Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Szydłowcu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ile kosztują usługi od WasteMaster?

Usługi od WasteMaster są kompletnie bezpłatne. Świadczymy nieodpłatne konsultacje w kwestii BDO, darmową pomoc Opiekuna Klienta, nie zapłacisz także za korzystanie z naszej aplikacji. Zależy nam najbardziej na satysfakcji użytkownika, któremu udało się zorganizować z nami odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Szydłowcu. Naszym celem jest zoptymalizowanie gospodarki odpadowej w polskich firmach. Skrócenie całego procesu sprzedaży i kupna pozostałości, sprawi, że przekształcone odpady szybciej trafią z powrotem do obiegu. Ponadto, wpieramy lokalne firmy odbierające odpady opakowaniowe w Szydłowcu i pokazujemy naszym klientom, w jaki sposób zarządzać pozostałościami. Nawet nasza pomoc w kwestiach formalnych ma na celu przyśpieszenie procesu pozbycia się śmieci. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej - zadzwoń!

Odpady opakowaniowe w Szydłowcu - co to takiego?

Nietrudno zgadnąć, że odpady opakowaniowe w Szydłowcu to pozostałości, które kiedyś były wykorzystywane jako miejsca do przechowywania jakiś materiałów lub po prostu zużyte opakowania. Jako odpad, występują bardzo powszechnie, w związku z czym, Unia Europejska wprowadziła prawo mające na celu podniesienie procentowej ilości odpadów opakowaniowych w Szydłowcu, które będą poddawane recyklingowi. Do 2029 roku, 69% wszystkich śmieci tego typu, ma zostać przekształcone i ponownie wykorzystywane. Dlatego, że odpady opakowaniowe w Szydłowcu pojawiają się w zasadzie we wszystkich największych branżach, takich jak, chociażby przemysł spożywczy, ważne jest, aby kłaść duży nacisk na kwestie recyklingu. Obecna sytuacja klimatyczna, powstawanie plam śmieci na Oceanie Spokojnym - to wszystko sprawia, że odpady opakowaniowe w Szydłowcu muszą być przerabiane na inne przedmioty. Także dla firmy samej w sobie, opłacalnym przedsięwzięciem jest realizacja odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Szydłowcu - dzięki temu można oczyścić przestrzeń zakładu pracy i możemy zapobiec ewentualnym wypadkom z udziałem tych pozostałości. Warto doczytać nasz wpis do końca, możesz się z niego dowiedzieć bardzo praktycznych wskazówek - zachęcamy do lektury!

Jakie mamy typy recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Szydłowcu?

W siedzibach firm zajmujących się recyklingiem odpadów opakowaniowych w Szydłowcu możemy wyróżnić parę rodzajów tego procesu: recykling materiałowy, organiczny, mechaniczny i chemiczny. Pierwszy z nich polega na tym, że z przywiezionego odpadu produkuje się inne materiały. Za przykład można podać przywołany wyżej karton po soku - w placówce przetwarzającej jest on rozwłókniany, a pozyskany papier, aluminium i plastik, przekazuje się do dalszej obróbki. Recykling organiczny polega na biometanizowaniu kartonów, tektury etc. Pod wpływem związków chemicznych, produkowany jest z nich kompost oraz pozyskuje się metan. Recykling mechaniczny to z kolei niszczenie odpadów opakowaniowych w Szydłowcu, takich jak szkło i przetapianiu ich np. na nowe słoiki. Ostatni typ dotyczy głównie tworzyw sztucznych typu PET. Jak sam widzisz, nawet opakowanie może *#powrócić|zostać zwrócone światu i powrócić#*# do obiegu. Z WasteMaster masz szansę na szybką i wygodną organizację utylizacji swoich śmieci - nie czekaj, skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Formalności a odpady opakowaniowe w Szydłowcu

Jeśli chodzi o formalności w kontekście np. odbioru odpadów opakowaniowych w Szydłowcu sprawa przedstawia się dwojako. Oczywiście osoby fizyczne nie muszą prowadzić konta w BDO, ale właściciele firm i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi, już tak. Dodatkowo, w zależności od ilości produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Szydłowcu, pozostałości niebezpiecznych, możesz zostać uwolniony od obowiązku wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej. Szczegółowe informacje wyszukasz na naszej stronie internetowej: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak w każdym przypadku, jeśli realizujesz odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Szydłowcu, musisz zwrócić KPO. Kartę Przekazania Odpadu należy oddać kierowcy, który zabiera nasze śmieci. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do konsultacji telefonicznej!

Kody odpadów opakowaniowych w Szydłowcu

Wszystkie wyżej wymienione druki, powiązane z odpadami opakowaniowymi wielomateriałowymi w Szydłowcu i innymi, korzystają z systemu kodów odpadów. Został on wprowadzony w zgodzie z unijnymi zarządzeniami i polega na tym, że każda wyprodukowana pozostałość otrzymuje swój unikatowy numer. Oznacza on źródło wytworzenia, typ i ewentualną charakterystykę pozostałości. W polskim prawie katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Odpady opakowaniowe zmieszane w Szydłowcu, ale nie tylko, kryją się pod kodami z grupy 15 01. W tej kategorii mieszczą się pozostałości ze szkła, zawierające niebezpieczne substancje, opakowania po środkach ochrony roślin, z tektury etc. Aby zobrazować powyższe zagadnienie, warto podać choćby jeden przykład: 15 01 11* - są to opakowania z metali, zawierające niebezpieczne związki porowate (np. azbest). Całość kodów dotyczących odpadów opakowaniowych w Szydłowcu znajduje się na naszym blogu – zachęcamy do odwiedzenia!

Odbiór odpadów opakowaniowych w Szydłowcu

Najprostszym sposobem na zorganizowanie odbioru odpadów opakowaniowych w Szydłowcu jest skorzystanie z usług WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej – wszystko znajdziesz na naszej platformie. Udziel nam informacji o Twoich wymaganiach co do odbioru odpadów opakowaniowych w Szydłowcu, ich masy i specyfice, a nasi specjaliści dopasują do Ciebie najlepsze możliwe oferty. Najpierw prześlą Ci na adres mailowy wycenę pozostałości, a następnie listę najkorzystniejszych firm oferujących odbiór odpadów opakowaniowych w Szydłowcu. Możesz także skorzystać z naszej aplikacji, którą także znajdziesz na witrynie WasteMaster. Wystarczy zamieścić zlecenie, dodać fotografię, informacje o adresie, a z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się przekierowaniem na Twoje konto najbardziej pasujących ofert. Należy podkreślić, że WasteMaster nie wpływa na decyzje swoich klientów – to, na jaką firmę się zdecydujesz, jest zależne tylko od Ciebie!

Skąd się biorą odpady opakowaniowe w Szydłowcu?

Odpady opakowaniowe w Szydłowcu są wytwarzane w bardzo wielu miejscach. Przede wszystkim wytwarza je przemysł spożywczy, przedsiębiorstwa kurierskie, centra logistyczne, hurtownie czy galerie handlowe. A także placówki gastronomiczne, apteki, supermarkety lub też duże korporacje zajmujące się wysyłką swoich towarów. Odpady opakowaniowe w Szydłowcu otaczają nas na co dzień, chociażby podczas zakupów. Trzeba jednak mieć w pamięci, że nawet w prywatnych warunkach trzeba je odpowiednio segregować - jest to bardzo ważne dla sortowni!

Z jakich materiałów wytwarza się odpady opakowaniowe w Szydłowcu?

Odpady opakowaniowe w Szydłowcu są produkowane z bardzo różnych materiałów. Czy to z plastików (najczęściej typu PET), kartonu, metalu, papieru, tekstyliów, styropianu czy drewna. Oczywiście nie wszystkie z wymienionych surowców są bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego, jednak każdy z nich może być przetworzony w ramach recyklingu. Ponadto wyróżniamy odpady opakowaniowe zmieszane w Szydłowcu oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Szydłowcu. Jakie są między nimi różnice? Te pierwsze są nieposegregowanymi pozostałościami, które zostały przywiezione do placówki skupującej. Czyli np. ładunek zawierający kilkaset kilogramów kartonu i plastiku. Z drugiej strony odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Szydłowcu stanowią ten typ pozostałości, który jest zbudowany z kilku rodzajów surowców. Soki kartonowe są często podawane jako przykład: są zbudowane nie tylko z tektury, ale i od wewnętrznej strony z warstwy aluminiowej i polietylenu. Takie pozostałości są dużo trudniejsze w późniejszej obróbce, jednak wciąż są przetwarzane w ramach recyklingowi.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto korzystać z usług tej firmy! Wyjątkowo mi pomogli z wyszukiwaniem odpowiedniej firmy odbierającej odpady opakowaniowe zmieszane w Szydłowcu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo miło mi się współpracowało z pracownikami z WasteMaster! Polecam serdecznie Pana Artura!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cenię WasteMaster za rzetelność, podali mi naprawdę wiele firm utylizujących odpady opakowaniowe, ale jak zrobiłam własne rozeznanie to rzeczywiście się okazało, że wyselekcjonowali dla mnie tylko najbardziej opłacalne opcje!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie! Obsługa na wysokim poziomie, a firma, z którą rozpocząłem współpracę, została moim stałym partnerem do współpracy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z pewnością polecę kolegom z branży - ich aplikacja jest naprawdę użyteczna:)

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon