Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Węgrowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Czym są odpady opakowaniowe w Węgrowie?

Odpady opakowaniowe w Węgrowie, jak sama nazwa mówi, są to stare bądź wykorzystane opakowania. Jest to kłopot, z którym mierzymy się na co dzień – chociażby robiąc zakupy. Jednak kłopot z odpadami opakowaniowymi w Węgrowie mają zakłady produkcyjne, przemysł żywnościowy, ale i możemy się z nimi spotkać np. w placówkach gastronomicznych. Zatem ten typ pozostałości jest doskonale widoczny, nie tylko dla pracujących i właścicieli firm, ale i dla zwykłych klientów. W kwestii ekologii również stanowią one spore wyzwanie. Z tej przyczyny, Unia Europejska wprowadziła ustawy o corocznym powiększaniu się procenta odpadów opakowaniowych w Węgrowie, które ulegają recyklingowi. Zgodnie z tymi ustawami, do 2029 roku, procent przetwarzanych pozostałości opakowaniowych ma osiągnąć 69%. Ma to oczywiście związek z globalnym kryzysem klimatycznym, któremu świat musi stawić czoło – sporą częścią tzw. wysp śmieci na morzach, stanowią właśnie plastikowe opakowania. Dla właścicieli przedsiębiorstw również jest to udogodnienie – dzięki usłudze odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Węgrowie, mogą oczyścić przestrzeń w swoim zakładzie pracy, a także przyczynić się do zwiększenia procentu przetwarzanych śmieci. Chcesz wiedzieć więcej – doczytaj poniższy tekst do końca!

Odbiór odpadów opakowaniowych w Węgrowie

Najłatwiejszym sposobem na zorganizowanie odbioru odpadów opakowaniowych w Węgrowie jest skorzystanie z usług WasteMaster. Nawiąż z nami kontakt za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej – całość znajdziesz na naszej platformie. Udziel nam danych o Twoich wymaganiach co do odbioru odpadów opakowaniowych w Węgrowie, ich ilości i specyfice, a nasi eksperci dopasują do Ciebie najlepsze możliwe oferty. Po krótkim czasie prześlą Ci na adres mailowy wycenę pozostałości, a potem listę najbardziej opłacalnych firm udostępniających odbiór odpadów opakowaniowych w Węgrowie. Możesz także użyć naszej aplikacji, która również znajduje się na platformie WasteMaster. Wystarczy zamieścić zlecenie, dodać zdjęcie, informacje o lokalizacji, a z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się przekierowaniem na Twoje konto najbardziej pasujących ofert. Warto zaznaczyć, że WasteMaster nie wpływa na decyzje swoich klientów – to, na którą firmę się zdecydujesz, jest zależne tylko od Ciebie!

Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Węgrowie

Recykling odpadów opakowaniowych w Węgrowie to między innymi recykling materiałowy, tj. skupia się on na tym, aby z odpadu stworzyć nowe przedmioty. Przywołane wcześniej kartony są poddawane rozwłóknianiu i odzyskuje się z nich papier, a także aluminium i tworzywa sztuczne. Potem uzyskane materiały mogą posłużyć do dalszej produkcji. Recyklingowi materiałowemu podlegają również opakowania składające się z naturalnych materiałów – np. drewniane skrzynie. Wymienia się także recykling organiczny, który za pomocą biometanizacji przerabia kartony i tektury w kompost, a później z niego odzyskuje się metan. Z drugiej strony recykling mechaniczny, jest stosowany w przypadku np. szklanych odpadów opakowaniowych w Węgrowie, które są kruszone i przetapiane w nowe opakowania. Najbardziej złożony jest recykling chemiczny, który jest skupiony na przetwarzaniu odpadów plastikowych. Sam widzisz, jak efektywnie mogą zostać wykorzystane takie pozostałości. Jeśli zamierzasz się ich pozbyć jak najszybciej i bez żadnych kosztów – zpraszamy do WasteMaster – ze wszystkim Ci pomożemy!

Ile kosztują usługi od WasteMaster?

Usługi od WasteMaster są całkowicie bezpłatne. Świadczymy darmowe konsultacje w sprawie BDO, darmową pomoc Opiekuna Klienta, nie uiścisz opłaty także za używanie naszej aplikacji. Zależy nam najbardziej na satysfakcji użytkownika, któremu udało się zrealizować z nami odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Węgrowie. Naszym celem jest zoptymalizowanie gospodarki odpadowej w polskich firmach. Przyśpieszenie całego procesu sprzedaży i kupna odpadów, sprawi, że przekształcone odpady szybciej trafią z powrotem do obiegu. Dodatkowo, wpieramy lokalne firmy odbierające odpady opakowaniowe w Węgrowie i pokazujemy naszym użytkownikom, w jaki sposób zarządzać pozostałościami. Nawet nasza pomoc w kwestiach formalnych ma na celu przyśpieszenie procesu pozbycia się odpadów. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej - zadzwoń!

Kwestie formalne w przypadku odpadów opakowaniowych w Węgrowie

W nawiązaniu do tego, ile odpadów opakowaniowych zmieszanych w Węgrowie posiadasz oraz ile w ciągu roku produkujesz pozostałości niebezpiecznych, tak będą wyglądać kwestie formalne. Sprawdź naszego bloga i poszerz swoją wiedzę - https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak niezmiennie, wszyscy właściciele przedsiębiorstw i rolnicy posiadający powyżej 75 ha gruntów, muszą prowadzić ewidencję w BDO. W zależności od ilości wytworzonych pozostałości, muszą lub też są zwolnieni z obowiązku uzupełniania Kartę Ewidencji Odpadowej. I raz jeszcze: we wszystkich przypadkach realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Węgrowie muszą oddać KPO kierowcy, wywożącemu Twoje pozostałości. Ten druk zapewnia podmiotowi zewnętrznemu, legalny wywóz do swojej placówki, więc jest bardzo ważny. Jeśli potrzebujesz wsparcia w sprawach formalnych lub chcesz znaleźć najkorzystniejszą usługę odbioru odpadów opakowaniowych w Węgrowie - zadzwoń do nas!

Gdzie produkuje się tego typu pozostałości?

Odpady opakowaniowe w Węgrowie wytwarza się w wielu branżach. Najczęściej są to firmy produkcyjne, magazyny, centra logistyczne, sklepy i hurtownie. Trzeba wspomnieć także o punktach aptecznych, wszelkiego typu miejscach, w których odbiera się lub wysyła przesyłki, zarówno te krajowe, jak i międzynarodowe. Dodatkowo centra handlowe, supermarkety, a także placówki gastronomiczne. Osoby prywatne zazwyczaj wyrzucają swoje odpady opakowaniowe w Węgrowie, do zwykłych śmieci komunalnych. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej segregacji – z pewnością ułatwi to procesy w sortowni.

Z jakich materiałów wytwarza się odpady opakowaniowe w Węgrowie?

Odpady opakowaniowe w Węgrowie są produkowane z bardzo różnych materiałów. Czy to z tworzyw sztucznych (najczęściej typu PET), kartonu, metali, papieru, tekstyliów, styropianu czy drewna. Oczywiście nie wszystkie z wymienionych surowców są bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego, jednak każdy z nich mógłby być przekształcony w ramach recyklingu. Dodatkowo wyróżniamy odpady opakowaniowe zmieszane w Węgrowie i odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Węgrowie. Jakie są między nimi różnice? Te pierwsze są nieposortowanymi pozostałościami, które zostały przywiezione do placówki zajmującej się recyklingiem. Czyli np. ładunek zawierający kilkaset kilogramów kartonu i plastiku. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Węgrowie stanowią ten typ pozostałości, który jest skonstruowany z kilku rodzajów materiałów. Soki kartonowe są często przywoływane jako przykład: są zbudowane nie tylko z tektury, ale i od wewnątrz z warstwy aluminiowej i polietylenu. Takie odpady są dużo trudniejsze w późniejszej obróbce, jednak wciąż są poddawane recyklingowi.

Oznaczenia numeryczne odpadów opakowaniowych w Węgrowie

Wszystkie dokumenty, które są Ci potrzebne do zgodnego z prawem transportu np. odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Węgrowie, wykorzystują system kodów odpadów. Wprowadzono go w zgodzie z dyrektywami unijnymi, za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Ów ustwa zawiera cały spis oznaczeń numerycznych pozostałości. Poszczególne kody zawierają informacje na temat źródła wytworzenia, specyfiki i rodzaju danej pozostałości. Dla odpadów opakowaniowych w Węgrowie zarezerwowano grupę numerów 15 01. Obejmuje ona m.in. odpady z tektury, szkła, metalu, kartonu, a także opakowania po szkodliwych substancjach niebezpiecznych (jak np. środki owadobójcze). Aby zobrazować to, jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Węgrowie należy przywołać przykład: 15 01 11*. Ten numer jest odpowiednikiem opakowań metalowych, które są zanieczyszczone toksycznymi substancjami porowatymi, czyli np. azbestem.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam tę firmę, ze względu na ich profesjonalne podejście do klienta - wsparli mnie nawet z BDO i innymi formalnościami, które zazwyczaj stanowiły dla mnie przeszkodę nie do przeskoczenia!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam WasteMaster, ze względu na ich profesjonalne podejście do klienta - pomogli mi nawet z BDO i innymi dokumentami, które normalnie stanowiły dla mnie przeszkodę nie do przeskoczenia!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie oczekiwałam tak wysokiej jakości za darmową usługę. Polecam WasteMaster - zajęli się bardzo profesjonalnie moim przypadkiem!!!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Po raz pierwszy nie zmarnowałam kilku godzin na wyszukiwanie firmy odbierającej odpady opakowaniowe w Węgrowie. Ich apka faktycznie mi pomogła i umożliwiła bieżące sprawdzanie, czy nie zgłosił się ktoś z lepszą ofertą - polecam cieplutko!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Fajna sprawa, na pewno jeszcze kiedyś skorzystam z ich aplikacji - polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon