do niebieskich pojemników na odpady komunalne. Jednak jeśli dysponujemy dużymi ilościami tego rodzaju odpadu – możemy go śmiało sprzedać w najb...

Więcej -->
Czy tektura to makulatura?
13-02-2023
Czy tektura to makulatura?

Jak najbardziej – tektura jest makulaturą. Jest to wyrób papierniczy o grubości co najmniej 4mm, makulatura mocna, a wyróżnia się tekturę falistą oraz litą czy inne rodzaje maku...

Więcej -->
Co można oddać na makulaturę?
12-02-2023
Co można oddać na makulaturę?

Gospodarstwa domowe oraz firmy wytwarzają dużą liczbę odpadów papierowych, stąd ważne jest, aby odpowiedzialnie gospodarować makulaturą. Do makulatury odpowiedniej do recyklingu...

Więcej -->
Czy opłaca się zbierać makulaturę?
09-02-2023
Czy opłaca się zbierać makulaturę?

Odpowiedź jest jednoznaczna – opłaca się zbierać makulaturę, nie tylko finansowo, ale również w znaczeniu ochrony środowiska, gdyż w większości można ją poddać recyklingow...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg makulatury na skupie?
07-02-2023
Ile kosztuje 1 kg makulatury na skupie?

Cena skupu makulatury zależy od rodzaju makulatury, która jest oddawana do skupu, ale w największej mierze od jej ilości czy lokalizacji punktu skupu. Zazwyczaj kolorowe gazety ...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia poskładane z gazet samolociki. Jest to ilustracja do bloga o tytule: "Recykling makulatury - papieru - ja?".
06-10-2023
Recykling makulatury – papieru – jak się odbywa? Co powstaje?

Co warto wiedzieć o recyklingu makulatury? Czy odzysk papieru realnie wpływa na zredukowanie wycinki lasów? Zdecydowanie trzeba wiedzieć więcej o tym procesie i o recyklingowani...

Więcej -->
Obrazek przedstawia posegregowane i poskładane gazety i czasopisma. Są one przygotowane do recyklingu papieru - jak on wygląda?
07-04-2023
Recykling papieru – jak wygląda?

Odpady papierowe stanowią całkiem spory odsetek wszystkich pozostałości komunalnych. Dodatkowo jest to surowiec wtórny, powstający z naturalnych składników. W związku z tym może...

Więcej -->
Jak wygląda przeróbka makulatury?
26-01-2023
Jak wygląda przeróbka makulatury?

Recykling makulatury staje się coraz bardziej popularny ze względu na upowszechnienie ekologicznego trybu życia, ale także ze względu na zwiększanie się wiedzy społeczeństwa na ...

Więcej -->
Jakie rodzaje makulatury wyróżniamy?
25-01-2023
Jakie rodzaje makulatury wyróżniamy?

Makulatura to wyrób papierniczy, który jest już zużyty oraz niepotrzebny, ale w większości nadaje się do ponownego przerobienia. Odpady papiernicze przed poddaniem recyklingowi ...

Więcej -->
Drugie życie makulatury. Recykling jest istotny!
24-01-2023
Drugie życie makulatury. Recykling jest istotny!

Recykling makulatury w dużej mierze kojarzony jest z samodzielnym segregowaniem odpadu. Do skupu oddawane są gazety, kartony czy inne niepotrzebne materiały papierowe magazynowa...

Więcej -->
Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master