Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Bogatyni

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling makulatury w Bogatyni- w jaki sposób jest przeprowadzany?

Kolejną bardzo interesującą rzeczą jest proces recyklingu makulatury. Warto dowiedzieć się więcej o tym procesie, ponieważ dzięki niemu ratuje się setki drzew. Po tym, jak odpady zostaną dostarczone do skupu makulatury w Bogatyni, są one segregowane i sortowane. Następnie przeprowadza się odbarwianie, rozwłóknianie, a następnie barwienie raz jeszcze. Pozyskane w ten sposób włókna są oczyszczane z zabrudzeń i ponownie barwione, bielone oraz nasycane odpowiednimi związkami chemicznymi. Później przerabia się tę masę celulozową na najróżniejsze przedmioty. Na nowy papier na czasopisma, ręczniki papierowe, tekturę falistą lub kartony opakowaniowe. Szacuje się, że tak odzyskany papier może zostać poddany od 6 do 7 razy recyklingowi, zanim przestanie się nadawać do użytku. Zatem jest to niezwykle wydajny proces, prawda? Jeśli wciąż się zastanawiasz gdzie oddać makulaturę w Bogatyni - nie zwlekaj! Skorzystaj z naszych usług i za darmo zorganizuj wywózkę lub sprzedaż makulaturę do skupu!

Gdzie najlepiej oddawać makulaturę w Bogatyni?

Oczywistym jest, że makulaturę oddajemy do placówki skupującej odpady makulatury w Bogatyni. Jednak, jak znaleźć skup, w którym są najlepsze ceny? I w tym wypadku WasteMaster może się przydać! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy (wszystkie dane wyświetlą się po kliknięciu w ofertę na stronie) i udziel nam najpotrzebniejszych informacji, a my zajmiemy się resztą! Nasi eksperci wyszukają najbliższe punkty skupu makulatury w Bogatyni, a także określą prawdopobną wartość Twojego odpadu. Całość danych zostanie do Ciebie przesłana drogą mailową. Wybierając ten typ korzystania z naszych usług, pamiętaj, że informacje, które nam przekazujesz są istotne. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne używanie aplikacji - również jest taka możliwość. Wystarczy otworzyć ją w przeglądarce (można także pobrać na telefon), wybrać swoją lokalizację, opisać odpad oraz zamieścić zdjęcie. Z góry przydzielony Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najbardziej pasujące do Twoich wymagań ogłoszenia dotyczące makulatury w Bogatyni. W zależności od tego, czy interesują Cię najbliższe skupy makulatury w Bogatyni, czy najwyższe ceny sprzedaży - tak zostanie dopasowane wyszukiwanie. Całość naszych usług jest całkowicie darmowa, zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu klienta i zoptymalizowaniu gospodarowania odpadami w Polsce. Nie marnuj czasu i wykorzystaj WasteMaster w wyszukaniu najlepszego skupu makulatury w Bogatyni!

Najważniejsze informacje dotyczące makulatury w Bogatyni

Masz sporo makulatury? Nie wiesz, jak nią gospodarować, co z nią zrobić? Zapoznaj się z poniższym tekstem i dowiedz się najistotniejszych informacji! Czym w zasadzie jest makulatura? Są to uszkodzone lub zużyte wyroby papiernicze, które przerabia się w procesie recyklingu, tak aby skorzystać z nich raz jeszcze. Jeśli posiadasz małe ilości starych gazet lub kartonów - nie musisz ich od razu wywozić do skupu makulatury w Bogatyni, wystarczy oddać je do punktu typu PSZOK albo wyrzucić do pojemnika na papier. Jednak w momencie, kiedy dysponujesz dużymi ilościami makulatury - niezbędny jest jej wywóz do odpowiedniej instytucji. Warto także zastanowić się nad odbiorem makulatury w Bogatyni, w przypadku naprawdę potężnych ładunków. Czy praca takiego skupu jest wydajna? Oczywiście, że tak! Średnio, oblicza się, że Polak produkuje rocznie 143 kg papierowych odpadów, zatem siódemka osób zużywa ok. tonę papieru. W skupie makulatury w Bogatyni z takiej masy można wytworzyć ok. 900 kg nowego papieru. Zakłada się, że tona tego materiału to życie ok. 14 drzew. Czyli jeśli siódemka osób odda swoją makulaturę do skupu, może w ten sposób ocalić 13/14 drzew! Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej - w poniższym tekście zawarliśmy wskazówki, jak znaleźć najkorzystniejsze skupy makulatury w okolicy!

Jakie typy makulatury wyróżniamy?

Wcześniej już zostało wspomniane, jakie materiały możesz zostawić w placówkach utylizujących odpady makulatury w Bogatyni, jednak warto oprócz tego znać podstawowe typy makulatury. Jest to dość skomplikowana sprawa, ponieważ przyjmuje się, że istnieje 54 rodzajów makulatury, jednak dla uproszczenia stosuje się podział na 4 kategorie. Nie zawsze są one wyodrębnione w skupach makulatury w Bogatyni, jednak właśnie od konkretnego rodzaju zależy cena skupu makulatury. Im materiał jest "mocniejszy", tym bardziej opłacalny powinien być w skupie makulatury w Bogatyni. Zatem można wymienić następujące rodzaje: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jednak, aby jak najmocniej uprościć powyższą kategoryzację, w WasteMaster stworzyliśmy własny podział na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. Jeżeli dysponujesz innymi materiałami - skontaktuj się z nami, z pewnością pomożemy Ci i w rozpoznaniu typu makulatury, i w wycenie!

Jakie dokumenty należy wypełnić?

Jeżeli chcesz uniknąć grzywien za nieprzepisowe utylizowanie makulatury, warto dowiedzieć się, jakie dokumenty musisz wypełnić. Jeżeli należysz do grupy przedsiębiorców oraz rolników posiadających powyżej 75 ha - pamiętaj o regularnym uzupełnianiu ewidencji w BDO. Dodatkowo należy wypełnić i oddać kierowcy KPO - jeśli realizujesz odbiór makulatury w Bogatyni. Osoby prywatne nie muszą tego robić, przy odbiorze muszą jedynie pokazać dokument tożsamości. Kolejną rzeczą, którą wszyscy powinni zrobić, jest wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem w razie inspekcji. Osoby fizyczne powinny uzyskać także od skupu Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem kodów, wprowadzonych mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Grupa, do której przynależy makulatura, jest oznaczona numerem 3. jako przykładowy kod, można podać ten na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury - 03 03 07. Pozostałe oznaczenia znajdują się w powyższym rozporządzeniu. Także w tym przypadku służymy pomocą - konsultacje w sprawie formalności również są bezpłatne!

Jak wyglądają ceny skupu makulatury w Bogatyni?

Trudno dokładnie dookreślić ceny skupu makulatury w Bogatyni. Są one zależne głównie od typu odpadu, ilości oraz Twojego adresu. Warto na samym początku podkreślić, że nie istnieją jednorodne ceny skupu makulatury. W konkretnych województwach sytuacja może wyglądać bardzo różnie. Zazwyczaj w okolicy dużych aglomeracji miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać zużyty papier, jednak nie jest to zasada. Wszystko zależy od lokalnego rynku. Dla przykładu warto podać cenę za kilogram gazet - 0,20 zł/netto oraz najtańszy kilogram kartonu - 0,15 zł/netto. Czasami trzeba zapłacić za możliwość skupowania materiałów - jest to związane z kondycją przywiezionych papierów lub z lokalnymi możliwościami utylizacji. Warto pamiętać, że dzisiejsze warunki ekonomiczne zmuszają czasem skupy do przyjmowania odpadów za darmo, dlatego warto skorzystać z rzetelego źródła danych dotyczących cen w skupach. Nie martw się - nasi specjaliści precyzyjnie dokonują wyceny makulatury, wystarczy się z nami skontaktować, a dowiesz się wszystkiego!

Co przyjmie skup makulatury w Bogatyni?

Skup makulatury w Bogatyni przyjmie oczywiście materiały papierowe. Ale czy wszystkie? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy pozostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z którą chcemy współpracować. Przykładami odpadów, które weźmie od nas skup makulatury w Bogatyni są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie etc. Jednak nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasiąknięte niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być odpowiedniej jakości!

Organizacja odbioru makulatury w Bogatyni - jak się za nią zabrać?

Jeśli nie masz możliwości wywozu na własną rękę swoich odpadów papierowych, doskonałym rozwiązaniem będzie dla Ciebie realizacja odbioru makulatury w Bogatyni. Najefektywniejszym narzędziem, które pomoże Ci w znalezieniu najkorzystniejszych ofert jest aplikacja WasteMaster. Nie musisz na bieżąco w kwestii zarządzania odpadami - nasi eksperci zrobią to za Ciebie! Skontaktuj się z nami poprzez rozmowę telefoniczną lub formularz zgłoszeniowy (chyba, że wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji) i udziel nam informacji o odpadzie oraz Twoich preferencjach co do odbioru makulatury w Bogatyni. Dostaniesz wstępną wycenę usługi oraz wykaz firm, które byłyby najkorzystniejsze w Twoim przypadku. Jeśli chciałbyś sam użyć naszej aplikacji, to również istnieje taka możliwość. Wszystkie informacje kontaktowe znajdziesz na naszej stronie, po kliknięciu w ciekawą ofertę, ale znajduje się na niej także aplikacja WasteMaster. Kliknij w nią, dodaj ogłoszenie, zamieść fotografię, a odgórnie przypisany Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbradziej trafne oferty transportu z określonej lokalizacji do skupu makulatury w Bogatyni. W razie jakichkolwiek pytań polecamy zwrócić się do naszych konsultantów. Pamiętaj, że usługi, które świadczymy są kompletnie darmowe!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać! Zapewniają dokładne wyceny odpadów!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Potrzebowałam zrealizować jednorazowy odbiór makulatury w Bogatyni, jednak nigdy wcześniej się tym nie zajmowałam! Na szczęście uprzejmy konsultant wszystko mi wytłumaczył. Dosłownie w kilka dni pozbyłam się ponad tony zużytych gazet! Jestem bardzo zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzam placówką skupującą makulaturę w małej miejscowości. Nie było u nas, jakiegoś wielkiego ruchu, bałam się, że trzeba będzie zamknąć działalność. Jednak po zaczęciu współpracy z WasteMaster wszystko się odwróciło. Jestem bardzo wdzięczna!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster wyszukałam opłacalny skup makulatury w Bogatyni. Współpracuję z nim bardzo regularnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam zorientowana w cenach skupu makulatury w Bogatyni - dlatego zdecydowałam się zadzwonić do konsultantów z WasteMaster. Udzielili mi bieżących informacji i wycenili moje tektury faliste. Jestem pozytywnie zaskoczona!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon