Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Sulechowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co warto wiedzieć o makulaturze w Sulechowie - najważniejsze informacje

Makulatura jest bardzo powszechnie występującym rodzajem odpadu - spotykamy się z nią na co dzień, często ją zbieramy, a także staramy się nie marnować papieru etc. Jednak czym w zasadzie jest makulatura? Jest to pozostałość będąca zużytymi lub zniszczonymi materiałami papierniczymi, które można przekształcić w procesie recyklingu w taki sposób, aby mogły zostać raz jeszcze wykorzystane. Jeśli jesteś w posiadaniu niewielkich ilości starych gazet, kartonów czy tektury - możesz je zwyczajnie wyrzucić do kosza "na papier" lub wywieźć do PSZOK-u, jednak w przypadku kiedy masz duże ilości tego odpadu, koniecznie oddaj je do skupu makulatury w Sulechowie. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ statystyczna osoba w Polsce zużywa przez rok ok. 143 kg papieru. Zatem siedem osób jest w stanie zużytkować ok. tonę materiałów papierowych. Jeżeli cała tona zostałaby przewieziona do skupu makulatury w Sulechowie, można by z niej odzyskać ok. 900 kg papieru. Szacuje się, że taka liczba odpowiada mniej więcej 13-14 drzewom. Tak niewielki gest jest w stanie ograniczyć w widoczny sposób wycinkę lasów - nawet w skali lokalnej! Chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu? A może zastanawiasz się, jak zorganizować odbiór makulatury w Sulechowie? Czytaj do końca, a dowiesz się najważniejszego!

Co przyjmie skup makulatury w Sulechowie?

Skup makulatury w Sulechowie przyjmie oczywiście przedmioty papierowe. Ale czy każdy możliwy? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy zostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z którą chcemy współpracować. Przykładami odpadów, które przyjmie od nas skup makulatury w Sulechowie są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie etc. Z kolei nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasączone niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być odpowiedniej jakości!

Gdzie najlepiej oddawać makulaturę w Sulechowie?

Oczywistym jest, że makulaturę zawozimy do placówki skupującej odpady makulatury w Sulechowie. Jednak, jak znaleźć skup, w którym są najkorzystniejsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster może się przydać! Zadzwoń do nas lub prześlij formularz zgłoszeniowy (wszystkie informacje kontaktowe wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najpotrzebniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi specjaliści wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury w Sulechowie, a także określą prawdopobną wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana na skrzynkę mailową. Wybierając ten typ korzystania z naszych usług, pamiętaj, że informacje, które nam przekazujesz są kluczowe. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne używanie aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją na poziomie przeglądarki (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz zamieścić zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia z zakresu makulatury w Sulechowie. W zależności od tego, czy jesteś zainteresowany najbliższymi skupami makulatury w Sulechowie, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie dopasowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest kompletnie darmowa, zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu klienta i zoptymalizowaniu gospodarki odpadowej w Polsce. Nie marnuj czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najlepszego skupu makulatury w Sulechowie!

Co trzeba wypełnić?

Aby legalnie sprzedać bądź wywieźć do skupu swoje odpady, należy wypełnić kilka formalności. Jest to związane z systemem zapobiegania zanieszczyczania środowiska i bezprawnego obrotu śmieciami. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - koniecznie ewidencjonuj odpady w BDO. Za brak prowadzenia w tym systemie aktualnej ewidencji odpadowej grożą naprawdę duże kary. Dodatkowo, jeśli realizujesz odbiór makulatury w Sulechowie, musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu. Osoby prywatne są zwolnione z obu obowiązków, jednak są zobligowane do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność dokonanej transakcji. Powinny otrzymać również Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie powyższe dokumenty operują systemem kodów odpadów, który został wprowadzony mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w 2020 roku. Grupa pozostałości celulozowych oraz drewnianych otrzymała swoją odrębną kategorię - jest oznaczana nr 3. Zatem przykładowy kod będący odpowiednikiem mechanicznie wydzielonych odrzutów z przeróbki makulatury i tektury to 03 03 07. W razie jakichkolwiek pytań - zadzwoń do nas! Pomagamy także w kwestiach formalnych.

Co dobrze wiedzieć o recyklingu makulatury w Sulechowie?

Aby dopełnić wiedzy o makulaturze, warto wiedzieć więcej o jej utylizacji i recyklingu. Po odebraniu od klienta, makulatura jest przechowywana w papierni, a następnie segregowana na poszczególne rodzaje. Następnie odbywa się rozwłóknianie na poszczególne włókna oraz przeprowadza się odbarwianie. Kolejnym etapem jest usuwanie zanieczyszczeń oraz zagęszczanie masy celulozowej. Kolejny raz następuje proces odbarwienia, bielenia oraz nasycania odpowiednimi związkami chemicznymi. W ten sposób produkuje się papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą, kartony do opakowań. Zakłada się, że odzyskany w ten sposób materiał można przerabiać jeszcze 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytkowania. Posiadasz sporo makulatury? Pamiętaj o ekologii i zawoź ją do skupów! Jeśli wciąż nie wiesz gdzie najlepiej oddać makulaturę w Sulechowie – skontaktuj się z nami. Bezpłatnie znajdziemy dla Ciebie najlepsze placówki!

W jaki sposób najszybciej zorganizujesz odbiór makulatury w Sulechowie?

Najszybciej i najsprawniej zrealizujesz odbiór makulatury w Sulechowie z pomocą WasteMaster! Nasi specjaliści, w krótkim czasie wyszukają dla Ciebie okoliczne firmy oferujące tego typu możliwości. Za darmo skorzystaj z naszej infolinii, formularza zgłoszeniowego lub aplikacji. Za pomocą tych narzędzi przekaż nam informacje o swoich odpadach i wymaganiach dotyczących wywozu do skupu makulatury w Sulechowie. Nasze usługi są kompletnie darmowe, a dzięki nim masz szansę na znaczne skrócenie realizacji odbiory makulatury w Sulechowie. Współpracujemy tylko z profesjonalistami, więc możemy zagwarantować najwyższą jakość usług!

Jakie typy makulatury wyróżniamy?

Wcześniej już zostało napisane, jakie materiały możesz zostawić w placówkach skupujących odpady makulatury w Sulechowie, jednak warto oprócz tego znać podstawowe typy makulatury. Jest to dość skomplikowana sprawa, ponieważ przyjmuje się, że istnieje 54 rodzajów makulatury, jednak dla ułatwienia stosuje się podział na 4 kategorie. Nie zawsze są one wyodrębnione w skupach makulatury w Sulechowie, jednak właśnie od konkretnego rodzaju zależy cena skupu makulatury. Im materiał jest "mocniejszy", tym bardziej opłacalny powinien być w skupie makulatury w Sulechowie. Zatem można wymienić następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli przeróżne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jednak, aby jak najmocniej uprościć powyższą kategoryzację, w WasteMaster stworzyliśmy własny podział na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury służące do produkcji opakowań, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. Jeżeli dysponujesz innymi materiałami - skontaktuj się z nami, z pewnością pomożemy Ci i w identyfikacji, i w wycenie!

Cena skupu makulatury w Sulechowie

Jeśli chodzi o ceny skupu makulatury w Sulechowie są one bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, ile makulatury posiadasz, jakiego jest typu oraz gdzie zamierzasz ją zutylizować. Wbrew pozorom, nie istnieją jednolite stawki na terenie całego kraju. Zazwyczaj kwoty są większe w okolicy dużych miast. Przykładowo: za kilogram gazet możemy otrzymać 0,20 zł/netto, najtańszym surowcem jest karton, jeżeli jest on zanieczyszczony, trzeba dodatkowo opłacić jego utylizację, a jeśli jest czysty, to możemy za niego dostać 0,15 zł/kg netto. Pod uwagę należy również wziąć aktualne warunki ekonomiczno-gospodarcze, także przez nie część skupów jest zmuszona do bezpłatnego lub nawet odpłatnego odbierania odpadów od klientów. Dlatego zanim podejmiesz współpracę, warto się zorientować, jak wygląda sytuacja w tej indywidualnej kwestii. Jeżeli potrzebujesz rady w wycenie swojego odpadu, zachęcamy do korzystania z doradztwa WasteMaster. Bezpłatnie pomożemy Ci w wycenie makulatury!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z apki! Jest bardzo łatwa w obsłudze i dzięki niej szybko dotarłem do fajnych skupów makulatury w Sulechowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem sprzedać stare gazety, ale kompletnie nie wiedziałem gdzie oddać makulaturę w Sulechowie. Zadzwoniłem do WasteMaster i w kilka chwil, lista placówek była już na moim mailu. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z apki! Jest bardzo łatwa w obsłudze i dzięki niej szybko dotarłem do interesujących skupów makulatury w Sulechowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto było skorzystać! Naprawdę pracują jak profesjonaliści i do w dodatku za darmo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wyszukali dla mnie wartościowe skupy makulatury w Sulechowie, jestem bardzo zadowolony i wiem, że to nie jest moje ostatnie spotkanie z WasteMaster!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon