Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Strzelinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Strzelinie?

W najszybszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Strzelinie z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci zawodowo zajmują się wyszukiwaniem najbardziej opłacalnych ofert w okolicy, a nasza firma współpracuje z godnymi zaufania podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Strzelinie. Zgłoś się do nas za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajduje się na naszej stronie), czy też skorzystaj z aplikacji WasteMaster. Podaj charakterystykę odpadu, rodzaj, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi specjaliści umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie wyślą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście realizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Strzelinie jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć dodatkowe opłaty, czy też odmówić wywozu śmieci. Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – nie zapomnij o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje śmieci. Dostarczony odpad musi znajdować się w worku, który posiada kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Strzelinie

W nawiązaniu do tego, że pozostałości medyczne często stanowią zagrożenie dla zdrowia populacji, ciężko wyobrazić sobie ich recykling. Najbardziej właściwą opcją jest przeprowadzenie ich neutralizacji i utylizacji. Wyróżniamy następujące sposoby utylizacji odpadów medycznych w Strzelinie: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przekształcanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Obróbka termiczna to zwyczajne spalanie odpadów medycznych w specjalistycznych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga wykorzystania maszyn parowych, które pod wpływem temperatury neutralizują wszelkie drobnoustroje. Z kolei stosowanie mikrofal łączy się z całkowitą destrukcją śmieci i końcowym zneutralizowaniem ich toksycznego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najprostszym zabiegiem, po którym neutralne śmieci można przewieźć na wysypisko. Nie wiesz jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Strzelinie? Zgłoś się do nas - udzielimy Ci bezpłatnego wsparcia!

Firmy odbierające odpady medyczne w Strzelinie - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci znaleźć firmy odbierające medyczne w Strzelinie kompletnie za darmo! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi pracownicy dodadzą w Twoim imieniu zlecenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już spłyną do nich oferty od firm odbierających odpady medyczne w Strzelinie, prześlą ich listę na Twoją skrzynkę mailową. Jeżeli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka szansa! Znajdź ją na naszej stronie (znajduje się tam również numer do pracownika oraz formularz do wyceny), a następnie zamieść zlecenie wraz z opisem i zdjęciem. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie trafne oferty odbioru odpadów medycznych w Strzelinie. To naprawdę jest takie proste! Nic nie zapłacisz, a ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie.Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak to możliwe!

Utylizacja odpadów medycznych w Strzelinie - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Strzelinie jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa epidemiologicznego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące przekazywania i składowania takich odpadów. Nie tylko szpitale czy kliniki je produkują. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego rodzaju śmieci. Pamiętaj, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Strzelinie nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonych warunkach drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują spore zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż zdarzających się przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany podanym tematem? Zapraszamy do czytania!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Strzelinie?

Przepisy w Polsce wymagają od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o okresowym wypełnianiu i ewidencjonowaniu odpadów w BDO. W razie braku posiadania konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam spora grzywna - sięgająca nawet do miliona złotych! Całość ma służyć zwiększeniu kontroli nad ilością produkowanych śmieci oraz transparentności ich utylizacji. Jeśli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Strzelinie, pamiętaj o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Niezbędną czynnością jest także uzupełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód podczas inspekcji. W większości, pozostałości tego rodzaju są produkowane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby fizyczne schodzą na dalszy plan. Każdy wymieniony wyżej dokument posługuje się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajdziesz w nim cały katalog odpadów, do którego odsyłamy. Przykładem takiego kodu odpadu mogą być przyrządy chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Strzelinie

Nie jest łatwo podać szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Strzelinie, ponieważ wszystko jest uzależnione od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego ilość oraz Twoja lokalizacja – to trzy elementy, które najmocniej wpływają na kształt kwot w cennikach. W tym wypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i sprawdzonymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie transakcji, eksperci z WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Strzelinie, który pokazuje, że pozostałości medyczne sięgają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy dodatkowy kilogram należy uiścić ok. 6 zł. Jeżeli cyklicznie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Strzelinie, bardziej opłacalny jest abonament na odbiór tego rodzaju śmieci. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od instytucji utylizującej – tym zwiększy się cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Czym są odpady medyczne?

Zgodnie z ustawą rządową, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym oraz przeprowadzaniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym konkretnie są odpady medyczne? Na podstawie danych pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Strzelinie możemy wymienić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wymienić odpady medyczne zakaźne (mogące rozsiewać choroby), niebezpieczne (ale niezakaźne), a także inne niż niebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanego rodzaju takie musimy zastosować zasady składowania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej grupy odpadowej, należy podać odpowiednie przykłady. Do pierwszego rodzaju, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (używane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Pozostałe odpady to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli masz tego rodzaju śmieci – nie zapomnij o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Strzelinie!

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy wytwórca takich śmieci i klient firm odbierających odpady medyczne w Strzelinie musi zadbać o właściwe przechowywanie pozostałości. W innym razie może nam zagrozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy oddać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Strzelinie muszą być one właściwie zabezpieczone. Dla pozostałości zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla reszty worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Strzelinie warto także pamiętać o zachowaniu odpowiedniej temperatury, która ma wpływ na czas składowania pozostałości w naszym zakładzie pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość informacji dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajdziesz w ustawie Ministra Klimatu, do której odsyłamy. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Musiałam zutylizować wiele kilogramów odpadów po pacjentach z oddziału onkologicznego, dlatego jestem zadowolona, że znalazłam WasteMaster. Zrealizowali dla mnie abonament na odbiór odpadów medycznych w Strzelinie i dzięki temu w zaskakująco krótkim czasie pozbyłam się kłopotu, a pacjenci mogą dochodzić do siebie w komfortowych warunkach!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Miałam do wyrzucenia sporo zużytych wenflonów i innych odpadów po pacjentach, ale nie miałam czasu, żeby się zająć szukaniem odpowiedniej firmy utylizującej odpady medyczne w Strzelinie. Całe szczęście natrafiłam na WasteMaster i moje kłopoty rozwiązałam szybko i bezpłatnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Niezmiernie polecam - nigdy w tak krótkim czasie nie znalazłem tak opłacalnych ofert od placówek utylizujących odpady medyczne w Strzelinie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pod wrażeniem - znaleźli dla mnie wartościowe przedsiębiorstwa utylizujące odpady medyczne w Strzelinie i to całkowicie za darmo! I do tego pomogli mi we właściwym oznaczeniu moich śmieci!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ze wsparciem od WasteMaster pozbyłam się setek kilogramów przeterminowanych leków - są naprawdę pomocni!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat