Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Szprotawie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Z czego składają się odpady opakowaniowe w Szprotawie?

Najczęściej spotykane odpady opakowanie w Szprotawie składają się z (#(plastików|tworzyw sztucznych typu PET#*#, kartonu, tektury, metali, drewna, styropianu czy też tekstyliów. W różnym stopniu stanowią one niebezpieczeństwo dla środowiska, jednak należy pamiętać, że nawet niepozorne pozostałości mogą zostać przekształcone i wykorzystane raz jeszcze. Warto podkreślić, że wyróżnia się różne rodzaje pozostałości z tej kategorii: chociażby odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Szprotawie czy odpady opakowaniowe zmieszane w Szprotawie. Te ostatnie są po prostu nieposortowanymi śmieciami, które przewieziono do punktów recyklingu. Będą one sortowane i oczyszczone przed właściwym przetwarzaniem. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Szprotawie charakteryzują się tym, że są złożone z wielu różnych materiałów. Np. kartony po sokach, są w większości skonstruowane z tektury, ale i polietylenu oraz aluminium. Takie odpady są trudniejsze w obróce, jednak wciąż nadają się do recyklingu.

Odpady opakowaniowe w Szprotawie - co to takiego?

Nietrudno zgadnąć, że odpady opakowaniowe w Szprotawie to pozostałości, które kiedyś były wykorzystywane jako miejsca do przechowywania jakiś przedmiotów lub po prostu zużyte opakowania. Jako odpad, występują bardzo powszechnie, w związku z czym, Unia Europejska wprowadziła prawo mające na celu podniesienie procentowej liczby odpadów opakowaniowych w Szprotawie, które będą poddawane recyklingowi. Do 2029 roku, 69% wszystkich śmieci tego typu, ma zostać przetwarzane i ponownie wykorzystywane. Dlatego, że odpady opakowaniowe w Szprotawie występują w zasadzie we wszystkich dużych branżach, takich jak, np. przemysł spożywczy, ważne jest, aby kłaść duży nacisk na kwestie recyklingu. Obecna sytuacja klimatyczna, powstawanie wysp śmieci na Pacyfiku - to wszystko sprawia, że odpady opakowaniowe w Szprotawie muszą być przetrwarzane na inne materiały. Także dla samego przedsiębiorstwa, opłacalnym przedsięwzięciem jest organizacja odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Szprotawie - w ten sposób można uporządkować przestrzeń zakładu pracy i da się zapobiec ewentualnym incydentom z udziałem tych pozostałości. Warto doczytać nasz wpis do końca, możesz się z niego dowiedzieć bardzo praktycznych wskazówek - zapraszamy do lektury!

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy opłat za świadczone przez nas usługi. Nie musisz płacić zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za konsultacje, ani za wycenę i wsparcie w organizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Szprotawie. Dlaczego? Ponieważ zależy nam na maksymalnej optymalizacji zarządzania odpadami w polskich biznesach. Im szybciej znajdziesz odpowiednią firmę - tym szybciej oddasz jej pozostałości, a ona je przerobi i sprzeda z powrotem do obiegu. Dodatkowo, nasi eksperci starają się znajdować jak najbliższe przedsiębiorstwa odbierające odpady opakowaniowe w Szprotawie i w ten sposób pomagać w rozwoju lokalnym biznesom. Z nami, przedsiębiorcy zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie pozostałościami w swoich firmach i co najważniejsze - pozbędą się problemu w niedługim czasie. Nasze wsparcie w kwestiach formalnych również jest bezpłatne - każdemu pomożemy odnaleźć się w zawiłościach BDO!

Miejsca produkcji odpadów opakowaniowych w Szprotawie

Jak już wyżej zostało wspomniane - odpady opakowaniowe w Szprotawie występują bardzo powszechnie w wielu zróżnicowanych branżach. Głównie spotyka się je w firmach kurierskich, centrach logistycznych, hurtowniach, galeriach handlowych czy miejscach wysyłki paczek międzynarodowych. Oprócz tego, dużą ilość rodzajów odpadów opakowaniowych w Szprotawie wytwarza się w przemyśle spożywczym, hipermarketach, aptekach lub też punktach gastronomicznych. Możemy się z nimi zetknąć na co dzień - jednak wciąż należy je segregować, nawet w naszych prywatnych domach!

Rodzaje recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Szprotawie

Wyróżniamy parę typów recyklingu odpadów opakowaniowych w Szprotawie. Pierwszym z nich jest materiałowy, który polega na przetworzeniu odpadu w nowy przedmiot. Przykładem może być karton po napoju, który w firmie zewnętrznej jest skupowany, rozwłókniany, a następnie uzyskuje się z niego papier, aluminium i polietylen. Wszystkie te surowce są przekazywane dalej i produkuje się z nich najrozmaitsze przedmioty. Kolejnym recyklingiem jest recykling organiczny, polegający na składowaniu tektury oraz kartonów i późniejszym biometanizowaniu ich. Tak wytwarza się neutralny kompost i metan. Kolejnym sposobem przekształcania odpadów opakowaniowych w Szprotawie jest recykling mechaniczny, który opiera się na mechanicznej destrukcji np. szklanych butelek i przetapianiu ich nowe przedmioty. Ostatnim rodzajem recyklingu, jest recykling chemiczny, który obejmuje swoim zakresem głównie tworzywa sztuczne. Potrzebujesz pomocy w realizacji utylizacji swoich odpadów? Zadzwoń do WasteMaster - pomożemy Ci bez pobierania opłat!

Oznaczenia numeryczne odpadów opakowaniowych w Szprotawie

Wszystkie dokumenty, które są Ci potrzebne do legalnego transportu np. odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Szprotawie, korzystają z systemu kodów odpadów. Wprowadzono go w zgodzie z ustawami unijnymi, mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Ów ustwa zawiera cały katalog oznaczeń numerycznych odpadów. Poszczególne kody zawierają informacje na temat źródła wytworzenia, specyfiki i typu danej pozostałości. Dla odpadów opakowaniowych w Szprotawie zarezerwowano grupę numerów 15 01. Zawiera w sobie m.in. pozostałości z tektury, szkła, metalu, kartonu, a również opakowania po toksycznych substancjach niebezpiecznych (jak np. środki ochrony roślin). Aby pokazać, jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Szprotawie warto przywołać przykład: 15 01 11*. Owy numer oznacza opakowania metalowe, które są zanieczyszczone toksycznymi substancjami porowatymi, takimi jak azbest.

Jak wyglądają formalności w kontekście odpadów opakowaniowych w Szprotawie?

Sprawy formalne w kontekście zarządzania i odbioru odpadów opakowaniowych w Szprotawie wyglądają różnie w zależności od tego, ile odpadów produkujemy. Przedsiębiorcy i osoby posiadające gospodarstwo rolne większe niż 75 ha, są zobligowane do prowadzenia aktualnego konta w BDO. Jednak jeśli mówimy o Karcie Ewidencji Odpadowej - dla różnych poziomów produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Szprotawie sprawa wygląda inaczej. Dokładne informacje (biorące pod uwagę wytwarzanie także odpadów niebezpiecznych) możesz znaleźć na naszym blogu: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak zawsze, w przypadku realizowania odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Szprotawie musisz przekazać KPO kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Jest to druk, który umożliwia legalny przewóz na miejsce utylizacji. Jeśli czujesz się zagubiony - nie martw się - wykonaj telefon do WasteMaster, gdzie udielimy Ci darmowych konsultacji!

Realizacja odbioru odpadów opakowaniowych w Szprotawie

Dzięki WasteMaster szybko i sprawnie zorganizujesz odbiór odpadów opakowaniowych w Szprotawie! Wystarczy, że się z nimi skontaktujesz, czy to za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, czy poprzez formularz zgłoszeniowy. Udziel nam danych o swoich pozostałościach, a także podziel się swoimi preferencjami dotyczącymi odbioru odpadów opakowaniowych w Szprotawie. Dzięki *#*doświadczeniu naszych specjalistów|wiedzy naszych doświadczonych specjalistów*#, będziemy mogli dokonać precyzyjnej wyceny Twoich śmieci oraz stworzyć listę najbardziej opłacalnych firm oferujących usługę transportu w okolicy. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne korzystanie z naszej aplikacji - jest taka opcja. Wyszukaj ją na naszej platformie, dodaj zlecenie, zdjęcie oraz opis, a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, skieruje do Ciebie najmocniej opłacalne ogłoszenia dotyczące odbioru odpadów opakowaniowych w Szprotawie. Pamiętaj - nasze usługi są dla Ciebie jedynie wskazówką - nie wpływamy na decyzje klientów, po prostu dostarczamy im wielu możliwości wyboru!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wyjątkowo wygodne urządzenie do koordynowania gospodarki odpadowej dla właścicieli firm. Używam aplikacji od WasteMaster regularnie i jeszcze nigdy się nie zawiodłem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam!!! Wszystko zrealizowałam tak szybko jak nigdy wcześniej, dzięki WasteMaster *#*rzeczywiście|realnie#(# zaoszczędziłam sobie pracy!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Pomoca rzecz - zaoszczędziłem faktycznie dużo czasu i mam pewność, że drewniane skrzynie oddałem firmie, która działa w zgodzie z ekologią!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że udało mi się ich znaleźć w sieci! Dzięki pomocy otrzymanej od WasteMaster, wiedziałem ile dokładnie mogą "zaśpiewać" mi firmy zewnętrzne za recykling moich tekturowych toreb. Dzięki temu, nikt nie może mnie naciągnąć!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam się pozbyć dużych ilości zużytych opakowań po pastach - zupełnie nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić! Po pojedynczym telefonie do WasteMaster nie tylko wiedziałam, co zrobić z moimi odpadami wielomateriałowymi zrobić, ale nawet miałam już wybraną konkretną firmę!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon