Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Przechowywanie odpadów medycznych

Zakazuje się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Grodzisku Wielkopolskim musi zadbać o właściwe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam grozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy oddać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim muszą być one dokładnie zabezpieczone. Dla śmieci zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o kolorze czerwonym, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla pozostałych worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o sposób przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej temperatury, która wpływa na czas składowania pozostałości w naszym miejscu pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez dobę, a do 10° przez 72 godziny. Całość wytycznych dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajduje się w ustawie Ministra Klimatu, do której polecamy zajrzeć. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do skonsultowania się z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim?

W związku z tym, że każdy przypadek jest bardzo indywidualny, trudno jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim. Najczęściej rozróżnia się śmieci z tej kategorii na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze można umieścić w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za ładunek. Z kolei weterynaryjne są już trochę droższe - mogą osiągnąć nawet do 150 zł za ładunek. Dodatkową informację informację może stanowić fakt, że za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim, musisz pamiętać o tym, że im dalej jesteś od siedziby firmy wywozowej, tym prawdopodobnie zwiększy się wysokość ceny. Korzystną opcją dla osób regularnie wywożących takie śmieci ze swoich miejsc pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Oferujemy precyzyjną wycenę całkowicie za darmo!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim

Posiadasz klinikę? A może gabinet weterynaryjny? Jeśli tak, to z pewnością regularnie wytwarzasz wiele kilogramów odpadów medycznych. Co z nimi począć? Jak je przechowywać? Jak przeprowadza się utylizację odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim? Przeczytaj podany wpis do końca, a dowiesz się wszystkiego! Warto podkreślić, że podmioty wytwarzające śmieci tego typu, to nie tylko szpitale i przychodnie. Także wymienione wcześniej gabinety weterynaryjne, branża beauty, placówki diagnostyczne, salony kosmetyczne, czy nawet fryzjerskie wytwarzają odpady medyczne. Wszystko to, co wiąże się z dbaniem o ciało (nieważne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić szkodliwe drobnoustroje i wirusy. We właściwych warunkach odpady medyczne mogą stać się poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w dobie, kiedy przypadki Covid-19 możemy jeszcze spotkać) są bardzo ważne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim. Jeśli jesteś zainteresowany podanym tematem - zachęcamy do lektury!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim - jak to zrobić?

Z WasteMaster na pewno uda Ci się znaleźć najbardziej opłacalną ofertę odbioru odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka współpracuje tylko z profesjonalistami - możesz nam uwierzyć, że jakość usług będzie na najwyższym poziomie! Nie pracujemy z podmiotami niezarejestrowanymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do nas lub użyj naszej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim, a nam pozostaw resztę! Na Twoim mailu, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po niedługim oczekiwaniu listę firm utylizujących odpady medyczne w Grodzisku Wielkopolskim, z których opłaca się korzystać! Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może odmówić wykonania usługi. Kolejną ważną sprawą jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gospodarstwa - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy samochodu zabierającego Twoje śmieci. Nie jesteś pewien, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Grodzisku Wielkopolskim? Zadzwoń do nas - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim

W nawiązaniu do tego, że odpady medyczne często stanowią zagrożenie dla zdrowia populacji, trudno wyobrazić sobie ich przetwórstwo i ponowne wykorzystanie. Najbardziej właściwą opcją jest zrealizowanie ich neutralizacji i utylizacji. Możemy wymienić następujące sposoby utylizacji odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przetwarzanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Przeróbka termiczna to po prostu spalanie pozostałości medycznych w specjalnie do tego przystosowanych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga użycia maszyn parowych, które za pomocą temperatury neutralizują wszelkie drobnoustroje. Z kolei technika mikrofal łączy się z kompletną destrukcją śmieci i końcowym zneutralizowaniem ich szkodliwego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najszybszym zabiegiem, po którym neutralne śmieci można przetransportować na wysypisko. Nie wiesz jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim? Zgłoś się do nas - udzielimy Ci darmowej pomocy!

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Grodzisku Wielkopolskim?

Nasza spółka może Ci pomóc w sprawnym wyszukaniu najbardziej opłacalnych firm odbierających medyczne w Grodzisku Wielkopolskim. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy rozmowy telefonicznej. Podziel się charakterystyką swojego odpadu, a nasi eksperci go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najbardziej wartościowych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane wykazy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Grodzisku Wielkopolskim. Istnieje również opcja samodzielnego skorzystania z aplikacji WasteMaster - znajdź ją na naszej stronie, zamieść zlecenie, a Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najpewniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim. To, z której firmy chcesz ostatecznie skorzystać, jest absolutnie Twoją indywidualną decyzją. Ponadto za pomoc w znalezieniu firm utylizujących nie zapłacisz ani grosza.

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który wytwarzają o wiele więcej śmieci w związku ze swoją działalnością niż osoby prywatne. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi - musisz pamiętać o regularnym rejestrowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim musisz pamiętać także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, wywożącemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność działań podczas kontroli policyjnej. Wszystkie podane dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Oznaczają one rodzaj, źródło powstania, a także specyfikę danego odpadu. Dla odpadów medycznych kody znajdują się w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie przepisy głoszą, że wszelkie pozostałości powstałe w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi z zakresu nauk medycznych, to odpady medyczne. Najczęściej dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz wirusów. Są to np. amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też resztki jedzenia, ubrań po pacjentach z oddziałów zakaźnych. Kolejna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszelakie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz leki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do zwalczania nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Grodzisku Wielkopolskim określają je jako te pozostałości, które nie stanowią zagrożenia zarażenia. Ostatnią grupą są śmieci nieniebezpieczne, czyli pozostałe. Możemy do nich zaliczyć narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć kłopotów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że bezpłatna aplikacja może mi tak ułatwić życie! Dzięki niej wyszukałem naprawdę dużo interesujących ofert od firm odbierających odpady medyczne w Grodzisku Wielkopolskim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę duży gabinet stomatologiczny i z powodu obłożenia nie mam kiedy zająć się sprawą utylizacji odpadów medycznych, dlatego zdecydowałam się współpracować z WasteMaster - i jestem naprawdę usatysfakcjonowana!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam - nie dość, że oszczędziłem dużo czasu, to jeszcze dzięki pracownikom z WasteMaster wyszukałem placówkę utylizującą odpady medyczne w Grodzisku Wielkopolskim, z którą nawiązałem regularną współpracę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam jak się zabrać za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Grodzisku Wielkopolskim, więc skontaktowałam się z WasteMaster. Mili konsultanci szybko mi pomogli i nawet znaleźli dużo opłacalnych ofert! Jednym słowem - warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie opłaca się używać aplikacji od WasteMaster - nie musiałem jej nawet ściągać. A, i warto dodać, że konsultanci wyjątkowo szybko wycenili moje narzędzia i odpady chirurgiczne - naprawdę polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon