Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Zdzieszowicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odpady drewniane w Zdzieszowicach – jak sobie z nimi poradzić?

Prowadzisz tartak? A może posiadasz firmę meblarską? Zakład produkcyjny? Jeśli tak, to z pewnością zetknąłeś się z tematem odpadów drewnianych w Zdzieszowicach. Są one dość proste do zidentyfikowania – po prostu zbudowane z drewna lub elementów drewnopodobnych. Czy możemy je wyrzucić? Nawet jeśli dysponujesz czystymi drewnianymi odpadkami – nie jest to możliwe. Nie możesz także samodzielnie spalać odpadów drewnianych w Zdzieszowicach, ponieważ muszą być one przetwarzane w odpowiednio przystosowanych do tego piecach. Zatem najmądrzejszym rozwiązaniem byłoby oddanie swoich pozostałości do PSZOK-u lub do skupu odpadów drewnianych w Zdzieszowicach. Warto zaznaczyć, że dzięki takim działaniom, jako przedsiębiorca lub osoba fizyczna, masz możliwość zrobienia kroku w stronę ekologii. Przekazując odpady drewniane w Zdzieszowicach do placówek skupujących, pobudzasz je do recyklingu, a tym samym redukujesz wycinkę drzew! W Polsce większość lasów sadzona jest głównie pod wyręb, dlatego jest to podwójnie ważne. Stosunkowo małym gestem, jesteś w stanie zmniejszyć wycinkę lasów, które są przecież domami dla wielu gatunków zwierząt. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? Przeczytaj poniższy tekst do końca!

Jakie rodzaje odpadów drewnianych w Zdzieszowicach możesz spotkać w skupach?

W skupach odpadów drewnianych w Zdzieszowicach możemy się spotkać z najróżniejszymi podziałami i kategoryzacjami. Jednak zazwyczaj wyróżnia się dosłownie parę grup, które są dzielone ze względu na miejsce wytworzenia. Pierwsza z nich, przeznaczana do odbioru odpadów drewnianych w Zdzieszowicach, to pozostałości po przeróbce drewna - czyli odpady z tartaków i drewutni. Należą do nich głównie trociny i ścinki drewniane. Możemy także wymienić drewno opakowaniowe, wielkogabarytowe, wytworzone w zakładach przemysłowych, sortowniach, czy zakładach meblarskich. Do tej kategorii możemy zaliczyć wszelkie skrzynie drewniane, spore elementy konstrukcyjne, sklejki, płyty pilśniowe lub OSB. Jeżeli chodzi o palety, stanowią one zazwyczaj osobną kategorię i nie możemy ich umieścić w kontenerach na odpady drewniane w Zdzieszowicach. Należy jednak mieć na uwadze, że w ramach odbioru odpadów drewnianych w Zdzieszowicach nie zostaną zabrane elementy zanieczyszczone metalami, substancjami toksycznymi, plastikami czy też pozostałościami komunalnymi. Wciąż nie wiesz, co zrobić ze swoimi odpadami drewnianymi w Zdzieszowicach? Zadzwoń do WasteMaster!

Gdzie znajdziesz najlepsze skupy odpadów drewnianych w Zdzieszowicach?

Z pomocą WasteMaster znajdziesz najkorzystniejsze skupy odpadów drewnianych w Zdzieszowicach! Jedyne, co musisz zrobić, to skontaktować się z nami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy poprzez rozmowę telefoniczą. Nasi specjaliści posiadają lata doświadczenia w swoim fachu - z pewnością znajdą dla Ciebie coś odpowiedniego! Udziel nam danych o swoich pozostałościach i preferencjach dotyczących skupów odpadów drewnianych w Zdzieszowicach, a nasi pracownicy przygotują dla Ciebie wycenę oraz wykaz ajbardziej opłacalnych placówek w Twojej okolicy. Możesz także użyć naszej aplikacji - jej obsługa jest wyjątkowo prosta! Dodaj w niej swoje zlecenie, a z góry przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty skupów odpadów drewnianych w Zdzieszowicach. Zaznaczamy: nasze usługi są całkowicie darmowe - nie zobowiązujemy Cię także do żadnych określonych decyzji. Twój ostateczny wybór skupu odpadów drewnianych w Zdzieszowicach jest zależny tylko od Ciebie. Nasz cel to dostarczenie Ci jak najszerszej możliwości opcji do wyboru.

Odpady drewniane w Zdzieszowicach - jakie dokumenty trzeba wypełnić?

Aby w legalny sposób wywieźć i zutylizować swoje odpady drewniane w Zdzieszowicach musisz wypełnić kilka formalności. Są one nieodłącznym narzędziem kontroli przedsiębiorców i wytwórców pozostałości. Jeżeli należysz do grupy przedsiębiorców lub rolników posiadających powyżej 75 ha ziemi, Twoim obowiązkiem jest posiadanie konta w BDO i okresowe ewidencjonowanie tam swoich odpadów. Ponadto, jeżeli chcesz zorganizować odbiór odpadów drewnianych w Zdzieszowicach to musisz uzupełnić i oddać KPO kierowcy samochodu, który zabiera Twoje śmieci. Karta Przekazania Odpadu zapewnia legalny wywóz do placówki skupu. Co więcej, aby mieć dowód legalnej utylizacji odpadów drewnianych w Zdzieszowicach trzeba uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej. Każdy z powyższych dokumentów posługuje się systemem kodów odpadu. Cały katalog tych kodów znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. A najistotniejsze oznaczenia odpadów drewnianych w Zdzieszowicach - na naszej stronie. Przykładem takiego oznaczenia może być 15 01 03 - a są to odpady drewniane opakowaniowe.

Od czego zależą ceny skupu odpadów drewnianych w Zdzieszowicach?

Kształt cen skupu odpadów drewnianych w Zdzieszowicach jest zależny od wielu elementów. Głównie od tego, jakim odpadem dysponujesz, a także ile go masz. Według danych zebranych przez WasteMaster, najdroższe jest drewno opakowaniowe - od 35 zł/t w górę, a najtańsze są produkty drewnopodobne: płyty OSB, sklejka itp.: od 15 zł/t i więcej. Od czego zależą te kwoty? Od popytu i podaży na owoce pracy skupów odpadów drewnianych w Zdzieszowicach. Obecnie trudno jest przewidzieć zachowanie rynku, jednak jeszcze rok temu tendencja była raczej wzrostowa. Ponadto, wzrost kosztów będzie wyraźnie widoczny, gdy wynajmiemy kontener na odpady drewniane w Zdzieszowicach. Jeżeli przekażesz zanieczyszczone surowce do skupu - cena może się zwiększyć, ponieważ skup będzie musiał przeprowadzić dodatkowe zabiegi oczyszczania. Ostatnim ważnym kryterium, które może wpłynąć na wysokość ceny skupu odpadów drewnianych w Zdzieszowicach jest lokalizacja Twojej firmy. NIe zapominaj: im dalej jesteś - tym więcej zapłacisz. Ceny nie są identyczne w skali kraju, na co także warto wziąć poprawkę. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na uzupełnianie formularzy z wycenami - skontaktuj się z nami! Wycenę organizujemy w 15 minut!

Skąd się biorą odpady drewniane w Zdzieszowicach?

Odpady drewniane w Zdzieszowicach powstają wszędzie tam, gdzie używamy drewna do produkcji. Największymi producentami wszystkich śmieci tego rodzaju, są tartaki i miejsca przetwórstwa drzewnego. To właśnie tam produkowane są zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny, kora, itd. Z drugiej strony przemysł meblarski, produkcyjny, przemysł produkujący materiały drewnopodobne, rzemiosło artystyczne - tam powstają głównie odpady z tworzywa drewna, z drewna litego, sklejki, płyty wiórowe, pilśniowe, OSB, a także pył drzewny. Zastanawiasz się gdzie oddać odpady drewniane w Zdzieszowicach? Zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci znajdą odpowiedź na Twoje pytanie!

Zamów odbiór odpadów drewnianych w Zdzieszowicach z WasteMaster!

Jeśli nie masz szany na samodzielny wywóz swoich pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Zdzieszowicach, warto skorzystać z opcji odbioru. Możesz ją zamówić dokładnie w tam samo, jak opisywaliśmy to wcześniej! Zgłoś się do nas, a nasi pracownicy zajmą się badaniem lokalnego rynku i sprawdzaniem najlepszych opcji dla Twojej lokalizacji. Miej na uwadze, że koszt odbioru odpadów drewnianych w Zdzieszowicach jest ściśle zależny od tego, gdzie się znajdujesz. Jeżeli kierowca będzie musiał pokonać długą drogę do Twojego miejsca pracy, możesz się spodziewać zwiększenia kosztów. Bardzo często również nie posiadamy dużych ilości śmieci, zbierają się one przez klika dni. Aby zapewnić bezpieczeństwo w środowisku pracy, trzeba składować takie surowce w jednym miejscu. Do tego świetnie będzie się nadawał kontener na odpady drewniane w Zdzieszowicach. Najczęściej wynajmuje się go na ok. 7 dni, więc jest to czas, w którym na spokojnie możesz gromadzić wyprodukowane odpady. Jeśli masz inne zastrzeżenia co do odbioru odpadów drewnianych w Zdzieszowicach – podziel się nimi z nami! Im więcej danych nam zdradzisz, tym lepiej będziemy mogli dopasować oferty do Twoich wymagań.

Recykling odpadów drewnianych w Zdzieszowicach - co warto wiedzieć?

Po tym, jak już Twoje pozostałości trafią do skupu odpadów drewnianych w Zdzieszowicach, w zależności od rodzaju, są one poddawane recyklingowi. Co można wyprodukować z zużytego na pierwszy rzut oka drewna? W wyniku recyklingu materiałowego można wytworzyć materiały na opał, węgiel drzewny, płyty wiórowe i pilśniowe, trociny, kompost, korę używaną w ogrodnictwie i rolnictwie, a także masę celulozową. Z tych ostatnich produkuje się papier. Zatem bardzo wiele może powstać dzięki recyklingowi odpadów drewnianych w Zdzieszowicach. Dzięki przekazywaniu tych materiałów do placówek skupujących realnie wpływasz na zredukowanie ilości wyciętych drzew! Ponadto, jeśli skorzystasz z naszej pomocy, w łatwy sposób oszczędzisz czas i pieniądze – nie marnuj więc czasu, tylko skontaktuj się z nami!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam mocno! Usługi na najwyższym poziomie, a konsultanci - bardzo wspierający!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem laikiem, jeśli chodzi o rynek odpadowy, co więcej - nie mam kiedy się nim zajmować. Dlatego doceniam usługi świadczone przez WasteMaster. Zawsze wiedzą, gdzie powinnam zutylizować swoje odpady drewniane.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Na początku byłam sceptyczna, jednak po pierwszym skorzystaniu z aplikacji WasteMaster, zmieniłam zdanie! Łatwa w obsłudze i pozwala na szybkie kontrolowanie spływających zgłoszeń. Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że tak szybko pozbędę się kontenera wypełnionego starymi konstrukcjami z drewna. A jednak się udało! Usługi na wysokim poziomie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Gorąco polecam! Bardzo przydatna rzecz i umożliwia wsparcie lokalnych skupów odpadów drewnianych, które nie są zbyt dobrze widoczne w sieci. A to też ma znaczenie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon