Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Ostrzeszowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Gdzie oddać makulaturę w Ostrzeszowie?

Tego rodzaju odpad oddajemy oczywiście do skupu odpadów makulatury w Ostrzeszowie. Jednak w jaki sposób wyszukać ten, który oferuje najlepsze ceny? A może bardziej od ceny interesuje Cię szybki transport do placówki? W zależności od Twoich preferencji nasi eksperci dopasują do nich konkretne placówki. W zależności od tego, jaką drogę kontaktu wybierzesz (formularz, rozmowa, aplikacja), tak będzie wyglądała nasza usługa. Zarówno numer telefonu, jak i formularz znajdziesz na naszej stronie w interesującej Cię ofercie. Wybierając tę metodę, musisz mieć na uwadze, że ważne jest podanie dokładnych danych oraz konkretnych wymagań dotyczących sprzedaży makulatury w Ostrzeszowie. Po udzieleniu informacji nasi eksperci wycenią odpady makulatury w Ostrzeszowie oraz stworzą listę kompatybilnych z Twoimi wymaganiami skupów. Drugim sposobem skorzystania z bezpłatnych usług od WasteMaster jest wykorzystanie aplikacji. Ją również znajdziesz na stronie, jednak nie musisz jej pobierać – wystarczy ją otworzyć na poziomie przeglądarki. Tam samodzielnie dodajesz ogłoszenie, zdjęcie i opis oraz informację o lokalizacji. Przedzielony do Ciebie Opiekun Klienta będzie kierował na Twoje kontro trafne oferty skupu makulatury w Ostrzeszowie. Pamiętaj, że nasze usługi są kompletnie darmowe!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Ostrzeszowie?

Najefektywniejszą metodą realizacji odbioru makulatury w Ostrzeszowie, jest skorzystanie z usług od WasteMaster! Nasi eksperci świetnie znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących gospodarowania odpadami. A Ty bezpłatnie możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia! Wykonaj telefon do naszych konsultantów, zgłoś się za pomocą formularza zgłoszeniowego albo po prostu użyj naszej aplikacji. Każda z tych dróg służy do przekazania informacji o posiadanym odpadzie oraz Twoich indywidualnych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Ostrzeszowie. Współpracujemy jedynie z profesjonalnymi placówkami, które działają w legalny i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej pytań dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Ostrzeszowie - skontaktuj się z nami!

Recykling makulatury w Ostrzeszowie- co musisz wiedzieć?

Warto wiedzieć więcej o zabiegu recyklingu, który odbywa się w skupach makulatury w Ostrzeszowie. Dzięki niemu można oszczędzić setki drzew w skali roku! Zaraz po tym, jak Twoje odpady zostaną przywiezione do papierni, są one składowane i sortowane. Następnie się je odbarwia, dokonuje rozwłókniania oraz barwi. W ten sposób uzyskana masa jest czyszczona, ponownie barwiona, bielona, a pod koniec nasycana odpowiednimi związkami chemicznymi i formowana. Z takiego surowca możemy wyprodukować nowy papier gazetowy, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy też kartony opakowaniowe. W ten sposób odzyskany papier może zostać poddany recyklingowi jeszcze od 6 do 7 razy. Jest to bardzo wydajny sposób na redukcję wycinki drzew. Dlatego nie zastanawiaj się gdzie oddać makulaturę w Ostrzeszowie - skontaktuj się z WasteMaster i przekaż papiery do recyklingu tak szybko jak to możliwe!

Co przyjmie skup makulatury w Ostrzeszowie?

Skup makulatury w Ostrzeszowie przyjmie oczywiście materiały papierowe. Ale czy wszystkie? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy pozostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z której z nich chcemy skorzystać. Przykładami odpadów, które przyjmie od nas skup makulatury w Ostrzeszowie są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie itd. Z kolei nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasiąknięte niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być odpowiedniej jakości!

Makulatura w Ostrzeszowie – co warto wiedzieć?

Z pewnością zetknąłeś się w swoim życiu z makulaturą. Czy to w zakładzie pracy, czy to w czasie porządkowania mieszkania. Makulatura to inaczej zniszczone lub niepotrzebne wyroby papiernicze, z których można wytworzyć taki sam lub inny materiał w ramach recyklingu. Jeśli dysponujesz niewielkimi ilościami papieru, starymi gazetami etc. – można po prostu zanieść je do PSZOK-u lub też wyrzucić do pojemnika na materiały papierowe. Jednak większe zakłady pracy nie mogą skorzystać z takich możliwości. W ich wypadku należy wywieźć zużyty papier do najbliższego skupu makulatury w Ostrzeszowie. Dobrym krokiem byłoby również zrealizowanie odbioru makulatury w Ostrzeszowie, jeśli dany podmiot dysponuje naprawę sporymi ilościami papierów. Dlaczego w ogóle warto przekazywać zużyte materiały do skupów? Przyjmuje się, że 1000 kg makulatury to ok. 14 drzew. Przeciętny Polak zużywa w czasie roku ok. 143 kg papieru, zatem w przybliżeniu siódemka osób jest w stanie wytworzyć tonę odpadu papierowego, z którego można wyprodukować ok. 900 kg makulatury. Są to oczywiście przybliżone statystki, jednak warto mieć na uwadze, jak niewielka ilość osób jest w stanie uratować 14 drzew stosunkowo znikomym wysiłkiem. Chcesz wiedzieć więcej o skupach makulatury w Ostrzeszowie oraz kwestii recyklingu? Czytaj dalej!

Jakie wymieniamy rodzaje makulatury?

Wiesz już, jakie odpady makulatury w Ostrzeszowie możemy zostawić w placówce utylizującej. Jednak oprócz tego, dobrze jest mieć podstawową wiedzę na temat jej rodzajów, ponieważ właśnie od niego zależy wysokość ceny skupu makulatury w Ostrzeszowie. Ogólnie istnieją 54 odmiany makulatury, jednak dla uproszczenia dzieli się je na 4 podstawowe kategorie. W skupie odpadów makulatury w Ostrzeszowie możemy wyodrębnić następujące typy pozostałości celulozowych: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie torby, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jest to dość złożony podział, dlatego w ramach naszych usług dzielimy go na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), czasopisma i gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą oraz inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie, makulaturę z sortowni. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do rodzaju odpadów celulozowych, jakimi dysponujesz, zachęcamy do kontaktu z WasteMaster. Nasi eksperci pomogą Ci w precyzyjnej identyfikacji odpadów.

Kwestie formalne a utylizacja makulatury

Przepisy w Polsce zobowiązują wytwórców odpadów do prowadzenia dokumentacji utylizacji swoich śmieci. Jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo lub jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - koniecznie miej w pamięci bieżące uzupełnianie BDO. Ponadto musisz oddać Kartę Przekazania Odpadu członkowi ekipy wywozowej, który zajmuje się Twoim odbiorem makulatury w Ostrzeszowie. Osoby fizyczne nie muszą wypełniać tego typu obowiązków, jednak powinny uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem zgodnie z prawem przeprowadzonej transakcji. Osoby fizyczne powinny także odebrać z placówki Formularz Przekazania Odpadu. Każdy z wyżej wymienionych dokumentów operuje systemem kodów odpadów (wprowadzonych za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku). Grupa kodów, do której przynależy makulatura jest oznaczana numerem 3. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego może być kod na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury: 03 03 07. Reszta oznaczeń znajduje się w wyżej wymienionym dokumencie prawnym lub na naszej stronie.

Co kształtuje ceny skupu makulatury w Ostrzeszowie?

Ceny skupu makulatury w Ostrzeszowie są wyjątkowo zróżnicowane. W zależności od tego, jaką masę papieru posiadasz, jakiego jest rodzaju i jakości oraz skąd organizujesz odbiór odpadu - tak będzie się kształtować jej wysokość. Nie wszędzie ceny wyglądają tak samo - jest to zależne od lokalnego rynku oraz kosztów utrzymania skupów i papierni. Zazwyczaj w dużych aglomeracjach miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to stała zasada. Przykładem materiału, który całkiem dobrze się sprzedaje w skupie są gazety - po ok. 0,20 zł/kg netto. Najtańsze zazwyczaj są kartony ok. 0,15 zł/kg netto - czasem trzeba do nich dopłacić. W związku z aktualną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną oraz kryzysem energetycznym, może się zdarzyć, że skupy raczej będą przyjmować za darmo papier lub nawet żądać niewielkiej opłaty za przywiezione kartony. Z tego powodu, należy monitorować cenniki na bieżąco. Dlatego podwójnie warto skorzystać z naszego wsparcia - gwarantujemy precyzyjną wycenę odpadów!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam gorąco - te usługi to wielki skarb dla przedsiębiorców!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że powstały takie usługi. Mogę na spokojnie skupić się na swojej pracy i oddać gospodarowanie odpadami specjalistom z WasteMaster. To jest naprawdę owocna współpraca!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zaoszczędziłam naprawdę dużo czasu! Wyszukali dla mnie naprawdę sporo opłacalnych skupów makulatury w Ostrzeszowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać z konsultacji telefonicznej, Panowie na infolinii są bardzo pomocni i w dodatku oszacowali cenę mojej makulatury w zaskakująco krótkim czasie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Potrzebowałam zorganizować jednorazowy odbiór makulatury w Ostrzeszowie, jednak nigdy wcześniej tego nie robiłam! Na szczęście uprzejmy konsultant wszystko mi wyjaśnił. Dosłownie w parę dni pozbyłam się ponad tony zużytych gazet! Jestem niezwykle zadowolona!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon