Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Trzebnicy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Gdzie produkuje się tego typu pozostałości?

Odpady opakowaniowe w Trzebnicy wytwarza się w wielu branżach. Głównie są to firmy produkcyjne, magazyny, centra logistyczne, sklepy i hurtownie. Warto wspomnieć także o punktach aptecznych, wszelkiego rodzaju miejscach, w których odbiera się lub wysyła przesyłki, zarówno te krajowe, jak i międzynarodowe. Ponadto centra handlowe, supermarkety, a także placówki gastronomiczne. Osoby prywatne najczęściej wyrzucają swoje odpady opakowaniowe w Trzebnicy, do zwykłych śmieci komunalnych. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej segregacji – z pewnością ułatwi to procesy w sortowni.

Jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Trzebnicy?

Każdy z powyższych dokumentów wykorzystuje system kodów odpadów. Są to oznaczenia numeryczne, wprowadzone za dyrektywami unijnymi, które w krótkim ciągu cyfr zawierają informację o tym, w jakim miejscu odpad powstał, jaka jest jego charakterystyka i rodzaj. Zatem jeśli zamierzasz legalnie oddać odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Trzebnicy to koniecznie musisz umieć używać tych kodów. Są one w całości zawarte w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a najważniejsze z odpadów opakowaniowych w Trzebnicy wyszukasz również w blogu na naszej stronie. Dla tego typu pozostałości przewidziana została grupa nr 15 01. Możemy w niej znaleźć oznaczenia odpadów opakowaniowych w Trzebnicy z tektury, szkła, kartonu lub składających się z toksycznych substancji. Za przykład takiego kodu odpadu, może posłużyć 15 01 11* - oznacza on opakowania z metali, które posiadają niebezpieczne materiały porowate, takie jak np. azbest.

Czym są odpady opakowaniowe w Trzebnicy?

Odpady opakowaniowe w Trzebnicy, jak sama nazwa mówi, są to zużyte bądź wykorzystane opakowania. Jest to problem, z którym stykamy się na co dzień – chociażby w sklepie. Jednak kłopot z odpadami opakowaniowymi w Trzebnicy mają zakłady produkcyjne, przemysł spożywczy, ale i możemy się z nimi spotkać np. w placówkach gastronomicznych. Zatem ten rodzaj pozostałości jest bardzo widoczny, nie tylko dla pracowników i właścicieli firm, ale i dla zwykłych konsumentów. W kontekście ekologii również stanowią one ogromne wyzwanie. Z tej przyczyny, Unia Europejska zdecydowała się na wprowadzenie ustawy o corocznym powiększaniu się procenta odpadów opakowaniowych w Trzebnicy, które podlegają recyklingowi. Zgodnie z założeniami, do 2029 roku, procent przekształcanych pozostałości opakowaniowych ma sięgnąć do 69%. Ma to oczywisty związek z globalnym kryzysem klimatycznym, z którym świat musi się zmierzyć – sporą częścią tzw. wysp śmieci na oceanach, stanowią właśnie plastikowe opakowania. Dla właścicieli przedsiębiorstw również jest to udogodnienie – dzięki usłudze odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Trzebnicy, mogą uporządkować przestrzeń w swoim zakładzie pracy, a także przyczynić się do zwiększenia procentu przetwarzanych śmieci. Chcesz dowiedzieć się więcej – doczytaj poniższy tekst do końca!

Rodzaje recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Trzebnicy

Wyróżniamy parę rodzajów recyklingu odpadów opakowaniowych w Trzebnicy. Pierwszym z nich jest materiałowy, który polega na przetworzeniu pozostałości w nowy przedmiot. Za przykład może posłużyć karton po napoju, który w firmie zewnętrznej jest skupowany, rozwłókniany, a później odzyskuje się z niego papier, aluminium i plastik. Wszystkie te surowce są przekazywane dalej i wytwarza się z nich najrozmaitsze przedmioty. Następnym recyklingiem jest recykling organiczny, polegający na składowaniu tektury oraz kartonów i późniejszym biometanizowaniu ich. Tak wytwarza się neutralny kompost i metan. Jeszcze jednym sposobem przetwarzania odpadów opakowaniowych w Trzebnicy jest recykling mechaniczny, który opiera się na mechanicznej destrukcji np. szklanych butelek i przetapianiu ich na całkiem nowe. Ostatnim rodzajem recyklingu, jest recykling chemiczny, który obejmuje swoim działaniem głównie plastik. Potrzebujesz pomocy w realizacji utylizacji swoich odpadów? Zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci za darmo!

Z jakich materiałów wytwarza się odpady opakowaniowe w Trzebnicy?

Odpady opakowaniowe w Trzebnicy są produkowane z bardzo różnych materiałów. Czy to z tworzyw sztucznych (najczęściej typu PET), kartonu, metali, papieru, tekstyliów, styropianu czy drewna. Rzecz jasna, nie wszystkie z wymienionych materiałów są bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego, jednak każdy z nich może być przekształcony w ramach recyklingu. Dodatkowo wyróżniamy odpady opakowaniowe zmieszane w Trzebnicy i odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Trzebnicy. Czym się różnią od siebie? Te pierwsze są nieposegregowanymi pozostałościami, które zostały dostarczone do placówki skupującej. Zatem np. ładunek zawierający tonę kartonu i plastiku. Z drugiej strony odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Trzebnicy stanowią ten typ pozostałości, który jest zbudowany z kilku rodzajów surowców. Soki kartonowe są często podawane jako przykład: są zbudowane nie tylko z tektury, ale i od wewnętrznej strony z warstwy aluminiowej i polietylenu. Takie pozostałości są dużo trudniejsze w późniejszej obróbce, jednak wciąż są poddawane recyklingowi.

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy pobierania opłat za świadczone przez nas usługi. Nie musisz płacić zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za rozmowy konsultacyjne, ani za wycenę i wsparcie w realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Trzebnicy. Z jakiego powodu? Ponieważ naszym głównym celem jest zwiększenie optymalizacji gospodarowania odpadami w polskich biznesach. Im sprawniej znajdziesz odpowiednią firmę - tym szybciej oddasz jej pozostałości, a ona je przetworzy i przekaże z powrotem do obiegu. Dodatkowo, nasi eksperci starają się wyszukiwać jak najbliższe firmy odbierające odpady opakowaniowe w Trzebnicy i w ten sposób wspierać lokalne biznesy. Z nami, przedsiębiorcy zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie pozostałościami w swoich firmach i co najważniejsze - pozbędą się problemu w krótkim czasie. Nasze wsparcie w kwestiach formalnych również jest darmowe - każdemu pomożemy odnaleźć się w zawiłościach BDO!

Jak wyglądają formalności w kontekście odpadów opakowaniowych w Trzebnicy?

Kwestie formalne w kontekście zarządzania i odbioru odpadów opakowaniowych w Trzebnicy wyglądają różnie w zależności od tego, ile pozostałości produkujemy. Właściciele firm i osoby mające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha, są bezwzgldnie zobowiązane do prowadzenia aktualnego konta w BDO. Jednak jeśli mówimy o Karcie Ewidencji Odpadowej - dla różnych poziomów produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Trzebnicy sprawa wygląda inaczej. Szczegółowe informacje (biorące pod uwagę wytwarzanie także odpadów niebezpiecznych) możesz znaleźć na naszym blogu: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak niezmiennie, w przypadku realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Trzebnicy musisz przekazać KPO kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Jest to druk, który umożliwia zgodny z prawem przewóz do placówki utylizującej. Jeśli czujesz się zagubiony - nie martw się - wykonaj telefon do WasteMaster, gdzie udielimy Ci darmowych konsultacji!

Jak zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Trzebnicy?

WasteMaster może Cię wesprzeć w szybkiej i sprawnej organizacji odbioru odpadów opakowaniowych w Trzebnicy. W jaki sposób? Za pomocą naszej innowacyjnej aplikacji i sztabu ekspertów, posiadających lata doświadczenia na rynku odpadowym! Zgłoś się do nas poprzez formularz ofertowy lub za pomocą konsultacji telefonicznej, podaj nam dokładne dane na temat swoich pozostałości oraz oczekiwań co do odbioru odpadów opakowaniowych w Trzebnicy i to tyle. Nasi eksperci wycenią Twoje odpady, a także za pomocą naszej aplikacji, stworzą listę firm zajmujących się odbiorem odpadów opakowaniowych w Trzebnicy, z których warto skorzystać. Możesz także spróbować skorzystać z naszej aplikacji samodzielnie - wówczas sam zamieszczasz zlecenie, zdjęcia i informacje. Następnie przypisany z góry Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i wybieraniem najtrafniejszych ofert od podmiotów zewnętrznych. W ten sposób na Twoje kontro trafiają tylko wartościowe opcje. Za każdym razem to Ty decydujesz o tym, z której możliwości chcesz skorzystać - my, jako firma nie zobowiązujemy Cię do niczego!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo miło mi się współpracowało z pracownikami z WasteMaster! Polecam serdecznie Pana Artura!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że trafiłam na ich platformę w internecie. Usługi, które świadczą, naprawdę ułatwiły mi życie. Dzięki nim nie martwię się realizacją odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Trzebnicy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam się pozbyć dużych ilości zużytych tubek po pastach - zupełnie nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić! Po pojedynczym telefonie do WasteMaster nie tylko wiedziałam, co zrobić z moimi odpadami wielomateriałowymi począć, ale nawet miałam już wybraną konkretną firmę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Doeniam WasteMaster za uczciwość, podali mi naprawdę dużo firm utylizujących odpady opakowaniowe, ale jak zrobiłam własne rozeznanie to rzeczywiście się okazało, że wybrali dla mnie tylko najkorzystniejsze opcje!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie, korzystanie z aplikacji WasteMaster to czysty zysk - nic nie musiałam płacić, a otrzymałam wartościową usługę i znaleziono dla mnie firmę odbierającą odpady opakowaniowe z firmy!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon