Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Myśliborzu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skąd się biorą odpady opakowaniowe w Myśliborzu?

Odpady opakowaniowe w Myśliborzu są wytwarzane w bardzo licznych miejscach. Przede wszystkim wytwarza je przemysł spożywczy, przedsiębiorstwa kurierskie, zakłady logistyczne, hurtownie czy domy handlowe. A także punkty gastronomiczne, apteki, wielkopowierzchniowe sklepy spożywcze lub też wielkie korporacje zajmujące się wysyłką swoich towarów. Odpady opakowaniowe w Myśliborzu otaczają nas na co dzień, chociażby podczas zakupów. Trzeba jednak mieć w pamięci, że nawet w prywatnych warunkach trzeba je w odpowiedni sposób segregować - jest to bardzo pomocne dla sortowni!

Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Myśliborzu

Recykling odpadów opakowaniowych w Myśliborzu to recykling materiałowy, tj. skupiający się na tym, aby z pozostałości stworzyć nowe przedmioty. Przywołane wcześniej kartony są poddawane rozwłóknianiu i produkuje się z nich papier, a także aluminium i plastik. Następnie uzyskane materiały mogą posłużyć do dalszej produkcji. Recyklingowi materiałowemu ulegają również opakowania zbudowane z naturalnych składników – np. drewniane skrzynie. Wymienia się także recykling organiczny, który poprzez biometanizację przerabia kartony i tektury w kompost, a następnie z niego odzyskuje się metan. Z drugiej strony recykling mechaniczny, jest stosowany w przypadku np. szklanych odpadów opakowaniowych w Myśliborzu, które są niszczone i przetapiane w nowe pojemniki. Najbardziej skomplikowany jest recykling chemiczny, który jest skupiony na przetwarzaniu odpadów plastikowych. Sam widzisz, jak efektywnie mogą zostać wykorzystane takie pozostałości. Jeśli zamierzasz się ich pozbyć jak najszybciej i bez żadnych kosztów – skorzystaj z usług od WasteMaster – ze wszystkim Ci pomożemy!

Jak wyglądają formalności w kontekście odpadów opakowaniowych w Myśliborzu?

Kwestie formalne w kontekście zarządzania i odbioru odpadów opakowaniowych w Myśliborzu wyglądają różnie w zależności od tego, ile pozostałości produkujemy. Przedsiębiorcy i osoby mające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha, są zobligowane do prowadzenia aktualnego konta w BDO. Jeżeli mówimy o Karcie Ewidencji Odpadowej - dla różnych poziomów produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Myśliborzu sprawa wygląda inaczej. Szczegółowe informacje (uwzględniające wytwarzanie także odpadów niebezpiecznych) znajdziesz na naszym blogu: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak zawsze, w przypadku realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Myśliborzu musisz oddać KPO kierowcy, który zabiera Twoje śmieci. Jest to dokument, który umożliwia legalny przewóz do placówki utylizującej. Jeśli czujesz się zagubiony - nie martw się - wykonaj telefon do WasteMaster, gdzie udielimy Ci darmowych konsultacji!

Oznaczenia numeryczne odpadów opakowaniowych w Myśliborzu

Wszystkie dokumenty, które są Ci niezbędne do zgodnego z prawem transportu np. odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Myśliborzu, wykorzystują system kodów odpadów. Został on wprowadzony w zgodzie z ustawami unijnymi, mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Ów ustwa zawiera cały katalog oznaczeń numerycznych pozostałości. Poszczególne kody zawierają dane na temat źródła wytworzenia, specyfiki i typu danej pozostałości. Dla odpadów opakowaniowych w Myśliborzu powstała grupa numerów 15 01. Zawiera w sobie m.in. odpady z tektury, szkła, metalu, kartonu, a również opakowania po szkodliwych substancjach niebezpiecznych (jak np. środki owadobójcze). Aby zobrazować to, jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Myśliborzu należy przywołać przykład: 15 01 11*. Ten numer oznacza opakowania metalowe, które są zanieczyszczone toksycznymi substancjami porowatymi, czyli np. azbestem.

Realizacja odbioru odpadów opakowaniowych w Myśliborzu

Dzięki WasteMaster uda Ci się szybko i wygodnie zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Myśliborzu! Wystarczy, że się z nimi skontaktujesz, czy to poprzez rozmowę telefoniczną, czy poprzez formularz zgłoszeniowy. Udziel nam informacji o swoich pozostałościach, a także zdradź nam swoje preferencje dotyczące odbioru odpadów opakowaniowych w Myśliborzu. Dzięki *#*doświadczeniu naszych specjalistów|wiedzy naszych doświadczonych specjalistów*#, będziemy mogli dokonać dokładnej wyceny Twoich śmieci oraz stworzyć listę najbardziej opłacalnych firm oferujących usługę wywozu w okolicy. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne korzystanie z naszej aplikacji - jest taka opcja. Znajdź ją na naszej stronie, zamieść zlecenie, zdjęcie oraz opis, a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, prześle do Ciebie najbardziej opłacalne oferty odbioru odpadów opakowaniowych w Myśliborzu. Pamiętaj - nasze usługi są dla Ciebie jedynie pomocą - nie wpływamy na decyzje naszych użytkowników, po prostu dostarczamy im wielu możliwości wyboru!

Ile kosztują usługi od WasteMaster?

Usługi od WasteMaster są całkowicie bezpłatne. Świadczymy darmowe konsultacje w sprawie BDO, bezpłatną pomoc Opiekuna Klienta, nie uiścisz opłaty także za korzystanie z naszej aplikacji. Zależy nam najbardziej na satysfakcji użytkownika, któremu udało się zrealizować z nami odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Myśliborzu. Naszym celem jest zoptymalizowanie gospodarki odpadowej w polskich przedsiębiorstwach. Skrócenie całego procesu sprzedaży i kupna pozostałości, sprawi, że przetworzone odpady szybciej trafią z powrotem do obiegu. Ponadto, wpieramy lokalne firmy odbierające odpady opakowaniowe w Myśliborzu i pokazujemy naszym użytkownikom, jak najlepiej zarządzać pozostałościami. Nawet nasza pomoc w kwestiach formalnych ma na celu przyśpieszenie procesu pozbycia się śmieci. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - skontaktuj się z nami!

Czym są odpady opakowaniowe w Myśliborzu?

Odpady opakowaniowe w Myśliborzu, jak sama nazwa mówi, są to zużyte lub wykorzystane opakowania. Jest to kłopot, z którym stykamy się na co dzień – chociażby w sklepie. Jednak problem z odpadami opakowaniowymi w Myśliborzu mają fabryki produkcyjne, przemysł spożywczy, ale i możemy się z nimi spotkać np. w branży gastronomicznej. Zatem ten typ pozostałości jest doskonale widoczny, nie tylko dla pracujących i właścicieli przedsiębiorstw, ale i dla zwykłych konsumentów. W kwestii ekologii również stanowią one spore wyzwanie. Z tego powodu, Unia Europejska wprowadziła ustawy o corocznym zwiększaniu procenta odpadów opakowaniowych w Myśliborzu, które ulegają recyklingowi. Zgodnie z tymi ustawami, do 2029 roku, procent przetwarzanych pozostałości opakowaniowych ma osiągnąć 69%. Ma to oczywisty związek z globalnym kryzysem klimatycznym, któremu świat musi stawić czoło – sporą częścią tzw. wysp śmieci na morzach, stanowią właśnie plastikowe opakowania. Dla właścicieli przedsiębiorstw również jest to udogodnienie – dzięki opcji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Myśliborzu, mogą uporządkować przestrzeń w swoim zakładzie pracy, a także przyczynić się do zwiększenia procentu przetwarzanych śmieci. Chcesz wiedzieć więcej – przeczytaj poniższy tekst do końca!

Skład odpadów opakowaniowych w Myśliborzu

Najczęściej odpady opakowaniowe w Myśliborzu zudowane są z plastików typu PET, kartonów, tektury, ale i metali, drewna, tekstyliów lub też styropianu. Nie wszystkie są równie szkodliwe dla środowiska, jednak każdy z nich może służyć jako źródło surowców dla nowych produktów. W ramach tej kategorii odpadów możemy wymienić także odpady opakowaniowe zmieszane w Myśliborzu, które są zwyczajnie nieposortowane. Oprócz nich są również odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Myśliborzu, składające się z wielu różnych materiałów. Odpowiednim przykładem jest karton po napoju: jest on głównie zbudowany z tektury, ale nie tylko. Zawiera także polietylen oraz aluminium. Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Myśliborzu jest o wiele bardziej czasochłonny niż zwykłych śmieci, jednak wciąż opłacalny.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto!!! Wszystko zrealizowałam tak szybko jak nigdy wcześniej, dzięki WasteMaster *#*rzeczywiście|realnie#(# zaoszczędziłam sobie zachodu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że znalazłam ich w internecie - byłam naprawdę zaskoczona, że nie pobierają opłat. Dzięki nim znalazłam firmę odbierającą odpady opakowaniowe, która została moim stałym partnerem do współpracy. Szczerze ich polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Pomoca rzecz - zaoszczędziłem naprawdę dużo czasu i jestem pewien, że drewniane skrzynie oddałem firmie, która działa w zgodzie z ekologią!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skorzystałam z aplikacji WasteMaster i mogę ją szczerze polecić! Pozbyłam się firmowych odpadów opakowaniowych szybciej niż myślałam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto korzystać z aplikacji - jest bardzo przejrzysta i daje możliwość ciągłego kontrolowania spływających ofert!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon