Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Chojnowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Gdzie oddać makulaturę w Chojnowie?

Tego rodzaju odpad oddajemy oczywiście do skupu odpadów makulatury w Chojnowie. Jednak w jaki sposób wyszukać ten, który oferuje najlepsze ceny? A może bardziej od ceny interesuje Cię korzystny transport do placówki? W zależności od Twoich wymagań nasi eksperci dopasują do nich konkretne placówki. W zależności od tego, jaką drogę kontaktu wybierzesz (formularz, rozmowa, aplikacja), taki będzie wygląd naszej usługi. Zarówno numer telefonu, jak i formularz znajduje się na naszej stronie w interesującej Cię ofercie. Wybierając tę metodę, musisz mieć na uwadze, że ważne jest podanie dokładnych danych oraz konkretnych wymagań dotyczących sprzedaży makulatury w Chojnowie. Po udzieleniu informacji nasi eksperci wycenią odpady makulatury w Chojnowie oraz stworzą listę kompatybilnych z Twoimi wymaganiami skupów. Drugim sposobem skorzystania z bezpłatnych usług od WasteMaster jest wykorzystanie aplikacji. Ją również wyszukasz na stronie, jednak nie musisz jej pobierać – wystarczy ją otworzyć na poziomie przeglądarki. Tam samodzielnie dodajesz ogłoszenie, zdjęcie i opis oraz informację o lokalizacji. Przedzielony do Ciebie Opiekun Klienta będzie kierował na Twoje kontro trafne oferty skupu makulatury w Chojnowie. Pamiętaj, że nasze usługi są absolutnie darmowe!

W jaki sposób najszybciej zorganizujesz odbiór makulatury w Chojnowie?

Najszybciej i najsprawniej zrealizujesz odbiór makulatury w Chojnowie z pomocą WasteMaster! Nasi wyspecjalizowani eksperci, w krótkim czasie wyszukają dla Ciebie najbliższe firmy oferujące tego typu rozwiązania. Bezpłatnie skorzystaj z naszej infolinii, formularza zgłoszeniowego lub aplikacji. Za pomocą tych narzędzi przekaż nam informacje o swoich odpadach i preferencjach dotyczących wywozu do skupu makulatury w Chojnowie. Nasze usługi są całkowicie darmowe, a dzięki nim masz szansę na znaczne przyśpieszenie realizacji odbiory makulatury w Chojnowie. Współpracujemy tylko z zawodowcami, więc możemy zagwarantować wysoką jakość usług!

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce obligują wytwórców odpadów do konkretnej dokumentacji utylizacji swoich śmieci. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo lub jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha grutnów - koniecznie miej w pamięci bieżące uzupełnianie BDO. Ponadto musisz oddać Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Chojnowie. Osoby fizyczne nie muszą wypełniać tego typu obowiązków, jednak powinny uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem zgodnie z prawem przeprowadzonej transakcji. Osoby fizyczne powinny także odebrać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wcześniej wymienionych druków operuje systemem kodów odpadów (wprowadzonych za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której należy makulatura jest oznaczana numerem 3. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Reszta oznaczeń znajduje się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej platformie.

Jakie typy makulatury wyróżniamy?

Wcześniej już zostało napisane, jakie materiały możesz zostawić w placówkach skupujących odpady makulatury w Chojnowie, jednak warto oprócz tego znać podstawowe rodzaje makulatury. Jest to dość skomplikowana sprawa, ponieważ szacuje się, że istnieje 54 rodzajów makulatury, jednak dla uproszczenia stosuje się podział na 4 kategorie. Nie zawsze są one wyodrębnione w skupach makulatury w Chojnowie, jednak właśnie od konkretnego rodzaju zależy cena skupu makulatury. Im materiał jest "mocniejszy", tym droższy powinien być w skupie makulatury w Chojnowie. Zatem można wymienić następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli przeróżne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jednak, aby jak najmocniej uprościć powyższą klasyfikację, w WasteMaster powołaliśmy do funkcjonowania własny podział na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury służące do produkcji opakowań, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. Jeżeli dysponujesz innymi materiałami - skontaktuj się z nami, z pewnością pomożemy Ci i w rozpoznaniu typu makulatury, i w wycenie!

Co wpływa na wysokość cen skupu makulatury w Chojnowie

Na cenę skupu makulatury w Chojnowie wpływa bardzo wiele czynników. Przede wszystkim masa papieru, którą zawozisz do placówki utylizującej, rodzaj odpadu oraz to, jakiej jest on jakości i czy jest on zanieczyszczony. Dodatkowo, jeżeli realizujesz odbiór odpadów, Twoja lokalizacja może być najważniejsza w kwestii ustalania ceny. Im dalej od skupu - tym większa kwota na rachunku. Jednak ceny nie są stałe w skali kraju, niektóre województwa są droższe od innych, a jest to powiązane z kosztami utrzymania papierni i punktów recyklingu. Także obecny kryzys energetyczny może wpłynąć negatywnie na wysokość cen w skupach. Dlatego tam, gdzie kiedyś mogliśmy sprzedać gazety - teraz możliwe, że trzeba będzie dopłacić do ich recyklingu. Jednak są to indywidualne wypadki. Placówki w dużych aglomeracjach miejskich także mają inny system wycen. Aby zobrazować przykładowe ceny konkretnych materiałów możemy podać cenę sprzedaży gazet - 0,20 zł/kg netto oraz kartonów - 0,15 zł.kg netto (choć są one najtańszym materiałem, więc czasem trzeba zapłacić za ich przerobienie). Z powodu aktualnej sytuacji na rynku, warto obserwować zmieniające się ceny - dlatego zadzwoń do WasteMaster, aby zawsze mieć najświeższe dane!

Co warto wiedzieć o makulaturze w Chojnowie - najważniejsze informacje

Makulatura jest bardzo powszechnie występującym rodzajem odpadu - spotykamy się z nią na co dzień, często ją zbieramy, a także staramy się nie marnować papieru etc. Jednak czym w istocie jest makulatura? Jest to pozostałość będąca zużytymi lub zniszczonymi materiałami papierniczymi, które można przekształcić w procesie recyklingu w taki sposób, aby mogły zostać raz jeszcze wykorzystane. Jeśli jesteś w posiadaniu niewielkich ilości starych gazet, kartonów czy tektury - możesz je zwyczajnie wyrzucić do kosza "na papier" lub zawieźć do PSZOK-u, jednak w przypadku kiedy masz duże ilości tego odpadu, koniecznie oddaj je do skupu makulatury w Chojnowie. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ statystyczna osoba w Polsce zużywa rocznie ok. 143 kg papieru. Zatem siedem osób może zużytkować ok. tonę materiałów papierowych. Jeżeli całą tonę wywieźlibyśmy do skupu makulatury w Chojnowie, można by z niej odzyskać ok. 900 kg papieru. Oblicza się, że taka liczba odpowiada mniej więcej 13-14 drzewom. Tak niewielki gest jest w stanie ograniczyć w widoczny sposób wyręb lasów - nawet w skali lokalnej! Chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu? A może zastanawiasz się, jak zorganizować odbiór makulatury w Chojnowie? Czytaj do końca, a dowiesz się najważniejszego!

Recykling makulatury w Chojnowie- w jaki sposób jest przeprowadzany?

Kolejnym niezwykle interesującym zagadnieniem jest proces recyklingu makulatury. Warto wiedzieć więcej o tym procesie, ponieważ dzięki niemu ratuje się setki drzew. Po tym, jak odpady zostaną dostarczone do skupu makulatury w Chojnowie, są one składowane i sortowane. Następnie odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie, a następnie barwienie po raz kolejny. Pozyskane w ten sposób włókna są czyszczone i ponownie barwione, bielone oraz nasycane odpowiednimi związkami chemicznymi. Później przekształca się tę masę celulozową na najróżniejsze przedmioty. Na nowy papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą lub kartony opakowaniowe. Szacuje się, że tak odzyskany papier może zostać poddany od 6 do 7 razy recyklingowi, zanim przestanie się nadawać do użytku. Zatem jest to niezwykle wydajny proces, prawda? Jeśli wciąż się zastanawiasz gdzie oddać makulaturę w Chojnowie - nie zwlekaj! Skorzystaj z naszych usług i bezpłatnie zorganizuj wywózkę lub sprzedaż papieru do skupu!

Jakie materiały przyjmie skup makulatury w Chojnowie?

Na samym początku warto podkreślić, jakie materiały przyjmie od nas skup makulatury w Chojnowie. Są to oczywiście surowce papierowe, ale czy tylko zużyte gazety? Zdecydowanie nie! Skupu zabiorą od nas m.in. kartony, tekturę falistą, litą i inne rodzaje makulatur opakowaniowych, papier kredowy, gazety, ścinki drukarskie i poprodukcyjne oraz makulaturę z selektywnej zbiórki. Warto podkreślić, że w skupie makulatury w Chojnowie nie możemy pozostwić żadnych zatłuszczonych lub zanieczyszczonych materiałów celulozowych. Zatem papier nasączony niebezpiecznymi substancjami, zatłuszczony, woskowany, spleśniały czy zaolejony – na pewno zostanie odrzucony.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie myślałam, że darmowe usługi mogą być tak efektywne. Dosłownie w kilka minut przeprowadzili mi wycenę zużytego papieru kredowego, a po krótkim oczekiwaniu wysłali listę skupów makulatury w Chojnowie. Niesamowite!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać z rozmowy telefonicznej, Panowie na infolinii są bardzo pomocni i w dodatku wycenili moją makulaturę w zaskakująco krótkim czasie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W moim zakładzie produkujemy codziennie mnóstwo ścinek papierowych, które muszę regularnie wywozić. Dzięki WasteMaster wyszukałam firmę odbierającą makulaturę, która wykonuje za mnie ten obowiązek!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam cieplutko! Nie myślałam, że rzeczywiście się wywiążą ze swoich zobowiązań, a tu proszę! Zdecydowanie warto szukać skupów makulatury w Chojnowie z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mili konsultanci odpowiedzieli na wszystkie moje pytania i wątpliwości dotyczące odbioru makulatury w Chojnowie. Jestem bardzo zadowolona!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon