Katowice - odbiór odpadów warsztatowych - cennik | WasteMaster

Odbiór odpadów warsztatowych w Katowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Rodzaje a odbiór odpadów warsztatowych w Katowicach - czy to ma sens?

Związek podziału na rodzaje a odbioru odpadów jest znaczący. W powyższym wykazie pochodzącym z Rozporządzenia Ministra Środowiska z 3 stycznia 2020 roku, każda kategoria ma przypisany kod. Dzięki temu ciągowi cyfr firmy odbierające odpady warsztatowe w Katowicach wiedzą, co jest w pojemnikach - bez otwierania ich, a także dostają sygnał jak się obchodzić z takim ładunkiem, jakie są jego specyficzne właściwości. W siedzibie skupu, kod ułatwia organizację utylizacji. Inne, niewymienione wyżej odpady po serwisowaniu aut to m.in.: toksyczne gazy, akumulatory, zużyte czyściwo w Katowicach, płyny hamulcowe, chłodnicze oraz np. tarcze i bębny hamulcowe. Każdy z wymienionych elementów musi być składowany w konkretny sposób. Wyjątkową ostrożność należy zachować także przy utylizacji zużytych olejów w Katowicach, utylizacji czyściwa w Katowicach (może być zanieczyszczone substancjami toksycznymi)oraz utylizacji płynu hamulcowego w Katowicach.

Szybko, wygodnie i za darmo!

Wszystko to, jest dość złożone na pierwszy rzut oka, jednak przy pomocy Wastemaster szybko i wygodnie uda Ci się pozbyć swojego odpadu warsztatowego. Wiesz już gdzie oddać zużyte filtry olejowe w Katowicach? Jeśli nie, to zadzwoń do nas i za darmo dowiedz się wszystkiego! Nie czekaj!

Odpady warsztatowe w Katowicach - podział na rodzaje

Ministerstwo Środowiska, aby zoptymalizować zarządzanie gospodarką odpadami, podzieliło m.in. odpady warsztatowe na następujące rodzaje: - oleje silnikowe, przekładniowe, smary, - pudełka zabrudzone substancjami niebezpiecznymi, - sorbenty, materiały filtracyjne, szmatki do wycierania, ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi, - stare opony, - filtry olejowe, - metale żelazne, - gazy w pojemnikach zawierające substancje niebezpieczne, - baterie i akumulatory ołowiane.

Od czego zaczyna się proces utylizacji odpadów warsztatowych w Katowicach?

Zanim odpad zostanie poddany utylizacji, należy go dostarczyć do miejsca skupu. Aby mógł się tam on znaleźć - właściciele serwisów powinni posiadać wykaz odpadów, a pozostałości, które chcą oddać firmom odbierającym odpady warsztatowe w Katowicach, muszą zostać zaprotokołowane w BDO. Żeby cały proces przeszedł sprawnie, należy bardzo porządnie określić rodzaj i masę śmieci. Odbiór odpadów warsztatowych w Katowicach jest okraszony wieloma przepisami, które obligują mechaników do konkretnych czynności. Nie lekceważmy litery prawa, a wszystko pójdzie sprawnie i szybko.

Odpady warsztatowe w Katowicach - formalności ciąg dalszy

Polskie prawo przewiduje, że każdy przedsiębiorca produkujący więcej niż 1 t śmieci niebezpiecznych i ponad 5000 t odpadów zwykłych, potrzebuje pozwolenia na produkowanie takich ilości. Ma to związek z kontrolowaniem przedsiębiorstw, czy aby na pewno w odpowiedni sposób pozbywają się tych śmieci. Odbiór odpadów warsztatowych w Katowicach, jest niezbędny nawet jeśli wytwarzasz mniej pozostałości. Firmy wywożące zapeniają odpowiednie pojazdy ciężarowe, które są w prawidłowy sposób zabezpieczone. Zatem mogą bezpiecznie przetransportować na miejsce utylizacji, np. zużyte filtry olejowe w Katowicach. Skorzystaj z usług Wastemaster, a my za bez opłat dopasujemy odpowiednią ofertę, do Twoich preferencji. Zajrzyj też do naszego raportu cenowego - https://wastemaster.pl/raport-cenowy-odpady-warsztatowe/.

Odpady w warsztacie samochodowych w Katowicach - dowiedz się wszystkiego!

Posiadasz serwis samochodowy? Produkujesz dużo odpadów i nie wiesz, co z nimi zrobić? Przeczytaj poniższego bloga i uzupełnij swoją bazę danych! Odpady warsztatowe w Katowicach to kłopot wielu serwisów. Nie możesz ich wyrzucić do śmieci komunalnych ani nie można "ukrywać ich" przed prawem. Aby pozbyć się odpadów warsztatowych w Katowicach, musisz zorganizować ich transport do miejsca utylizacji. Właśnie tam, w siedzibach firm odbierających odpady warsztatowe w Katowicach, zostaną one legalnie i ekologicznie zneutralizowane. Poddane obróbce termicznej lub recyklingowi, przestaną zagrażać życiu i zdrowiu ludzi oraz zaczną stanowić bazę do tworzenia nowych produktów.

Czy jakiś odpad warsztatowy nie podlega utylizacji w Katowicach?

Nie, wszystkie pozostałości ulegają utylizacji. Nie wszystko da się poddać recyklingowi, ale każdy materiał musi zostać przywrócony do formy neutralnej. Ciecze chłonicze, oleje, katalizatory, akumulatory, ołowiane silniki - nawet one muszą się poddać temu procesowi. Z kolei utylizacja filtrów olejowych w Katowicach, odbywa się w taki sposób, że oczyszczone elementy mogą służyć jako uzupełnienie składu nowych olejów. Mechnik nie musi znać detali utylizacji odpadów warsztatowych w Katowicach, jednak musi znać procedury dotyczące zabezpieczeń wytwarzanych śmieci. Odbiór odpadów warsztatowych w Katowicach, może przebiec pomyślnie tylko wtedy, kiedy ładunek będzie dobrze zapezpieczony, szczelny, zapakowany we właściwe pojemniki. Dodatkowo warsztat musi prowadzić ewidencję w BDO i przy przekazaniu śmieci wypełnić KPO. Taka Karta Przekazania Odpadu jest potrzebna firmie odbierającej odpady warsztatowe w Katowicach aby z kolei ona, zgodnie z prawem, mogła legalnie przeprowadzać obróbkę i wywóz odpadu. Jeśli ciekawi Cię wycena Twoich pozostałości zajrzyj do aplikacji: https://app.wastemaster.pl/

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zarządzam serwisem i często miałam problem ze znalezieniem najtańszego miejsca utylizacji czyściwa. Apka Wastemaster pokazała mi dostępne ogłoszenia i tak zyskałam stałego partnera biznesowego. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Odbiór odpadów z warsztatu samochodowego w Katowicach nigdy nie był prostszy. Dzięki za wsparcie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie znam się na tych wszystkich kodach odpadów warsztatowych w Katowicach, ale uprzejmy Pan z obsługi wyjaśnił mi wszystko. Nie sądziłem, że to takie łatwe!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Produkujemy miesięcznie duże ilości śmieci. Dzięki aplikacji udało mi się znaleźć rzetelną firmę odbierającą odpady warsztatowe w Katowicach, która wywozi regularnie śmieci z mojego serwisu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo prosta aplikacja pomogła mi w zutylizowaniu filtrów oleju w Katowicach. Nawet ja potrafiłam się w niej odnaleźć!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat