Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Ostrzeszowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Ostrzeszowie?

Po przetransportowaniu* ładunku do firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Ostrzeszowie, w zależności od rodzaju pozostałości wybierana jest jedna z czterech strategii neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze od 850 do 1100 stopni Celsjusza. Inną metodą jest autoklawowanie, które polega na tym, że np. zakażone strzykawki umieszczane są w urządzeniu parowym, który pod wpływem wysokiej temperatur zabija wszelkie drobnoustroje. Po tym procesie odpady medyczne mogą trafić na składowisko śmieci, ponieważ są kompletnie neutralne. Kolejną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu materiałów zakaźnych i poddaniu ich działaniu mikrofal. Ostatnią techniką utylizacji odpadów medycznych w Ostrzeszowie jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na szkodliwe właściwości odpadów z tej grupy, recykling nie jest osiągalny. Aby usprawnić cały proces odbioru i transportu do odpowiedniej firmy, skontaktuj się z WasteMaster – bezpłatnie zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!

Firmy odbierające odpady medyczne w Ostrzeszowie - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Ostrzeszowie kompletnie za darmo! Zgłoś się do nas za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi konsultanci dodadzą w Twoim imieniu ogłoszenie do naszej aplikacji - po uprzedniej wycenie. Po tym, jak już pojawią się oferty od firm odbierających odpady medyczne w Ostrzeszowie, prześlą ich wykaz na Twój adres mailowy. Jeżeli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Znajdź ją na naszej stronie (znajdziesz tam również numer do konsultanta oraz formularz do wyceny), a następnie dodaj zlecenie wraz z opisem i zdjęciem. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się sortowaniem zgłoszeń i w ten sposób na swoim koncie znajdziesz jedynie pasujące oferty odbioru odpadów medycznych w Ostrzeszowie. To naprawdę jest takie proste! Nie musisz nic płacić, a ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.Zgłoś się do nas i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak tylko się da!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Ostrzeszowie

Najłatwiej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Ostrzeszowie z WasteMaster! Eksperci z naszej spółki mają lata doświadczenia w wyszukiwaniu wartościowych ofert, a w dodatku są specjalistami z zakresu rynku odpadowego. Dodatkowo - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w zgodnie z prawem i staramy się pomóc wszystkim użytkownikom! Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz ofertowy - możesz także użyć naszej aplikacji - udziel nam informacji o Twoich odpadach medycznych, a my zajmiemy się resztą. Dopasujemy ogłoszenia do Twoich preferencji i całość, także z wyceną odpadów, wyślemy na podaną wcześniej skrzynkę mailową. Niezwykle ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Ostrzeszowie jest przestrzeganie wyżej wymienionych zasad składowania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek kłopotów czy stworzenia sytuacji zagrażającej zdrowiu, firma wywozowa może zrezygnwać ze współpracy. Dodatkowo jeśli jesteś przedsiębiorcą lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający legalny transport pozostałości. Potrzebujesz pomocy z utylizacją odpadów medycznych w Ostrzeszowie? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy kompletnie darmowe usługi!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Zakazuje się samodzielnego spalania pozostałości medycznych, zabrania się także składowania takich surowców na składowiskach. Obowiązkiem każdego producenta takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Ostrzeszowie w miejscu docelowym. Za nieprzestrzeganie przepisów w tym zakresie grożą nam wysokie grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Ostrzeszowie może przyjąć tylko prawidłowo zabezpieczony ładunek. Do każdej kategorii pozostałości przypisany jest określony kolor worka lub pojemnika do składowania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla pozostałych niebieski, czarny bądź zielony. Także temperatura i czas składowania od momentu wykorzystania jest istotny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Ostrzeszowie. W zależności od substancji, pozostałości mogą stawać się coraz bardziej zaraźliwe w związku z upływem czasu czy wzrostem temperatury. Wszystkie przepisy są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do przeanalizowania danego dokumentu. Jednak w ramach ciekawostki warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być przechowywane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz ekipy transportującej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Ostrzeszowie - nie zapomnij o zabezpieczeniach!

Przykłady i kategorie odpadów medycznych

Zgodnie z prawem panującym w Polsce, odpady medyczne to materiały, które powstały w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i w toku badań naukowych. Zasadniczo dzielimy tego rodzaju odpady na trzy kategorie: odpady zakaźne, niebezpieczne oraz nieniebezpieczne. Pierwsze z wyodrębnionych mogą przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. Przykładem takich pozostałości są amputowane części ciała, narządy, opakowania na krew, pieluchy, podpaski czy pozostałości po posiłkach pacjentów z oddziałów zakaźnych. Śmieci niebezpieczne są to materiały niezakaźne, jednak wciąż stanowią zagrożenie. Firmy odbierające odpady medyczne w Ostrzeszowie zaliczamy do tej kategorii wszystkie chemikalia, amalgamat dentystyczny, a także medykamenty cytostatyczne i cytotoksyczne, które są używane w terapiach onkologicznych. Do ostatniej z grup możemy zaliczyć narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz inne materiały niemieszczące się w innych grupach. Mając w pamięci podział tych pozostałości, pamiętaj o tym, aby możliwie jak najszybciej zutylizować odpady medyczne w Ostrzeszowie!

Utylizacja odpadów medycznych w Ostrzeszowie - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Ostrzeszowie jest bardzo ważna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa epidemiologicznego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy kliniki je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których spotykamy się z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego rodzaju śmieci. Miej na uwadze, że przed wytworzeniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Ostrzeszowie nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonym środowisku drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż zdarzających się przypadków zachorowań na koronawirusa, powinniśmy to mieć szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym tematem? Zapraszamy do czytania!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Ostrzeszowie

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy wytwórcy odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby fizyczne. Zatem jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - musisz pamiętać o regularnym rejestrowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to kontrolowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Ostrzeszowie musisz pamiętać także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, wywożącemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie powyższe dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Oznaczają one rodzaj, miejsce powstania, a także charakterystykę danego odpadu. Dla pozostałości medycznych kody znajdują się w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Ostrzeszowie?

W związku z tym, że każdy przypadek jest bardzo indywidualny, trudno jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Ostrzeszowie. Zazwyczaj rozróżnia się pozostałości z tej kategorii na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze mieszczą się w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za ładunek. Z kolei weterynaryjne są już trochę droższe - mogą dosięgnąć nawet do 150 zł za ładunek. Wartościową informacją jest fakt, że za każdy nieprzewidziany kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Ostrzeszowie, musisz mieć na uwadze to, że im dalej znajdujesz się od siedziby firmy wywozowej, tym prawdopodobnie zwiększy się cena. Korzystną opcją dla osób cyklicznie wywożących takie śmieci ze swoich miejsc pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszymi konsultantami! Oferujemy precyzyjną wycenę kompletnie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem - 10/10. Nie dość, że bezpłatnie zajęli się utylizacją odpadów medycznych z mojej lecznicy, to jeszcze pomogli mi z wypełnieniem BDO!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę spory gabinet dentystyczny i z powodu obłożenia nie mam kiedy zająć się sprawą utylizacji odpadów medycznych, dlatego zdecydowałam się na współpracę z WasteMaster - i jestem naprawdę usatysfakcjonowana!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto skorzystać z usług WasteMaster. Skontaktowałam się z konsultantami, którzy wszystko mi wyjaśnili i ogólnie wszystko przebiegało zgodnie z informacjami na stronie. Bardzo rzetelna firma!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z pomocą tej aplikacji udało mi się w niespodziewanie krótkim czasie pozbyć odpadów pooperacyjnych, kroplówek i leków cytotoksycznych - naprawdę polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam wyrzucić sporo zużytych wenflonów i innych akcesoriów po pacjentach, ale nie miałam czasu, żeby się zająć szukaniem właściwej firmy utylizującej odpady medyczne w Ostrzeszowie. Całe szczęście znalazłam WasteMaster i moje problemy rozwiązałam szybko i bezpłatnie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon