Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych we Wschowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych we Wschowie?

Niestety, w związku z tym, że pozostałości medyczne są często zaliczane do toksycznych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co pozostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych we Wschowie. Możemy to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu śmieci w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na wrzuceniu np. zużytych strzykawek w urządzeniu parowym, zabijającym wszelkie bakterie i wirusy. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, gdyż są całkowicie zneutralizowane. Przekształcanie mikrofalowe to technika polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych we Wschowie - zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych we Wschowie?

Dlatego, że każdy przypadek jest bardzo indywidualny, trudno jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych we Wschowie. Najczęściej rozróżnia się śmieci z tej kategorii na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze mieszczą się w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za transport. Z kolei weterynaryjne są już trochę droższe - mogą osiągnąć nawet do 150 zł za ładunek. Dodatkową informację informację może stanowić fakt, że za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych we Wschowie, musisz mieć na uwadze to, że im dalej jesteś od siedziby firmy wywozowej, tym prawdopodobnie zwiększy się wysokość ceny. Korzystną opcją dla osób regularnie wywożących takie śmieci ze swoich miejsc pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Oferujemy dokładną wycenę kompletnie za darmo!

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym oraz przeprowadzaniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym właściwie są odpady medyczne? Na podstawie danych pochodzących z firm odbierających odpady medyczne we Wschowie możemy wyróżnić kilka kategorii tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wymienić odpady medyczne zakaźne (mogące rozsiewać choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanego rodzaju takie musimy zastosować zasady składowania i utylizacji. Aby pokazać zróżnicowanie w obrębie omawianej grupy odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszej grupy, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, skażone pieluchomajtki, podpaski, pozostałości posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (używane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu dentystycznego. Pozostałe odpady to np. przyrządy chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli masz tego rodzaju śmieci – nie zapomnij o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych we Wschowie!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych we Wschowie?

W najszybszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych we Wschowie ze wsparciem od WasteMaster. Nasi eksperci zawodowo zajmują się wyszukiwaniem najlepszych ofert w okolicy, a nasza spółka współpracuje z wartościowymi podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych we Wschowie. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajduje się na naszej stronie), czy też skorzystaj z aplikacji WasteMaster. Podaj charakterystykę odpadu, rodzaj, masę oraz kategorię – a my zajmiemy się resztą. Nasi specjaliści umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie prześlą na skrzynkę mailową wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście realizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych we Wschowie jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć nadprogramowe opłaty, czy też odmówić wywozu śmieci. Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – nie zapomnij o wypełnieniu i zwróceniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje pozostałości. Dostarczony odpad musi znajdować się w worku, który zawiera kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne we Wschowie?

WasteMaster jest przydatnym narzędziem służącym do wyszukiwania najsolidniejszych firm odbierających medyczne we Wschowie. Skontaktuj się z naszymi konsultantami (formularz lub rozmowa telefoniczna) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta doda Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane podmioty, transportujące takie pozostałości. Później na wcześniej podaną skrzynkę mailową, wyśle Ci wycenę, a po niedługim czasie listę firm odbierających odpady medyczne we Wschowie. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej innowacyjnej aplikacji – również jest taka możliwość. Znajdziesz ją na naszej stronie, ale nie musisz jej pobierać – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Zamieść ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której oferty skorzystasz – w 100% autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz wspieramy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych we Wschowie.

Utylizacja odpadów medycznych we Wschowie - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych we Wschowie jest bardzo ważna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa epidemiologicznego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy przychodnie je produkują. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą produkować tego typu śmieci. Pamiętaj, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych we Wschowie nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonych warunkach drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, powinniśmy to mieć szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym zagadnieniem? Zachęcamy do czytania!

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych we Wschowie

Jako wytwórca odpadów medycznych w Polsce, musisz się dostosować do panujących przepisów. Służą one zmaksymalizowaniu kontroli nad produkcją toksycznych materiałów oraz tym, czy są we właściwy sposób utylizowane. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub należysz do wyżej wymienionej grupy rolników – nie zapomnij o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Ważnym jest, abyś pamiętał o plinowaniu terminów i na bieżąco ewidencjonował swoje pozostałości. Za brak prowadzenia BDO może grozić grzywna nawet do miliona złotych! Oprócz tego należy uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie inspekcji odpowiednich służb stanowi dokument uprawomocniający Twoje działania. W razie realizowaniu odbioru odpadów medycznych we Wschowie pamiętaj o KPO – jest to dokument umożliwiający legalny transport pozostałości. Trzeba dodać, że wszystkie powyższe dokumenty (a także oznaczenia na pojemnikach z odpadami) korzystają z systemu kodów odpadowych. Zostały one powołane do funkcjonowania w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Za przykładowy kod może pozłużyć ten na 18 01 01 – oznaczający narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku zawierającemu pełny katalog odpadów.

Jak przechowywać odpady medyczne?

Nie można spalać samodzielnie pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich materiałów na składowiskach. Obowiązkiem każdego producenta takich śmieci, jest odpowiednie przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych we Wschowie w placówce docelowej. Za nieprzestrzeganie przepisów w tym zakresie grożą nam wysokie grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne we Wschowie może przyjąć tylko prawidłowo zabezpieczony ładunek. Do każdej kategorii pozostałości przypisany jest konkretny kolor worka lub pojemnika do składowania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla pozostałych niebieski, czarny lub zielony. Również temperatura i czas składowania od momentu zużycia jest ważny w kontekście odbioru odpadów medycznych we Wschowie. W zależności od substancji, pozostałości mogą stwarzać coraz większe zagrożenie zakażenia w związku z upływem czasu czy zwiększającą się temperaturą. Wszystkie wytyczne są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do przeanalizowania danego dokumentu. Jednak dla zainteresowanych, warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być trzymane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich współpracowników oraz ekipy transportującej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne we Wschowie - nie zapomnij o zabezpieczeniach!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Według mnie warto korzystać z pomocy pracowników z WasteMaster - bez nich nigdy nie trafiłbym na te wszystkie oferty od firm odbierających odpady medyczne we Wschowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki tej aplikacji udało mi się w zaskakująco krótkim czasie pozbyć odpadów pooperacyjnych, kroplówek i leków cytotoksycznych - naprawdę polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo wartościowa usługa, z pewnością jeszcze z niej skorzystam, ponieważ zajęli się moim przypadkiem bardzo starannie i dokładnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Warto użyć ich aplikacji - jest naprawdę fajna i łatwa w obsłudze. Pobrałam ją na telefon i mogłam na okrągło kontrolować spływające oferty. Rzeczywiście godne polecania!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa usługa, z pewnością jeszcze kiedyś do niej wrócę!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon