Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Rejestr BDO i ewidencja odpadów w warsztacie samochodowym

Jeżeli prowadzisz warsztat samochodowy, to z pewnością zainteresuje Cię temat związany z ewidencjonowaniem powstających w nim odpadów w systemie BDO (Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami). Czy warsztat samochodowy musi mieć BDO? Jakie odpady powstają w warsztacie samochodowym? Jak zarejestrować warsztat samochodowy w BDO? Dowiedz się potrzebnych informacji!

Czy warsztat samochodowy musi mieć BDO?

Z reguły każdy warsztat samochodowy musi mieć mieć BDO, a więc uzyskać odpowiedni wpis do rejestru w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz Gospodarce Odpadami. Dlaczego? Dlatego, że w większości tego typu przedsiębiorstw są generowane odpady z grupy 13, które są zaliczane do odpadów niebezpiecznych. To samo będzie się tyczyło stacji diagnostycznych, kontroli pojazdów czy wulkanizacji – tam również generowane są niebezpieczne odpady, które są objęte specjalistycznymi przepisami.

Odpady w warsztacie samochodowym a BDO

Odpady w warsztacie samochodowym w większości są kwalifikowane jako odpady niebezpieczne. W przypadku tego typu przedsiębiorstwach duże znaczenie będą miały odpady z grupy 13, 15 oraz 16 (według rozporządzenia Ministra Klimatu). Jakie odpady powstają w warsztacie samochodowym? Są to między innymi zużyte, stare opony, oleje przepracowane, smary, sorbenty, chłodziwo czy czyściwa. Większość z tych odpadów jest generowanych w trakcie świadczenia usług naprawy bądź wymiany uszkodzonych części. Dlatego właśnie warto wymieniać olej w profesjonalnych i renomowanych warsztatach, gdyż zdejmuje z nas to obowiązek późniejszego zagospodarowania takiego przepracowanego oleju silnikowego. W tabelce prezentujemy grupę 13, w którym podane są przykłady odpadów powstających w warsztatach samochodowych. Jak można zauważyć grupa ta obejmuje oleje odpadowe oraz odpady ciekłych paliw. Warto podkreślić, że w grupie 13 nie znajdziemy olejów jadalnych, np. roślinnych, wytwarzanych w restauracjach i różnego rodzaju punktach gastronomicznych.

Warto pamiętać jednak, że to nie wszystkie rodzaje odpadów powstających w warsztatach. Wymieniliśmy w tabelce tylko jedną grupę. Cały katalog odpadów można sprawdzić w rozporządzeniu Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r.

Pakiety rejestru BDO

Wpis do rejestru BDO

0 zł*/300 zł
netto / miesiąc
 • Wpis do BDO
 • Bezpłatne konsultacje dotyczące zarówno wpisu, jak i jego późniejszej obsługi
 • Pomoc w sprzedaży i/lub utylizacji odpadów
Rozwiń
Zwiń
wybieram

*wpis za 0 zł przy wyborze pakietru Medium lub Premium

Plan Standard

99 zł
netto / miesiąc
 • Wpis do BDO za 100 zł
 • Bezpłatne konsultacje dotyczące zarówno wpisu do rejestru jak i jego późniejszej obsługi
 • KPO/KEO do 5 miesięcznie
 • Pomoc w sprzedaży lub utylizacjij odpadu
 • 1 miejsce prowadzenia działalności
 • Sprawozdanie roczne za 299 zł
Rozwiń
Zwiń
wybieram

Plan Medium

199 zł
netto / miesiąc
 • Wpis do BDO za 0 zł
 • Bezpłatne konsultacje dotyczące zarówno wpisu do rejestru jak i jego późniejszej obsługi
 • KPO/KEO do 10 miesięcznie
 • Pomoc w sprzedaży lub utylizacji odpadu
 • Do 2 miejsc prowadzenia działalności
 • Sprawozdanie roczne za 199 zł
Rozwiń
Zwiń
wybieram

Plan Premium

299 zł
netto / miesiąc
 • Wpis do BDO za 0 zł
 • Bezpłatne konsultacje dotyczące zarówno wpisu do rejestru, jak i jego późniejszej obsługi
 • KPO/KEO do 25 miesięcznie
 • Pomoc w sprzedaży lub utylizacji odpadu
 • Do 3 miejsc prowadzenia działalności
 • Sprawozdanie roczne od 99 zł
Rozwiń
Zwiń
wybieram

Wszystkie podane ceny, są cenami netto. Do ceny netto należy doliczyć 23% VAT.

Nie wiesz na który pakiet się zdecydować?
Nie jesteś pewny, czy Twoja firma powinna uzyskać wpis do BDO?
Masz inne pytania związane z prowadzeniem rejestru?
Uzyskaj pomoc telefoniczną lub zostaw dane kontaktowe, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować
Uzyskaj pomoc telefonicznie Zostaw dane kontaktowe

Jak zarejestrować warsztat samochodowy w BDO?

Zdajesz już sobie sprawę, że prowadząc warsztat samochodowy, trzeba złożyć odpowiedni wniosek do urzędu, aby zostać wpisanym do rejestru BDO. Jednak jak zarejestrować swój warsztat samochodowy w BDO? Można to zrobić w bardzo łatwy sposób: albo załatwić wszystkie sprawy urzędowe samodzielnie, wypełniając odpowiednio elektroniczny wniosek udostępniony na oficjalnej stronie BDO i zgłaszając go do Marszałka Województwa, albo korzystając z usług firm obsługujących rejestr BDO dla różnych podmiotów. Jedną z takich firm jest właśnie WasteMaster. Zajmujemy się kompleksową obsługą BDO – od dokonania odpowiedniego wpisu do rejestru BDO, po bieżące ewidencjonowanie odpadów. To dobra opcja dla tych, którzy nie czują się biegli w załatwianiu urzędowych formalności lub po prostu nie mają na to czasu, czy nie czują się na siłach.
Oprócz ewidencjonowania odpadów, jesteśmy w stanie zapewnić odbiór odpadów warsztatowych na terenie całej Polski. To tylko dodatkowa opcja przemawiająca za tym, żeby zacząć korzystać właśnie z naszych usług.

Zagospodarowywanie odpadów w warsztatach samochodowych – zwróć się o pomoc do naszej firmy

Nie masz czasu na prowadzenie BDO w warsztacie samochodowym zarejestrowanym na Twoje nazwisko? Żaden problem! Powierz nam takie zadanie jak skrupulatna ewidencja odpadów w warsztacie samochodowym. Zajmiemy się nią w sposób rzetelny, profesjonalny oraz kompleksowy. Co wyróżnia WasteMaster? Przede wszystkim terminowość, odpowiedzialność za wykonaną pracę, a także atrakcyjny cennik. Z naszą pomocą możesz legalnie zagospodarowywać odpady z uwzględnieniem rodzaju prowadzonej przez siebie działalności. Dzięki temu stworzona przez Ciebie ewidencja odpadów w warsztacie samochodowym będzie zgodna z obowiązującym prawem, a Ty unikniesz przykrych konsekwencji. Przekonaj się, że ewidencja odpadów w systemie BDO w formie podstawowej to działanie bezpłatne, odbywające się w ramach abonamentu. Możesz skorzystać także z dodatkowych usług proponowanych przez naszą firmę.

Skorzystaj z naszej bogatej oferty i powierz nam zarządzanie odpadami w Twojej firmie. Z nami ewidencja odpadów w BDO będzie prosta i skuteczna!

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia rękę podpisującą czarnym piórem jakąś umowę. Jest to ilustracja do bloga o tytule: "Wytwórca i posiadacz odpadów - definicja i obowiązki".
10-10-2023
Wytwórca i posiadacz odpadów – definicja, obowiązki

Czy wytwórca odpadów i posiadacz odpadów to dwie różne osoby? Jak wygląda kwestia nazewnictwa w kontekście prawnym? Jeśli posiadasz firmę lub inną działalność gospodarczą, z pew...

Więcej -->
jakie odpady podlegają ewidencji a jakie nie - na grafice widać kartki oraz klawiaturę i myszkę od komputera
12-07-2023
Jakie odpady podlegają ewidencji, a jakie nie?

Jakie odpady podlegają ewidencji? A które z nich są z niej zwolnione? To pytania, które często stoją przed przedsiębiorcami wytwarzającymi odpady. Zagadnienia związane z rejestr...

Więcej -->
uproszczona ewidencja odpadów - kobiece ręce trzymają pustą kartę nad biurkiem
30-06-2023
Uproszczona ewidencja odpadów – co to jest i na czym polega?

Zagadnienia związane z prowadzeniem ewidencji odpadów w systemie BDO mogą być dla niektórych zagmatwane i trudne do zrozumienia. Jednym z częściej zadawanych pytań przez przedsi...

Więcej -->
pełnomocnictwo bdo - w kadrze widać rękę z długopisem, a dalej, za laptopem, siedzi mężczyzna w koszuli
17-05-2023
Jak wypełnić pełnomocnictwo i upoważnić kogoś do BDO?

Dla wielu osób formalności oraz urzędowe wnioski i sprawy bywają problematyczne oraz nieprzyjemne. Różnego rodzaju pisma i druczki na co dzień dotyczą przede wszystkim przedsięb...

Więcej -->
wdrożenie i prowadzenie bdo - kobieta pisze coś na laptopie, a obok leży komórka i notes
09-05-2023
Wdrożenie BDO do firmy – jak to zrobić?

BDO, czyli Baza Danych Odpadowych, to elektroniczny rejestr, do którego obowiązkowo musi wpisać się wielu przedsiębiorców generujących odpady i opakowania oraz wprowadzający na ...

Więcej -->
numer rejestrowy bdo co to jest - mężczyzna trzyma notes i długopis
29-04-2023
Numer rejestrowy BDO – co to jest i skąd go wziąć?

Numer rejestrowy BDO – co to takiego i kto musi go posiadać? Zastanawiasz się, skąd wziąć numer rejestrowy BDO? Nie jesteś pewien, czy powinieneś ubiegać się o nadanie ww. numer...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master