Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Miliczu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto zaznaczyć, że w Polsce zakazuje się utylizacji odpadów medycznych w Miliczu na własną rękę (czy też w spalarniach zwykłych odpadów komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za działania tego rodzaju grożą wysokie kary. W związku ze swoimi specyficznymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne we właściwych warunkach. W zasadzie w każdym przypadku przekazujemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Miliczu, więc z tego powodu muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – tak, aby nie zagrażać personelowi, który wywozi nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne musimy wrzucić do worków lub opakowań o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a pozostałe do opakowania o innym kolorze (najczęściej jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kwestii odbioru odpadów medycznych w Miliczu. Niektóre substancje stają się dużo bardziej niebezpieczne po upływie pewnego okresu czasu, a inne źle znoszą większe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim współpracownikom – zerknij do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Według niej odpady zakaźne z konkretnych grup mogą być przechowywane w temperaturze do 18 stopni przed 24 godziny, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Pamiętaj o powyższych zastrzeżeniach zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozsiewaniu potencjalnych chorób i możesz bez problemów oddawać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Miliczu.

Firmy odbierające odpady medyczne w Miliczu - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Miliczu kompletnie za darmo! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi pracownicy dodadzą w Twoim imieniu zlecenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już spłyną do nich oferty od firm odbierających odpady medyczne w Miliczu, prześlą ich listę na Twój adres mailowy. Jeżeli preferujesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka szansa! Znajdź ją na naszej stronie (znajdziesz tam również numer do pracownika oraz formularz do wyceny), a następnie dodaj zlecenie wraz z opisem i zdjęciem. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie trafne oferty odbioru odpadów medycznych w Miliczu. To naprawdę jest takie łatwe! Nic nie zapłacisz, a ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie.Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak to możliwe!

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Miliczu?

Dlatego, że każdy przypadek jest niezwykle indywidualny, trudno jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Miliczu. Zazwyczaj rozróżnia się śmieci z tej grupy na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze można umieścić w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za ładunek. Z kolei weterynaryjne są już trochę droższe - mogą dosięgnąć nawet do 150 zł za ładunek. Wartościową informacją jest fakt, że za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Miliczu, musisz pamiętać o tym, że im dalej znajdujesz się od siedziby firmy wywozowej, tym prawdopodobnie zwiększy się wysokość ceny. Korzystną opcją dla osób regularnie wywożących takie śmieci ze swoich miejsc pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Oferujemy dokładną wycenę całkowicie za darmo!

Utylizacja odpadów medycznych w Miliczu - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Miliczu jest bardzo ważna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa epidemiologicznego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy przychodnie je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Healthcare, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego rodzaju śmieci. Miej na uwadze, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Miliczu nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonych warunkach drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują spore zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż zdarzających się przypadków zachorowań na koronawirusa, powinniśmy to mieć szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym zagadnieniem? Zapraszamy do czytania!

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku działań o charakterze zdrowotnym oraz przeprowadzaniem badań naukowych w zakresie medycyny. Jednak czym właściwie są odpady medyczne? Na podstawie danych pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Miliczu możemy wyróżnić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące rozsiewać choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanego rodzaju takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać odpowiednie przykłady. Do pierwszej grupy, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (stosowane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Reszta odpadów to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do wcześniejszych kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – nie zapomnij o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Miliczu!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Miliczu?

Prawo polskie wymaga od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o okresowym wypełnianiu i ewidencjonowaniu odpadów w BDO. W razie braku posiadania konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam spora grzywna - mogąca sięgnąć nawet do miliona złotych! Całość ma służyć zwiększeniu kontroli nad masami produkowanych śmieci oraz legalności ich utylizacji. Jeśli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Miliczu, pamiętaj o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Niezbędną czynnością jest także uzupełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód podczas inspekcji. W większości, śmieci tego rodzaju są produkowane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby fizyczne schodzą na dalszy plan. Każdy wymieniony wyżej dokument posługuje się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajdziesz w nim cały katalog odpadów, do którego polecamy zajrzeć. Przykładem takiego kodu odpadu mogą być narzędzia chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Miliczu

Najłatwiej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Miliczu z WasteMaster! Pracownicy naszej spółki mają lata doświadczenia w wyszukiwaniu korzystnych ofert, a w dodatku są ekspertami z zakresu rynku odpadowego. Ponadto - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami ewidencjonowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w świetle prawa i staramy się pomóc wszystkim użytkownikom! Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz ofertowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam informacji o Twoich odpadach medycznych, a my zajmiemy się resztą. Dopasujemy ogłoszenia do Twoich preferencji i całość, włącznie z wyceną odpadów, wyślemy na podaną wcześniej skrzynkę mailową. Niezwykle ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Miliczu jest przestrzeganie wcześniej wymienionych zasad przechowywania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek problemów czy stworzenia sytuacji zagrażającej życiu, firma wywozowa może zrezygnwać ze współpracy. Dodatkowo jeśli posiadasz firmę lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Jesteś zainteresowany utylizacją odpadów medycznych w Miliczu? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy całkowicie darmowe usługi!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Miliczu?

Niestety, w związku z tym, że odpady medyczne są często zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co zostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Miliczu. Można to osiągnąć za pomocą kilku sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na wrzuceniu np. zużytych strzykawek w maszynie parowej, która zabija wszelkie bakterie i wirusy. Po autoklawowaniu śmieci mogą trafić na wysypisko, ponieważ są całkowicie zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to technika polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich działaniu mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega jedynie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych w Miliczu - skontaktuj się z WasteMaster - nasi specjaliści Cię nie zawiodą!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie myślałam, że w tak krótkim czasie pozbędę się nieczystości z mojej lecznicy dla zwierząt! Polecam szukać firm odbierających odpady medyczne w Miliczu z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że uda mi się tak szybko pozbyć odpadów z punktu szczepień. Dzięki WasteMaster znalazłem bardzo profesjonalną firmę odbierającą odpady medyczne w Miliczu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wydawało mi się, że stracę dużo czasu na szukaniu odpowiedniej firmy odbierającej odpady medyczne w Miliczu. Dlatego zadzwoniłem do WasteMaster - sprawnie się mną zajęli i oszczędzili mi mnóstwo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szczerze polecam - nigdy tak szybko nie znalazłem tak opłacalnych ofert od placówek utylizujących odpady medyczne w Miliczu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Profesjonalna firma oferująca usługi na wysokim poziomie. Na pewno jeszcze kiedyś skorzystam z WasteMaster!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon