Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Nieporęcie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy pobierania opłat za udzielane przez nas usługi. Nie zapłacisz zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za rozmowy konsultacyjne, ani za wycenę i wsparcie w organizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Nieporęcie. Z jakiego powodu? Ponieważ naszym głównym celem jest zwiększenie optymalizacji zarządzania odpadami w polskich biznesach. Im sprawniej znajdziesz odpowiednią firmę - tym szybciej oddasz jej pozostałości, a ona je przetworzy i przekaże z powrotem do obiegu. Co więcej, nasi specjaliści starają się wyszukiwać jak najbliższe firmy odbierające odpady opakowaniowe w Nieporęcie i w ten sposób pomagać w rozwoju lokalnym biznesom. Z nami, właściciele przedsiębiorstw zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie pozostałościami w swoich firmach i co najważniejsze - pozbędą się kłopotu w krótkim czasie. Nasze wsparcie w sprawach formalnych również jest bezpłatne - każdemu pomożemy odszukać się w zawiłościach BDO!

Miejsca produkcji odpadów opakowaniowych w Nieporęcie

Jak już wyżej zostało wspomniane - odpady opakowaniowe w Nieporęcie występują bardzo powszechnie w wielu zróżnicowanych branżach. Najczęściej spotyka się je w firmach kurierskich, centrach logistycznych, hurtowniach, galeriach handlowych czy miejscach wysyłek paczek zagranicznych. Oprócz tego, dużą ilość rodzajów odpadów opakowaniowych w Nieporęcie wytwarza się w przemyśle spożywczym, supermarketach, aptekach lub też punktach gastronomicznych. Stykamy się z nimi na co dzień - jednak wciąż należy je segregować, nawet w naszych prywatnych domach!

Jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Nieporęcie?

Każdy z wyżej wymienionych dokumentów korzysta z systemu kodów odpadów. Jest to system oznaczeń numerycznych, wprowadzony za dyrektywami unijnymi, które w krótkim ciągu liczb zawierają dane o tym, gdzie odpad powstał, jaka jest jego charakterystyka i typ. Zatem jeśli zamierzasz legalnie oddać odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Nieporęcie to koniecznie musisz umieć używać tych kodów. Są one wymienione w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a najistotniejsze z odpadów opakowaniowych w Nieporęcie wyszukasz również w blogu na naszej platformie. Dla tego rodzaju pozostałości powstała grupa nr 15 01. Można w niej znaleźć oznaczenia odpadów opakowaniowych w Nieporęcie z tektury, szkła, kartonu lub zawierających toksyczne substancje. Przykładem kodu odpadów może być 15 01 11* - oznacza on opakowania z metali, które posiadają niebezpieczne substancje porowate, takie jak np. azbest.

Formalności a odpady opakowaniowe w Nieporęcie

Jeśli mówimy o formalnościach w kontekście np. odbioru odpadów opakowaniowych w Nieporęcie sprawa przedstawia się dwojako. Oczywiście osoby fizyczne nie muszą prowadzić konta w BDO, ale przedsiębiorcy i rolnicy mający powyżej 75 ha ziemi, już tak. Co więcej, w zależności od poziomu produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Nieporęcie, pozostałości niebezpiecznych, możesz zostać zwolniony z obowiązku wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej. Szczegółowe informacje wyszukasz na naszej stronie internetowej: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak w każdym przypadku, jeśli organizujesz odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Nieporęcie, musisz zwrócić KPO. Kartę Przekazania Odpadu należy oddać prowadzącemu pojazd, który zabiera nasze śmieci. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do konsultacji telefonicznej!

Z jakich materiałów wytwarza się odpady opakowaniowe w Nieporęcie?

Odpady opakowaniowe w Nieporęcie są produkowane z najróżniejszych materiałów. Czy to z plastików (najczęściej typu PET), kartonu, metalu, papieru, tekstyliów, styropianu czy drewna. Rzecz jasna, nie wszystkie z wymienionych materiałów są bardzo niebezpieczne dla środowiska naturalnego, jednak każdy z nich może być przekształcony w ramach recyklingu. Ponadto wyróżniamy odpady opakowaniowe zmieszane w Nieporęcie i odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Nieporęcie. Jakie są między nimi różnice? Te pierwsze są nieposortowanymi pozostałościami, które zostały przywiezione do placówki zajmującej się recyklingiem. Czyli np. ładunek zawierający kilkaset kilogramów kartonu i plastiku. Z drugiej strony odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Nieporęcie stanowią ten typ pozostałości, który jest zbudowany z kilku rodzajów surowców. Soki kartonowe są często podawane jako przykład: są zbudowane nie tylko z tektury, ale i od wewnątrz z warstwy aluminiowej i polietylenu. Takie odpady są dużo cięższe w późniejszej obróbce, jednak wciąż są poddawane recyklingowi.

Jak zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Nieporęcie?

WasteMaster może Cię wesprzeć w szybkiej i sprawnej realizacji odbioru odpadów opakowaniowych w Nieporęcie. Jak to robimy? Za pomocą naszej nowatorskiej aplikacji i grupy ekspertów, posiadających wieloletnie doświadczenie na rynku odpadowym! Zgłoś się do nas poprzez formularz ofertowy lub za pomocą konsultacji telefonicznej, podaj nam szczegółowe dane na temat swoich śmieci oraz oczekiwań co do odbioru odpadów opakowaniowych w Nieporęcie i to wszystko. Nasi eksperci zrealizują wycenę Twoich odpadów, a także dzięki naszej aplikacji, skonstruują listę firm zajmujących się odbiorem odpadów opakowaniowych w Nieporęcie, z których opłaca się skorzystać. Możesz także spróbować skorzystać z naszej aplikacji na własną rękę - wówczas sam zamieszczasz zlecenie, zdjęcia i dane. Następnie przypisany z góry Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i wybieraniem najtrafniejszych ofert od podmiotów zewnętrznych. Dzięki temu na Twoje kontro będą trafiać tylko wartościowe opcje. Zawsze to Ty decydujesz o tym, z której możliwości chcesz skorzystać - WasteMaster nie zobowiązuje Cię do niczego!

Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Nieporęcie

Recykling odpadów opakowaniowych w Nieporęcie to recykling materiałowy, tj. skupiający się na tym, aby z odpadu stworzyć nowe przedmioty. Przywołane wcześniej kartony są rozwłókniane i odzyskuje się z nich papier, a także aluminium i tworzywa sztuczne. Potem uzyskane materiały mogą zostać przekazane do dalszej produkcji. Recyklingowi materiałowemu podlegają również opakowania składające się z naturalnych materiałów – np. drewniane skrzynie. Wymienia się także recykling organiczny, który za pomocą biometanizacji przerabia kartony i tektury w kompost, a następnie z niego odzyskuje się metan. Z kolei recykling mechaniczny, ma zastosowanie w przypadku np. szklanych odpadów opakowaniowych w Nieporęcie, które są niszczone i przetapiane w nowe opakowania. Najbardziej skomplikowany jest recykling chemiczny, który jest skupiony na przetwarzaniu pozostałości plastikowych. Sam widzisz, jak efektywnie mogą zostać zagospodarowane takie pozostałości. Jeśli chcesz się ich pozbyć jak najszybciej i bez żadnych kosztów – skorzystaj z usług od WasteMaster – ze wszystkim Ci pomożemy!

Odpady opakowaniowe w Nieporęcie - co to takiego?

Dość łatwo zgadnąć, że odpady opakowaniowe w Nieporęcie to pozostałości, które kiedyś były używane jako miejsca do przechowywania jakiś materiałów lub po prostu zużyte opakowania. Są one powszechnie występującym odpadem, w związku z czym, Unia Europejska wprowadziła przepisy mające na celu zwiększenie procentowej liczby odpadów opakowaniowych w Nieporęcie, które będą poddawane recyklingowi. W 2029 roku, 69% wszystkich pozostałości tego typu, ma zostać przetwarzane i wtórnie wykorzystywane. Dlatego, że odpady opakowaniowe w Nieporęcie pojawiają się w zasadzie we wszystkich największych branżach, takich jak, np. przemysł spożywczy, ważne jest, aby kłaść duży nacisk na kwestie recyklingu. Obecna sytuacja klimatyczna, powstawanie plam śmieci na Oceanie Spokojnym - to wszystko sprawia, że odpady opakowaniowe w Nieporęcie muszą być przerabiane na inne materiały. Także dla firmy samej w sobie, opłacalnym przedsięwzięciem jest realizacja odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Nieporęcie - dzięki temu można uporządkować przestrzeń zakładu pracy i możemy zapobiec ewentualnym wypadkom z udziałem tych pozostałości. Warto przeczytać nasz tekst do końca, można się z niego dowiedzieć bardzo praktycznych wskazówek - zachęcamy do lektury!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto!!! Wszystko zrealizowałam tak szybko jak nigdy wcześniej, dzięki WasteMaster *#*rzeczywiście|realnie#(# zaoszczędziłam sobie zachodu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo dobrze mi się współpracowało z pracownikami z WasteMaster! Polecam serdecznie Pana Artura!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam WasteMaster, ze względu na ich profesjonalne podejście do klienta - wsparli mnie nawet z BDO i innymi formalnościami, które zazwyczaj stanowiły dla mnie przeszkodę nie do przeskoczenia!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cenię WasteMaster za rzetelność, podali mi naprawdę dużo firm utylizujących odpady opakowaniowe, ale jak zrobiłam własne rozeznanie to faktycznie się okazało, że wybrali dla mnie tylko najkorzystniejsze opcje!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Są bardzo godni zaufania. Dzięki ich działaniom, moja firma nie płaci żadnych kar, a odpady opakowaniowe, stara tektura i kartony, lądują szybko w najbardziej opłacalnym skupie w okolicy!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon