Zużyty olej spożywczy - Odbiór zużytego oleju spożywczego | WasteMaster

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co w przypadku dużych ilości zużytej frytury?

Jeśli wytwarzamy ilości, których nie da się oddać do PSZOK-u, trzeba zorganizować wywózkę odpadu do skupów zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu. W takiej placówce ciecz zostanie oczyszczona i przygotowana do ponownego wykorzystania. Fryturę ponownie się rozpuszcza, a następnie poddaje przefiltrowaniu. Oczyszczona zostaje z wszelkich białek zwierzęcych, czy innych odpadków pokarmu i w ten sposób produkuje się "nowy" olej". Jest on wykorzystywany przy produkcji ekodiesla i asfaltu, ale i jako paliwo do spalania w piecach olejnych. Sam widzisz, jakie korzyści dla przyrody płyną z tego, że oddasz odpad do skupu zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu.

Karta Przekazania Odpadu i inne formalności wokół odbioru zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu

Zapisy prawne w Polsce obligują do wywozu zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu, tak jak zostało wyżej wspomniane, nie można przechowywać frytury w nieskończoność, gdyż jest to po prostu niehigieniczne, a po pewnym czasie olej nie będzie się nadawał do recyklingu. Regularne zamawianie odbioru zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu jest jak najbardziej wskazane. Zanim oddasz ładunek, musisz pamiętać o tym, że koniecznym jest abyś był zapisany w BDO. Brak rejestrowania odpadu wiąże się z wysokimi karami finansowymi. Dokończeniem formalności jest Karta Przekazania Odpadu. Jest to dokument, który opisuje Twoje oleje, zawiera ich kod (20 01 25), a także inne najistotniejsze informacje. Dzięki KPO, skup zapewnia, że Twój odpad został legalnie zutylizowany.

Korzyści od Wastemaster

Wastemaster darmowo wyceni Twoje odpady, a także wyszuka najkorzystniejsze oferty w Twojej lokalizacji. Z nami na pewno znajdziesz satysfakcjonującego dostawcę usługi odbioru zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu. Aby dowiedzieć się więcej o cenach zużytego oleju spożywczego, wejdź w ten link: https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/olej-gastronomiczny w Sosnowcu.

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu - baza informacyjna

W jaki sposób pozbyć zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu? Nie można go wyrzucić do zlewu czy ubikacji, gdyż jego właściwości fizyczne zagrażają systemowi rur w Twoim lokalu lub zakładzie. Tłuszcz się nie rozpuszcza się w wodzie, a w momencie, kiedy zastygnie - powiększa swój rozmiar, tym samym niszcząc system kanalizacyjny. Także z powodu tych cech, nie wolno wylewać zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu do środowiska przyrodniczego. Małe ilości można zawieźć do PSZOK-u lub wrzucić do zmieszanych odpadów komunalnych, jednak jest to rozwiązanie tylko dla osób fizycznych. Restauracje i inne przedsiębiorstwa są zobowiązane do specjalnych działań. Czytaj dalej i dowiedz się jakich!

Skup olejów spożywczych w Sosnowcu - jak się do niego dostać?

Przed wywozem do skupu zużytych olejów spożywczych w Sosnowcu, wytwórca odpadu zobligowany jest do właściwego przechowywania zastygłej frytury. Nie może ona zagrażać zdrowiu i życiu pracowników oraz powinna być prawidłowo zabezpieczona. W wyznaczonym miejscu, w dokładnie zamkniętych pojemnikach tak, aby nikt wokół się nie poślizgnął etc. Kiedy już masa Twojej frytury będzie nadawała się do wywozu weź pod uwagę kilka kwestii. Na kwotę odbioru zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu wpływa Twoja lokalizacja lub oddalenie od dużego miasta. Dodatkowo skup zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu ma swoje indywidualne kryteria, którymi manipuluje przy podwyższaniu kosztów. Współpracuj z Wastemaster i zyskaj dostawcę usług w Twojej okolicy. Znajdziemy dla Ciebie ofertę bez ukrytych kosztów!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam! Duża oszczędność czasu i pieniędzy. W pare dni pozbyłem się kilogramów starego oleju spożywczego!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę firmę zajmującą się utylizacją olejów spożywczych. Dzięki Wastemaster, dużo łatwiej znaleźć klienta.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Duże ułatwienie w zarządzaniu odpadami! Dzięki tej aplikacji zyskałam stałego partnera biznesowego, który odbiera zużyty olej gastronomiczny regularnie z mojego miejsca pracy. Dziękuję!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Posiadałam ponad tonę zalegającej w zakładzie frytury. W pewnym momencie powiedziałąm sobie - koniec z tym! Zaczęłam szukać ogłoszeń dotyczących utylizacji zużytego oleju spożywczego w Sosnowcu. Ale nie mogłam znaleźć nic interesującego, w dodatku wiele firm ukrywało dodatkowe opłaty. Wtedy znalazłam Wastemaster. Już nie muszę się martwić o wywóz olejów spożywczych - oni zorganizowali go praktycznie za mnie! Wycenili odpad, stworzyli listę ogłoszeń - ja musiałam tylko wybrać jak najkorzystniejszą z nich!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Warto było spróbować! Parę chwil i już mam ogarnięty odbiór zużytego oleju spożywczego!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat