Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Słubicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co wpływa na wysokość cen skupu makulatury w Słubicach

Na cenę skupu makulatury w Słubicach wpływa bardzo wiele czynników. Przede wszystkim ilość papieru, którą dostarczasz do placówki utylizującej, rodzaj odpadu oraz to, jakiej jest on jakości i czy jest on zabrudzony. Ponadto, jeżeli organizujesz odbiór odpadów, Twoja lokalizacja może być najważniejsza w kwestii ustalania ceny. Im dalej od skupu - tym wyższa kwota na rachunku. Jednak ceny nie są stałe w skali kraju, niektóre województwa są droższe od innych, a jest to powiązane z kosztami utrzymania papierni i punktów recyklingu. Także obecny kryzys energetyczny może wpłynąć negatywnie na wielkość cen w skupach. Dlatego tam, gdzie kiedyś mogliśmy sprzedać gazety - teraz możliwe, że trzeba będzie dopłacić do ich przetworzenia. Jednak są to indywidualne wypadki. Placówki w wielkich aglomeracjach miejskich także mają inne sposoby wycen. Aby zobrazować przykładowe ceny konkretnych materiałów możemy przywołać cenę sprzedaży gazet - 0,20 zł/kg netto oraz kartonów - 0,15 zł.kg netto (choć są one najtańszym odpadem, więc czasem trzeba zapłacić za ich recykling). Z powodu aktualnej sytuacji na rynku, warto obserwować zmieniające się cenniki - dlatego skontaktuj się z WasteMaster, aby zawsze mieć najświeższe dane!

Jakie typy makulatury wyróżniamy?

Wcześniej już zostało napisane, jakie materiały możesz zostawić w placówkach skupujących odpady makulatury w Słubicach, jednak warto oprócz tego znać podstawowe rodzaje makulatury. Jest to dość skomplikowana sprawa, ponieważ szacuje się, że istnieje 54 rodzajów makulatury, jednak dla uproszczenia stosuje się podział na 4 kategorie. Nie zawsze są one wzięte pod uwagę w skupach makulatury w Słubicach, jednak właśnie od danego rodzaju zależy cena skupu makulatury. Im materiał jest "mocniejszy", tym bardziej opłacalny powinien być w skupie makulatury w Słubicach. Zatem można wymienić następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli przeróżne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jednak, aby jak najmocniej uprościć powyższą kategoryzację, w WasteMaster powołaliśmy do funkcjonowania własny podział na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury służące do produkcji opakowań, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. Jeżeli dysponujesz innymi materiałami - skontaktuj się z nami, z pewnością pomożemy Ci i w rozpoznaniu typu makulatury, i w wycenie!

Makulatura w Słubicach – co warto wiedzieć?

Na pewno zetknąłeś się w swoim życiu z makulaturą. Czy to w zakładzie pracy, czy to w czasie porządkowania mieszkania. Makulatura to inaczej zużyte lub niepotrzebne wyroby papiernicze, z których można wyprodukować taki sam lub inny materiał w ramach recyklingu. Jeśli dysponujesz małymi ilościami papieru, starymi gazetami etc. – można po prostu zawieźć je do PSZOK-u lub też wyrzucić do pojemnika na materiały papierowe. Jednak duże zakłady produkcyjne nie mogą skorzystać z takich możliwości. W ich wypadku należy przetransportować zużyty papier do najbliższego skupu makulatury w Słubicach. Dobrym krokiem byłoby również zorganizowanie odbioru makulatury w Słubicach, jeśli dany podmiot dysponuje naprawę dużymi ilościami papierów. Dlaczego w ogóle warto oddawać zużyte materiały do skupów? Przyjmuje się, że tona makulatury to ok. 14 drzew. Przeciętny Polak zużywa w czasie roku ok. 143 kg papieru, zatem w przybliżeniu siódemka osób jest w stanie wytworzyć tonę odpadu papierowego, z którego można wytworzyć ok. 900 kg makulatury. Są to oczywiście uśrednione statystki, jednak warto mieć na uwadze, jak mała ilość osób jest w stanie uratować 14 drzew stosunkowo znikomym wysiłkiem. Chcesz dowiedzieć się więcej o skupach makulatury w Słubicach oraz kwestii recyklingu? Czytaj dalej!

Recykling makulatury w Słubicach- w jaki sposób jest przeprowadzany?

Kolejnym niezwykle interesującym zagadnieniem jest proces recyklingu makulatury. Warto wiedzieć więcej o tym procesie, ponieważ dzięki niemu ratuje się setki drzew. Po tym, jak odpady zostaną dostarczone do skupu makulatury w Słubicach, są one składowane i sortowane. Następnie odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie, a następnie barwienie raz jeszcze. Pozyskane w ten sposób włókna są oczyszczane z zabrudzeń i ponownie barwione, bielone oraz nasycane odpowiednimi związkami chemicznymi. Później przekształca się tę masę celulozową na najróżniejsze przedmioty. Na nowy papier na czasopisma, ręczniki papierowe, tekturę falistą lub kartony opakowaniowe. Określa się, że tak odzyskany papier może zostać poddany od 6 do 7 razy recyklingowi, zanim stanie się niezdatny do użytku. Zatem jest to niezwykle wydajny proces, prawda? Jeśli wciąż się zastanawiasz gdzie oddać makulaturę w Słubicach - nie czekaj! Skorzystaj z naszych usług i za darmo zorganizuj wywózkę lub sprzedaż papieru do skupu!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Słubicach?

Najefektywniejszą metodą realizacji odbioru makulatury w Słubicach, jest skorzystanie z usług od WasteMaster! Nasi eksperci doskonale znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących gospodarowania odpadami. A Ty bezpłatnie możesz użyć ich wiedzy i doświadczenia! Zadzwoń do naszych konsultantów, zgłoś się za pomocą formularza zgłoszeniowego albo po prostu użyj naszej aplikacji. Każda z powyższych dróg służy do przekazania danych o posiadanym odpadzie oraz Twoich indywidualnych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Słubicach. Współpracujemy tylko z profesjonalnymi placówkami, które działają w legalny i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej pytań dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Słubicach - skontaktuj się z nami!

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce zobowiązują wytwórców odpadów do konkretnej dokumentacji utylizacji swoich śmieci. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo lub jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - koniecznie miej w pamięci bieżące uzupełnianie BDO. Ponadto musisz zwrócić Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Słubicach. Osoby prywatne nie muszą wypełniać tego typu obowiązków, jednak powinny uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności przeprowadzonej ze skupem transakcji. Osoby fizyczne powinny także odebrać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wyżej wymienionych druków operuje kodami odpadów (wprowadzonych za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której przynależy makulatura jest oznaczana cyfrą 3. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Pozostałe oznaczenia znajdują się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej platformie.

Co weźmie od Ciebie skup makulatury w Słubicach?

W skupie makulatury w Słubicach zostaną odebrane oczywiście materiały papierowe, celulozowe. Jednak co dokładnie? Wszelkie kartony, tektury, makulatura opakowaniowa, papier kredowy, ścinki drukarskie, poprodukcyjne etc. Wiedza, co dokładnie może przyjąć od nas dany skup, jest bardzo istotna, dlatego warto zwracać uwagę na typ materiału papierowego, którym dysponujemy, jednak o poszczególnych typach będzie mowa w następnych częściach. Wartym odnotowania jest także to, czego nie możemy zawieźć do skupu makulatury w Słubicach. Wszystkie zanieczyszczone, spleśniałe, zaolejone, woskowane, czy nasączone substancjami niebezpiecznymi materiały, nie zostaną przyjęte. Co do ceny - im lepszej jakości odpadem dysponujesz, tym większą cenę możesz uzyskać!

Jak najszybciej znaleźć skup makulatury w Słubicach?

Zastanawiasz się, gdzie oddać makulaturę w Słubicach? Czy Twój najbliższy skup jest najkorzystniejszy? Czy każdy skup obowiązuje identyczny cennik? Tutaj po raz kolejny przydadzą się usługi WasteMaster. Za pomocą naszej aplikacji, jesteśmy w stanie sprawnie i rzetelnie przeprowadzić research dotyczący Twojej lokalizacji. Wejdź na naszą stronę w kategorię skupu makulatury w Słubicach i wypełnij formularz lub wykonaj telefon! Na Twoim mailu szybko znajdziesz wycenę swoich odpadów, a po krótkim czasie także wykaz skupów makulatury w Słubicach, z których opłaca się skorzystać! Działanie aplikacji jest analogiczne - wystarczy ją otworzyć w przeglądarce lub pobrać, dodać zlecenie, a następnie przypisany Opiekun Klienta zacznie sortowanie dostępnych ofert i będzie przesyłał do Ciebie najtrafniejsze ogłoszenia od skupów makulatury w Słubicach. To wszystko! Określ precyzyjnie typ swoich odpadów papierowych, a także przedziały cenowe, a my zajmiemy się wszystkim! To, co zdecydujesz, jest tylko i wyłącznie Twoim wyborem. My tylko dostarczamy możliwości. Warto wykorzystać naszą bazę danych, ponieważ nie zawsze najbliższe placówki oferujące skup i odbiór makulatury w Słubicach są najtańsze. Ceny są bardzo zmienne w zależności od np. województwa. Dlatego, żeby nie tracić czasu - zgłoś się do nas i bezpłatnie otrzymaj istotną pomoc w zarządzaniu odpadami!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mili konsultanci odpowiedzieli na wszystkie moje pytania i wątpliwości dotyczące odbioru makulatury w Słubicach. Jestem bardzo zadowolona!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zadzwoniłem na infolinię i miły Pan Artur wszystko mi wyjaśnił, a nawet wycenił moje kartony. I to całkowicie za darmo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mili konsultanci odpowiedzieli na wszystkie moje pytania i wątpliwości z zakresu odbioru makulatury w Słubicach. Jestem bardzo zadowolona!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zaoszczędziłam dużo czasu, dzięki WasteMaster. Na ich aplikacji znalazłam dosłownie w parę chwil interesujące skupy makulatury w Słubicach! Polecam szczerze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Usługi tego rodzaju to naprawdę rewelacyjna rzecz. Ich aplikacja znacząco poprawiła jakość zarządzania odpadami w mojej firmie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon