Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Zdzieszowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Miejsca produkcji odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach

Jak już wcześniej zostało wspomniane - odpady opakowaniowe w Zdzieszowicach występują wyjątkowo powszechnie w wielu zróżnicowanych branżach. Najczęściej spotyka się je w przedsiębiorstwach kurierskich, logistycznych, hurtowniach, galeriach handlowych czy miejscach wysyłki paczek międzynarodowych. Oprócz tego, dużą ilość rodzajów odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach wytwarza się w przemyśle spożywczym, supermarketach, aptekach lub też punktach gastronomicznych. Stykamy się z nimi na co dzień - jednak wciąż należy je segregować, nawet w naszych prywatnych mieszkaniach!

Formalności a odpady opakowaniowe w Zdzieszowicach

Jeśli mówimy o formalnościach w kontekście np. odbioru odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach sprawa przedstawia się dwojako. Oczywiście osoby prywatne nie muszą prowadzić konta w BDO, ale właściciele firm i rolnicy mający powyżej 75 ha ziemi, już tak. Co więcej, w zależności od poziomu produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Zdzieszowicach, pozostałości niebezpiecznych, możesz zostać zwolniony z obowiązku uzupełniania Karty Ewidencji Odpadowej. Szczegółowe informacje wyszukasz na naszej witrynie internetowej: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak w każdym przypadku, jeśli organizujesz odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Zdzieszowicach, musisz wystawić KPO. Kartę Przekazania Odpadu należy oddać kierowcy, który zabiera nasze pzoostałości. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do konsultacji telefonicznej!

Jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Zdzieszowicach?

Każdy z wyżej wymienionych dokumentów wykorzystuje system kodów odpadów. Są to oznaczenia numeryczne, wprowadzone za dyrektywami unijnymi, które w krótkim ciągu cyfr zawierają dane o tym, gdzie odpad powstał, jaka jest jego charakterystyka i typ. Zatem jeśli zamierzasz legalnie oddać odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Zdzieszowicach to bezwarunkowo musisz umieć używać tych kodów. Są one wymienione w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a najistotniejsze z odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach znajdziesz również w blogu na naszej platformie. Dla tego typu pozostałości powstała grupa nr 15 01. Możemy w niej znaleźć oznaczenia odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach z tektury, szkła, kartonu lub składających się z toksycznych substancji. Przykładem kodu odpadów może być 15 01 11* - oznacza on opakowania z metali, które posiadają niebezpieczne substancje porowate, takie jak np. azbest.

Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Zdzieszowicach

Recykling odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach to między innymi recykling materiałowy, tj. skupiający się na tym, aby z pozostałości stworzyć nowe przedmioty. Podane wcześniej kartony są rozwłókniane i odzyskuje się z nich papier, a także aluminium i tworzywa sztuczne. Następnie uzyskane materiały mogą zostać przekazane do dalszej produkcji. Recyklingowi materiałowemu ulegają również opakowania zbudowane z naturalnych składników – np. drewniane skrzynie. Wymienia się także recykling organiczny, który poprzez biometanizację przerabia kartony i tektury w kompost, a później z niego pozyskuje się metan. Z drugiej strony recykling mechaniczny, ma zastosowanie w przypadku np. szklanych odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach, które są niszczone i przetapiane w nowe opakowania. Najbardziej złożony jest recykling chemiczny, który jest skupiony na przetwarzaniu odpadów plastikowych. Sam możesz zauważyć, jak efektywnie mogą zostać wykorzystane takie pozostałości. Jeśli chcesz się ich pozbyć jak najszybciej i bez żadnych kosztów – skorzystaj z usług od WasteMaster – ze wszystkim Ci pomożemy!

Czym są odpady opakowaniowe w Zdzieszowicach?

Odpady opakowaniowe w Zdzieszowicach, jak sama nazwa wskazuje, są to stare bądź wykorzystane opakowania. Jest to problem, z którym stykamy się na co dzień – chociażby robiąc zakupy. Jednak kłopot z odpadami opakowaniowymi w Zdzieszowicach mają fabryki produkcyjne, przemysł spożywczy, ale i możemy się z nimi spotkać np. w placówkach gastronomicznych. Zatem ten typ pozostałości jest doskonale widoczny, nie tylko dla pracowników i właścicieli firm, ale i dla zwykłych klientów. W kontekście ekologii również stanowią one ogromne wyzwanie. Z tej przyczyny, Unia Europejska zdecydowała się na wprowadzenie ustawy o corocznym powiększaniu się procenta odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach, które podlegają recyklingowi. Zgodnie z założeniami, do 2029 roku, procent przekształcanych pozostałości opakowaniowych ma sięgnąć do 69%. Ma to oczywisty związek z globalnym kryzysem klimatycznym, z którym świat musi się zmierzyć – sporą częścią tzw. wysp śmieci na morzach, stanowią właśnie plastikowe opakowania. Dla przedsiębiorców również jest to udogodnienie – dzięki usłudze odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Zdzieszowicach, mogą oczyścić przestrzeń w swoim zakładzie pracy, a także przyczynić się do zwiększenia procentu przetwarzanych śmieci. Chcesz dowiedzieć się więcej – przeczytaj poniższy tekst do końca!

Jak zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach?

WasteMaster może Ci pomóc w szybkiej i sprawnej organizacji odbioru odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach. Jak to robimy? Za pomocą naszej innowacyjnej aplikacji i sztabu ekspertów, posiadających wieloletnie doświadczenie na rynku odpadowym! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy lub za pomocą konsultacji telefonicznej, podaj nam szczegółowe dane na temat swoich śmieci oraz wymagań co do odbioru odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach i to tyle. Nasi specjaliści zrealizują wycenę Twoich odpadów, a także dzięki naszej aplikacji, stworzą listę firm zajmujących się odbiorem odpadów opakowaniowych w Zdzieszowicach, z których warto skorzystać. Możesz także spróbować użyć naszej aplikacji samodzielnie - wówczas sam zamieszczasz ogłoszenie, zdjęcia i dane. Następnie przydzielony z góry Opiekun Klienta zajmuje się moderowaniem zgłoszeń i wybieraniem najbardziej pasujących ofert od firm zewnętrznych. W ten sposób na Twoje kontro będą trafiać tylko wartościowe opcje. Za każdym razem to Ty decydujesz o tym, z której opcji chcesz skorzystać - my, jako firma nie zobowiązujemy Cię do niczego!

Z jakich materiałów wytwarza się odpady opakowaniowe w Zdzieszowicach?

Odpady opakowaniowe w Zdzieszowicach są produkowane z bardzo różnych materiałów. Czy to z tworzyw sztucznych (najczęściej typu PET), kartonu, metalu, papieru, tekstyliów, styropianu czy drewna. Rzecz jasna, nie wszystkie z wymienionych materiałów są bardzo szkodliwe dla środowiska przyrodniczego, jednak każdy z nich mógłby być przekształcony w ramach recyklingu. Dodatkowo wyróżniamy odpady opakowaniowe zmieszane w Zdzieszowicach i odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Zdzieszowicach. Czym się różnią od siebie? Te pierwsze są nieposortowanymi pozostałościami, które zostały dostarczone do placówki zajmującej się recyklingiem. Zatem np. ładunek zawierający tonę kartonu i plastiku. Z drugiej strony odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Zdzieszowicach stanowią ten rodzaj pozostałości, który jest skonstruowany z kilku rodzajów surowców. Soki kartonowe są często podawane jako przykład: składają się nie tylko z tektury, ale i od wewnętrznej strony z warstwy aluminiowej i polietylenu. Takie pozostałości są dużo trudniejsze w późniejszej obróbce, jednak wciąż są przetwarzane w ramach recyklingowi.

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy pobierania opłat za świadczone przez nas usługi. Nie zapłacisz zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za rozmowy konsultacyjne, ani za wycenę i pomoc w realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Zdzieszowicach. Dlaczego? Ponieważ naszym głównym celem jest zwiększenie optymalizacji gospodarowania odpadami w polskich przedsiębiorstwach. Im szybciej znajdziesz właściwą firmę - tym szybciej oddasz jej pozostałości, a ona je przerobi i przekaże z powrotem do obiegu. Co więcej, nasi eksperci starają się wyszukiwać jak najbliższe firmy odbierające odpady opakowaniowe w Zdzieszowicach i w ten sposób pomagać w rozwoju lokalnym biznesom. Z nami, właściciele przedsiębiorstw zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie odpadami w swoich firmach i co najważniejsze - pozbędą się problemu w krótkim czasie. Nasze wsparcie w kwestiach formalnych również jest darmowe - każdemu pomożemy odnaleźć się w zawiłościach BDO!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wartościowa obsługa - jestem pod wrażeniem! Wszystko mi wyjaśniono, a i na koniec nawet wyszukano dla mnie firmę, która zajmuje się utylizacją odpadów opakowaniowych, butelek, kartonów, szklanych słoików, i to blisko mojej firmy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że trafiłem na nich w sieci! Dzięki pomocy otrzymanej od tej firmy, wiedziałem ile dokładnie mogą "zaśpiewać" mi firmy zewnętrzne za utylizację moich tekturowych toreb. Dzięki temu, nie dam się oszukać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cenię WasteMaster za rzetelność, podali mi naprawdę wiele firm utylizujących odpady opakowaniowe, ale jak zrobiłam własny research to faktycznie się okazało, że wybrali dla mnie tylko najbardziej opłacalne opcje!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto korzystać z aplikacji - jest bardzo przejrzysta i daje opcję ciągłego kontrolowania spływających ofert!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie spodziewałam się tak wysokiej jakości za bezpłatną usługę. Polecam WasteMaster - zajęli się naprawdę profesjonalnie moim przypadkiem!!!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon