Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Węgrowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto zaznaczyć, że w Polsce zabrania się utylizacji odpadów medycznych w Węgrowie na własną rękę (czy też w spalarniach zwykłych odpadów komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za praktyki tego rodzaju grożą wysokie kary. W związku ze swoimi specyficznymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne w odpowiednich warunkach. W zasadzie w każdym przypadku oddajemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Węgrowie, więc z tego powodu muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – tak, aby nie zagrażać personelowi, który wywozi nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne musimy wrzucić do worków lub opakowań o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a resztę do opakowania o innym kolorze (zazwyczaj jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kwestii odbioru odpadów medycznych w Węgrowie. Niektóre substancje są dużo bardziej niebezpieczne po upływie pewnego okresu czasu, a inne źle znoszą wyższe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom – zajrzyj do ustawy dotyczącej przechowywania odpadów. Według niej odpady zakaźne z konkretnych grup mogą być składowane w temperaturze do 18 stopni przed dobę, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Pamiętaj o powyższych zastrzeżeniach zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozprzestrzenianiu się potencjalnych chorób i możesz bez problemów oddawać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Węgrowie.

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Węgrowie

Jako wytwórca odpadów medycznych w Polsce, musisz się dostosować do panujących przepisów. Służą one zmaksymalizowaniu kontroli nad produkcją toksycznych materiałów oraz tym, czy są we właściwy sposób utylizowane. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub należysz do wyżej wymienionej grupy rolników – nie zapomnij o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Ważnym jest, abyś pamiętał o dotrzymywaniu terminów i regularnie ewidencjonował swoje pozostałości. Za brak prowadzenia BDO może grozić grzywna nawet do 1 mln złotych! Oprócz tego należy uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie inspekcji odpowiednich służb stanowi dokument uprawomocniający Twoje działania. W razie organizowania odbioru odpadów medycznych w Węgrowie pamiętaj o KPO – jest to dokument umożliwiający legalny transport pozostałości. Warto dodać, że wszystkie powyższe dokumenty (a także oznaczenia na pojemnikach z odpadami) korzystają z systemu kodów odpadowych. Zostały one wprowadzone w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Przykładowym kodem może być ten na 18 01 01 – oznaczający narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku zawierającemu pełny katalog odpadów.

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Węgrowie?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Węgrowie jest wyceniana w bardzo indywidualny sposób. Na samym początku warto wspomnieć, że droższe jest neutralizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją powszechność są nawet o 50 zł tańsze. Najczęściej przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za weterynaryjne. Rodzaj Twojej pozostałości ma duże znaczenie, to ile posiadasz danych śmieci, a także do jakiej masy odpadów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz umówiony limit, to za każdy dodatkowy kilogram musisz dopłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Węgrowie także to, gdzie się znajdujesz ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy wywozowej - tym wzrośnie cena na rachunku do zapłaty. Często w okolicach dużych miast ceny są niższe, jednak nie jest to niezmienna zasada. Warto jeszcze wspomnieć o abonamencie. Jeżeli cyklicznie wywozisz tego typu odpady, opłacenie miesięcznej niezmiennej stawki za odbiór jest zdecydowanie opłacalną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji całego procesu - zgłoś się do nas - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie przepisy głoszą, że wszystkie pozostałości powstałe w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi wchdzących w zakres nauk medycznych, to odpady medyczne. Najczęściej dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz wirusów. Są to np. amputowane części ciała, organy, opakowania na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też resztki jedzenia, ubrań po pacjentach z oddziałów zakaźnych. Kolejna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszystkie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz specyfiki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do zwalczania nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Węgrowie określają je jako te pozostałości, które nie stanowią zagrożenia zakażeniem. Ostatnią grupą są śmieci nieniebezpieczne, czyli pozostałe. Możemy do nich zaliczyć narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć problemów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Węgrowie.

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Węgrowie?

Niestety, w związku z tym, że pozostałości medyczne są często zaliczane do toksycznych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co zostaje w takim momencie to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Węgrowie. Możemy to osiągnąć za pomocą kilku sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza technika opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na umieszczeniu np. zużytych strzykawek w urządzeniu parowym, zabijającym wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu śmieci mogą trafić na wysypisko, ponieważ są w całości zneutralizowane. Przekształcanie mikrofalowe to technika polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich działaniu mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega jedynie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych w Węgrowie - zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Węgrowie?

W najszybszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Węgrowie z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci od lat zajmują się wyszukiwaniem najbardziej opłacalnych ofert w okolicy, a nasza spółka współpracuje z wartościowymi podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Węgrowie. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajduje się na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj dane na temat odpadu, rodzaj, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi specjaliści umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, także po krótkim czasie prześlą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście realizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Węgrowie jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć nadprogramowe opłaty, czy też odmówić zabrania śmieci. Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje pozostałości. Dostarczony odpad musi znajdować się w worku, który posiada kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Węgrowie?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do znajdowania najsolidniejszych firm odbierających medyczne w Węgrowie. Skontaktuj się z nami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta doda Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane firmy, wywożące takie pozostałości. Później na wcześniej podaną skrzynkę mailową, wyśle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Węgrowie. Jeśli wolisz samodzielnie użyć naszej nowoczesnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej platformie, ale nie musisz jej instalować – wystarczy otworzyć ją z poziomu wyszukiwarki! Zamieść ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której oferty skorzystasz – absolutnie autonomiczna! My jedynie pokazujemy dostępne opcje oraz pomagamy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Węgrowie.

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Węgrowie

Prowadzisz klinikę? A może lecznicę weterynaryjną? Jeśli tak, to z pewnością regularnie wytwarzasz wiele kilogramów odpadów medycznych. Co z nimi począć? Jak je przechowywać? Jak przeprowadza się utylizację odpadów medycznych w Węgrowie? Przeczytaj poniższy wpis do końca, a poznasz odpowiedzi na zadane pytania! Warto zaznaczyć, że podmioty wytwarzające śmieci tego rodzaju, to nie tylko szpitale i przychodnie. Także wymienione wcześniej gabinety weterynaryjne, branża beauty, placówki diagnostyczne, salony kosmetyczne, czy nawet fryzjerskie wytwarzają odpady medyczne. Wszystko to, co wiąże się z dbaniem o ciało (nieistotne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić szkodliwe drobnoustroje i wirusy. We właściwych warunkach odpady medyczne mogą stać się realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w dobie, kiedy przypadki Covid-19 możemy jeszcze spotkać) są bardzo ważne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Węgrowie. Jeśli jesteś zainteresowany podanym tematem - zapraszamy do lektury!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mimo że, usługa jest darmowa - bardzo ją polecam. Dzięki uprzejmemu konsultantowi znalazłem doskonałą firmę odbierającą odpady medyczne w Węgrowie - polecam ich mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wydawało mi się, że strawię dużo czasu na szukaniu właściwej firmy odbierającej odpady medyczne w Węgrowie. Dlatego zatelefonowałem do WasteMaster - szybko się mną zajęli i oszczędzili mi wiele czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa! Załatwiłam wycenę w dosłownie kilka minut. A wykaz placówek utylizujących i odbierających odpady medyczne miałam na swoim mailu w parę chwil później! Naprawdę polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że w tak niedługim czasie zrealizują swoje usługi! Uzupełniłem formularz w sprawie cennika utylizacji odpadów medycznych i już w kilka minut otrzymałem odpowiedź z wyceną!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto używać aplikacji od WasteMaster - nie musiałem jej nawet pobierać. A, i warto dodać, że konsultanci wyjątkowo szybko wycenili moje narzędzia i odpady chirurgiczne - naprawdę polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon