Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Podkowie Leśnej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odpady opakowaniowe w Podkowie Leśnej - co to takiego?

Dość łatwo zgadnąć, że odpady opakowaniowe w Podkowie Leśnej to pozostałości, które kiedyś były wykorzystywane jako miejsca do przechowywania jakiś przedmiotów lub po prostu zużyte opakowania. Są one powszechnie występującym odpadem, w związku z czym, UE wprowadziła przepisy mające na celu zwiększenie procentowej ilości odpadów opakowaniowych w Podkowie Leśnej, które będą ulegać recyklingowi. W 2029 roku, 69% wszystkich śmieci tego typu, ma zostać przekształcone i ponownie wykorzystywane. Dlatego, że odpady opakowaniowe w Podkowie Leśnej pojawiają się w zasadzie we wszystkich największych branżach, takich jak, chociażby przemysł żywnościowy, ważne jest, aby podkrślać rolę recyklingu. Obecna sytuacja klimatyczna, powstawanie plam śmieci na Pacyfiku - to wszystko sprawia, że odpady opakowaniowe w Podkowie Leśnej muszą być przerabiane na inne przedmioty. Także dla firmy samej w sobie, opłacalnym przedsięwzięciem jest realizacja odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Podkowie Leśnej - w ten sposób można uporządkować przestrzeń zakładu pracy i da się zapobiec ewentualnym wypadkom z udziałem tych pozostałości. Warto przeczytać nasz wpis do końca, można się z niego dowiedzieć bardzo praktycznych wskazówek - zapraszamy do lektury!

Z czego składają się odpady opakowaniowe w Podkowie Leśnej?

Najczęściej spotykane odpady opakowanie w Podkowie Leśnej są zbudowane z (#(plastików|tworzyw sztucznych typu PET#*#, kartonu, tektury, metali, drewna, styropianu czy też materiału. W nierównym stopniu stanowią one niebezpieczeństwo dla środowiska, jednak trzeba pamiętać, że nawet niepozorne pozostałości mogą zostać przetworzone i wykorzystane raz jeszcze. Warto zaznaczyć, że wyróżnia się różne rodzaje pozostałości z tej kategorii: chociażby odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Podkowie Leśnej czy odpady opakowaniowe zmieszane w Podkowie Leśnej. Te drugie są po prostu nieposegregowaymi śmieciami, które dostarczono do punktów recyklingu. Muszą one zostać posortowane i oczyszczone przed właściwym przetwarzaniem. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Podkowie Leśnej charakteryzują się tym, że są zbudowane z wielu różnych materiałów. Np. kartony po napojach, są w większości skonstruowane z tektury, ale i plastiku oraz aluminium. Takie odpady są trudniejsze w obróce, jednak wciąż nadają się do recyklingu.

Jak wyglądają formalności w kontekście odpadów opakowaniowych w Podkowie Leśnej?

Sprawy formalne w kontekście gospodarowania i odbioru odpadów opakowaniowych w Podkowie Leśnej wyglądają różnie w zależności od tego, ile odpadów produkujemy. Przedsiębiorcy i osoby mające gospodarstwo rolne większe niż 75 ha, są bezwzgldnie zobowiązane do prowadzenia ewidencji w BDO. Jednak jeśli mówimy o KEO - dla różnych poziomów produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Podkowie Leśnej sprawa wygląda inaczej. Dokładne informacje (uwzględniające wytwarzanie także odpadów niebezpiecznych) możesz znaleźć na naszym blogu: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak zawsze, w przypadku realizowania odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Podkowie Leśnej musisz oddać KPO kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Jest to druk, który umożliwia zgodny z prawem przewóz na miejsce utylizacji. Jeśli potrzebujesz pomocy - nie martw się - wykonaj telefon do WasteMaster, gdzie udielimy Ci darmowych konsultacji!

Oznaczenia numeryczne odpadów opakowaniowych w Podkowie Leśnej

Wszelkie dokumenty, które są Ci potrzebne do zgodnego z prawem transportu np. odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Podkowie Leśnej, korzystają z systemu kodów odpadów. Wprowadzono go w zgodzie z ustawami unijnymi, za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Ów ustwa zawiera cały spis oznaczeń numerycznych pozostałości. Poszczególne kody zawierają dane na temat źródła wytworzenia, specyfiki i typu danej pozostałości. Dla odpadów opakowaniowych w Podkowie Leśnej powstała grupa numerów 15 01. Zawiera w sobie m.in. odpady z tektury, szkła, metalu, kartonu, a także opakowania po toksycznych substancjach niebezpiecznych (jak np. środki ochrony roślin). Aby zobrazować to, jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Podkowie Leśnej warto przywołać przykład: 15 01 11*. Ten numer oznacza opakowania metalowe, które są zanieczyszczone szkodliwymi substancjami porowatymi, takimi jak azbest.

Gdzie produkuje się tego typu pozostałości?

Odpady opakowaniowe w Podkowie Leśnej wytwarza się w wielu branżach. Głównie są to firmy produkcyjne, magazyny, centra logistyczne, sklepy i hurtownie. Warto wspomnieć także o punktach aptecznych, wszelkiego rodzaju miejscach, w których odbiera się lub wysyła paczki, zarówno te krajowe, jak i zagraniczne. Dodatkowo centra handlowe, supermarkety, a także placówki gastronomiczne. Osoby fizyczne zazwyczaj wyrzucają swoje odpady opakowaniowe w Podkowie Leśnej, do zwykłych odpadów komunalnych. Warto jednak pamiętać o odpowiedniej segregacji – z pewnością ułatwi to pracę sortowni.

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy opłat za świadczone przez nas usługi. Nie zapłacisz zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za rozmowy konsultacyjne, ani za wycenę i pomoc w organizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Podkowie Leśnej. Z jakiego powodu? Ponieważ zależy nam na maksymalnej optymalizacji gospodarowania odpadami w polskich przedsiębiorstwach. Im sprawniej znajdziesz odpowiednią firmę - tym szybciej oddasz jej pozostałości, a ona je przetworzy i przekaże z powrotem do obiegu. Co więcej, nasi eksperci starają się znajdować jak najbliższe firmy odbierające odpady opakowaniowe w Podkowie Leśnej i w ten sposób wspierać lokalne biznesy. Z nami, właściciele przedsiębiorstw zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie pozostałościami w swoich firmach i co najważniejsze - pozbędą się kłopotu w krótkim czasie. Nasze wsparcie w sprawach formalnych również jest darmowe - każdemu możemy pomóc odnaleźć się w zawiłościach BDO!

Jak zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Podkowie Leśnej?

WasteMaster może Cię wesprzeć w szybkiej i sprawnej realizacji odbioru odpadów opakowaniowych w Podkowie Leśnej. W jaki sposób? Za pomocą naszej innowacyjnej aplikacji i sztabu ekspertów, mających lata doświadczenia na rynku odpadowym! Zgłoś się do nas poprzez formularz ofertowy lub za pomocą konsultacji telefonicznej, podaj nam dokładne dane na temat swoich pozostałości oraz oczekiwań co do odbioru odpadów opakowaniowych w Podkowie Leśnej i to wszystko. Nasi specjaliści wycenią Twoje odpady, a także dzięki naszej aplikacji, stworzą listę przedsiębiorstw zajmujących się odbiorem odpadów opakowaniowych w Podkowie Leśnej, z których warto skorzystać. Możesz także spróbować użyć naszej aplikacji na własną rękę - wówczas sam zamieszczasz zlecenie, zdjęcia i informacje. Następnie przypisany z góry Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i wybieraniem najtrafniejszych ofert od podmiotów zewnętrznych. Dzięki temu na Twoje kontro trafiają tylko cenne oferty. Za każdym razem to Ty decydujesz o tym, z której możliwości chcesz skorzystać - WasteMaster nie zobowiązuje Cię do niczego!

Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Podkowie Leśnej

Recykling odpadów opakowaniowych w Podkowie Leśnej to między innymi recykling materiałowy, tj. skupiający się na tym, aby z odpadu stworzyć nowe przedmioty. Przywołane wcześniej kartony są poddawane rozwłóknianiu i odzyskuje się z nich papier, a także aluminium i plastik. Następnie uzyskane materiały mogą posłużyć do dalszej produkcji. Recyklingowi materiałowemu podlegają również opakowania zbudowane z naturalnych materiałów – np. drewniane skrzynie. Wyróżnia się także recykling organiczny, który za pomocą biometanizacji przekształca kartony i tektury w kompost, a następnie z niego pozyskuje się metan. Z kolei recykling mechaniczny, jest stosowany w przypadku np. szklanych odpadów opakowaniowych w Podkowie Leśnej, które są kruszone i przetapiane w nowe pojemniki. Najbardziej złożony jest recykling chemiczny, który skupia się na przetwarzaniu odpadów plastikowych. Sam widzisz, jak efektywnie mogą zostać wykorzystane takie pozostałości. Jeśli zamierzasz się ich pozbyć jak najszybciej i bez żadnych kosztów – zpraszamy do WasteMaster – ze wszystkim Ci pomożemy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Świetna obsługa - jestem pod wrażeniem! Wszystko mi wytłumaczono, a i na koniec nawet znaleziono dla mnie firmę, która zajmuje się utylizacją odpadów opakowaniowych, butelek, kartonów, szklanych słoików, i to blisko mojej firmy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto!!! Wszystko zorganizowałam tak szybko jak nigdy, dzięki WasteMaster *#*rzeczywiście|realnie#(# zaoszczędziłam sobie pracy!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zorganizowali dla mnie odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Podkowie Leśnej, z którego jestem wyjątkowo zadowolony, polecam ich szczerze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa rzecz - pomogli mi ze wszystkim i to za darmo! Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie - wartościowa rzecz. Ja mogę się zająć na spokojnie moją firmą, a WasteMaster sprawnie pomaga mi w zarządzaniu odpadami opakowaniowymi. Jedyne, co muszę zrobić to dokonać ostatecznego wyboru - i to mi się podoba!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon