Masz odpad? Powiedz nam w jakim mieście się znajduje i znajdź odpowiednią usługę
Cały proces to tylko
1 prosty krok!
Chcesz zamówić usługi recyklingowe?
Często nie wiemy, jak postępować z tzw. surowcami wtórnymi. Jak je składować? Co zaliczamy do tej kategorii odpadów? Jak szybko znaleźć punkt skupu surowców wtórnych w Sosnowcu? Na te wszystkie pytania odpowiedzą Ci specjaliści z WasteMaster! Zatem jeśli chcesz jak najszybciej pozbyć się swoich surowców wtórnych z Sosnowca – zgłoś się do nas! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza do wyceny (znajdziesz go na naszej stronie internetowej) czy rozmowy telefonicznej (nasi konsultanci pozostają do Twojej dyspozycji!)
Udziel nam danych o swoim odpadzie – ile posiadasz danego surowca wtórnego, w jakiej jest on postaci, a także, na terenie, którego województwa zamierzasz go oddać do skupu. Na podstawie tych danych nasi eksperci nawet w 15 minut wycenią Twoje pozostałości. Wyniki naszej pracy zostaną przekazane na wcześniej podaną skrzynkę mailową. Kolejnym krokiem jest wyszukanie najkorzystniejszych punktów skupu surowców wtórnych w Sosnowcu. Zajmiemy się tym w następujący sposób:
Jak już otrzymasz naszą propozycję – nie czuj presji! Możesz w dowolnym i dogodnym dla siebie czasie zdecydować się na skorzystanie z naszej sugestii, odrzucenie jej lub też możesz do nas skierować zlecenie ponownego wykonania researchu. Za drugim razem już na pewno będziemy wiedzieli, co Ci konkretnie odpowiada – zatem z pewnością trafimy w Twoje potrzeby! Pamiętaj – wycena Twoich surowców wtórnych z Sosnowca jest całkowicie darmowa!
Surowce wtórne to inaczej odpady, które zawierają materiały, które możemy wykorzystać powtórnie. Zatem nie mogą to być elementy, które zawierają wiele rodzajów różnych surowców, których recykling jest bardzo skomplikowany i niemalże niemożliwy. Z surowcami wtórnymi spotykamy się na co dzień – chociażby podczas wyrzucania odpadów na osiedlu. Wówczas stykamy się z podziałem na posegregowane odpady, które są dość pokrewne surowcom wtórnym, które produkują np. wielkie zakłady produkujące opakowania. Zatem do surowców wtórnych z Sosnowca możemy zaliczyć materiały, które składają się z:
Zatem przykładami odpadów składających się z surowców wtórnych mogą być wszelkie gazety, książki, puszki aluminiowe, fragmenty przewodów, niewielki złom, szklane słoiki, różnokolorowe butelki ze szkła, plastikowe opakowania z polietylenu, butelki PET na napoje, plastikowe zabawki etc. Jest to wielka mnogość odpadów, która finalnie stanie się surowcem do produkcji nowych produktów. Z tego powodu nie powinniśmy lekceważyć skupów surowców wtórnych w Sosnowcu i okolicach, które są odpowiedzialne za przeprowadzanie recyklingu z takich materiałów.
Metale, w zależności od rodzaju i składu chemicznego, możemy przetopić i przekształcić, chociażby w stalowe pręty produkowane w hutach. W wyniku recyklingu makulatury mogą powstać ekologiczne zeszyty, a nawet opakowania na jajka, papier toaletowy, czy papierowe jednorazowe talerzyki i sztućce. Z kolei odzysk tworzyw sztucznych polega na regranulacji i przekształceniu plastików albo w energię, albo w nowe materiały – jak np. butelki na wodę typu PET. Szkło z kolei jest tłuczone i z takiego materiału produkowane są naczynia, szyby, czy nawet materiały izolacyjne. Zatem sam widzisz, że warto korzystać z usług skupów surowców wtórnych w Sosnowcu – to bardzo ekologiczne działanie!
Zanim oddasz swoje odpady do punktu skupu i sprzedaży surowców wtórnych w Sosnowcu, musisz pamiętać o tym, jakie materiały możesz dostarczyć do takiego punktu oraz w jaki sposób należy je przygotować do wywozu. Musimy mieć świadomość, że skup nie przyjmie od nas zatłuszczonego papieru, plastiku, czy metali pokrytych szkodliwymi substancjami. Podobnie dzieje się w przypadku ceramiki, czy czasopism, które zostały pokryte folią, czy śliskimi farbami. Ważne jest, aby nasze odpady były jednorodne – karton po napoju, składający się z aluminium, plastiku oraz papieru, nie zostanie przyjęty do takiej placówki. Dlaczego? Ponieważ recykling i odzysk takich materiałów jest bardzo utrudniony. Zatem tego rodzaju pozostałości należy wrzucać do pojemnika na odpady zmieszane bądź też (jeśli dysponujemy hurtowymi ilościami takich odpadów) zgłosić się do odpowiednich podmiotów zewnętrznych.
Jak przygotować swoje pozostałości? Metalowe puszki muszą zostać pozbawione etykiet, najlepiej, żeby były oczyszczone np. z fragmentów jedzenia. Jeśli chodzi o np. kable i przewody – dobrze jest je pozbawić izolacji, choć nie jest to wymagane. Plastikowe elementy (w zależności od postaci danego odpadu) powinny zostać zgniecione lub pocięte na mniejsze elementy, które są zarówno łatwiejsze w transporcie, jak i recyklingu. Jeśli są to pozostałości opakowaniowe bądź butelki w hurtowych ilościach – dobrze jest je posegregować ze względu na kolorystykę (białe, niebieskie, zielone).
Papierowe zeszyty, książki etc. muszą być czyste oraz pozbawione części metalowych, plastikowych obwolut etc. Z kolei szkło, które dostarczamy do skupu surowców wtórnych w Sosnowcu, powinno być w całości – ewentualnie posegregowane ze względu na kolory. Dodatkowo musimy pozbawić słoiki, butelki, pojemniki zakrętek – w przypadku gdy te przedmioty są wykonane z plastiku, jest to zbędne. Całość (oczywiście, jeśli dysponujemy ilościami hurtowymi danego materiału) warto zbierać do kontenerów lub toreb typu Big-Bag, tak aby ułatwić wywózkę sobie bądź firmie zewnętrznej.
Na koszt skupu surowców wtórnych w Sosnowcu wpływa bardzo wiele czynników. Jednak podstawowym kryterium, które decyduje o wysokości ceny za skup lub wywózkę, jest rodzaj danego surowca wtórnego. Skupy w Sosnowcu i okolicach wyróżniają dwa rodzaje transakcji – takie, w których dostarczyciel odpadu musi zapłacić za utylizację odpadu, a także takie, w których to skup wypłaca klientowi gotówkę za przywiezione materiały.
Co możemy sprzedać w skupie surowców wtórnych? Przede wszystkim makulaturę oraz metale. Ze względu na to, że są to wyjątkowo przydatne surowce i możemy je szybko przekształcić w pożądane na rynku materiały, skupy wypłacają klientom gotówkę za przywiezione aluminiowe puszki, czy sterty starych gazet. Jednak należy zwracać uwagę na to, czy dana placówka nie zastrzegła sobie minimalnej ilości dostarczanego odpadu – zazwyczaj jest to kilkaset kilogramów. Z kolei za utylizowanie szkła oraz tworzyw sztucznych musimy zapłacić skupowi surowców wtórnych. Głównie plastiki są tutaj istotne, ponieważ opłata za utylizowanie takich materiałów ma zniechęcać ludzi do produkowania dużych ilości takich pozostałości. Oprócz tego, na cenę odbioru danego surowca wpływa jego ilość oraz to, czy zamawiamy usługę wywózki. Jeśli tak, to musimy się liczyć z tym, że na terenie większych miast możemy się zetknąć z niższymi cenami niż na obrzeżach województw.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o tym, ile możesz zarobić na skupie surowców wtórnych, zachęcamy to zerknięcia na nasz cennik skupu makulatury lub do cennika skupu metali kolorowych. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do kwestii formalnych i nie tylko – zachęcamy do kontaktu. WasteMaster pomoże Ci sprawnie zarządzać swoją gospodarką odpadową!
Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach
Do zielonego pojemnika wrzucamy szkło. Jest to jeden z kilku rodzajów odpadów zaliczanych do surowców wtórnych, które idealnie się nadają do odzysku. Jakie dokładnie materiały n...
Więcej -->Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)
Zbieranie odpadów – ten temat nie brzmi na skomplikowany, zawsze warto wiedzieć więcej na ten temat. Jakie podmioty są uprawnione do zbierania odpadów? W jaki sposób to zbierani...
Więcej -->Aby coraz lepiej i efektywniej dbać o nasze środowisko, zdecydowanie warto nieustannie dokształcać się w dziedzinie ekologii oraz recyklingu. Jednym z oczywistych elementów, któ...
Więcej -->