Skup surowców wtórnych

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
Jest zainteresowanych usługą

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Wyceń przez telefon
Wyceń przez telefon
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup surowców wtórnych i recykling – co warto wiedzieć?

 

Według definicji słownika – surowce wtórne to odpady oraz materiały, które można poddać przetworzeniu i wykorzystać do ponownego użycia. W ciągu ostatnich lat wzrosła świadomość społeczeństwa na temat surowców wtórnych i recyklingu. Coraz więcej mówi się o ochronie środowiska i ekologii. Surowce wtórne składają się z kilku grup i odgrywają bardzo dużą rolę w przemyśle oraz codziennym życiu. 

W związku z rosnącą ilością śmieci, zainteresowanie segregacją odpadów oraz skupami surowców wtórnych wzrosło w porównaniu do poprzednich dekad. Nie tylko ze względu na coraz większą świadomość ekologiczną społeczeństwa oraz wiedzę na temat odpowiednich surowców nadających się do recyklingu, ale również z uwagi na aspekty ekonomiczne. Stąd też powstaje coraz więcej skupów surowców wtórnych. 

Definicja odzysku materiałów i rodzaje surowców wtórnych

 

Zgodnie z nazewnictwem, które zostało zdefiniowane w Ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, odzysk oznacza „jakikolwiek proces, którego głównym wynikiem jest to, aby odpady służyły użytecznemu zastosowaniu przez zastąpienie innych materiałów”. Z kolei odzysk materiałów definiuje się jako „proces obejmujący takie działania jak recykling oraz przygotowanie odpadów do ponownego użycia”. Skupy surowców wtórnych działają zgodnie z selekcją odpadów - podziałowi odpadów na możliwe do przetworzenia oraz nienadające się do przerobu. 

Surowce wtórne w skupach surowców wtórnych dzieli się na dwie główne grupy:

- materiały niemetaliczne, a w nich tworzywa sztuczne, drewno, papier, szkło, kauczuk, tworzywa nylonowe,

- metale, a w tym również metale kolorowe jak aluminium oraz cynk.

Metalami, które można oddawać do skupów surowców wtórnych i recyklingu, są konkretne surowce: aluminium, stal, mosiądz, żeliwo, żelazo, miedź, ołów. Do surowców wtórnych zalicza się także metale szlachetne takie jak złoto, srebro, platyna.

Posiadając odpady nadające się do recyklingu, warto skorzystać z giełdy odpadów, która jest w stanie zapewnić szybką i korzystną cenowo sprzedaż czy kupno odpadu. Giełda odpadów łączy partnerów biznesowych, zapewniając szybkie i bezpieczne wystawienie odpadów oraz ich sprzedaż.

Jakich materiałów nie można oddać do skupu surowców wtórnych?

 

Punkt skupu surowców wtórnych nie przyjmie wszystkich surowców, gdyż nie nadają się one do ponownego wykorzystania. Nie mogą być recyklowane, stąd nie powinny trafić do skupu surowców wtórnych. Odpadów, których nie można oddać do punktu skupu surowców wtórnych i należy je wyrzucić do pojemników na odpady zmieszane, to między innymi:

- opakowania składające się z plastiku oraz papierów, które miały kontakt z tłuszczami,

- lakierowany oraz kredowany papierów,

- opakowania złożone z wielu materiałów (np. kartony tetrapak),

- ceramika.

Zalety recyklingu i działania giełdy odpadów


Recykling odpadów z pomocą skupów odpadów wtórnych odgrywają dużą rolę w gospodarce odpadami. WasteMaster pozwala tysiącom klientów w znajdowaniu najlepszych sprzedawców oraz odbiorów odpadów wtórnych. Oszczędzane są przy tym tysiące ton materiałów, które byłyby składowane, albo spalone, emitując gazy oraz pyły szkodliwe dla ludzi oraz środowiska. Giełda odpadów i skupy surowców wtórnych przynoszą firmom oszczędności finansowe, wykorzystując odpady ponownie i przy tym znajdują recyklerów działających zgodnie z normami prawnymi.

Punkty skupy surowców wtórnych polecane przez WasteMaster posiadają potrzebne zezwolenia na skupowanie i gromadzenie odpadów, dysponując przy tym odpowiednim terenem oraz specjalistycznym sprzętem pozwalającym na bezpieczne składowanie odpadu. Następnie takie odpady przekazywane są do zakładów papierniczych, hut czy innych zakładów, które zajmują się recyklingiem. Punkty skupu surowców wtórnych dodatkowo są w stanie zapewnić zagospodarowanie odpadu wraz z obsługą transportową, jak i możliwość wydzierżawienia kontenerów oraz pojemników na odpady. W taki sposób skupy surowców wtórnych stanowią jedno z ważniejszych ogniw w łańcuchu odpowiedzialnego i poprawnego gospodarowania odpadami.

Zastosowanie materiałów wtórnych

 

Stosowanie materiałów z odzysku to nie tylko oszczędność ekonomiczna, ale przede wszystkim dbanie o środowisko. Dzięki skupom odpadom wtórnych i recyklerom powstają półprodukty oraz produkty, które potem wykorzystywane są na co dzień – korzystają z nich między innymi branże opakowaniowe, budowlane, odzieżowe, zabawkarskie, motoryzacyjne, a także logistyczne i inne. 

Korzystanie z giełdy odpadów Waste Master, jak i z punktów skupów surowców wtórnych, pozwala firmom na znalezienie wielu materiałów do przetworzenia. Z odpadów przeznaczonych do recyklingu można tworzyć papier ksero oraz do gazet, kuchenny, toaletowy, torebki i wypełniacze do przesyłek. Skup materiałów wtórnych przyjmuje także metale i oddaje je do sprzedaży. Odzysk materiałów metalowych pozwala na ich przetworzenie na puszki czy elementy konstrukcyjne do pojazdów, statków czy samolotów. Poza tym z metali z odzysku powstają też narzędzia i przewody elektryczne. Tak przeprowadzany recykling z pomocą giełdy odpadów oraz skupów odpadów wtórnych, niesie mnóstwo korzyści dla przyrody, gospodarki oraz finansów osób prywatnych i przedsiębiorstw.

Zalety skupu materiałów wtórnych i zastosowania materiałów z odzysku

 

W związku z tym, że na planecie przybywa coraz więcej śmieci, należy stosować się do zasad prowadzenia odpowiedzialnej działalności gospodarczej oraz odpowiedzialnego gospodarowania odpadami w codziennym życiu. Giełdy odpadów oraz skupy mają ogromne znaczenie w temacie ochrony środowiska dla naszego społeczeństwa, jak i przyszłych pokoleń. 

Korzystanie z giełd odpadów oraz skup i sprzedaż surowców wtórnych pozwala zmniejszyć ilość zanieczyszczeń oraz zaoszczędzić wiele pieniędzy na produktach lub półproduktach potrzebnych w przemyśle. Poza tym oszczędza się surowce odnawialne i nieodnawialne. Recykling i korzystanie z giełdy odpadów ma również bezpośredni wpływ na jakość powietrza oraz gleby, gdyż wytwarzanie produktów lub półproduktów całkowicie od zera powoduje powstawianie dużej ilości różnego rodzaju zanieczyszczeń, o wiele więcej niż w przypadku używania materiałów z recyklingu. 

Ekonomiczne zalety wykorzystania surowców wtórnych

 

Oprócz eliminacji nadmiernego gromadzenia odpadów, a także zanieczyszczenia środowiska, giełdy oraz skupy surowców wtórnych, przyczyniają się do efektów gospodarczych. Między innymi jest to zwiększenie bazy surowcowej, zmniejszenie wykorzystania kapitału i energii, a także zużycia materiału i kosztów produkcji. 

Materiały pochodzące z recyklingu można taniej odkupić z giełdy czy skupu surowców wtórnych. Jest to tańsze rozwiązanie niż wydobycie surowców czy ich zakup. Dodatkowo wydobycie wykorzystuje dodatkowe zasoby – takie jak woda, energia czy surowce pierwotne. Skrócony jest także proces produkcji oraz nakład pracy. Ponowne wykorzystanie surowców eliminuje koszty wywozu odpadów na składowiska oraz koszty ich utrzymania. 

Współpraca z Giełdą Odpadów WasteMaster

 

Giełda Odpadów WasteMaster przeznaczona jest dla firm oraz osób prywatnych gospodarującymi odpadami, w tym przypadku zarządzaniem surowcem wtórnym. Skup pozwala na sprzedaż odpadu lub jego zakup z dowolnego regionu. Dzięki temu rozwiązaniu możesz dotrzeć z ofertą do wielu klientów lub zakupić surowiec na giełdzie i przeznaczyć go do przetworzenia. Wystarczy, że wypełnisz formularz składający się z podstawowych informacji – typu odpadu, jego ilości oraz krótkiego opisu. Nasi konsultanci rozpoczną poszukiwania najlepszego punktu skupu surowców wtórnych, oferujących najkorzystniejszą propozycję. Nie musisz martwić się o prowadzenie negocjacji, gdyż zrobimy to za Ciebie i postaramy się znaleźć atrakcyjne rozwiązanie dla dwóch stron. Oferujemy także monitorowanie całego procesu i pomoc w jego rozliczeniu. 

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Złożyłam zamówienie na odbiór odpadów do recyklingu za pomocą giełdy odpadów. Szybko i sprawnie, nie narzekam, bo wolę to niż rozmowę z konsultantem :)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Doceniam giełdę odpadów za to, że sama mogę znaleźć skup, który oferuje korzystne ceny za surowce wtórne. Polecam serdecznie

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z giełdy odpadów Waste Master, kiedy ma się dużo rzeczy, które nadają się do recyklingu. Dzięki temu dowiedziałem się, że w mojej okolicy istnieje wiele skupów surowców wtórnych, o których wcześniej nie miałem pojęcia.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Trochę czasu zajęło mi znalezienie WasteMaster w sieci, lecz nie żałuję poświęconego chwil, bo przez to doradcy od paru miesięcy wyszukują mi różne usługi dla mojej firmy.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Ekipa doradców w tej firmie pomagała mi już nieraz. Tym razem szukałem dobrego skupu surowców wtórnych . Szybka i miła obsluga, to ich cechuje.

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon