Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Ostrzeszowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Rodzaje recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Ostrzeszowie

Wyróżniamy kilka typów recyklingu odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie. Pierwszy z nich jest nazywany materiałowym i polega na przetworzeniu pozostałości w nowy przedmiot. Za przykład może posłużyć karton po napoju, który w placówce jest skupowany, rozwłókniany, a następnie uzyskuje się z niego papier, aluminium i polietylen. Wszystkie te materiały są przekazywane dalej i wytwarza się z nich różne przedmioty. Kolejnym recyklingiem jest ten organiczny, polegający na składowaniu tektury oraz kartonów i późniejszym biometanizowaniu ich. Tak powstaje neutralny kompost i metan. Jeszcze jednym sposobem przekształcania odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie jest recykling mechaniczny, który opiera się na niszczeniu np. szklanych butelek i przetapianiu ich nowe przedmioty. Ostatnim rodzajem recyklingu, jest recykling chemiczny, który obejmuje swoim działaniem głównie plastik. Potrzebujesz pomocy w organiazacji utylizacji swoich odpadów? Zadzwoń do WasteMaster - pomożemy Ci za darmo!

Koszt usługi od WasteMaster

Ile zapłacisz za realizację odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ostrzeszowie? Z WasteMaster – kompletnie nic! Nasze usługi są kompletnie darmowe. Nie zapłacisz za Opiekuna Klienta ani za konsultowanie się z naszymi ekspertami, ani za używanie aplikacji. W ten sposób chcemy zachęcić właścicieli firm do korzystania z naszej oferty. Dzięki naszej innowacyjne aplikacji możesz zaoszczędzić naprawdę dużo czasu i w dodatku często wyszukać podmioty oferujące niższe ceny. Dzięki temu, że pomożemy Ci w realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ostrzeszowie, stopniowo możemy optymalizować cały rynek odpadowy w kraju. Nasi specjaliści skupiają się na lokalnych firmach, co dodatkowo pomaga niewielkim, lokalnym biznesom. Im szybciej uda Ci się wywieźć pozostałości – tym szybciej będą one przetworzone i kupione. Ta branża musi się charakteryzować efektywnością, gdyż w innym wypadku przestanie być rentowna. Z tego powodu WasteMaster, jako bezpłatna aplikacja, stara się uprościć życie przedsiębiorcom, ale i skupić na szerzej zakrojonych działaniach, optymalizujących cały system.

Jak zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie?

WasteMaster może Cię wesprzeć w szybkiej i sprawnej organizacji odbioru odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie. W jaki sposób? Za pomocą naszej innowacyjnej aplikacji i grupy ekspertów, mających lata doświadczenia na rynku odpadowym! Skontaktuj się z nami poprzez formularz ofertowy lub za pomocą rozmowy telefonicznej, podaj nam szczegółowe dane na temat swoich pozostałości oraz oczekiwań co do odbioru odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie i to tyle. Nasi eksperci zrealizują wycenę Twoich odpadów, a także dzięki naszej aplikacji, stworzą listę przedsiębiorstw zajmujących się odbiorem odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie, z których warto skorzystać. Możesz również spróbować użyć naszej aplikacji na własną rękę - wówczas sam zamieszczasz ogłoszenie, zdjęcia i dane. Następnie przydzielony z góry Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i wybieraniem najbardziej pasujących ofert od firm zewnętrznych. Dzięki temu na Twoje kontro będą trafiać tylko wartościowe opcje. Za każdym razem to Ty decydujesz o tym, z której opcji chcesz skorzystać - WasteMaster nie zobowiązuje Cię do niczego!

Oznaczenia numeryczne odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie

Wszelkie dokumenty, które są Ci potrzebne do zgodnego z prawem transportu np. odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Ostrzeszowie, wykorzystują system kodów odpadów. Wprowadzono go w zgodzie z dyrektywami unijnymi, mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Ów dokument zawiera cały spis oznaczeń numerycznych pozostałości. Poszczególne cyfry zawierają informacje na temat źródła powstania, specyfiki i rodzaju danej pozostałości. Dla odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie zarezerwowano grupę numerów 15 01. Zawiera w sobie m.in. odpady z tektury, szkła, metalu, kartonu, a również opakowania po toksycznych substancjach niebezpiecznych (jak np. środki ochrony roślin). Aby pokazać, jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Ostrzeszowie warto przywołać przykład: 15 01 11*. Owy numer jest odpowiednikiem opakowań metalowych, które są zanieczyszczone toksycznymi substancjami porowatymi, takimi jak azbest.

Co zrobić z odpadami opakowaniowymi w Ostrzeszowie?

Odpady opakowaniowe w Ostrzeszowie to jak sama nazwa podpowiada, pozostałości, które są zużytymi pojemnikami, opakowaniami lub workami do przechowywania. Spotykamy je na każdym kroku - zawłaszcza jako konsumenci produktów spożywczych czy osoby zamaiwające przesyłki z firm kurierskich. W związku z tym, że odpady opakowaniowe w Ostrzeszowie występują niezwykle powszechnie - konieczna była reakcja na takie ilości śmieci. UE przegłosowała ustawę według, której do 2029 roku, aż 69% wszystkich opakowań, ma podlegać recyklingowi. To słuszne działanie, zwłaszcza w momencie, gdy zwrócimy uwagę na narastający kryzys klimatyczny czy powiększające się na Pacyfiku wyspy śmieci. Dlatego tak ważnym jest, aby odpady opakowaniowe w Ostrzeszowie (głównie te plastikowe) były oddawane do odpowiednich placówek, które zajęłyby się ich recyklingiem. Dla samych firm, organizacja odbioru odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie również jest ważna. W ten sposób można legalnie pozbyć się swoich pozostałości, a także zniwelować zagrożenie wypadków w zakładzie pracy. Chciałbyś dowiedzieć się, jak w najprostszy sposób zamówić wywózkę odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie? Czytaj do końca!

Miejsca produkcji odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie

Jak już wcześniej zostało nadmienione - odpady opakowaniowe w Ostrzeszowie występują wyjątkowo powszechnie w wielu zróżnicowanych branżach. Najczęściej spotyka się je w firmach kurierskich, logistycznych, hurtowniach, galeriach handlowych czy miejscach wysyłek paczek międzynarodowych. Oprócz tego, wiele rodzajów odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie wytwarza się w przemyśle spożywczym, hipermarketach, aptekach lub też punktach gastronomicznych. Możemy się z nimi zetknąć na co dzień - jednak wciąż warto je segregować, nawet w naszych prywatnych mieszkaniach!

Z jakich materiałów wytwarza się odpady opakowaniowe w Ostrzeszowie?

Odpady opakowaniowe w Ostrzeszowie są produkowane z bardzo różnych materiałów. Czy to z plastików (najczęściej typu PET), kartonu, metalu, papieru, tekstyliów, styropianu czy drewna. Rzecz jasna, nie wszystkie z wymienionych materiałów są bardzo szkodliwe dla środowiska przyrodniczego, jednak każdy z nich może być przetworzony w ramach recyklingu. Dodatkowo wyróżniamy odpady opakowaniowe zmieszane w Ostrzeszowie i odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Ostrzeszowie. Jakie są między nimi różnice? Te pierwsze są nieposegregowanymi pozostałościami, które zostały dostarczone do placówki skupującej. Zatem np. ładunek zawierający tonę kartonu i plastiku. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Ostrzeszowie stanowią ten typ pozostałości, który jest zbudowany z kilku rodzajów surowców. Soki kartonowe są często przywoływane jako przykład: składają się nie tylko z tektury, ale i od wewnątrz z warstwy aluminiowej i polietylenu. Takie odpady są dużo cięższe w późniejszej obróbce, jednak wciąż są poddawane recyklingowi.

Jak wyglądają formalności w kontekście odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie?

Sprawy formalne w kontekście gospodarowania i odbioru odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie wyglądają różnie w zależności od tego, ile pozostałości produkujemy. Przedsiębiorcy i osoby mające gospodarstwo rolne większe niż 75 ha, są bezwzgldnie zobowiązane do prowadzenia ewidencji w BDO. Jednak jeśli mówimy o Karcie Ewidencji Odpadowej - dla różnych poziomów produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Ostrzeszowie kwestie formalne wyglądają inaczej. Dokładne informacje (biorące pod uwagę wytwarzanie także odpadów niebezpiecznych) znajdziesz na naszym blogu: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak zawsze, w przypadku realizowania odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Ostrzeszowie musisz oddać KPO kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Jest to druk, który umożliwia zgodny z prawem przewóz na miejsce utylizacji. Jeśli potrzebujesz pomocy - nie martw się - wykonaj telefon do WasteMaster, gdzie udzielamy darmowych konsultacji!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

W sprawach recyklingu odpadów opakowaniowych w Ostrzeszowie jestem laiczką, dlatego poradziłam się pracowników z WasteMaster. Już wiem co i jak, a w dodatku otrzymałam od nich precyzyjną wycenę i to w niewiele ponad kwadrans!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie - cenna rzecz. Ja mogę się zająć na spokojnie moją firmą, a WasteMaster rzetelnie pomaga mi w zarządzaniu odpadami opakowaniowymi. Jedyne, co mam zrobić to dokonać ostatecznego wyboru - i to mi się podoba!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto korzystać z aplikacji - jest niezwykle przejrzysta i daje możliwość ciągłego monitorowania spływających ofert!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

To duża satysfakcja - wyszukać pomocne narzędzie i móc polecić je innym. Tak i ja polecam usługi (a w szczególności konsultacje z pracownikami) od WasteMaster. Bardzo mi pomogli!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Świetna sprawa, na pewno jeszcze kiedyś skorzystam z ich aplikacji - polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon