Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Głubczycach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Głubczycach?

Najefektywniejszą metodą realizacji odbioru makulatury w Głubczycach, jest skorzystanie z usług od WasteMaster! Nasi eksperci świetnie znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących gospodarowania odpadami. A Ty bezpłatnie możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia! Zadzwoń do naszych konsultantów, zgłoś się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego albo po prostu użyj naszej aplikacji. Każda z powyższych dróg służy do przekazania informacji o posiadanym odpadzie oraz Twoich osobistych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Głubczycach. Współpracujemy jedynie z profesjonalnymi placówkami, które działają w zgodny z prawem i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej wątpliwości dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Głubczycach - zadzwoń do nas!

Co warto wiedzieć o makulaturze w Głubczycach - najważniejsze informacje

Makulatura jest bardzo powszechnie występującym rodzajem odpadu - spotykamy się z nią na co dzień, często ją zbieramy, a także staramy się nie marnować papieru etc. Jednak czym w zasadzie jest makulatura? Jest to odpad będący zużytymi lub zniszczonymi materiałami papierniczymi, które można przekształcić w procesie recyklingu w taki sposób, aby mogły zostać ponownie wykorzystane. Jeśli posiadasz niewielkie ilości starych gazet, kartonów czy tektury - możesz je zwyczajnie wyrzucić do kosza "na papier" lub zawieźć do PSZOK-u, jednak w momencie kiedy masz hurtowe ilości tego odpadu, koniecznie oddaj je do skupu makulatury w Głubczycach. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ statystyczna osoba w Polsce zużywa rocznie ok. 143 kg papieru. Zatem siedem osób może zużytkować ok. tonę materiałów papierowych. Jeżeli całą tonę wywieźlibyśmy do skupu makulatury w Głubczycach, można by z niej wyprodukować ok. 900 kg papieru. Oblicza się, że taka ilość odpowiada mniej więcej 13-14 drzewom. Tak nikły gest jest w stanie zredukować w widoczny sposób wyręb lasów - nawet w skali lokalnej! Chciałbyś dowiedzieć się więcej o recyklingu? A może nie wiesz, jak zorganizować odbiór makulatury w Głubczycach? Czytaj do dalej, a dowiesz się wszystkiego!

Jakie dokumenty należy wypełnić?

Jeżeli chcesz uniknąć grzywien za nieprzepisowe utylizowanie makulatury, warto dowiedzieć się, jakie dokumenty musisz wypełnić. Jeżeli należysz do grupy przedsiębiorców oraz rolników posiadających powyżej 75 ha - pamiętaj o regularnym uzupełnianiu ewidencji w BDO. Dodatkowo należy wypełnić i przekazać kierowcy KPO - jeśli realizujesz odbiór makulatury w Głubczycach. Osoby prywatne nie muszą tego robić, przy odbiorze muszą jedynie okazać dokument tożsamości. Kolejną rzeczą, którą każdy powinien zrobić, jest wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód w razie inspekcji. Osoby fizyczne powinny uzyskać także od skupu Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie podane dokumenty posługują się systemem kodów, wprowadzonych mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Grupa, do której należy makulatura, jest określana numerem 3. Przykładowym kodem może być ten na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury - 03 03 07. Reszta oznaczeń numerycznych znajduje się w powyższym rozporządzeniu. Także w tym przypadku staramy się pomóc - konsultacje w sprawie formalności również są darmowe!

Recykling makulatury w Głubczycach- co warto wiedzieć?

Z pewnością warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim papierem po tym, jak go zawiozłeś do placówki utylizującej. Z jakiego powodu? Im większa świadomość klienta - tym trudniej jest go zwieść podczas dokonywania transakcji! Po przywiezieniu do skupu makulatury w Głubczycach, ładunek jest składowany i sortowany. W papierni dokonuje się odbarwianie, rozwłóknianie i ponowne odbarwianie. Pozyskane włókna są oczyszczane z zabrudzeń, a następnie uzyskaną masę zagęszcza się za pomocą różnych środków chemicznych. Pod koniec masę się bieli oraz nasyca różnymi związkami. W taki sposób możemy wyprodukować: papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy kartony opakowaniowe. Przyjmuje się, że tak uzyskany surowiec może zostać poddany recyklingowi 6-7 razy, zanim przestanie być zdatny do użytku. Robi wrażenie, prawda? Warto zawozić makulaturę do skupów. A jeśli wciąż się nie wiesz, gdzie najlepiej oddać makulaturę w Głubczycach - skontaktuj się z nami - nie zapłacisz za to ani złotówki!

Co kształtuje ceny skupu makulatury w Głubczycach?

Ceny skupu makulatury w Głubczycach są wyjątkowo zróżnicowane. W zależności od tego, jaką masę papieru posiadasz, jakiego jest rodzaju i jakości oraz skąd organizujesz odbiór odpadu - tak będzie się kształtować jej wysokość. Nie we wszystkich województwach ceny wyglądają tak samo - jest to zależne od okolicznego rynku oraz kosztów utrzymania skupów i papierni. Zazwyczaj w dużych aglomeracjach miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to niezmienna zasada. Przykładem materiału, który całkiem dobrze się sprzedaje w skupie są czasopisma i gazety - po ok. 0,20 zł/kg netto. Najtańsze zazwyczaj są kartony ok. 0,15 zł/kg netto - czasem trzeba do nich dopłacać. W związku z obecną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną oraz kryzysem energetycznym, może się okazać, że skupy raczej będą przyjmować za darmo papier lub nawet żądać niewielkiej opłaty za przywiezione kartony. Z tego powodu, należy monitorować cenniki na bieżąco. Dlatego podwójnie warto skorzystać z naszego wsparcia - gwarantujemy rzetelną wycenę odpadów!

Gdzie najlepiej oddawać makulaturę w Głubczycach?

Oczywistym jest, że makulaturę zawozimy do placówki skupującej odpady makulatury w Głubczycach. Jednak, jak znaleźć skup, w którym są najlepsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster służy pomocą! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy (wszystkie dane wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najpotrzebniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi eksperci wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury w Głubczycach, a także określą prawdopobną wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana drogą mailową. Wybierając ten sposób korzystania z naszych usług, miej na uwadze, że informacje, które nam przekazujesz są kluczowe. Jeśli zdecydujesz się na samodzielną obsługę aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją na poziomie przeglądarki (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz zamieścić zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta będzie kierował do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia z zakresu makulatury w Głubczycach. W zależności od tego, czy interesują Cię najbliższe skupy makulatury w Głubczycach, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie dopasowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest kompletnie darmowa, zależy nam przede wszystkim na satysfakcji klienta i zoptymalizowaniu gospodarki odpadowej w Polsce. Nie trać czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najbardziej opłacalnego skupu makulatury w Głubczycach!

Jakim rodzajem makulatury dysponujesz?

Jest to kolejna bardzo znacząca kwestia, ponieważ od niej zależy kwota, którą otrzymasz (lub będziesz musiał zapłacić) w skupie makulatury w Głubczycach. Klasyfikacja odpadów papierowych jest dość skomplikowana, ponieważ wyróżnia się ok. 54 rodzaje makulatury. Dla ułatwienia stosuje się jednak 4 podstawowe kategorie. Nie w każdym przypadku są one stosowane w skupach makulatury w Głubczycach, jednak pomagają one w określeniu "wartości" przywiezionego materiału. Im materiał jest wyższej odmiany - tym więcej otrzymamy za niego w skupie. Zatem wyróżniamy następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. W WasteMaster zastosowaliśmy jeszcze prostszą technikę podziału odpadów papierowych. Na postawie dokonanych transakcji możemy wymienić: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i kartony, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregowaną. Jeżeli chcesz zrealizować odbiór innej makulatury w Głubczycach - skontaktuj się z nami, a wspólnie zorganizujemy wycenę i wywóz!

Jakie materiały papierowe przyjmie skup makulatury w Głubczycach?

Skup makulatury w Głubczycach odbierze od Ciebie materiały papierowe, celulozowe - jednak co konkretnie? Przyjęte zostaną kartony, tektury, makulatura opakowaniowa, papier kredowy, ścinki drukarskie, ścinki poprodukcyjne itd. Są to jedynie niektóre przykłady materiałów, które przyjmie placówka utylizująca. Jednak warto podkreślić, że skup makulatury w Głubczycach nie weźmie elementów drewnianych, pokrytych toksycznymi substancjami, spleśniałego papieru, a także woskowanych np. ulotek lub zaolejonych kartonów. W zależności od tego, jakie odpady dostarczymy, tak będą wyglądały koszty w skupie makulatury w Głubczycach - muszą one jednak być w dobrym stanie, posegregowane i odpowiednio zapakowane.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Potrzebowałam zrealizować jednorazowy odbiór makulatury w Głubczycach, jednak nigdy wcześniej tego nie robiłam! Na szczęście uprzejmy konsultant wszystko mi wyjaśnił. Dosłownie w parę dni pozbyłam się ponad tony zużytych gazet! Jestem bardzo zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo pomocna rzecz, na pewno jeszcze kiedyś skorzystam.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam gdzie oddać makulaturę w Głubczycach, dlatego skorzystałam z aplikacji WasteMaster. Szybko odszukałam to, czego szukałam i w dodatku zorganizowałam odbiór! Polecam gorąco!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłem przekonany gdzie oddać makulaturę w Głubczycach, dlatego skorzystałem z aplikacji WasteMaster. Nawet nie musiałem jej pobierać na telefon! Bardzo przejrzysta i łatwa w obsłudze - naprawdę mi pomogła!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster zrealizowałam utylizację kilku ton tektury! Polecam serdecznie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon