Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Złotoryi

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najszybciej znaleźć skup makulatury w Złotoryi?

Nie jesteś pewien, gdzie oddać makulaturę w Złotoryi? Czy Twój najbliższy skup jest najtańszy? Czy każdy skup obowiązuje identyczny cennik? Tutaj po raz kolejny przydadzą się usługi WasteMaster. Za pomocą naszej aplikacji, jesteśmy w stanie szybko i rzetelnie przeprowadzić research dotyczący Twojej lokalizacji. Wejdź na naszą platformę w kategorię skupu makulatury w Złotoryi i wypełnij formularz lub wykonaj telefon! Na Twoim mailu szybko znajdziesz wycenę swoich śmieci, a po krótkim czasie także listę skupów makulatury w Złotoryi, z których opłaca się skorzystać! Działanie aplikacji jest podobne - wystarczy ją otworzyć na poziomie wyszukiwarki lub pobrać, dodać zlecenie, a następnie przydzielony Opiekun Klienta zacznie sortowanie dostępnych ofert i będzie przesyłał do Ciebie najtrafniejsze ogłoszenia od skupów makulatury w Złotoryi. To wszystko! Określ dokładnie typ swoich odpadów papierowych, a także przedziały cenowe, a my zajmiemy się wszystkim! To, jaką decyzję podejmiesz, jest tylko i wyłącznie Twoim wyborem. My jedynie dostarczamy możliwości. Warto wykorzystać naszą bazę informacyjną, ponieważ nie zawsze okoliczne placówki oferujące skup i odbiór makulatury w Złotoryi są najtańsze. Ceny są wyjątkowo zmienne w zależności od np. województwa. Dlatego, żeby nie marnować czasu - zgłoś się do nas i za darmo otrzymaj istotną pomoc w zarządzaniu odpadami!

Najważniejsze informacje dotyczące makulatury w Złotoryi

Masz sporo makulatury? Nie wiesz, jak nią zarządzać, co z nią zrobić? Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się najistotniejszych informacji! Czym właściwie jest makulatura? Są to zniszczone lub zużyte wyroby papiernicze, które przerabia się w procesie recyklingu, tak aby wykorzystać je raz jeszcze. Jeśli posiadasz małe ilości starych gazet lub kartonów - nie musisz ich od razu wywozić do skupu makulatury w Złotoryi, wystarczy oddać je do punktu typu PSZOK albo wyrzucić do pojemnika na papier. Jednak w momencie, kiedy posiadasz duże masy makulatury - niezbędny jest jej wywóz do odpowiedniej placówki. Warto także zastanowić się nad odbiorem makulatury w Złotoryi, w przypadku naprawdę dużych ładunków. Czy praca takiego skupu jest efektywna? Zdecydowanie! Średnio, szacuje się, że Polak wytwarza rocznie 143 kg papierowych odpadów, zatem siódemka osób zużywa ok. tonę papieru. W skupie makulatury w Złotoryi z takiej ilości można wytworzyć ok. 900 kg odzyskanego papieru. Zakłada się, że tona tego materiału to życie ok. 14 drzew. Czyli jeśli siódemka osób przekaże swoją makulaturę do skupu, może w ten sposób ocalić 13/14 drzew! Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej - w podanym tekście zawarliśmy wskazówki, jak znaleźć najkorzystniejsze skupy makulatury w okolicy!

Co dobrze wiedzieć o recyklingu makulatury w Złotoryi?

Aby dopełnić wiedzy o makulaturze, warto dowiedzieć się więcej o jej utylizacji i recyklingu. Po odebraniu od klienta, makulatura jest składowana w papierni, a następnie segregowana na poszczególne typy. Potem odbywa się rozwłóknianie na poszczególne włókna oraz przeprowadza się odbarwianie. Kolejnym etapem jest wyłapywanie zanieczyszczeń oraz zagęszczanie masy celulozowej. Kolejny raz następuje proces odbarwienia, bielenia oraz nasycania odpowiednimi związkami chemicznymi. W ten sposób wytwarza się papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą, kartony opakowaniowe. Szacuje się, że odzyskany w ten sposób materiał można przetwarzać jeszcze 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytkowania. Posiadasz sporo makulatury? Pamiętaj o kwestiach ekologicznych i zawoź ją do skupów! Jeśli wciąż nie wiesz gdzie najlepiej oddać makulaturę w Złotoryi – skontaktuj się z WasteMaster. Bez pobierania opłat znajdziemy dla Ciebie najlepsze placówki!

Co weźmie od Ciebie skup makulatury w Złotoryi?

W skupie makulatury w Złotoryi zostaną przyjęte oczywiście materiały papierowe, celulozowe. Jednak co konkretnie? Wszystkie kartony, tektury, makulatura opakowaniowa, papier kredowy, ścinki drukarskie, poprodukcyjne etc. Wiedza, co dokładnie może przyjąć od nas dany skup, jest bardzo istotna, dlatego warto zwracać uwagę na rodzaj materiału papierowego, którym dysponujemy, jednak o poszczególnych typach będzie mowa w następnych częściach. Wartym odnotowania jest także to, czego nie możemy zawieźć do skupu makulatury w Złotoryi. Wszelkie zanieczyszczone, spleśniałe, zaolejone, woskowane, czy pokryte substancjami niebezpiecznymi materiały, nie zostaną przyjęte. Co do ceny - im lepszej jakości odpad posiadasz, tym większą cenę możesz uzyskać!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Złotoryi?

Najefektywniejszą metodą organizacji odbioru makulatury w Złotoryi, jest skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi eksperci świetnie znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących gospodarowania odpadami. A Ty bezpłatnie możesz użyć ich wiedzy i doświadczenia! Zadzwoń do naszych konsultantów, zgłoś się za pomocą formularza zgłoszeniowego albo po prostu użyj naszej aplikacji. Każda z powyższych dróg służy do przekazania danych o posiadanym odpadzie oraz Twoich indywidualnych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Złotoryi. Współpracujemy jedynie z profesjonalnymi placówkami, które działają w legalny i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej pytań dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Złotoryi - zadzwoń do nas!

Jakim rodzajem makulatury dysponujesz?

Jest to następna bardzo znacząca kwestia, ponieważ od niej zależy kwota, którą otrzymasz (lub będziesz musiał uiścić) w skupie makulatury w Złotoryi. Kategoryzacja odpadów papierowych jest dość skomplikowana, ponieważ wyróżnia się ok. 54 rodzaje makulatury. Dla uproszczenia stosuje się jednak 4 najbardziej ogólne kategorie. Nie we wszystkich przypadkach są one respektowane w skupach makulatury w Złotoryi, jednak pomagają one w określeniu "wartości" przywiezionego materiału. Im materiał jest wyższej klasy - tym więcej otrzymamy za niego w skupie. Zatem istnieją następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli przeróżne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. W WasteMaster stosujemy jeszcze prostszą technikę podziału odpadów papierowych. Na postawie przeprowadzonych transakcji możemy wyróżnić: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregowaną. Jeżeli chcesz zorganizować odbiór innej makulatury w Złotoryi - skontaktuj się z nami, a wspólnie zorganizujemy wycenę i transport!

Jak wyglądają ceny skupu makulatury w Złotoryi?

Trudno dokładnie dookreślić ceny skupu makulatury w Złotoryi. Są one zależne głównie od rodzaju odpadu, ilości oraz Twojego adresu. Warto na samym początku zaznaczyć, że nie istnieją jednolite ceny skupu makulatury. W poszczególnych województwach sytuacja może wyglądać bardzo różnie. Zazwyczaj w okolicy sporych aglomeracji miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to zasada. Wszystko zależy od lokalnego rynku. Dla zobrazowania warto przywołać cenę za kilogram gazet - 0,20 zł/netto oraz najtańszy kilogram kartonu - 0,15 zł/netto. Czasami trzeba zapłacić za możliwość skupowania materiałów - jest to związane ze stanem przywiezionych papierów lub z lokalnymi możliwościami przeprowadzenia recyklingu. Warto mieć w pamięci, że dzisiejsze warunki ekonomiczne zmuszają czasem skupy do przyjmowania odpadów za darmo, dlatego warto skorzystać z rzetelego źródła danych dotyczących cen w skupach. Nie martw się - nasi eksperci precyzyjnie dokonują wyceny makulatury, wystarczy się z nami skontaktować, a dowiesz się wszystkiego!

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce zobowiązują wytwórców odpadów do prowadzenia dokumentacji utylizacji swoich śmieci. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - koniecznie pamiętaj o bieżącym wypełnianiu BDO. Ponadto musisz oddać Kartę Przekazania Odpadu członkowi ekipy wywozowej, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Złotoryi. Osoby fizyczne nie muszą wypełniać tego rodzaju obowiązków, jednak muszą uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem zgodnie z prawem przeprowadzonej transakcji. Osoby fizyczne powinny także odebrać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wyżej wymienionych druków operuje systemem kodów odpadów (wprowadzonych mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której przynależy makulatura jest oznaczana numerem 3. Przykładowym oznaczeniem numerycznym może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Reszta oznaczeń znajduje się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej platformie.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam cieplutko! Nie myślałam, że faktycznie się wywiążą ze swoich zobowiązań, a tu proszę! Zdecydowanie warto szukać skupów makulatury w Złotoryi z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że trafiłem na coś takiego, jak WasteMaster! Zaoszczędziłem ogromną ilość czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaoszczędziłam dużo czasu, dzięki WasteMaster. Na ich aplikacji znalazłam dosłownie w parę chwil interesujące skupy makulatury w Złotoryi! Polecam szczerze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster mogę odetchnąć i nie tracić czasu na szukanie odpowiedniego skupu makulatury w Złotoryi. W pełni im ufam - nigdy mnie nie zawiedli. Sprzedałam już z ich pomocą, kilkaset kilogramów tektury litej!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Makulatura była zawsze problematyczna. Gdzie uda mi się otrzymać pieniądze za dostarczone kartony? Czy to w ogóle jest opłacalne? Dzięki WasteMaster nie mam już takich zmartwień. Jeden telefon i już wiem, gdzie podjechać z ładunkiem!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon