Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Ożarowie Mazowieckim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Najważniejsze informacje dotyczące makulatury w Ożarowie Mazowieckim

Masz sporo makulatury? Nie wiesz, jak nią gospodarować, co z nią zrobić? Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się najważniejszych informacji! Czym właściwie jest makulatura? Są to zniszczone lub zużyte wyroby papiernicze, które przetwarza się w procesie recyklingu, tak aby skorzystać z nich raz jeszcze. Jeśli posiadasz małe ilości starych gazet lub kartonów - nie musisz ich od razu zawozić do skupu makulatury w Ożarowie Mazowieckim, wystarczy oddać je do punktu typu PSZOK albo wyrzucić do pojemnika na papier. Jednak w momencie, kiedy posiadasz duże masy makulatury - niezbędny jest jej wywóz do odpowiedniej placówki. Warto także zastanowić się nad odbiorem makulatury w Ożarowie Mazowieckim, w przypadku naprawdę dużych ładunków. Czy praca takiego skupu jest efektywna? Zdecydowanie! Średnio, szacuje się, że Polak wytwarza rocznie 143 kg papierowych odpadów, zatem siódemka osób zużywa ok. tonę papieru. W skupie makulatury w Ożarowie Mazowieckim z takiej ilości można wytworzyć ok. 900 kg odzyskanego papieru. Zakłada się, że tona tego materiału to życie ok. 14 drzew. Czyli jeśli siódemka osób przekaże swoją makulaturę do skupu, może w ten sposób uratować 13/14 drzew! Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej - w poniższym tekście zawarliśmy wskazówki, jak znaleźć najkorzystniejsze skupy makulatury w okolicy!

Co przyjmie skup makulatury w Ożarowie Mazowieckim?

Skup makulatury w Ożarowie Mazowieckim przyjmie oczywiście przedmioty papierowe. Ale czy każdy możliwy? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy zostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z którą chcemy współpracować. Przykładami odpadów, które weźmie od nas skup makulatury w Ożarowie Mazowieckim są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie itd. Jednak nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasiąknięte niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być dobrej jakości!

Jakim rodzajem makulatury dysponujesz?

Jest to następna bardzo istotna kwestia, ponieważ od niej zależy cena, którą otrzymasz (lub będziesz musiał uiścić) w skupie makulatury w Ożarowie Mazowieckim. Kategoryzacja odpadów papierowych jest dość złożona, ponieważ można wyróżnić ok. 54 rodzaje makulatury. Dla uproszczenia stosuje się jednak 4 podstawowe kategorie. Nie w każdym przypadku są one respektowane w skupach makulatury w Ożarowie Mazowieckim, jednak pomagają one w określeniu "wartości" dostarczanego materiału. Im materiał jest wyższej odmiany - tym więcej otrzymamy za niego w skupie. Zatem istnieją następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. W WasteMaster zastosowaliśmy jeszcze prostszą metodę podziału odpadów celulozowych. Na postawie przeprowadzonych transakcji możemy wyróżnić: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i kartony, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregowaną. Jeżeli chcesz zorganizować odbiór innej makulatury w Ożarowie Mazowieckim - skontaktuj się z nami, a wspólnie zorganizujemy wycenę i wywóz!

Cena skupu makulatury w Ożarowie Mazowieckim

Jeśli chodzi o ceny skupu makulatury w Ożarowie Mazowieckim są one bardzo zmienne. Wszystko jest zależne od tego, ile makulatury posiadasz, jakiego jest rodzaju oraz gdzie zamierzasz ją zutylizować. Wbrew pozorom, nie ma tak naprawdę jednolitych cen na terenie całego kraju. Zazwyczaj kwoty są większe w okolicy dużych miast. Przykładowo: za kilogram gazet możemy uzyskać 0,20 zł/netto, najtańszym surowcem jest karton, jeżeli jest on zanieczyszczony, trzeba dodatkowo zapłacić za jego utylizację, a jeśli jest czysty, to możemy za niego otrzymać 0,15 zł/kg netto. Pod uwagę należy również wziąć aktualne warunki ekonomiczno-gospodarcze, także przez kryzys energetyczny część skupów jest zmuszona do bezpłatnego lub nawet odpłatnego przyjmowania odpadów od klientów. Dlatego zanim rozpoczniesz współpracę, warto się zorientować, jak wygląda sytuacja w tej indywidualnej kwestii. Jeżeli potrzebujesz rady w wycenie swojego odpadu, zachęcamy do korzystania z pomocy od WasteMaster. Bezpłatnie pomożemy Ci w wycenie makulatury!

Gdzie oddać makulaturę w Ożarowie Mazowieckim?

Tego rodzaju odpad oddajemy oczywiście do skupu odpadów makulatury w Ożarowie Mazowieckim. Jednak jak wyszukać ten, który oferuje najlepsze ceny? A może bardziej od ceny interesuje Cię szybki transport do placówki? W zależności od Twoich wymagań nasi eksperci dopasują do nich konkretne placówki. W zależności od tego, jaki sposób kontaktu wybierzesz (formularz, rozmowa, aplikacja), tak będzie wyglądała nasza usługa. Zarówno numer telefonu, jak i formularz znajduje się na naszej stronie w interesującej Cię ofercie. Wybierając tę metodę, musisz mieć na uwadze, że ważne jest podanie precyzyjnych danych oraz konkretnych wymagań dotyczących oddania makulatury w Ożarowie Mazowieckim. Po udzieleniu informacji nasi eksperci wycenią odpady makulatury w Ożarowie Mazowieckim oraz stworzą listę kompatybilnych z Twoimi wymaganiami skupów. Drugim sposobem skorzystania z bezpłatnych usług od WasteMaster jest wykorzystanie aplikacji. Ją również znajdziesz na stronie, jednak nie musisz jej pobierać – wystarczy ją otworzyć w przeglądarce. Tam na własną rękę dodajesz ogłoszenie, zdjęcie i opis oraz informację o lokalizacji. Przedzielony do Ciebie Opiekun Klienta będzie przekierowywał na Twoje kontro trafne oferty skupu makulatury w Ożarowie Mazowieckim. Pamiętaj, że nasze usługi są absolutnie darmowe!

Organizacja odbioru makulatury w Ożarowie Mazowieckim

W jaki sposób najszybciej zorganizujesz odbiór makulatury w Ożarowie Mazowieckim? Jeśli chcesz znaleźć najbliższy skup makulatury w Ożarowie Mazowieckim, polecamy użyć WasteMaster. Za darmo wyszukamy dla Ciebie placówki, które będą dopasowane do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub wykorzystaj naszą aplikację, a stosunkowo szybko otrzymasz wykaz najkorzystniejszych firm oferujących odbiór makulatury w Ożarowie Mazowieckim. Określ dokładnie typ swojego odpadu, jego ilość oraz Twoją lokalizację i pozwól nam zająć się wszystkim!

Co dobrze wiedzieć o recyklingu makulatury w Ożarowie Mazowieckim?

Aby uzupełnić wiedzę o makulaturze, warto dowiedzieć się więcej o jej utylizacji i recyklingu. Po odebraniu od klienta, makulatura jest przechowywana w papierni, a następnie segregowana na poszczególne rodzaje. Następnie odbywa się rozwłóknianie na poszczególne włókna oraz dokonuje się odbarwienia. Kolejnym etapem jest usuwanie zanieczyszczeń oraz zagęszczanie masy celulozowej. Kolejny raz następuje proces odbarwienia, bielenia oraz nasycania odpowiednimi związkami chemicznymi. W ten sposób produkuje się papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą, kartony do opakowań. Szacuje się, że odzyskany w ten sposób materiał można przetwarzać jeszcze 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytkowania. Posiadasz sporo makulatury? Pamiętaj o ekologii i zawoź ją do skupów! Jeśli wciąż nie wiesz gdzie najlepiej oddać makulaturę w Ożarowie Mazowieckim – skontaktuj się z nami. Bez pobierania opłat znajdziemy dla Ciebie najlepsze placówki!

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce obligują wytwórców odpadów do prowadzenia dokumentacji utylizacji swoich śmieci. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo lub jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - koniecznie pamiętaj o bieżącym wypełnianiu BDO. Ponadto musisz zwrócić Kartę Przekazania Odpadu kierowcy, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Ożarowie Mazowieckim. Osoby prywatne nie muszą wypełniać tego typu obowiązków, jednak muszą uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności przeprowadzonej ze skupem transakcji. Osoby fizyczne powinny także otrzymać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wyżej wymienionych dokumentów operuje kodami odpadów (wprowadzonych mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której należy makulatura jest oznaczana cyfrą 3. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Pozostałe oznaczenia znajdują się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej platformie.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie! Nie myślałam, że faktycznie się wywiążą ze swoich zobowiązań, a tu proszę! Zdecydowanie warto szukać skupów makulatury w Ożarowie Mazowieckim z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo pomocna rzecz, na pewno jeszcze kiedyś skorzystam.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zdecydowanie opłaca się wypróbować ich aplikacji! Jest łatwa w obsłudze i klarowna. Znalazłam dzięki niej świetną firmę zajmującą się odbiorem makulatury w Ożarowie Mazowieckim!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Na pewno jeszcze tu wrócę! Znalazłam skup makulatury w Ożarowie Mazowieckim, który nigdy nie przyszedłby mi do głowy! Oszczędziłam nie tylko czas, ale i pieniądze:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że trafiłem na coś takiego, jak WasteMaster! Zaoszczędziłem ogromną ilość czasu!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon