Odbiór zużytego oleju spożywczego w Katowicach

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Twoja restauracja używa dużo oleju? A może w Twojej fabryce jest to niezbędny surowiec? Co zrobić później z zużytym olejem spożywczym w Katowicach? Nie wlewaj go do zlewu ani ubikacji! Tłuszcz ma charakterystyczne właściwości chemiczne - nie ulega rozpuszczeniu w wodzie. Więc po tym, jak stwardnieje doprowadza do zatykania rur. Takie działania narażają również środowisko naturalne, ponadto prawo zabrania takich praktyk. W takim wypadku, co zrobić z zużytym olejem spożywczym w Katowicach? Jeżeli posiadasz go w ilościach śladowych, przeznaczonych do użytku prywatnego, to możesz go zawieźć do punktów typu PSZOK. Ewentualnie wrzucić w szczelnym słoiku do odpadów zwykłych zmieszanych. Jeżeli jednak Twój punkt gastronomiczny, lokal czy fabryka produkuje duże ilości frytury - czytaj dalej, ten artykuł zawiera wiele cennych informacji.

Chcesz odebrać zużyty olej spożywczy w Katowicach? Zapraszamy do współpracy z nami! Nasi specjaliści oszacują Twoje oleje pozmażalnicze oraz przygotują wykaz propozycji ofertowych całkowicie za darmo! Przeczytaj opinie i przekonaj się sam, że warto skorzystać z naszej pomocy. Jeśli jesteś zaciekawiony cenami zużytego oleju spożywczego - kliknij w ten link - https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/olej-gastronomiczny w Katowicach.

W świetle prawa, wytwórcy zużytego oleju spożywczego w Katowicach nie mogą składować we własnym zakresie tej cieczy. Nie jest to higieniczne, warunki sanitarne zostają zachwiane, a niebezpieczeństwo wypadku wzrasta. Dlatego nakaz oddawania olejów do skupów. Aby swobodnie srealizować odbiór zużytego oleju spożywczego w Katowicach nie wystarczy tylko opłacić usługę. Każdy przedsiębiorca, który produkuje odpady w Polsce, jest zobligowany do wpisu do systemu Baz Danych Odpadowych. Tam musi prowadzić zauktualizowane rejestry odpadowe, a przy wywozie zużytych olejów musi okazać KPO. Karta Przekazania Odpadu, jest to formularz zawierający szczegółowe informacje o Twoim odpadzie. Pamiętaj, że bez niej żaden działający zgodnie z prawem skup, nie weźmie od Ciebie olejów posmażalniczych. W KPO należy zawżeć oprócz masy, rodzaju, także kod odpadu. 20 01 25 - to kod olejów i tłuszczów jadalnych.

Zanim oddasz fryturę do skupu zużytych olejów spżywczych w Katowicach, nie zapomnij o przepisach bezpieczeństwa. Nie możesz przechowywać hurtowo starej frytury, gdyż jest to niebezpieczne. Ponadto generuje ryzyko wystąpienia wypadków wśród współpracowników - pamiętaj o tym, że upadki na oleju mogą stanowić zagrożenie zdrowia. Olej posmażalniczy musi znajdować się w jednym, przystosowanym do tego miejscu, tak aby nie zagrażał innym. Inna warta podniesienia kwestia to cena odbioru zużytego oleju spożywczego w Katowicach. Rośnie ona w momencie, kiedy Twoja firma jest bardziej oddalona od miejsca utylizacji lub wielkiego miasta. Jednak eksperci z Wastemaster ułatwią Ci znalezienie najtrafniejszego skupu zużytych olejów spożywczych w Katowicach w Twoim mieście! Posiadamy siatkę stałych przedsiębiorstw, z którymi współpracujemy - możesz nam zaufać!

Dlatego, że w PSZOK-ach zazwyczaj nie ma możliwości przyjęcia dużych ilości zużytych olejów, nie można ich tam oddać. Najlepszym i jedynym przepisowym rozwiązaniem jest pojechanie do skupu zużytego oleju spożywczego w Katowicach, który zajmie się jego utylizacją, a także przygotowaniem do ponownego przetworzenia. Zastygły olej posmażalniczy zostaje ponownie rozpuszczony i przefiltrowany. Po oczyszczeniu z tkanek zwierzęcych, olej jest prawie "jak nowy". Taki surowiec można wykorzystać do opalania pieców olejowych, jako biokomponent do ekodiesla lub nawet jako dowartościowanie składu asfaltu. NIesamowite, prawda? Zatem warto oddawać go do skupów zużytych olejów spożywczych w Katowicach.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Katowicach, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia wok z resztką jedzenia w środku. Jest to zdjęcie, które ma ilustrować tematykę bloga o tytule: "Odpady pokonsumpcyjne - definicja, odbiór".
20-10-2023
Odpady pokonsumpcyjne – definicja, odbiór

Prowadzisz restaurację? Catering? A może po prostu jesteś ciekaw, jak należy postępować z odpadami pokonsumpcyjnymi? Jest to istotna wiedza z punktu widzenia zarówno prawa, jak ...

Więcej -->
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master