Odpady drewniane - Odbiór odpadów drewnianych | WasteMaster

Odbiór odpadów drewnianych w Chojnowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skąd się biorą odpady drewniane w Chojnowie?

Odpady drewniane w Chojnowie powstają wszędzie tam, gdzie używamy drewna do produkcji. Procentowo, największym producentem śmieci tego rodzaju, są tartaki i miejsca przetwórstwa drzewnego. To właśnie tam wytwarzane są zrzyny, opoły, oflisy, napływy korzeniowe, trociny, kora, itd. Z drugiej strony przemysł meblarski, produkcyjny, przemysł wytwarzający materiały drewnopodobne, rzemiosło artystyczne - tam wytwarza się głównie pozostałości z tworzywa drewna, z drewna litego, sklejki, płyty wiórowe, pilśniowe, OSB, czy także pył drzewny. Zastanawiasz się gdzie oddać odpady drewniane w Chojnowie? Zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci znajdą dla Ciebie najlepsze placówki!

Kwestie formalne dotyczące odpadów drewnianych w Chojnowie

Formalności dotyczące odpadów drewnianych w Chojnowie są analogiczne, tak jak u innych rodzajów śmieci. Osoby fizyczne mają zdecydowanie mniej zobowiązań, dlatego większą uwagę warto poświęcić grupie przedsiębiorców i rolników posiadających powyżej 75 ha ziemi. Ta ostatnia grupa, jest zobligowana do bezwzględnego zarejestrowania w systemie BDO. Tam także należy regularnie ewidencjonować swoje odpady – w przeciwnym razie może zostać nałożona wysoka grzywna. Ponadto, jeśli organizujemy odbiór odpadów drewnianych w Chojnowie, musimy pamiętać o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Trzeba ją przekazać kierowcy, który wywozi nasze pozostałości – służy to uprawnieniu przewozu do skupu. Następną kwestią jest Karta Ewidencji Odpadów – wypełniony dokument jest świadectwem legalności działań, w razie kontroli służb. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie powyższe dokumenty posługują się systemem kodów odpadów. Całą listę znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, a część z nich, chociażby w cennikach na platformie WasteMaster. Dla odpadów drewnianych w Chojnowie przypisane są numery z grupy 20, 15, 16, 17. Przykładowo: drewno opakowaniowe jest oznaczane cyframi 15 01 03. Potrzebujesz pomocy z BDO lub innymi kwestiami formalnymi? Zadzwoń do WasteMaster – udzielamy bezpłatnych konsultacji!

Odbiór odpadów drewnianych w Chojnowie - zorganizuj go z pomocą WasteMaster!

Czasami nie mamy możliwość samodzielnego wywozu kontenera z odpadami drewnianymi w Chojnowie do firmy skupującej. Z tej przyczyny należy skorzystać z usług przedsiębiorstw zewnętrznych oferujących przewóz do takiej placówki. Można to zrobić za pośrednictwem WasteMaster - w ten sam sposób, który opisywaliśmy wyżej. Eksperci z naszej spółki mają lata doświadczenia w znajdowaniu najkorzystniejszych ofert - znają polski rynek odpadowy jak własną kieszeń! Jednak w kwestii realizowania odbioru odpadów drewnianych w Chojnowie musisz pamiętać o tym, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym wzrasta prawdopodobieństwo, że zapłacisz więcej za wywózkę. Dodatkowo, przydatną opcją jest wynajem kontenera na odpady drewniane w Chojnowie, które zazwyczaj przedsiębiorstwa udostępniają na okres siedmiu dni. W ten sposób możesz na spokojnie zbierać swoje pozostałości, bez narażania swoich pracowników na niebezpieczeństwo (składowanie odpadów w określonym miejscu to działanie w zgodzie z zasadami BHP). Im więcej nam zdradzisz o swoich śmieciach, im bardziej dookreślisz wymagania co do odbioru odpadów drewnianych w Chojnowie - tym lepiej dopasujemy do Ciebie wyniki wyszukiwania.

Utylizacja odpadów drewnianych w Chojnowie - co musisz wiedzieć?

Odpady drewniane w Chojnowie są wyjątkowo powszechne - niemal w każdym zakładzie produkcyjnym, tyle, że w różnych ilościach. Co z nimi zrobić? Jak utylizować? Zakazuje się wyrzucania ich w losowe miejsca - nie możemy ich także spalać w prywatnych warunkach. Muszą być one spalane w przystosowanych do tego, ekologicznych warunkach. Zatem, jako osoba fizyczna, możesz przekazać swoje śmieci do okolicznego PSZOK-u, jednak jako przedsiębiorca, korzystaj raczej z usług skupów odpadów drewnianych w Chojnowie. Możemy tam zwozić tylko odpady drewniane w Chojnowie, które są niezwykle łatwe do zidentyfikowania. Ale oprócz czystego drewna, możemy tam również przywozić odpady drewnopodobne. Wywożąc swoje odpady do skupów, postępujesz w bardzo ekologiczny sposób. Twoje działania redukują wycinkę drzew i przyczyniają się do ochrony lasów w Polsce. Jeśli jesteś zainteresowany usługą wywozu odpadów drewnianych w Chojnowie lub chcesz wiedzieć więcej o kategoryzacji tych pozostałości - przeczytaj tekst do końca!

Jakie wyróżniamy rodzaje odpadów drewnianych w Chojnowie?

Do odbioru odpadów drewnianych w Chojnowie, klasyfikuje się kilka grup pozostałości. Pierwszą z nich są śmieci z przeróbki drewna, takie jak trociny czy ścinki drewniane. Później możemy wymienić odpady opakowaniowe i wielkogabarytowe – skrzynie drewniane lub spore pozostałości z drewna, etc. Następnie odpady drewniane w Chojnowie pochodzące z sortowni, budownictwa lub przemysłu meblarskiego. Tutaj możemy wspomnieć o płytach OSB, sklejkach czy elementach konstrukcyjnych. Można także wyróżnić odpady drewniane z rozbiórek oraz palety, które stanowią nieco inną kategorię. Trzeba jednak wspomnieć, co nie podlega odbiorowi odpadów drewnianych w Chojnowie. Nie będą przyjęte materiały zanieczyszczone metalami, składnikami mineralnymi, plastikiem, toksynami czy odpadami komunalnymi. Należy także zadbać o sprawne zapakowanie swoich śmieci (jeśli nie mamy możliwości samodzielnego transportu na miejsce skupu), do czego mógłby się przydać kontener na odpady drewniane w Chojnowie.

Recykling odpadów drewnianych w Chojnowie - co warto wiedzieć?

Po tym, jak już Twoje pozostałości trafią do skupu odpadów drewnianych w Chojnowie, w zależności od rodzaju, są one poddawane recyklingowi. Co można wyprodukować z zużytego na pierwszy rzut oka drewna? Za pośrednictwem recyklingu materiałowego można wytworzyć materiały na opał, węgiel drzewny, płyty wiórowe i pilśniowe, trociny, kompost, korę wykorzystywaną w ogrodnictwie i rolnictwie, a także masy celulozowe. Z tych ostatnich produkuje się papier. Zatem bardzo wiele może powstać dzięki recyklingowi odpadów drewnianych w Chojnowie. Dzięki oddawaniu tych materiałów do skupów realnie wpływasz na zredukowanie ilości wyciętych drzew! Co więcej, jeśli skorzystasz z naszych usług, w prosty sposób oszczędzisz czas i pieniądze – nie marnuj więc czasu, tylko zgłoś się do WasteMaster!

Skup odpadów drewnianych w Chojnowie - jak go znaleźć?

Często skupy odpadów drewnianych w Chojnowie nie są widocznie zareklamowane w intrenecie i ciężko do nich dotrzeć. Z tego powodu najlepiej skorzystać z pomocy WasteMaster, jeśli chcesz znaleźć tę wymarzoną ofertę! Współpracujemy ze skupami odpadów drewnianych w Chojnowie, ale i w całym kraju! Zgłoś się do nas za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się na naszej stronie w interesującej Cię ofercie), udziel informacji na temat specyfiki i ilości swojego odpadu - a nasi eksperci wszystkim się zajmą. Przygotują dla Ciebie wycenę, a także wykaz interesujących skupów odpadów drewnianych w Chojnowie. Jeśli preferujesz skorzystać z aplikacji WasteMaster - również jest taka możliwość! Ją również znajdziesz na naszej stronie. Nawet nie musisz jej pobierać! Dodaj ogłoszenie, zmieść zdjęcie, a Twój Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najbardziej pasujące oferty skupów odpadów drewnianych w Chojnowie. Miej w pamięci, że nasze bezpłatne usługi nie zobowiązują Cię do niczego, możesz w każdej chwili zrezygnować, a Twój finalny wybór placówki zależy tylko od Ciebie!

Od czego zależą ceny skupu odpadów drewnianych w Chojnowie?

Wygląd cen skupu odpadów drewnianych w Chojnowie jest zależny od kilku elementów. Głównie od tego, jakim odpadem dysponujesz, a także ile go masz. Według danych zebranych przez WasteMaster, najdroższe jest drewno opakowaniowe - od 35 zł/t w górę, a najtańsze są materiały drewnopodobne: płyty OSB, sklejka itp.: od 15 zł/t i więcej. Od czego zależą te ceny? Od popytu i podaży na owoce pracy skupów odpadów drewnianych w Chojnowie. Obecnie ciężko jest przewidzieć zachowanie rynku, jednak jeszcze rok temu tendencja była wyraźnie wzrostowa. Ponadto, wzrastanie kosztów będzie wyraźnie widoczny, gdy wynajmiemy kontener na odpady drewniane w Chojnowie. Jeżeli dostarczysz zanieczyszczone surowce do skupu - cena może się zwiększyć, ponieważ skup będzie musiał przeprowadzić dodatkowe zabiegi oczyszczania. Ostatnim ważnym kryterium, które może mieć wpływ na wysokość ceny skupu odpadów drewnianych w Chojnowie jest Twoja lokalizacja. NIe zapominaj: im dalej jesteś - tym większą kwotę przyjdzie Ci zapłacić. Ceny nie są jednolite w skali kraju, co także warto wziąć pod uwagę. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na wysyłanie formularzy z wycenami - zgłoś się do nas! Wycenę organizujemy w 15 minut!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie wyrzucić drewniane deski?
12-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane deski?

Często nie wiemy gdzie wyrzucić drewno. W końcu jest w pełni naturalne, więc po co go wyrzucać? Czy można spalić zużyte drewno w kominku? Taka utylizacja odpadów drewnianych jes...

Więcej -->
Czy drewno jest odpadem?
12-09-2022
Czy drewno jest odpadem?

Zużyte, zanieczyszczone, stare drewno jest odpadem. Dlatego jak każdy odpad musi zostać wyrzucone w odpowiednie miejsce. Do „zmieszanych” lub do punktów typu PSZOK. Po segregacj...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?
12-09-2022
Gdzie wyrzucać odpady drewniane?

Odpady drewniane należy wyrzucać do „zmieszanych”, oddawać do punktów typu PSZOK lub do specjalistycznych skupów zajmujących się utylizacją drewna. Można je wyrzucać do zwykłych...

Więcej -->
Jak zutylizować drewno?
11-09-2022
Jak zutylizować drewno?

Aby dokonać utylizacji drewna, należy je oddać w odpowiednie miejsce. Jeżeli posiadamy duże ilości tego surowca, zaleca się oddanie go do specjalistycznego skupu, gdzie dokonuje...

Więcej -->
Jak pozbyć się drewna?
11-09-2022
Jak pozbyć się drewna?

Gdzie wyrzucić drewno? W momencie, kiedy dysponujemy niewielką ilością tego rodzaju odpadu, śmiało możemy go wrzucić do odpadów komunalnych – do kategorii „zmieszane” lub zawieź...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?
10-09-2022
Gdzie wyrzucić drewniane opakowanie?

Drewniane opakowania świetnie nadają się do recyklingu drewna. Jednak aby miały szansę trafić do odpowiedniego skupu, muszą zostać wyrzucone do odpadów zmieszanych. Podczas segr...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?
10-09-2022
Gdzie wyrzucać drewniane skrzynki?

Gdzie wyrzucić drewno? Odpowiedzi różnią się w zależności od rodzaju odpadu – np. drewniane skrzynki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Jeśli posiadają jakiekolwiek niebezp...

Więcej -->
Gdzie wyrzucać stare drewno?
09-09-2022
Gdzie wyrzucać stare drewno?

Zastanawiasz się gdzie wyrzucić stare deski? Co zrobić z takim starym drewnem? Nie można ich wyrzucać do odpadów komunalnych, zwłaszcza jeśli są zanieczyszczone lub posiadają wb...

Więcej -->
Co zrobić z odpadami z drewna?
09-09-2022
Co zrobić z odpadami z drewna?

Przez wiele lat odpady z drewna po prostu lądowały w piecach, kominach, ogniskach. Jednak obecnie tego typu praktyki są postrzegane jako szkodliwe dla środowiska naturalnego, zw...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie sądziłam, że na darmowej usłudze jeszcze zaoszczędzę. Wyszukali dla mnie wynajem kontenera na odpady drewniane w o wiele niższej cenie niż się spodziewałam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z usług od WasteMaster. Dosłownie w parę minut dogadałem całość z konsultantem, chwilę potem otrzymałem wycenę, a następnie listę skupów odpadów drewnianych, z których warto skorzystać. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zaskoczyła mnie wysokość jakości usług od WasteMaster - byli faktycznie solidni i profesjonalni. Mimo, że nic nie zapłaciłam, wyszukali dla mnie firmę, która zajęła się odbiorem odpadów drewnianych w Chojnowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pięć minut rozmowy i już wiem, od kogo opłaca się wynająć kontener na odpady drewniane! Naprawdę przydatna usługa!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Niespodziewane, jak szybko otrzymałam wycenę moich odpadów drewnianych w Chojnowie! Z pomocą od WasteMaster już nikt mnie nie naciągnie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady drewniane – cena zrębki za tonę
12-09-2022
Odpady drewniane – cena zrębki za tonę

Odpady drewniane nie są w Polsce tak popularnym rodzajem odpadu jak chociażby przepracowany olej czy elektrośmieci, jednak stale cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Z ekolo...

Więcej -->
Recykling odpadów drzewnych
12-09-2022
Recykling odpadów drzewnych

Według lasów państwowych, powierzchnia obszarów leśnych w Polsce wynosi około 9,2 mln ha. Stanowi to 29,6% terenów kraju. Jednak warto zauważyć, że mimo iż lasów jest coraz więc...

Więcej -->
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych
13-05-2022
Przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych

Poznając bardzo przydatne informacje o skupie odpadów drewnianych, można dowiedzieć się, w jaki sposób składować ten surowiec, a także, do czego jest on wykorzystywany. W poniżs...

Więcej -->
Odpady drewniane w praktyce
22-03-2022
Odpady drewniane w praktyce

Czym są odpady drewna? Jako odpady drewna możemy zdefiniować wyroby oraz elementy drewniane, które nie nadają się już do dalszego użytkowania. Dodatkowo możemy wliczyć również p...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon