Zużyty olej spożywczy - Odbiór zużytego oleju spożywczego | WasteMaster

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Katowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odbiór zużytego oleju spożywczego w Katowicach - co musisz wiedzieć?

Twoja restauracja używa dużo oleju? A może w Twojej fabryce jest to niezbędny surowiec? Co zrobić później z zużytym olejem spożywczym w Katowicach? Nie wlewaj go do zlewu ani ubikacji! Tłuszcz ma charakterystyczne właściwości chemiczne - nie ulega rozpuszczeniu w wodzie. Więc po tym, jak stwardnieje doprowadza do zatykania rur. Takie działania narażają również środowisko naturalne, ponadto prawo zabrania takich praktyk. W takim wypadku, co zrobić z zużytym olejem spożywczym w Katowicach? Jeżeli posiadasz go w ilościach śladowych, przeznaczonych do użytku prywatnego, to możesz go zawieźć do punktów typu PSZOK. Ewentualnie wrzucić w szczelnym słoiku do odpadów zwykłych zmieszanych. Jeżeli jednak Twój punkt gastronomiczny, lokal czy fabryka produkuje duże ilości frytury - czytaj dalej, ten artykuł zawiera wiele cennych informacji.

Wastemaster służy pomocą

Chcesz odebrać zużyty olej spożywczy w Katowicach? Zapraszamy do współpracy z nami! Nasi specjaliści oszacują Twoje oleje pozmażalnicze oraz przygotują wykaz propozycji ofertowych całkowicie za darmo! Przeczytaj opinie i przekonaj się sam, że warto skorzystać z naszej pomocy. Jeśli jesteś zaciekawiony cenami zużytego oleju spożywczego - kliknij w ten link - https://mamodpad.wastemaster.pl/cennik/olej-gastronomiczny w Katowicach.

Formalności dotyczące zużytego oleju spożywczego w Katowicach

W świetle prawa, wytwórcy zużytego oleju spożywczego w Katowicach nie mogą składować we własnym zakresie tej cieczy. Nie jest to higieniczne, warunki sanitarne zostają zachwiane, a niebezpieczeństwo wypadku wzrasta. Dlatego nakaz oddawania olejów do skupów. Aby swobodnie srealizować odbiór zużytego oleju spożywczego w Katowicach nie wystarczy tylko opłacić usługę. Każdy przedsiębiorca, który produkuje odpady w Polsce, jest zobligowany do wpisu do systemu Baz Danych Odpadowych. Tam musi prowadzić zauktualizowane rejestry odpadowe, a przy wywozie zużytych olejów musi okazać KPO. Karta Przekazania Odpadu, jest to formularz zawierający szczegółowe informacje o Twoim odpadzie. Pamiętaj, że bez niej żaden działający zgodnie z prawem skup, nie weźmie od Ciebie olejów posmażalniczych. W KPO należy zawżeć oprócz masy, rodzaju, także kod odpadu. 20 01 25 - to kod olejów i tłuszczów jadalnych.

Przed oddaniem do skupu zużytych olejów spożywczych w Katowicach

Zanim oddasz fryturę do skupu zużytych olejów spżywczych w Katowicach, nie zapomnij o przepisach bezpieczeństwa. Nie możesz przechowywać hurtowo starej frytury, gdyż jest to niebezpieczne. Ponadto generuje ryzyko wystąpienia wypadków wśród współpracowników - pamiętaj o tym, że upadki na oleju mogą stanowić zagrożenie zdrowia. Olej posmażalniczy musi znajdować się w jednym, przystosowanym do tego miejscu, tak aby nie zagrażał innym. Inna warta podniesienia kwestia to cena odbioru zużytego oleju spożywczego w Katowicach. Rośnie ona w momencie, kiedy Twoja firma jest bardziej oddalona od miejsca utylizacji lub wielkiego miasta. Jednak eksperci z Wastemaster ułatwią Ci znalezienie najtrafniejszego skupu zużytych olejów spożywczych w Katowicach w Twoim mieście! Posiadamy siatkę stałych przedsiębiorstw, z którymi współpracujemy - możesz nam zaufać!

Jak się pozbyć kilogramów zużytej frytury?

Dlatego, że w PSZOK-ach zazwyczaj nie ma możliwości przyjęcia dużych ilości zużytych olejów, nie można ich tam oddać. Najlepszym i jedynym przepisowym rozwiązaniem jest pojechanie do skupu zużytego oleju spożywczego w Katowicach, który zajmie się jego utylizacją, a także przygotowaniem do ponownego przetworzenia. Zastygły olej posmażalniczy zostaje ponownie rozpuszczony i przefiltrowany. Po oczyszczeniu z tkanek zwierzęcych, olej jest prawie "jak nowy". Taki surowiec można wykorzystać do opalania pieców olejowych, jako biokomponent do ekodiesla lub nawet jako dowartościowanie składu asfaltu. NIesamowite, prawda? Zatem warto oddawać go do skupów zużytych olejów spożywczych w Katowicach.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecono mi Wastemaster jakiś czas temu i jeszcze nigdy mnie nie zawiedli. Solidna firma, dzięki nim zutylizowałem tony zużytych olejów gastronomicznych.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna obsługa! Pan przez telefon wszystko mi wytłumaczył. Dzięki niemu już wiem, co zrobić z przeterminowanym olejem gastronomicznym.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jak wywóz zużytych olejów gastronomicznych - to tylko z Wastemaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zużyty olej gastronomiczny był moją zmorą - nigdy nie wiedziałam jak się z nim obchodzić. Pare telefonów i już wiem wszystko! Bardzo uprzejma obsługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Koordynuje firmę zajmującą się utylizacją olejów spożywczych. Dzięki Wastemaster, dużo prościej znaleźć klienta.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon