Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Halinowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Halinowie

Najłatwiej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Halinowie z WasteMaster! Eksperci z naszej spółki mają lata doświadczenia w wyszukiwaniu korzystnych ofert, a w dodatku są specjalistami z zakresu rynku odpadowego. Ponadto - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w zgodnie z prawem i staramy się pomóc wszystkim klientom! Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz ofertowy - możesz także użyć naszej aplikacji - udziel nam danych o Twoim odpadzie medycznym, a my zajmiemy się resztą. Dopasujemy oferty do Twoich preferencji i całość, także z wyceną odpadów, przekażemy na podaną wcześniej skrzynkę mailową. Niezwykle ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Halinowie jest przestrzeganie wyżej wymienionych zasad przechowywania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek problemów czy stworzenia sytuacji zagrażającej życiu, firma wywozowa może zrezygnwać ze współpracy. Dodatkowo jeśli posiadasz firmę lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Potrzebujesz pomocy z utylizacją odpadów medycznych w Halinowie? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy kompletnie darmowe usługi!

Utylizacja odpadów medycznych w Halinowie - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Halinowie jest bardzo ważna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy kliniki je produkują. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą produkować tego rodzaju śmieci. Pamiętaj, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Halinowie nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonych warunkach drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują spore zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, powinniśmy to mieć szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym zagadnieniem? Zapraszamy do czytania!

Firmy odbierające odpady medyczne w Halinowie - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Halinowie kompletnie za darmo! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi konsultanci dodadzą w Twoim imieniu zlecenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już spłyną do nich oferty od firm odbierających odpady medyczne w Halinowie, prześlą ich listę na Twoją skrzynkę mailową. Jeżeli preferujesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka szansa! Znajdź ją na naszej stronie (znajduje się tam również numer do konsultanta oraz formularz do wyceny), a następnie dodaj zlecenie wraz z opisem i zdjęciem. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się sortowaniem zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie pasujące oferty odbioru odpadów medycznych w Halinowie. To naprawdę jest takie łatwe! Nic nie zapłacisz, a ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak to możliwe!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Halinowie

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy wytwórcy odpadów muszą wypełniać konkretne dokumenty, świadczące o legalności zarządzania pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby prywatne. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz pamiętać o bieżącym rejestrowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to kontrolowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Halinowie musisz pamiętać także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, wywożącemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie podane dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów. Określają one rodzaj, źródło powstania, a także specyfikę danego odpadu. Dla pozostałości medycznych kody można znaleźć w grupie nr 18 (np. przyrządy chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Halinowie?

Niestety, w związku z tym, że odpady medyczne są najczęściej zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co pozostaje w takim momencie to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Halinowie. Możemy to osiągnąć za pomocą kilku sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, osiągających temperaturę do 1100°C. Następna - autoklawowanie - polega na umieszczeniu np. zużytych strzykawek w maszynie parowej, która zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, gdyż są w całości zneutralizowane. Przekształcanie mikrofalowe to metoda polegająca na niszczeniu, roztapianiu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega jedynie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych w Halinowie - skontaktuj się z WasteMaster - nasi specjaliści Cię nie zawiodą!

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Halinowie?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Halinowie jest wyceniana w niezwykle indywidualny sposób. Na samym początku warto wspomnieć, że droższe jest utylizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją popularność są nawet o 50 zł tańsze. Najczęściej przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za weterynaryjne. Rodzaj Twojej pozostałości ma wielkie znaczenie, to ile posiadasz danych śmieci, a także do ilu kilogramów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz umówiony limit, to za każdy dodatkowy kilogram musisz dopłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Halinowie także Twoja lokalizacja ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy transportowej - tym więcej będziesz musiał zapłacić. Często w okolicach dużych miast ceny są niższe, jednak nie jest to stała zasada. Trzeba jeszcze nadmienić o abonamencie. Jeżeli regularnie wywozisz tego rodzaju odpady, opłacenie miesięcznej stałej stawki za odbiór jest zdecydowanie wygodną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie prawo głosi, że wszystkie pozostałości powstałe w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi z zakresu nauk medycznych, to odpady medyczne. Najczęściej dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne będące nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz bakterii. Są to np. amputowane części ciała, organy, opakowania na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też pozostałości jedzenia, ubrań po chorych z oddziałów zakaźnych. Następna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszystkie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz specyfiki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do leczenia nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Halinowie określają je jako te śmieci, które nie stanowią zagrożenia zarażenia. Ostatnią grupą są odpady nieniebezpieczne, czyli pozostałe. Możemy do nich zaliczyć przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do poprzednich kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć kłopotów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Halinowie.

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także przetransportowywania ich na nielegalne składowiska. Każdy wytwórca takich śmieci i klient firm odbierających odpady medyczne w Halinowie musi zadbać o prawidłowe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam grozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy przekazać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Halinowie muszą być one dokładnie zabezpieczone. Dla śmieci zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o kolorze czerwonym, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla reszty worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Halinowie warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej temperatury, która ma wpływ na czas składowania odpadów w naszym miejscu pracy. Dla substancji zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość wytycznych dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajduje się w ustawie Ministra Klimatu, do której odsyłamy. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do skonsultowania się z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Koleżanka poleciła mi skorzystanie z WasteMaster i to był strzał w dziesiątkę! Oszczędziłam za darmo mnóstwo czasu i znalazłam opłacalne oferty od firm odbierających odpady medyczne w Halinowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że bezpłatna aplikacja może mi tak ułatwić parcę! Dzięki niej znalazłem naprawdę dużo interesujących ofert od firm odbierających odpady medyczne w Halinowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę spory gabinet dentystyczny i z powodu obłożenia nie mam kiedy zająć się sprawą utylizacji odpadów medycznych, dlatego zdecydowałam się na współpracę z WasteMaster - i jestem naprawdę usatysfakcjonowana!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałam do wyrzucenia sporo zużytych wenflonów i innych akcesoriów po pacjentach, ale nie miałam kiedy zająć się szukaniem odpowiedniej firmy utylizującej odpady medyczne w Halinowie. Całe szczęście natrafiłam na WasteMaster i moje problemy rozwiązałam szybko i bezpłatnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że darmowa aplikacja może mi tak ułatwić życie! Dzięki niej znalazłem naprawdę dużo interesujących ofert od firm odbierających odpady medyczne w Halinowie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon