Cieszyn - odbiór odpadów warsztatowych - cennik | WasteMaster

Odbiór odpadów warsztatowych w Cieszynie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Oszczędź czas z Wastemaster!

Musisz zytulizować czyściwo w Cieszynie? A może interesuje Cię utylizacja wszystkich odpadów warsztatowych w Cieszynie? Nie trać czasu na poszukiwania ofert i zgłoś się do Wastemaster. Bez pobierania żadnych opłat oszacujemy Twój odpad i znajdziemy mnóstwo korzystnych ofert, specjalnie dla Ciebie! Pozbądź się śmieci z Wastemaster i oszczędź mnóstwo czasu!

Formalności i dokumenty skupione wokół utylizacji odpadów warsztatowych w Cieszynie

Zanim oddamy nasz odpad odpowiednim instytucjom, firma powinna sprawdzić, czy nasze przedsiębiorstwo jest zarejestrowane w BDO. Jeśli tak, to mogą legalnie rozpocząć współpracę z naszym warsztatem samochodowym. Utylizacja odpadów w Cieszynie może nastąpić tylko po wypełnieniu i okazaniu formularza KPO (Karty Przekazania Odpadu), w której zawarliśmy informacje na temat naszych śmieci. W ten sposób państwo sprawdza to, czy wyprodukowany odpad, rzeczywiście jest utylizowany właściwie. Warto też podkreślić, że mocą rozporządzenia Ministra Środowiska, każdy odpad w Polsce ma swój indwidualny kod i kategorię. W przypadku zużytego akumulatora to 16 06 01. Oznaczenie pozostałości w ten sposób, to następny warunek, bez którego nie oddamy naszego odpadu.

Co musisz wiedzieć o odbiorze odpadów warsztatowych w Cieszynie - baza informacji

Organizacja obrotu odpadami może być kłopotliwa. Zwłaszcza jeśli mamy całą firmę do zarządzania, trudno jest wygospodarować czas na zajmowanie się pozostałościami. Szczególnie odpady warsztatowe w Cieszynie wydają się być uciążliwe, ze względu na swoje gabaryty i potencjalną toksyczność. Wjakich miejscach zutylizujemy filtry oleju w Cieszynie? A co zrobić z resztą odpadów warsztatowych w Cieszynie? Dzięki Wastemaster znajdziesz firmę odbierającą odpady warsztatowe w Cieszynie nawet w małych miastach! Dowiedz się więcej i przeczytaj poniższego bloga.

Zasady rządzące odbiorem odpadów z warsztatu samochodowego w Cieszynie

Jednak nie wystarczy tylko załadować odpady do ciężarówki, która zawozi go do skupu. Według polskiego prawa należy dopełnić szeregu formalności, a także prawidłowo zabezpieczyć odpady warsztatowe podczas odbioru w Cieszynie. Składowanie „gdzie popadnie” takich pozostałości jest niezgodne z przepisami BHP. Każdy z odpadów, już w Twoim miejscu pracy, musi otrzymać odpowiednie zabezpieczenie. Zużyte czyściwo w Cieszynie musi stać w zamkniętych pojemnikach (ze względu na niebezpieczne substancje, którymi przesiąknęlo). Tak samo zużyte filtry olejowe w Cieszynie muszą być przechowywane w szczelnych pudełkach, których nie wyciekną reszki toksycznych cieczy (więcej o olejach znajdziesz na naszej witrynie pod tym linkiem: https://mamodpad.wastemaster.pl/skup-przepracowanego-oleju). W związku z tym, podczas odbioru odpadów z warsztatu samochodowego w Cieszynie niezbędnym jest, aby zachować podobne zasady. Oleje w nieprzeciekających beczkach, zużyte akumulatory zabezpieczone przed rozszczelnieniem, silniki muszą być opakowane tak, by zniwelować zagrożenie przecięcia się, a lakiery i inne potencjalnie szkodliwe substancje, muszą być zabezpieczone przed rozpyleniem. Miej na uwadze bezpieczeństwo nie tylko swoje i swoich współpracowników, ale i ludzi odbierających odpady warsztatowe w Cieszynie.

Gdzie oddać zużyte filtry olejowe? w Cieszynie

Zabrania się wyrzucania odpadów warsztatowych w Cieszynie do śmieci regularnych. Ze względu na skład poszczególnych elementów mogą stanowić tam niebezpieczeństwo dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzkiego. Niewielkie ilości odpadów można wywieźć do PSZOK-u, ewentualnie na stację paliw, ale nie jest to dobre rozwiązanie dla serwisów samochodowych. Każdy przedsiębiorca w Polsce, produkujący jakiekolwiek odpady, jest zobowiązany do rejestrowania swoich pozostałości. Musi zastać wpisanym do BDO. W takim razie gdzie utylizuje się filtry oleju w Cieszynie? Odpowiedź to: w specjalnie do tego przeznaczonych skupach.

Podział odpadów warsztatowych w Cieszynie

Utylizowane odpady warsztatowe w Cieszynie stanowią pozostałość, która już nie szkodzi nikomu, co więcej mogą zostać użyte raz jeszcze. Należy jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie miejsca skupu zajmują się przerabianiem każdego odpadu. Nie zawsze tam, gdzie pozostawimy akumulator, zostanie również dokonana utylizacja płynu hamulcowgo w Cieszynie. Poniżej zostaje wymieniony podział tych odpadów z warsztatów samochodowych, które podlegają odbiorowi w Cieszynie: • oleje silnikowe, przekładniowe, smary, • opakowania zabrudzone substancjami toksycznymi, • sorbenty, materiały filtracyjne, tekstylia do wycierania, ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi, • zużyte opony, • filtry olejowe, • metale żelazne, • gazy w pojemnikach zawierające substancje niebezpieczne, • baterie i akumulatory ołowiane.

Odbiór odpadów z warsztatów samochodowych w Cieszynie - poznajmy szczegóły

Przed utylizacją, pozostałości muszą zostać odpowiednio zabezpieczone, zarówno w zakładzie pracy, jak i w momencie oddania go firmie odbierającej odpady warsztatowe w Cieszynie. W związku z wywozem odpadów warsztatowych w Cieszynie pozostaje kwestia ceny. Im dalej od skupu, tym wyższa cena. Często liczy się także odległość od większych miast. Dzięki sieci zaprzyjaźnionych skupów, Wastemaster może znaleźć dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę, w każdym zakątku kraju. Sprawdź sam i użyj naszej aplikacji: https://app.wastemaster.pl/

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jestem z Mazowsza, do Warszawy mam kawał drogi. Nie sądziłem, że uda mi się znaleźć tak szybko i niedrogo najbliższą firmę wywożącą odpady warsztatowe. Wciąż jestemmiło zaskoczony:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie dałbym rady sam zorganizować odbioru odpadów z mojego warsztatu samochodowego. Jestem sam, a zleceń mam dużo. Ale jedna przerwa z telefonem w ręce i załatwiłem całość. Naprawdę to była spora oszczędność czasu i wysiłku.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzam warsztatem i często miałam kłopot ze znalezieniem najtańszego miejsca utylizacji czyściwa. Aplikacja Wastemaster pokazała mi dostępne ogłoszenia i tak zyskałam stałego partnera biznesowego. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem z Mazowsza, do Warszawy mam daleką drogę. Nie sądziłem, że uda mi się znaleźć tak szybko i niedrogo najbliższą firmę wywożącą odpady warsztatowe. Wciąż jestemmiło zaskoczony:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Odbiór odpadów z warsztatów samochodowych to była moja zmora, nigdy nie miałem sił, żeby się za to brać, a na końcu i tak zdzierali ze mnie ostatni grosz. Jednak dzieki Wastemaster szybko i wygodnie znalazłem stałego (i przede wszystkim taniego) dostawcę usługi. Już nie muszę się martwić o wywóz śmieci!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat