Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Głubczycach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odbiór odpadów drewnianych w Głubczycach - zorganizuj go z pomocą WasteMaster!

Czasami nie mamy możliwość samodzielnego wywozu kontenera z odpadami drewnianymi w Głubczycach do placówki skupującej. Z tej przyczyny należy skorzystać z usług firm zewnętrznych oferujących przewóz do takiej placówki. Możesz to zrobić za pośrednictwem WasteMaster - w ten sam sposób, który opisywaliśmy wyżej. Eksperci z naszej spółki posiadają lata doświadczenia w znajdowaniu najkorzystniejszych ofert - znają polski rynek odpadowy jak własną kieszeń! Jednak w kwestii realizowania odbioru odpadów drewnianych w Głubczycach nie możesz zapomnieć o tym, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym wzrasta prawdopodobieństwo, że zapłacisz więcej za wywózkę. Dodatkowo, przydatną opcją jest możliwość wynajmu kontenera na odpady drewniane w Głubczycach, które zazwyczaj firmy udostępniają na okres tygodnia. W ten sposób możesz na spokojnie zbierać swoje pozostałości, bez narażania swoich współpracowników na niebezpieczeństwo (składowanie odpadów w określonym miejscu to działanie w zgodzie z zasadami BHP). Im więcej nam zdradzisz o swoich śmieciach, im bardziej doprecyzujesz wymagania co do odbioru odpadów drewnianych w Głubczycach - tym lepiej dopasujemy do Ciebie wyniki wyszukiwania.

Jak znaleźć najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Głubczycach?

Najsprawniejsze wyszukiwanie może Ci zapewnić WasteMaster! Nasi specjaliści są bardzo doświadczeni w znajdywaniu opłacalnych skupów odpadów drewnianych w Głubczycach! Wystarczy się z nami skontaktować – określić swój rodzaj pozostałości, a także jego ilość, zdradź nam swoją lokalizację – a my zajmiemy się resztą! Bezpłatnie wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejszy skup odpadów drewnianych w Głubczycach! Skontaktować się z nami możesz za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy przez telefon. Na podaną skrzynkę mailową wyślemy Ci wycenę Twoich pozostałości, a także listę placówek, z których warto skorzystać. Możesz także skorzystać z naszej autorskiej aplikacji i na własną rękę zamieścić ogłoszenie, a także dodać zdjęcia etc. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta, zajmie się przekierowaniem na konto tylko pasujących ofert od skupów odpadów drewnianych w Głubczycach. Zawsze ostateczna decyzja o wyborze danej firmy, należy do Ciebie! Naszym zadaniem jest udostępnienie Ci możliwości wyboru.

Gdzie produkuje się odpady drewniane w Głubczycach?

Pozostałości tego rodzaju są wytwarzane w najróżniejszych miejscach pracy. Pierwszym skojarzeniem są rzecz jasna wszelkie tartaki i drewutnie. Tam właśnie wytwarza się najwięcej odpadów drewnianych w Głubczycach, takich jak: zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny i kora. Drewno jest używane w przemyśle meblarskim, rzemiośle artystycznym, w pracowniach przemysłowych drewnopochodnych. W nich produkuje się głównie odpady ze sklejek, płyt OSB, pył drzewny, pozostałości drewna litego i tworzyw drewnianych. Nie jesteś przekonany gdzie oddać odpady drewniane w Głubczycach? Zwróć się do WasteMaster – pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniego miejsca!

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Głubczycach

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Głubczycach są analogiczne, tak jak u innych grup śmieci. Osoby prywatne mają zdecydowanie mniej zobowiązań, dlatego większą uwagę warto poświęcić grupie przedsiębiorców i rolników mających powyżej 75 ha ziemi. Ta ostatnia grupa, jest zobowiązana do bezwzględnego zarejestrowania w systemie BDO. Tam także trzeba regularnie ewidencjonować swoje pozostałości – w przeciwnym razie może zostać nałożona duża kara. Dodatkowo, jeśli organizujemy odbiór odpadów drewnianych w Głubczycach, musimy pamiętać o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją przekazać kierowcy, który zabiera nasze pozostałości – służy to uprawnieniu przewozu do skupu. Kolejną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – wypełniony dokument stanowi świadectwo legalności działań, w razie kontroli służb. Trzeba podkreślić, że wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem kodów odpadów. Całą listę możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, chociażby w cennikach na platformie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Głubczycach przypisane są kody z grupy 20, 15, 16, 17. Za przykład może posłużyć drewno opakowaniowe - oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz wsparcia z BDO lub innymi kwestiami formalnymi? Skontaktuj się z WasteMaster – udzielamy darmowych konsultacji!

Co odzyskujemy z odpadów drewnianych w Głubczycach?

Z odpadów drewnianych w Głubczycach możemy wyprodukować bardzo wiele nowych przedmiotów. Wszystko zależy od typu drewna, jakie przywieźliśmy do skupu. Za pomocą recyklingu materiałowego możemy odzyskać drewno do produkcji: papieru, masy celulozowej, węgla drzewnego, kory, trocin, kompostu, płyt pilśniowych lub też wiórowych. W ten sposób można nasycić bardzo różne branże, tym samym redukując liczbę wyciętych drzew. Pamiętaj, że las to nie tylko flora - oddając pozostałości do skupu odpadów drewnianych w Głubczycach nie tylko nie pomniejszasz lasów, ale i oszczędzasz wiele ekosystemów! Z WasteMaster można to zrobić szybko i sprawnie - wystarczy się z nami skontaktować!

Ceny skupu odpadów drewnianych w Głubczycach

Ceny skupu odpadów drewnianych w Głubczycach są uzależnione od kilku zmiennych. Przede wszystkim od rodzaju i ilości drewna, który sprowadzamy do skupów. Najdroższe jest drewno opakowaniowe – ceny zaczynają się od 35 zł/t, a najtańsze drewno z sortowni, płyty wiórowe i OSB – od 15 zł/t. Jest to związane z tym, co skup odpadów drewnianych w Głubczycach może wyprodukować z dostarczanego drewna. Następną ważną rzeczą jest ilość: jeśli trzeba będzie wynająć kontenera na odpady drewniane w Głubczycach, cena za usługę z pewnością wzrośnie. Następną ważną kwestią jest rosnący popyt na produkty z odzyskanego drewna – co wiąże się ze wzrostem cen. Obecnie jednak, w dobie kryzysu energetycznego, trudno przewidzieć, jak zachowa się ten trend. Na cenę skupu odpadów drewnianych w Głubczycach wpływa również poziom zanieczyszczenia dostarczanych materiałów. Jeśli skup będzie musiał dodatkowo oczyszczać materiały – kwota na rachunku z pewnością wzrośnie. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja. Im dalej znajdujesz się od placówki skupu – tym więcej trzeba będzie zapłacić. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – zajmujemy się tym na co dzień!

Odpady drewniane w Głubczycach – jak sobie z nimi poradzić?

Prowadzisz tartak? A może masz firmę meblarską? Zakład przemysłowy? Jeśli tak, to na pewno zetknąłeś się z problemem odpadów drewnianych w Głubczycach. Są one dość proste do określenia – po prostu zbudowane z drewna lub elementów drewnopodobnych. Czy możemy je wyrzucić? Nawet jeżeli dysponujesz czystymi drewnianymi odpadkami – nie jest to legalne. Nie można także samodzielnie spalać odpadów drewnianych w Głubczycach, gdyż muszą być one utylizowane w odpowiednio dostosowanych do tego piecach. Zatem najlepszym rozwiązaniem byłoby przekazanie swoich pozostałości do PSZOK-u lub do skupu odpadów drewnianych w Głubczycach. Warto zaznaczyć, że dzięki temu działaniu, jako przedsiębiorca lub osoba prywatna, masz możliwość zrobienia kroku w stronę ekologii. Oddając odpady drewniane w Głubczycach do placówek skupujących, napędzasz ich recykling, a tym samym ograniczasz wycinkę drzew! W Polsce większość lasów sadzona jest głównie pod wyręb, dlatego jest to podwójnie ważne. Stosunkowo małym gestem, jesteś w stanie zmniejszyć wycinkę lasów, które są przecież domami dla wielu gatunków zwierząt. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? Przeczytaj poniższy artykuł do końca!

Rodzaje odpadów drewnianych w Głubczycach

W firmach skupujących odpady drewniane w Głubczycach możemy spotkać parę kategorii tych odpadów. Głównie pozostałości po przetwórstwie drewna - takie jak trociny, kora czy ścinki z drewna. Możemy wyróżnić również odpady opakowaniowe, do których możemy zaliczyć np. drewniane skrzynie. Do odbioru odpadów drewnianych w Głubczycach klasyfikujemy także niektóre wielkogabarytowe śmieci z tego materiału. Skupy przyjmują także odpady drewniane w Głubczycach z fabryk przemysłowych, meblarskich, ale też sortowni. Zatem możemy do tej grupy zaliczyć sklejki, płyty wiórowe, OSB oraz elementy konstrukcyjne. Palety, ze względu na swoją cenę i skład, są traktowane jak kategoria nieco innego rodzaju. Co nie zostanie zabrane w ramach odbioru odpadów drewnianych w Głubczycach? Z pewnością skup nie weźmie materiałów zabrudzonych toksycznymi substancjami, tworzywami sztucznymi, metalami, minerałami czy pozostałościami komunalnymi. Takich surowców nie możemy wrzucać do kontenera na odpady drewniane w Głubczycach, ponieważ później skup poradzi sobie z ich oczyszczeniem. Nie jesteś pewien, co zrobić z zanieczyszczonym drewnem? Zadzwoń do nas - wszystko Ci wyjaśnimy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam, gdzie najlepiej wynająć kontener na odpady drewniane w Głubczycach, dlatego zadzwoniłam do WasteMaster. Wyszukali dla mnie kilka firm i jeszcze wycenili moje szafy sklejkowe! Polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam z ręką na sercu - bardzo pomocna usługa, zaoszczędziłam mnóstwo czasu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie - bardzo użyteczna aplikacja. Dzięki niej znalazłam naprawdę wartościowy skup odpadów drewnianych w Głubczycach. Warto!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzanie odpadami to ciężka sprawa - tak trudno znaleźć firmę, która szybko i niedrogo zrealizuje wywózkę do skupu odpadów drewnianych w Głubczycach. Ale odkąd współpracuję z WasteMaster - proces szukania i realizacji odbioru śmieci w ogóle mnie nie zajmuje - ktoś inny zajmuje się tym w moim imieniu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Opłaciło mi się! Nie dość, że zyskałem stałego partnera do współpracy, to znalazłem idealne narzędzie do wyszukiwania skupów odpadów drewnianych w Głubczycach!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon