Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Przechowywanie odpadów medycznych

Zakazuje się samodzielnego spalania śmieci tego typu, a także przetransportowywania ich na nielegalne składowiska. Każdy wytwórca takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Drawsku Pomorskim musi zadbać o właściwe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam zagrozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy przekazać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim muszą być one dokładnie zabezpieczone. Dla śmieci zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla pozostałych worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim warto także pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która ma wpływ na czas składowania odpadów w naszym miejscu pracy. Dla substancji zakaźnych jest to 18°C przez dobę, a do 10° przez 72 godziny. Całość wytycznych dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajdziesz w ustawie Ministra Klimatu, do której odsyłamy. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do skonsultowania się z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim

W nawiązaniu do unijnych dyrektyw, a także przepisów w Polsce, wszyscy wytwórcy odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o legalności zarządzania pozostałościami. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby prywatne. Zatem jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - musisz pamiętać o regularnym ewidencjonowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim musisz pamiętać także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, wywożącemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie podane dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Oznaczają one rodzaj, miejsce powstania, a także specyfikę danego odpadu. Dla odpadów medycznych kody znajdują się w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim

Nie jest łatwo określić szacunkową kwotę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego indywidualnego przypadku. To, jaki rodzaj odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoje umiejscowienie – to trzy elementy, które najmocniej wpływają na kształt cennika. W tym wypadku pojawia się niewymieniana wcześniej kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak przedsiębiorstwa wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i sprawdzonymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, pracownicy WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim, który obrazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy dodatkowy kilogram należy uiścić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim, bardziej opłacalny jest abonament na odbiór tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od instytucji utylizującej – tym zwiększy się cena. Jeśli jesteś zainteresowany dokładną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim

Najłatwiej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim z WasteMaster! Pracownicy naszej spółki mają wieloletnie doświadczenie w wyszukiwaniu korzystnych ofert, a w dodatku są specjalistami z zakresu rynku odpadowego. Dodatkowo - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w świetle prawa i staramy się pomóc wszystkim klientom! Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz zgłoszeniowy - możesz także użyć naszej aplikacji - udziel nam informacji o Twoich odpadach medycznych, a my zajmiemy się wszystkim. Dopasujemy oferty do Twoich preferencji i całość, także z wyceną odpadów, wyślemy na podaną wcześniej skrzynkę e-mailową. Wyjątkowo ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim jest przestrzeganie wcześniej wymienionych zasad składowania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek kłopotów czy stworzenia sytuacji zagrażającej zdrowiu, firma wywozowa może zrezygnwać ze współpracy. Dodatkowo jeśli posiadasz firmę lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Jesteś zainteresowany utylizacją odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim? Zadzwoń do WasteMaster - świadczymy całkowicie darmowe usługi!

Utylizacja odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim – co warto wiedzieć?

Gdzie produkowane są odpady medyczne? Jak je przechowywać? Jak zachować bezpieczeństwo mając do czynienia z tego typu pozostałościami? Poniższy tekst powstał, aby wyjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w placówkach, które w jakimś stopniu zajmują się zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i kliniki mogą produkować tego typu śmieci. Gabinety dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice dla zwierząt, a nawet zakłady fryzjerskie mogą produkować odpady tego typu. W związku z tym, że bardzo często są to substancje skażone, mogące rozsiewać drobnoustroje – śmieci pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako niebezpieczne lub wysokiego ryzyka. Z tej przyczyny, koniecznie musisz zrealizować utylizację odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim. Jest to ważne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale głównie epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnej odporności. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim jest stanowczym krokiem w stronę dbania o zdrowie cywilizacji. Chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób najsprawniej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj do końca!

Przykłady i kategorie odpadów medycznych

Zgodnie z prawem panującym w Polsce, odpady medyczne to pozostałości, które powstały w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i podczas przeprowadzania badań naukowych. Zasadniczo możemy podzielić odpady na trzy kategorie: odpady zakaźne, niebezpieczne oraz nieniebezpieczne. Pierwsze z wyodrębnionych mogą przenosić zakaźne drobnoustroje i wirusy. Przykładem tego typu pozostałości są amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, pieluchy, podpaski czy pozostałości po posiłkach pacjentów z oddziałów zakaźnych. Śmieci niebezpieczne są to materiały niezakaźne, jednak wciąż stanowią zagrożenie. Firmy odbierające odpady medyczne w Drawsku Pomorskim zaliczamy do tej kategorii wszelkie chemikalia, amalgamat stomatologiczny, a także leki cytostatyczne i cytotoksyczne, które są używane w terapiach onkologicznych. Do ostatniej z grup możemy zaliczyć przyrządy chirurgiczne i zabiegowe oraz inne materiały niemieszczące się w innych grupach. Mając na uwadze podział tych pozostałości, nie zapominaj o tym, aby możliwie jak najszybciej zutylizować odpady medyczne w Drawsku Pomorskim!

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim

W nawiązaniu do tego, że odpady medyczne często stanowią zagrożenie dla zdrowia populacji, trudno wyobrazić sobie ich przetwórstwo i ponowne wykorzystanie. Najbardziej właściwą opcją jest przeprowadzenie ich neutralizacji i utylizacji. Wyróżniamy następujące sposoby utylizacji odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przetwarzanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Przeróbka termiczna to zwyczajne spalanie pozostałości medycznych w specjalnie do tego przystosowanych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga wykorzystania maszyn parowych, które za pomocą temperatury neutralizują wszelkie drobnoustroje. Z kolei technika mikrofal łączy się z całkowitą destrukcją śmieci i późniejszym zneutralizowaniem ich szkodliwego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najprostszym zabiegiem, po którym nieszkodliwe śmieci można przewieźć na wysypisko. Nie jesteś pewien jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim? Zgłoś się do nas - udzielimy Ci bezpłatnego wsparcia!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Drawsku Pomorskim?

WasteMaster jest przydatnym narzędziem służącym do wyszukiwania najsolidniejszych firm odbierających medyczne w Drawsku Pomorskim. Skontaktuj się z nami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta zamieści Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane podmioty, wywożące takie pozostałości. Następnie na wcześniej podaną skrzynkę mailową, prześle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Drawsku Pomorskim. Jeśli preferujesz samodzielnie skorzystać z naszej nowoczesnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej stronie, ale nie musisz jej instalować – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Dodaj ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są kompletnie darmowe – a decyzja, z której firmy skorzystasz – absolutnie autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz pomagamy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Drawsku Pomorskim.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wielka oszczędność czasu! Naprawdę mogłam się skupić na zarządzaniu moim gabinetem kosmetycznym, a nie utylizacją odpadów! Warto było skorzystać!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam wyrzucić sporo zużytych wenflonów i innych odpadów po pacjentach, ale nie miałam kiedy zająć się szukaniem właściwej firmy utylizującej odpady medyczne w Drawsku Pomorskim. Całe szczęście natrafiłam na WasteMaster i moje kłopoty rozwiązałam szybko i za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam - nie dość, że oszczędziłem dużo czasu, to jeszcze dzięki pracownikom z WasteMaster znalazłem placówkę utylizującą odpady medyczne w Drawsku Pomorskim, z którą nawiązałem stałą współpracę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa usługa, z pewnością jeszcze kiedyś tutaj wrócę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam wyszukiwanie firm utylizujących odpady medyczne w Drawsku Pomorskim z WasteMaster - są naprawdę solidni i profesjonalni!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon