Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Janowie Lubelskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Janowie Lubelskim

W nawiązaniu do unijnych dyrektyw, a także przepisów w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać konkretne dokumenty, świadczące o legalności zarządzania pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby prywatne. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - musisz pamiętać o regularnym rejestrowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Janowie Lubelskim musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, zabierającemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie powyższe dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów. Oznaczają one rodzaj, źródło powstania, a także specyfikę danego odpadu. Dla pozostałości medycznych kody można znaleźć w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Janowie Lubelskim?

Niestety, w związku z tym, że odpady medyczne są najczęściej zaliczane do toksycznych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co pozostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Janowie Lubelskim. Można to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przekształcania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, osiągających temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na umieszczeniu np. zużytych strzykawek w urządzeniu parowym, zabijającym wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu śmieci mogą trafić na wysypisko, ponieważ są w całości zneutralizowane. Przekształcanie mikrofalowe to technika polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega jedynie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych w Janowie Lubelskim - skontaktuj się z WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Janowie Lubelskim - jak to zrobić?

Z WasteMaster na pewno uda Ci się wyszukać najbardziej opłacalną ofertę odbioru odpadów medycznych w Janowie Lubelskim! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka współpracuje tylko z profesjonalistami - możesz nam uwierzyć, że jakość usług będzie na wysokim poziomie! Nie pracujemy z podmiotami niezarejestrowanymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza ofertowego, zadzwoń do nas lub użyj naszej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Janowie Lubelskim, a my zajmiemy się resztą! Na Twoim mailu, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po krótkim oczekiwaniu listę firm utylizujących odpady medyczne w Janowie Lubelskim, z których opłaca się korzystać! Nie zapominaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może odmówić wykonania usługi. Kolejną ważną sprawą jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy pojazdu zabierającego Twoje śmieci. Nie wiesz, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Janowie Lubelskim? Zadzwoń do nas - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Janowie Lubelskim?

Nasza firma może Ci pomóc w sprawnym wyszukaniu najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Janowie Lubelskim. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy rozmowy telefonicznej. Podziel się opisem swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najtrafniejszych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane listy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Janowie Lubelskim. Istnieje również możliwość samodzielnego użycia aplikacji WasteMaster - znajdź ją na naszej stronie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Janowie Lubelskim. To, z której firmy chcesz ostatecznie skorzystać, jest całkowicie Twoją indywidualną decyzją. Dodatkowo za pomoc w znalezieniu firm utylizujących nie zapłacisz ani złotówki.

Utylizacja odpadów medycznych w Janowie Lubelskim - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Janowie Lubelskim jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące przekazywania i składowania takich odpadów. Nie tylko szpitale czy kliniki je produkują. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Healthcare, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego typu śmieci. Miej na uwadze, że przed wytworzeniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Janowie Lubelskim nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonych warunkach drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują spore zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż zdarzających się przypadków zachorowań na koronawirusa, powinniśmy to mieć szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany podanym zagadnieniem? Zachęcamy do czytania!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Janowie Lubelskim

Nie jest łatwo podać szacunkową kwotę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Janowie Lubelskim, ponieważ wszystko jest uzależnione od Twojego indywidualnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoja lokalizacja – to trzy czynniki, które najmocniej wpływają na kształt kwot w cennikach. W tym wypadku pojawia się niewymieniana wcześniej kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na właściwości, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to powiązane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, eksperci z WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Janowie Lubelskim, który obrazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy dodatkowy kilogram należy uiścić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Janowie Lubelskim, bardziej opłacalny jest abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja – im dalej się znajdujesz od instytucji utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Przykłady i kategorie odpadów medycznych

Zgodnie z przepisami panującymi w Polsce, odpady medyczne to materiały, które powstały w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i podczas przeprowadzania badań naukowych. Zasadniczo dzielimy tego rodzaju odpady na trzy kategorie: odpady zakaźne, niebezpieczne oraz pozostałe. Pierwsze z wymienionych mogą przenosić zakaźne drobnoustroje i wirusy. Przykładem tego typu pozostałości są amputowane części ciała, organy, opakowania na krew, pieluchy, podpaski czy pozostałości po posiłkach pacjentów z oddziałów zakaźnych. Śmieci niebezpieczne są to materiały niezakaźne, jednak wciąż stanowiące zagrożenie. Firmy odbierające odpady medyczne w Janowie Lubelskim zaliczamy do tej kategorii wszystkie chemikalia, amalgamat dentystyczny, a także medykamenty cytostatyczne i cytotoksyczne, które są wykorzystywane w terapiach onkologicznych. Do ostatniej z grup możemy zaliczyć narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz inne materiały niezaliczane do wcześniejszych grup. Mając w pamięci podział tych pozostałości, nie zapominaj o tym, aby możliwie jak najszybciej zutylizować odpady medyczne w Janowie Lubelskim!

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego spalania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Janowie Lubelskim musi zadbać o prawidłowe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam zagrozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy przekazać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Janowie Lubelskim muszą być one dokładnie zabezpieczone. Dla śmieci zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla reszty worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o sposób przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Janowie Lubelskim warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej temperatury, która ma wpływ na czas składowania odpadów w naszym miejscu pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość wytycznych dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajduje się w ustawie Ministra Klimatu, do której odsyłamy. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Świetna sprawa! Ogarnęłam z nimi wycenę w dosłownie kilka minut. A wykaz placówek utylizujących i odbierających odpady medyczne miałam na swoim mailu niedługo potem! Naprawdę polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mili konsultanci sprawnie zajęli się moim przypadkiem - zużytymi kroplówkami etc. - i znaleźli dla mnie firmę zajmującą się odbiorem odpadów medycznych w Janowie Lubelskim. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać - wyszukali dla mnie placówkę utylizującą odpady medyczne w Janowie Lubelskim, z którą podpisałem umowę na wielomiesięczny abonament!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szczerze polecam - nigdy tak szybko nie znalazłem tak korzystnych ofert od placówek utylizujących odpady medyczne w Janowie Lubelskim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna jak się zabrać za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Janowie Lubelskim, więc zadzwoniłam do WasteMaster. Uprzejmi konsultanci szybko mi pomogli i nawet wyszukali dużo opłacalnych ofert! Jednym słowem - polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon