Odbiór odpadów warsztatowych

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Według rozporządzeń mechanik samochodowy musi posiadać pozwolenie na „produkowanie” śmieci w momencie, kiedy wytwarza ponad 1 t odpadów niebezpiecznych i ponad 5000 t odpadów regularnych. Nawet jeśli Twój warsztat produkuje mniej odpadów, to wciąż niektóre substancje wymagają odpowiedniego transportu. Firma Wastemaster oferuje m.in. utylizację zużytych filtrów olejowych oraz zapewnia sprawny odbiór odpadów z warsztatów samochodowych , ich przewóz na miejsce utylizacji. Jeżeli posiadasz autoserwis i jesteś zainteresowany naszymi usługami – zapoznaj się z raportami cenowymi wystawionymi na podstawie transakcji dokonanych za pośrednictwem naszej aplikacji – https://wastemaster.pl/raport-cenowy-odpady-warsztatowe/. Nie jest tajemnicą, że wiele przedsiębiorstw jest obciążonych sporymi kosztami wywozu śmieci – w tym nawet mały warsztat samochodowy. Utylizacja odpadów przedstawiona w raporcie jest jednak świadectwem tego, że korzystanie z naszej pomocy po prostu się opłaca!

Zatem są to przeróżne odpady – od akumulatorów, niebezpiecznych gazów, po niewymienione wyżej zużyte czyściwo , płyny hamulcowe, chłodnicze, tarcze oraz bębny hamulcowe. Różna forma odpadów determinuje określony sposób odbioru odpadów warsztatowych pozostałych po serwisie samochodów. Często należy zadbać o zabezpieczenie pozostałości po serwisowaniu, tak aby nie zagrażały one w transporcie pracownikom firmy odbierającej odpady warsztatowe . Oprócz tego, ważna jest też odpowiednia utylizacja zużytych filtrów oleju . Warto także zapoznać się z ofertą firmy odbierającej odpady warsztatowe – czy zajmuje się także utylizacją czyściwa lub np. utylizacją płynu hamulcowego , im szersza oferta tym lepsza obsługa!

W związku z różnymi materiałami wykorzystywanymi w przemyśle motoryzacyjnym pozostałości po serwisie samochodu wymagają klasyfikacji ze względu na swój skład, formę, czy też poziom szkodliwości, co ma wpływ na specyfikę odbioru odpadów z warsztatu samochodowego. Rozporządzenie Ministra Klimatu z 3 stycznia 2020 roku wyróżnia ich następujący podział:      - oleje silnikowe, przekładniowe, smarowe, - opakowania zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi, - sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania, ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi, - zużyte opony, - filtry olejowe, - metale żelazne, - gazy w pojemnikach zawierające substancje niebezpieczne, - baterie i akumulatory ołowiane.

Odpady warsztatowe są to najczęściej pozostałości po serwisowaniu samochodu, nienadające się do zwykłego wyrzucenia do śmieci, niepoddające się tak łatwo procesowi recyklingu. Powstają one zwykle w wyniku działalności autoserwisów, które są prawnie zmuszone do utylizacji odpadów warsztatowych , gdyż w innym wypadku, śmieci te pozostawione same sobie, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia człowieka lub szkodzić środowisku przyrodniczemu. Dzięki firmom odbierającym odpady warsztatowe , mechanicy nie muszą się przejmować wywozem, a jedynie klasyfikacją oraz zabezpieczeniem odpadów warsztatowych . Z pomocą aplikacji Waste Master, z łatwością odnajdziesz właściwą firmę wywozową i pozbędziesz się niechcianego odpadu.

Brzmi skomplikowanie? Wciąż nie wiesz gdzie oddać zużyte filtry olejowe ? Nie martw się! Z wytwarzaniem odpadów niebezpiecznych wiąże się spora odpowiedzialność, więc jeżeli potrzebujesz pomocy w organizacji transportu lub po prostu nie jesteś pewien co do procedur – zadzwoń do nas, skorzystaj z profesjonalnych usług Waste Master i nie przejmuj się śmieciami!

Odbiór opadów z warsztatu samochodowego jest kluczową kwestią, jeżeli chodzi o prawidłowe oraz ekologiczne zarządzanie odpadami w warsztacie. Do obowiązków wytwórcy śmieci należy odpowiednie gospodarowanie nimi – inaczej mówiąc recykling. Jednak w tym przypadku nie da się go przeprowadzić na własną rękę – należy skorzystać z pomocy firm zajmujących się utylizacją odpadów warsztatowych .

Utylizacja odpadów samochodowych nigdy nie była łatwiejsza, zajmiemy się recyklingiem niemalże wszystkiego: od przepracowanych cieczy chłodzących, przez katalizatory, na ołowianych akumulatorach skończywszy. Część substancji zagraża zdrowiu człowieka, zatem pamiętajmy o procedurach, które narzuca system prawny, chroniący nie tylko nas, ale i środowisko. Odbiór odpadów warsztatowych , wytworzonych w ramach prowadzenia działalności gospodarczej, może się odbyć tylko w momencie, gdy odpad jest zarejestrowany i poddany ewidencji w systemie Bazy Danych Odpadowych (https://bdo.mos.gov.pl). Niezbędną czynnością jest również odpowiednie oznaczenie, podanie kodu oraz wagi wywożonych śmieci. Są to istotne informacje dla służb zajmujących się utylizacją np. filtrów oleju, jak i dla władz, które kontrolują ilość produkowanych śmieci, tym samym mając szansę na usprawnienie procesu recyklingu.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

co wrzucamy do zielonego pojemnika - chłopak bezradnie rozkłada ręce i widać zielony pojemnik
08-06-2023
Co wrzucamy do zielonego pojemnika?

Do zielonego pojemnika wrzucamy szkło. Jest to jeden z kilku rodzajów odpadów zaliczanych do surowców wtórnych, które idealnie się nadają do odzysku. Jakie dokładnie materiały n...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia liczne dokumenty, książki, notatki rozsypane na brązowym stole. Jest to ilustracja do bloga o tytule: "Zbieranie odpadów. Definicja pojęcia".
02-11-2023
Zbieranie odpadów. Definicja pojęcia

Zbieranie odpadów – ten temat nie brzmi na skomplikowany, zawsze warto wiedzieć więcej na ten temat. Jakie podmioty są uprawnione do zbierania odpadów? W jaki sposób to zbierani...

Więcej -->
Fotografia przedstawia zdjęcie rur ściekowych, który wypadają do morza. jest to fotografia do bloga o tytule: "Wpływ odpadów na środowisko".
28-10-2023
Wpływ odpadów na środowisko

Aby coraz lepiej i efektywniej dbać o nasze środowisko, zdecydowanie warto nieustannie dokształcać się w dziedzinie ekologii oraz recyklingu. Jednym z oczywistych elementów, któ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master