Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Ustce

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kwestie formalne w przypadku odpadów opakowaniowych w Ustce

W zależności od tego, ile odpadów opakowaniowych zmieszanych w Ustce posiadasz oraz ile w ciągu roku produkujesz pozostałości niebezpiecznych, tak będą wyglądały kwestie formalne. Sprawdź naszego bloga i poszerz swoją wiedzę - https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak niezmiennie, wszyscy przedsiębiorcy i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziem, muszą prowadzić ewidencję w BDO. W zależności od masy wytworzonych pozostałości, muszą lub też nie są zobowiązani do uzupełniania Kartę Ewidencji Odpadowej. I ponownie: w każdym przypadku realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ustce muszą przekazać KPO kierowcy, który wywozi Twoje pozostałości. Ten dokument zapewnia podmiotowi zewnętrznemu, legalny przewóz do swojej placówki, więc jest wyjątkowo istotny. Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawach formalnych lub chcesz wyszukać najkorzystniejszą usługę odbioru odpadów opakowaniowych w Ustce - zgłoś się do nas!

Gdzie produkuje się tego typu pozostałości?

Odpady opakowaniowe w Ustce wytwarza się w wielu branżach. Najczęściej są to firmy produkcyjne, magazyny, centra logistyczne, sklepy i hurtownie. Warto wspomnieć także o punktach aptecznych, wszelkiego rodzaju miejscach, w których odbiera się lub wysyła paczki, zarówno te krajowe, jak i zagraniczne. Dodatkowo centra handlowe, hipermarkety, a także placówki gastronomiczne. Osoby fizyczne najczęściej wyrzucają swoje odpady opakowaniowe w Ustce, do zwykłych odpadów komunalnych. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej segregacji – z pewnością ułatwi to pracę sortowni.

Odpady opakowaniowe w Ustce - co to takiego?

Dość łatwo zgadnąć, że odpady opakowaniowe w Ustce to pozostałości, które kiedyś były wykorzystywane jako miejsca do przechowywania jakiś materiałów lub po prostu zużyte opakowania. Jako odpad, występują bardzo powszechnie, w związku z czym, UE wprowadziła prawo mające na celu podniesienie procentowej ilości odpadów opakowaniowych w Ustce, które będą ulegać recyklingowi. W 2029 roku, 69% wszystkich śmieci tego typu, ma zostać przekształcone i wtórnie wykorzystywane. Dlatego, że odpady opakowaniowe w Ustce pojawiają się w zasadzie we wszystkich największych branżach, takich jak, np. przemysł spożywczy, ważne jest, aby kłaść duży nacisk na kwestie recyklingu. Obecna sytuacja klimatyczna, powstawanie plam śmieci na Oceanie Spokojnym - to wszystko powoduje, że odpady opakowaniowe w Ustce muszą być przetrwarzane na inne przedmioty. Także dla samego przedsiębiorstwa, opłacalnym przedsięwzięciem jest organizacja odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ustce - w ten sposób można uporządkować przestrzeń zakładu pracy i możemy zapobiec ewentualnym wypadkom z udziałem tych pozostałości. Warto doczytać nasz tekst do końca, możesz się z niego dowiedzieć bardzo przydatnych rzeczy - zapraszamy do lektury!

Ile kosztują usługi od WasteMaster?

Usługi świadczone przez WasteMaster są kompletnie bezpłatne. Świadczymy nieodpłatne konsultacje w sprawie BDO, bezpłatną pomoc Opiekuna Klienta, nie zapłacisz także za używanie naszej aplikacji. Zależy nam głównie na satysfakcji użytkownika, któremu udało się zrealizować z nami odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Ustce. Nasz cel to optymalizacja gospodarki odpadowej w polskich przedsiębiorstwach. Skrócenie całego procesu sprzedaży i kupna pozostałości, sprawi, że przetworzone odpady szybciej trafią z powrotem do obiegu. Dodatkowo, wpieramy lokalne firmy odbierające odpady opakowaniowe w Ustce i pokazujemy naszym użytkownikom, w jaki sposób zarządzać pozostałościami. Nawet nasze wsparcie w kwestiach formalnych jest skoncentrowane na przyśpieszeniu procesu pozbycia się odpadów. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej - zadzwoń!

Kody odpadów opakowaniowych w Ustce

Wszystkie wyżej wymienione druki, powiązane z odpadami opakowaniowymi wielomateriałowymi w Ustce i innymi, korzystają z systemu kodów odpadów. Został on wprowadzony w zgodzie z unijnymi zarządzeniami i polega na tym, że wszystkie wyprodukowane pozostałości dostają swój unikatowy numer. Oznacza on źródło wytworzenia, rodzaj i ewentualną charakterystykę pozostałości. W polskim prawie katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Odpady opakowaniowe zmieszane w Ustce, ale nie tylko, kryją się pod kodami z grupy 15 01. W tej kategorii mieszczą się pozostałości zbudowane ze szkła, zawierające toksyczne substancje, opakowania po środkach ochrony roślin, z tektury etc. Aby zobrazować podane zagadnienie, warto podać choćby pojedynczy przykład: 15 01 11* - są to opakowania z metali, zawierające niebezpieczne substancje porowate (np. azbest). Całość oznaczeń numerycznych dotyczących odpadów opakowaniowych w Ustce znajdziesz na naszym blogu – zachęcamy do odwiedzenia!

Jakie mamy typy recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Ustce?

W placówkach firm realizujących recykling odpadów opakowaniowych w Ustce możemy wyróżnić parę typów tego procesu: recykling materiałowy, organiczny, mechaniczny i chemiczny. Pierwszy z nich polega na tym, że z dostarczonego odpadu wytwarza się inne materiały. Przykładem może być przywołany wyżej karton po napoju - w placówce skupującej jest on rozwłókniany, a odzyskany papier, aluminium i plastik, oddaje się do dalszej obróbki. Recykling organiczny polega na biometanizowaniu kartonów, tektury etc. Pod wpływem związków chemicznych, produkowany jest z nich kompost oraz pozyskuje się metan. Recykling mechaniczny opiera się na niszczeniu odpadów opakowaniowych w Ustce, takich jak szkło i przetapianiu ich np. na nowe słoiki. Ostatni typ dotyczy głównie plastików typu PET. Jak sam możesz zauważyć, nawet opakowanie może *#powrócić|zostać zwrócone światu i powrócić#*# do obiegu. Z WasteMaster masz szansę na szybką i wygodną organizację utylizacji swoich śmieci - nie czekaj, skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Z czego składają się odpady opakowaniowe w Ustce?

Najczęściej spotykane odpady opakowanie w Ustce są zbudowane z (#(plastików|tworzyw sztucznych typu PET#*#, kartonu, tektury, metali, drewna, styropianu czy też tekstyliów. W nierównym stopniu stanowią one zagrożenie dla środowiska, jednak należy pamiętać, że nawet niepozorne pozostałości mogą zostać przetworzone i wykorzystane raz jeszcze. Warto podkreślić, że wyróżnia się różne rodzaje pozostałości z tej grupy: chociażby odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Ustce czy odpady opakowaniowe zmieszane w Ustce. Te ostatnie są po prostu nieposegregowaymi śmieciami, które przewieziono do punktów recyklingu. Muszą one zostać posortowane i oczyszczone przed właściwym przetwarzaniem. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Ustce charakteryzują się tym, że są złożone z wielu różnych surowców. Np. kartony po sokach, są w większości zbudowane z tektury, ale i polietylenu oraz aluminium. Takie materiały są trudniejsze w obróce, jednak wciąż nadają się do recyklingu.

Jak zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Ustce?

WasteMaster może Cię wesprzeć w szybkiej i sprawnej realizacji odbioru odpadów opakowaniowych w Ustce. W jaki sposób? Za pomocą naszej nowatorskiej aplikacji i sztabu ekspertów, mających lata doświadczenia na rynku odpadowym! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy lub za pomocą rozmowy telefonicznej, podaj nam szczegółowe dane na temat swoich pozostałości oraz oczekiwań co do odbioru odpadów opakowaniowych w Ustce i to wszystko. Nasi eksperci zrealizują wycenę Twoich odpadów, a także za pomocą naszej aplikacji, skonstruują listę przedsiębiorstw zajmujących się odbiorem odpadów opakowaniowych w Ustce, z których warto skorzystać. Możesz także spróbować użyć naszej aplikacji samodzielnie - wówczas sam zamieszczasz zlecenie, zdjęcia i dane. Następnie przydzielony z góry Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i wybieraniem najtrafniejszych ofert od podmiotów zewnętrznych. W ten sposób na Twoje kontro będą trafiać tylko wartościowe opcje. Za każdym razem to Ty decydujesz o tym, z której możliwości chcesz skorzystać - my, jako firma nie zobowiązujemy Cię do niczego!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jestem bardzozaskoczony, że tak wartościowa usługa jest darmowa! Faktycznie warto skorzystać i spróbować - mi zaoszczędzili bardzo dużo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam wyrzucić spore ilości zużytych tubek po pastach - zupełnie nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić! Po jednym telefonie do WasteMaster nie tylko wiedziałam, co zrobić z moimi odpadami wielomateriałowymi począć, ale nawet miałam już wybraną konkretną firmę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna obsługa - jestem pod wrażeniem! Wszystko mi wytłumaczono, a i na koniec nawet wyszukano dla mnie firmę, która zajmuje się utylizacją odpadów opakowaniowych, butelek, kartonów, szklanych słoików, i to blisko mojej firmy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam!!! Wszystko zorganizowałam tak szybko jak nigdy, dzięki WasteMaster *#*rzeczywiście|realnie#(# zaoszczędziłam sobie pracy!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nic nie trzeba było robić! Wystarczyło podzilić się informacjami o zmieszanych odpadach opakowaniowych, które wytwarza firma kurierska, którą zarządzam, a konsultanci z WasteMaster wyszukali dla mnie firmę, która wywozi i utylizuje takie śmieci. Polecam mocno!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat