Paliwa alternatywne / RDF

Sprawdź oferty na swój odpad!

Recykling odpadów RDF w Sosnowcu

Czym jest utylizacja odpadów RDF w Sosnowcu?

Utylizacja odpadów RDF w mieście Sosnowiec oznacza ich odbiór od klientów ze wskazanego przez niego miejsca, jak również dostarczenie ich do wyspecjalizowanych punktów. Skupowanie odpadów jest bardzo popularne z uwagi na to, że odbywa się ono w sposób profesjonalny z poszanowaniem środowiska naturalnego, jak również nie stanowi zagrożenia dla osób postronnych.

Najważniejsze informacje o odpadzie.

Odpad z tej kategorii obejmuje głównie odpady palne, a także paliwo o jednorodnym stopniu wymieszania, rozdrobnione, które produkuje się z udziałem lub bez paliwa stałego, ciepłego bądź też biomasy. Jest ono wytwarzane w wyniku procesu termicznego. Paliwo to związki stworzone w wyniku połączenia ze wielu odpadów, innych niż klasyfikowane jako toksyczne.
Dziękujemy za dodanie oferty odpadu
Szczegóły oferty
Dodaj zdjęcia:
Status oferty: Aktywna
Ilość:
Miasto:
Kod pocztowy:
Województwo:
Kategoria: doprecyzuj
Opis: uzupełnij
zapisz
zmień
Nazwa firmy: zmień nazwę
zapisz
Numer BDO: zmień
zapisz
Data dodania:
Zbieramy oferty na Twój odpad od firm Gospodarujących Odpadami

Możesz zostać na tej stronie. Zwykle w ciągu 10 minut pojawiają się pierwsze propozycje na zagospodarowanie odpadu. Informacje o nich otrzymasz również mailowo na adres oraz w aplikacji. Firmy gospodarujące Odpadami mogą również skontaktować się z Tobą telefonicznie na numer

mapa
Na co czekasz?
Przykładowe oferty w Sosnowcu
rdf
10000 kg
rdf
Skórzewo
rdf
2500 kg
Ciechocinek
rdf
5000 kg
Jarocin
rdf
3000 kg
rdf
Pobiedziska
rdf
4000 kg
rdf
Nakło nad Notecią
rdf
500 kg
Augustów
Sprawdź
Jak to działa?
Sprawdź także
Recykling odpadów RDF w innych miastach
Zobacz więcej
Przykładowe firmy odbierające paliwa alternatywne / rdf w Sosnowcu
Siemianowice Śląskie
BM RECYKLING Sp. z o.o.
Sosnowiec
ARW BALTIC Sp. z o.o.
Dąbrowa Górnicza
ENVIRO-TECH S.C. MARCIN KIEDA, MARCIN PATER
Katowice
SYNERGIA POŁUDNIE SP. Z O.O. SP.K.
Chorzów
Suez Starol
Dąbrowa Górnicza
SARPI Dąbrowa Górnicza Sp. z o.o.
Sosnowiec
Inne, popularne kategorie odpadów

Rodzaje surowców używane przy produkcji.

Jednymi z najważniejszych surowców, wykorzystywanych do produkcji są odpady komunalne, opony, odpady rozpuszczalnikowe i pozostałości po destylacji rozpuszczalników, jak również tworzywa sztuczne, odpady zwierzęce, przepracowane oleje, trociny, odpady ściekowe. Do tej kategorii kwalifikują się także resztki demontażu samochodu, papier i karton czy masy włókniste. W związku z dużą ilością różnych materiałów używanych do produkcji recykling odpadów RDF w mieście Sosnowiec jest potrzebną działalnością.

Jakiego rodzaju firmy oferują recykling odpadów RDF w Sosnowcu?

Przedsiębiorstwami, które są największymi odbiorcami odpadu to głównie działające w RP cementownie i elektrownie. To w tych miejscach są cyklicznie składowane odpady, dedykowane dalszemu wykorzystaniu.

Gdzie konkretnie korzysta się z utylizacji odpadów RDF w mieście Sosnowiec?

Miejscami, gdzie często stosuje się utylizację odpadów RDF w Sosnowcu są przede wszystkim spalarnie odpadów komunalnych, ale tylko mające system współspalania paliwa alternatywnego. Ponadto tego typu odpady wykorzystują specjalne obiekty energetyczne, które mają park maszynowy przystosowany do spalania odpadu.

Obowiązujący w BDO kod odpadu.

Zaakceptowany przez polski rząd kod odpadów został stworzony na podstawie wytycznych z katalogu odpadów. Odpady należące do tej kategorii mają kod 19 12 10.

Koszt umieszczenia oferty w aplikacji WasteMaster.

Uaktywnienie oferty na recykling odpadów RDF w Sosnowcu w aplikacji internetowej WasteMaster nie wiąże się z ponoszeniem żadnych wydatków. Jest to darmowe narzędzie dla każdego klienta.

Wymogi chemiczne, które musi spełniać odpad.

Parametrem, który muszą spełniać odpady, jest ich bardzo wysoka wartość opałowa. Musi ona oscylować na poziomie nie wyższym 14 do 16 MJ na kilogram - bez suszenia. Akceptowalne jest - 16 do 18 MJ na kilogram z suszeniem.
Oni skorzystali już z WasteMaster
Opinie o WasteMaster
Alina
W WasteMaster mogę sprawdzać info o kontrahentach, w tym ratingi. To pozwala mi szybciej podjąć decyzję o tym, z kim warto współpracować.
Marcjan
Moi rodzice są otwarci na nowinki techniczne, dlatego wcale nie zdziwiłem się, kiedy pokazali mi WasteMaster. Ta nowoczesna aplikacja pozwala w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje na temat odpadów. Jako właściciel skupu: doceniam!
Andrzej
Zaczynaliśmy prowadzić giełdę tworzyw z obawą, czy znajdziemy klientów. Teraz wiemy, że korzystając z wastemaster nie będziemy mieć z tym najmniejszych trudności.
Violetta
Wymieniałam wyposażenie w zakładzie fryzjerskim. Panowie monterzy zostawili po sobie niezły bałagan i szczerze mówiąc, nie bardzo wiedziałam, co z tym zrobić. Na szczęście mąż pokazał mi tę apkę. Szybko zamówiłam firmę, która wszytsko zutylizowala.
Hieronim
Miałem na sprzedaż sporo k [...]