Świdnica - odbiór odpadów warsztatowych - cennik | WasteMaster

Odbiór odpadów warsztatowych w Świdnicy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Różne kategorie odpadów warsztatowych w Świdnicy

Utylizacja odpadów warsztatowych w Świdnicy jest utrudniona, ze względu na przeróżne substancje, które mieszczą się pod tym terminem. Zanim zostawisz zniszczone opony albo akumulatory do skupu, dowiedz się, czy nie zajmuje się on przetwarzaniem innych surowców, jak np. utylizacją płynu hamulcowego w Świdnicy. Poniżej zamieściliśmy listę odpadów odbieranych z warsztatów samochodowych w Świdnicy: • oleje silnikowe, przekładniowe, smarowe, • pojemniki zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi, • sorbenty, materiały filtracyjne, szmatki do wycierania, ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi, • stare opony, • filtry olejowe, • metale żelazne, • gazy w pojemnikach zawierające substancje niebezpieczne, • baterie i akumulatory ołowiane.

Co zrobić ze starymi oponami? Gdzie oddać zużyte filtry oleju w Świdnicy?

Zabronione jest wyrzucanie tego typu odpadów "gdzie popadnie" lub do zwykłych koszy na śmieci. Odpady warsztatowe w Świdnicy potrzebują specjalnych warunków, żeby się rozłożyć i zutylizować. Niewielkie ilości, na własny użytek, można oddać do PSZOK-u, jednak serwisy samochodowe nie mogą skorzystać z tego rozwiązania. Muszą być zarejestrowane w BDO, więc jedynie przejrzysty sposób pozbycia się śmieci jest możliwy. To, gdzie oddawać zużyte filtry oleju w Świdnicy? Gdzie wywieźć stare opony? Odpowiedź jest jedna: do skupu takich odpadów!

Zasady rządzące odbiorem odpadów z warsztatu samochodowego w Świdnicy

Jednak nie wystarczy tylko załadować odpady do ciężarówki, która przewozi go do skupu. Według polskiego prawa należy dopełnić szeregu formalności, a także odpowiednio zabezpieczyć odpady warsztatowe podczas odbioru w Świdnicy. Składowanie w miejscach losowych takich pozostałości jest niezgodne z przepisami BHP. Każdy z odpadów, już w Twoim warsztacie, musi otrzymać prawidłowe zabezpieczenie. Zużyte czyściwo w Świdnicy musi stać w hermeneutycznych pojemnikach (ze względu na niebezpieczne substancje, którymi nasiąknęło). Tak samo zużyte filtry olejowe w Świdnicy muszą być przechowywane w szczelnych pudełkach, których nie wyleją się reszki toksycznych cieczy (więcej o olejach znajdziesz na naszej stronie pod tym linkiem: https://mamodpad.wastemaster.pl/skup-przepracowanego-oleju). Dlatego też, podczas odbioru odpadów z warsztatu samochodowego w Świdnicy koniecznym jest, aby zachować analogiczne zasady. Oleje w nieprzeciekających beczkach, zużyte akumulatory zabezpieczone przed rozszczelnieniem, silniki muszą być opakowane tak, by zniwelować zagrożenie skaleczenia się, a lakiery i inne potencjalnie szkodliwe substancje, muszą być zabezpieczone przed rozpyleniem. Miej na uwadze bezpieczeństwo nie tylko swoje i swoich współpracowników, ale i ludzi odbierających odpady warsztatowe w Świdnicy.

Odbiór odpadów samochodowych w Świdnicy – co jeszcze nie zostało powiedziane?

Ważne jest, żeby śmieci były dobrze zabezpieczone, zarówno podczas swojego przebywania w warsztacie, jak i podczas transportu do skupu. Odpady warsztatowe w Świdnicy wywołują zagrożenie, dlatego firmy odbierające odpady warsztatowe w Świdnicy zastrzegają sobie, aby klient odpowiednio zabezpieczył swoje pozostałości. W związku z tym, że skupy zajmują się również odbiorem śmieci, wraz z wzrostem dystansu od placówki, rośnie cena. Jeśli Twoja miejscowość jest dodatkowo oddalona od dużych miejscowości - kwota będzie rosnąć dalej. Dzięki WasteMaster uda Ci się znaleźć odpowiednią ofertę w Twojej okolicy. Nasza sieć kontaktów obejmuje również niewielkie miasta - zajrzyj do aplikacji i dowiedz się sam: https://app.wastemaster.pl/

Organizacja odbioru odpadów z warsztatu w Świdnicy

Zadbaj o swój serwis i pozbądź się swojego odpadu tak sprawnie, jak tylko można. Składowanie go w serwisie, powoduje zagrożenie zdrowia i życia, więc nie podejmuj ryzyka. Niebezpieczne odpady warsztatowe w Świdnicy mogą narobić wiele problemów, chociażby być źródłem wypadków. Dlatego warto regularnie organizować wynajem firmy odbierającej odpady warsztatowe w Świdnicy. Z jej pomocą śmieci szybko znajdą się w skupie, gdzie oddajemy zużyte filtry oleju w Świdnicy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o odbiorze odpadów warsztatowych w Świdnicy i ogólnie o radzeniu sobie z takimi pozostałościami – przeczytaj nasz wpis blogowy.

Usługa WasteMaster

Jesteś zainteresowany utylizacją czyściwa w Świdnicy? A może po prostu utylizacją odpadów warsztatowych w Świdnicy? Nie wiesz jak się zabrać do poszukiwań odpowiednich skupów? WasteMaster za darmo wyceni Twój odpad i stworzy dla Ciebie indywidualną propozycję ofertową utylizacji czyściwa w Świdnicy. Skontaktuj się z nami i pozbądź się odpadu już teraz!

Dokumenty niezbędne do utylizacji odpadów warsztatowych w Świdnicy

Prawo wymaga od każdego przedsiębiorcy produkującego odpady, ewidencji w BDO. Dzięki niemu państwo ma szansę na kontrolowanie wytwarzania i recyklingu odpadów. Firma, z której usług skorzystasz, powinna sprawdzić czy jesteś w Bazie Danych Odpadowych. Jeśli działasz legalnie, nie powinno być kłopotów z organizacją wywozu ze skupu do Twojego warsztatu samochodowego. Utylizacja odpadów w Świdnicy wymaga jeszcze dodatkowego formularza KPO – Karty Przekazania Odpadu. W tym dokumencie musisz zamieścić kod odpadu (zgodny z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 3 I 2020 roku), a także jego dokładne parametry. Dokonanie takich formalności upraszcza pracę skupom i zapewnia Ci legalny wywóz śmieci – więc ich nie ignoruj.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Usługi, które oferuje Wastemaster były bardzo solidne. Wiem też, że zużyte filtry olejowe, zostały zutylizowane w jak najbardziej ekologiczny sposób.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pełny profesjonalizm w obsłudze. Zużyte czyściwo już nie jest mi straszne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem z Mazowsza, do Warszawy mam daleką drogę. Nie sądziłem, że uda mi się znaleźć tak szybko i tanio najbliższą firmę wywożącą odpady warsztatowe. Wciąż jestemmiło zaskoczony:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo prosta aplikacja pomogła mi w zutylizowaniu filtrów oleju w Świdnicy. Nawet ja się w niej odnalazłam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Produkujemy miesięcznie duże ilości śmieci. Dzięki aplikacji udało mi się znaleźć solidną firmę odbierającą odpady warsztatowe w Świdnicy, która wywozi regularnie śmieci z mojego serwisu!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon