Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Halinowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kody odpadów opakowaniowych w Halinowie

Wszystkie wyżej wymienione druki, powiązane z odpadami opakowaniowymi wielomateriałowymi w Halinowie i innymi, korzystają z systemu kodów odpadów. Został on wprowadzony w zgodzie z unijnymi zarządzeniami i polega na tym, że wszystkie wyprodukowane pozostałości dostają swój unikatowy numer. Oznacza on miejsce wytworzenia, rodzaj i ewentualną charakterystykę pozostałości. W naszym prawie katalog pozostałości znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Odpady opakowaniowe zmieszane w Halinowie, a także inne rodzaje z tej kategorii, kryją się pod numerami z grupy 15 01. W tej grupie mieszczą się pozostałości ze szkła, zawierające niebezpieczne substancje, opakowania po środkach owadobójczych, z tektury etc. Aby zobrazować podane zagadnienie, warto podać choćby jeden przykład: 15 01 11* - oznaczają opakowania z metali, zawierające niebezpieczne związki porowate (np. azbest). Całość kodów dotyczących odpadów opakowaniowych w Halinowie znajduje się na naszym blogu – zachęcamy do odwiedzenia!

Odbiór odpadów opakowaniowych w Halinowie

Najłatwiejszym sposobem na zorganizowanie odbioru odpadów opakowaniowych w Halinowie jest skorzystanie z pomocy WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej – całość znajdziesz na naszej platformie. Udziel nam informacji o Twoich preferencjach co do odbioru odpadów opakowaniowych w Halinowie, ich ilości i specyfice, a nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie najlepsze dostępne oferty. Po krótkim czasie prześlą Ci na adres mailowy wycenę pozostałości, a potem listę najkorzystniejszych firm oferujących odbiór odpadów opakowaniowych w Halinowie. Możesz także użyć naszej aplikacji, która również znajduje się na platformie WasteMaster. Wystarczy zamieścić ogłoszenie, dodać fotografię, informacje o lokalizacji, a z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się przekierowaniem na Twoje konto najbardziej trafnych ofert. Należy zaznaczyć, że WasteMaster nie wpływa na decyzje swoich klientów – to, na jaką firmę się zdecydujesz, jest zależne tylko od Ciebie!

Z czego składają się odpady opakowaniowe w Halinowie?

Zazwyczaj spotykane odpady opakowanie w Halinowie są zbudowane z (#(plastików|tworzyw sztucznych typu PET#*#, kartonu, tektury, metali, elementów drewianych, styropianu czy też tekstyliów. W różnym stopniu stanowią one zagrożenie dla środowiska, jednak należy pamiętać, że nawet neutralne pozostałości mogą zostać przekształcone i wykorzystane ponownie. Warto zaznaczyć, że wyróżnia się różne rodzaje pozostałości z tej grupy: chociażby odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Halinowie czy odpady opakowaniowe zmieszane w Halinowie. Te ostatnie są po prostu nieposegregowaymi śmieciami, które dostarczono do punktów recyklingu. Muszą one zostać posortowane i oczyszczone przed właściwym przetwarzaniem. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Halinowie odznaczają się tym, że są zbudowane z wielu różnych materiałów. Np. kartony po napojach, są w większości skonstruowane z tektury, ale i plastiku oraz aluminium. Takie materiały są trudniejsze w obróce, jednak wciąż nadają się do recyklingu.

Czym są odpady opakowaniowe w Halinowie?

Odpady opakowaniowe w Halinowie, jak sama nazwa wskazuje, są to zużyte lub wykorzystane opakowania. Jest to problem, z którym mierzymy się na co dzień – chociażby w sklepie. Jednak kłopot z odpadami opakowaniowymi w Halinowie mają fabryki produkcyjne, przemysł spożywczy, ale i możemy się z nimi spotkać np. w placówkach gastronomicznych. Zatem ten rodzaj pozostałości jest bardzo widoczny, nie tylko dla pracujących i właścicieli przedsiębiorstw, ale i dla zwykłych klientów. W kwestii ekologii również stanowią one ogromne wyzwanie. Z tej przyczyny, Unia Europejska wprowadziła ustawy o corocznym powiększaniu się procenta odpadów opakowaniowych w Halinowie, które podlegają recyklingowi. Zgodnie z założeniami, do 2029 roku, procent przetwarzanych pozostałości opakowaniowych ma osiągnąć 69%. Ma to oczywiście związek z globalnym kryzysem klimatycznym, któremu świat musi stawić czoło – sporą częścią tzw. wysp śmieci na morzach, stanowią właśnie opakowania z tworzyw sztucznych. Dla przedsiębiorców również jest to udogodnienie – dzięki opcji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Halinowie, mogą uporządkować przestrzeń w swoim zakładzie pracy, a także przyczynić się do powiększenia procentu przetwarzanych śmieci. Chcesz wiedzieć więcej – doczytaj poniższy tekst do końca!

Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Halinowie

Recykling odpadów opakowaniowych w Halinowie to recykling materiałowy, tj. skupiający się na tym, aby z odpadu stworzyć nowe przedmioty. Podane wcześniej kartony są rozwłókniane i odzyskuje się z nich papier, a także aluminium i plastik. Potem uzyskane materiały mogą zostać przekazane do dalszej produkcji. Recyklingowi materiałowemu ulegają również opakowania składające się z naturalnych materiałów – np. drewniane skrzynie. Wyróżnia się także recykling organiczny, który za pomocą biometanizacji przerabia kartony i tektury w kompost, a później z niego odzyskuje się metan. Z kolei recykling mechaniczny, ma zastosowanie w przypadku np. szklanych odpadów opakowaniowych w Halinowie, które są niszczone i przetapiane w nowe opakowania. Najbardziej złożony jest recykling chemiczny, który jest skupiony na przetwarzaniu odpadów plastikowych. Sam możesz zauważyć, jak efektywnie mogą zostać zagospodarowane takie pozostałości. Jeśli chcesz się ich pozbyć jak najszybciej i bez żadnych kosztów – zpraszamy do WasteMaster – ze wszystkim Ci pomożemy!

Formalności a odpady opakowaniowe w Halinowie

Jeśli mówimy o formalnościach w kontekście np. odbioru odpadów opakowaniowych w Halinowie sprawa przedstawia się dwojako. Oczywiście osoby prywatne nie muszą posiadać konta w BDO, ale właściciele firm i rolnicy mający powyżej 75 ha ziemi, już tak. Co więcej, w zależności od poziomu produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Halinowie, pozostałości niebezpiecznych, możesz zostać zwolniony z obowiązku wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej. Szczegółowe informacje wyszukasz na naszej witrynie internetowej: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak w każdym przypadku, jeśli realizujesz odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Halinowie, musisz zwrócić KPO. Kartę Przekazania Odpadu należy oddać kierowcy, który zabiera nasze śmieci. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do konsultacji telefonicznej!

Gdzie produkuje się tego typu pozostałości?

Odpady opakowaniowe w Halinowie wytwarza się w wielu branżach. Głównie są to firmy produkcyjne, magazyny, centra logistyczne, sklepy i hurtownie. Warto wspomnieć także o punktach aptecznych, wszelkiego rodzaju miejscach, w których odbiera się lub wysyła przesyłki, zarówno te krajowe, jak i zagraniczne. Dodatkowo centra handlowe, supermarkety, a także punkty gastronomiczne. Osoby prywatne najczęściej wyrzucają swoje odpady opakowaniowe w Halinowie, do zwykłych odpadów komunalnych. Warto jednak pamiętać o właściwej segregacji – z pewnością ułatwi to pracę sortowni.

Koszt usługi od WasteMaster

Ile zapłacisz za realizację odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Halinowie? Z WasteMaster – absolutnie nic! Nasza oferta jest całkowicie darmowa. Nie zapłacisz za Opiekuna Klienta ani za konsultowanie się z naszymi ekspertami, ani za korzystanie z aplikacji. Tak chcemy zachęcić właścicieli firm do korzystania z naszych usług. Dzięki naszej innowacyjne aplikacji możesz zaoszczędzić naprawdę dużo czasu i w dodatku często wyszukać podmioty oferujące lepsze ceny. Dzięki temu, że wesprzemy Cię w realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Halinowie, sukcesywanie możemy optymalizować cały rynek odpadowy w kraju. Nasi eksperci skupiają się na okolicznych firmach, co dodatkowo pomaga niewielkim, lokalnym biznesom. Im sprawniej uda Ci się wywieźć pozostałości – tym szybciej będą one przetworzone i kupione. Ta branża musi się charakteryzować efektywnością, gdyż w innym wypadku przestanie być rentowna. Dlatego WasteMaster, jako darmowa aplikacja, stara się uprościć życie przedsiębiorcom, ale i skupić na szerszych działaniach, optymalizujących cały system.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wartościowa rzecz - pomogli mi praktycznie ze wszystkim i to bezpłatnie! Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Są bardzo godni zaufania. Dzięki ich działaniom, moja firma nie płaci żadnych kar, a odpady opakowaniowe, stara tektura i kartony, znajdują się szybko w najlepszym skupie w okolicy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że trafiłem na nich w sieci! Dzięki pomocy otrzymanej od WasteMaster, wiedziałem ile dokładnie mogą zarządać firmy zewnętrzne za utylizację moich tekturowych toreb. Dzięki temu, nikt nie może mnie naciągnąć!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo dobrze mi się współpracowało z konsultantami z WasteMaster! Polecam szczerze Pana Artura!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zrealizowali dla mnie odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Halinowie, z którego jestem bardzo zadowolony, polecam ich szczerze!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon